2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Hahaha maşallah ama doğurmuşsun 😂 tabi zor olmuştur biraz 🙈 ama her şeyin normali doğalı iyi bence mümkün mertebe tabi sağlık sorunu olmadıkça 😊
Normal dogum istemiştim nasip oldu şükür ama benim dr da epey bir normal dogum yanlısı idi. dogum sonrası dedi ki başka dr olsa seni hemen sezaryane alırdı ama ben dogurttum :emir_bebek:tabi epeyce bir zorlanmıştım , başı da büyüktü.şimdi hala o dogumun enkazvari izleri vucudumda.
Şimdi yine de normal istiyorum ama biraz risk var, sezaryane mecbur kalabilirmişim. hayırlısı.
Kızlar biz doğduk. Sezaryen ve miyom ameliyatı birlikte olduğu için çok ağrım var. Bebek biraz ufak 2500 kg, 50 cm, kuvözde değil çok şükür yanımda. Dualarınızı eksik etmeyin nolur, sağ salim çıkalım şurdan.
geçmiş olsun ve gözün aydın canım. boyu iyi imiş maşallah, ins kiloyu da hızla toparlarsa rahat edersiniz.
Valla canim benimki 1 e gidiyor daha yeni öğretmeni karantinadan cıktı üstelik yani normal hastaliklari zaten bitmiyor ama birde corona tehlikesi var ama mecburum 1. Sinif olduğu için seninki küçükse seneye yine anaokuluna gidecekse göndermeyebilirsin
Benimki ilk kez krese başladı, 3 yaş. 2 aylık sürecin 1 aydan fazlası evde geçti hem o hasta oldu hem biz saglam hastalandık. şimdi yenidogan için korkuyorum ama oglum da cok yalnız kalacak evde, yeterli ilgi gosteremem gibi geliyor. ve ayrıca biraz asosyal bir çocuk ilerde sorun yaşar diye de korkuyorum simdiden acılmaz ise. cok aradayım.

Benim kızda çok hareketli değil beni korkutuyor arada.Ama ben yeri dar diye düşünüyorum🤭 çünkü kaburgalarım çok fena ağrıyor.İlk gebeliğimde de oğlum çok hareketli değildi hatırlıyorum.Yinede bende de tedirginlik oluyor.Sakin olmaya çalışıyorum bişeyler yiyorum, eşim yanımdaysa beraber bakıyoruz dokunuyorum karnıma ve hareketleniyor sonra.🙄

yeri daraldı kesinlikle. benim oglum da cok hareketli degildi. biraz yapısal heralde deyip avunuyorum ama oglumda da geceleri kalkıp endise ile nobet tutardm nniye kıpırdamıyor diye. annem hala dalga gecer benle :) bende bisey yemek de etki etmiyor bazen iice korkuyorum

Benim kızım da tam tersi aşırı hareketli.Ne kaburgam kaldı ne midem.Heryerim çürüdü🥴bazen azıcık sakin ol kızım diorum.Gece uyutmuo gündüz oturtmuo hiperaktif mıdır nedir anlamadım🤭Gece azıcık daldiysam da uyandım anında baslio vurmaya.Wala beni mahfetti.Sezeryan olacak olsam durmicam gidip alın bebeği dicem😁hamilelik beni fena bozdu kızlar.Ac yaşamak,ağrılar,kusmalar,halsizlik wala perisanim.Allah sağ salim tamamlamayı nasip etsin.Verdigine, bugünüme şükürler olsun.Rabbim olmayanlara,isteyenlere nasip etsin hayırlısıyla tez zamanda.
Zor gebelik geciriyorsun ama az kaldı :)
Çevremde gönderenlerin hepsi hasta çocukları da kendileride bende göndermeyi düşünüyordum kreşe vazgectm
ben baslattım bir kere. simdi bıraktırmak dogru mu emin olamıryom

Normal dogum istemiştim nasip oldu şükür ama benim dr da epey bir normal dogum yanlısı idi. dogum sonrası dedi ki başka dr olsa seni hemen sezaryane alırdı ama ben dogurttum :emir_bebek:tabi epeyce bir zorlanmıştım , başı da büyüktü.şimdi hala o dogumun enkazvari izleri vucudumda.
Şimdi yine de normal istiyorum ama biraz risk var, sezaryane mecbur kalabilirmişim. hayırlısı.

geçmiş olsun ve gözün aydın canım. boyu iyi imiş maşallah, ins kiloyu da hızla toparlarsa rahat edersiniz.

Benimki ilk kez krese başladı, 3 yaş. 2 aylık sürecin 1 aydan fazlası evde geçti hem o hasta oldu hem biz saglam hastalandık. şimdi yenidogan için korkuyorum ama oglum da cok yalnız kalacak evde, yeterli ilgi gosteremem gibi geliyor. ve ayrıca biraz asosyal bir çocuk ilerde sorun yaşar diye de korkuyorum simdiden acılmaz ise. cok aradayım.

yeri daraldı kesinlikle. benim oglum da cok hareketli degildi. biraz yapısal heralde deyip avunuyorum ama oglumda da geceleri kalkıp endise ile nobet tutardm nniye kıpırdamıyor diye. annem hala dalga gecer benle :) bende bisey yemek de etki etmiyor bazen iice korkuyorum

Bizim de oğlan anasınıfına başladı.Bu hakkı ondan alamam galiba ben de.Yine de dr.umuza bi danışırım.Geç konuştu o yüzden bazı kelimelerde hala zorlanıyor evde olunca da tv, telefon çok istiyor.Şimdi etkinlik falan yapıyorlar etkisi çok güzel oldu yaşıtlarıyla vakit geçirmesinin.😊

Günaydın kızlar, çok aktif yazamıyorum ama takip ediyorum sizleri. Doğum yapanlara hayırlı olsun, yapacaklara sağlıklı doğumlar diliyorum. Hepimiz sağlıkla alalım kucağımıza 🙏❤️ Bizim de pazartesi sabah sezaryenle geliyor oğluşumuz. Çok heyecanlıyız. Bakalım hayırlısı. Sanırım tabloya isimler de ekleniyor. Bizimkinin adı da Ateş olucak. 😃❤️🔥
Bu arada sezaryen olanlara sormak isterim; kaç günde toparlandınız. Çok ağrı, sızı oluyor mu?
Hoşgeldiniz benim 1 hafta aktif artık hareketlerim ağır kaldıramıyorum sadece hafif dikiş acısı var

Günaydın kızlar, çok aktif yazamıyorum ama takip ediyorum sizleri. Doğum yapanlara hayırlı olsun, yapacaklara sağlıklı doğumlar diliyorum. Hepimiz sağlıkla alalım kucağımıza 🙏❤️ Bizim de pazartesi sabah sezaryenle geliyor oğluşumuz. Çok heyecanlıyız. Bakalım hayırlısı. Sanırım tabloya isimler de ekleniyor. Bizimkinin adı da Ateş olucak. 😃❤️🔥
Bu arada sezaryen olanlara sormak isterim; kaç günde toparlandınız. Çok ağrı, sızı oluyor mu?
DusunceBulutu DusunceBulutu Bizim de kmliğimiz çıktı çoktan 🥰Adı Ateş 🔥
Ekledim mutluluk Ateşlerini 😍🔥

Aynı doktora gidiyosan dediğin kadar normal yanlısı bir doktor sezaryene mecbur kalabilirsin diyorsa bir bildiği vardır canım üzme tatlı canını 🥰 benim şuan gittiğimde tam doğalcı yani mecbur kalmadıkça asla sezaryene almıyor anne tercihi değilse tabi

serenity16 serenity16 merhaba, yukarıda bebeğiniz iri olduğu halde normal doğum yaptığınızla ilgili bir şey yazmışsınız, onu gördüm de bir şey sormak istiyorum. Bebeğinizin haftası da önden mi gidiyordu hamilelik takiplerinde? Ve kaç hafta önden giderken kaçıncı haftada kaç kg doğurdunuz?

Benim bebişim de çok iri de, epey de önden gidiyor. İlk doğumum olacak, baştan beri normal doğum istiyordum ama doktorlarım artık sezeryana yeşil ışık yakmaya başladı bebeğin iriliğinden ötürü. O sebeple soruyorum. Hâlâ normal doğum şansım olabilir mi diye ☺️

Ben 6. Gün bir verdim, alıyor mu diye aldı doktor verme 3 hafta dedi diye bıraktım. Şimdi tekrar alır mı bilmiyorum Ama uyumuyoruz hiç sabahlara kadar 😂Başlatayım diyorum yeniden
Philips Avent veriyoruz biz. İlk kez dün denedik. Bize de iki hafta dedi doktor. Bakalım ☺️

Günaydınlar geceden beri sancım var bu nasıl bişeydir 3. Doğum ama hiçbiri birbirine benzemiyor bunda hep ara sıra kasılmalar vardı gece bebek 4 dakikada bir toplandı 35 40 saniye sürdü bol bol WC gittim gözüme uyku girmedi 37+5 olduk doktora göre 38+4’düz umarım yalancıdır bunlar acile gitsem bırakmayacaklar şurda 11 12 günüm kaldı 🙄 sizinkiler nasıldı 🤷‍♀️ İkincide nasıl tuttu nasıl oldu bilemedim 🙄

serenity16 serenity16 merhaba, yukarıda bebeğiniz iri olduğu halde normal doğum yaptığınızla ilgili bir şey yazmışsınız, onu gördüm de bir şey sormak istiyorum. Bebeğinizin haftası da önden mi gidiyordu hamilelik takiplerinde? Ve kaç hafta önden giderken kaçıncı haftada kaç kg doğurdunuz?

Benim bebişim de çok iri de, epey de önden gidiyor. İlk doğumum olacak, baştan beri normal doğum istiyordum ama doktorlarım artık sezeryana yeşil ışık yakmaya başladı bebeğin iriliğinden ötürü. O sebeple soruyorum. Hâlâ normal doğum şansım olabilir mi diye ☺️
Daha 35 tesin ultrasyon ölçümleri yaniltici olabiliyor da mesela bu haftada kac kilo bebis?benim ilk oglumda iri bebek basladi öyle bitti normal doğum istedim ilerleme yavas oldu doktor ilerlemiyor bebek iri vakumla cekmek zorunda kalirim falan diye korkutup bizi sezeryana aldi beni 3640 dogdu oğlum evet minnak birsey degildi ama 4 kilo üstü normal doğuranlar var hemen sezeryan meyillisi olmasinlar gercekten ihtiyaç oldugunda sezeryan tabi ki hayat kurtarici o ayri

Arkadaşlar benim yuzumde baya cillenme lekelenme oldu ya hatta tüylenme de var yanaklarda falan doğumdan sonra gecer mi ya önceki hamileliklerimde olmamıştı sanki böyle bu kız olunca mi oldu acaba

Benim 2 saatten fazla hareketsiz kaldıgı cok oluyor :KK43: cunku ben hep ayaktayım, is güc ... dinlenmeye fırsat olunca da hareket etmedi iki gun dogru düzgün. o zaman endise edip aradım dru. dedigim gibi muzlu sut ise yaradı. 2 gun onceside de dr randevum vardı o zaman hareketli idi. bu yuzden rahatım dedi dr. ama tabi iki üc gün uzun bir zaman rahat olmak icin, neden oyle dedi bilmiyorum.
Belki ayakta olduğun için anlamıyorsundur canım. İş güç yaparken insan takip edemeyebiliyor ki ben şu zamana kadar hiç takip etmemiştim. O an artık nasıl denk geldi bilmiyorum ufacık bir kıpırtı bile olmayınca çok korktum.
Benim de artık çoğu zaman kıpırdanma şeklinde hareketleri zaten, eskisi gibi tekmeler filan öyle çok olmuyor onlar normal. Ufacık hareketlenseler de endişe etmeye gerek yok😊 aman doğsalar da kurtulsak gözümüzün önünde dursalar bari, o zaman da nefes alıyor mu diye bakar dururum ben herhalde😅

almıcam dediğim halde verilmiş canım bende şaşırdım soran olmadı :) ekledim Koral Ege’yi 💙😘 şehir söyleyenleri eklerim tabiki 👍🏻
Demek kısmetinmiş 😄 hehehehe , şehir olarak benim İstanbul canım eğer yazacaksan..

Kızlar emzik verecek misiniz, ne zaman vereceksiniz? Doktor 3 hafta bekleyin dedi ama emZikle daha rahat edecekmişim gibi tutarsa tabi .

İlk oğlumda doğumunu takip eden ilk 1 haftada veemiştim.. 2.5 yalına dek kullandı ve çok kurtarıcı oldu 😍 Bırakırken de zorlanmadık. Yine ilk 1 hafta içinde veririm diye düşünüyorum.. Emzikte çok severim, çok tatlı duruyor 🤩

Kızlar bebeğimin burnu tıkandı ,aspiratör deniz suyu sterimar hepsini almıştım ama genzine kaçar diye korkuyorum tecrübeliler sizler nasıl yapıyorsunuz

Kızlar başka çocugu olup anaokulu veya kreşe gidenler vardı sanırım. Dogum olunca onları okula göndermeyi düşünüyor musunuz? Göndermesem zor. ama gönderince de hastalık taşıma ihtimali çok. pediatrist yenidogan için iyi olmaz göndermeyin dedi. Kararsızım.
Oğlum çok severek gidiyor. Bu hafta gönderemicem haftaya da tatil zaten. Sonraki haftaya kadar bebişte kendini toplar rahat gider geliriz diye düşündüm. Oğlumun mutlu olduğunu bildiğim için götürücem 😊
Ben 6. Gün bir verdim, alıyor mu diye aldı doktor verme 3 hafta dedi diye bıraktım. Şimdi tekrar alır mı bilmiyorum Ama uyumuyoruz hiç sabahlara kadar 😂Başlatayım diyorum yeniden
Bende ilk gün verdim gayet güzel almıştı. Ama sonra memeyi almamaya başladı diye korktum vermeyi bıraktım. Biraz büyüsün denicem ama 😊

X