2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Demek ki Yazdım canım
Benimkide Yağız
Ekledim yağız delikanlıyı

Kızlar bebeğimin burnu tıkandı ,aspiratör deniz suyu sterimar hepsini almıştım ama genzine kaçar diye korkuyorum tecrübeliler sizler nasıl yapıyorsunuz
Ilk 2 ay aspiratör önerilmiyor, soğuk buhar makinesi kullabilirsiniz serum fizyolik burnuna uygulayın şırınga ile. Korkmayın gerçekten bisey olmaz. Youtube da videolar var. Doktor osman gönülal in videoları var, bebeklerde burun tıkanıklığı diye. Belki yardımcı olur size.

Merhaba sezaryen sonrası antibiyotik ve ağrı kesici yazdı doktorum şiddetli ağrın olur muhtemelen eve geçince şu şu iğneleri vurdurabilirsin diye iğne ismi bile söyledi hatta ama benim ağrım yok denecek kadar azdı antibiyotik bitti ağrı kesiciyi de kendim bıraktım hiç öyle katlanılmaz bir ağrı yok canım benim korkma

Arkadaşlar benim yuzumde baya cillenme lekelenme oldu ya hatta tüylenme de var yanaklarda falan doğumdan sonra gecer mi ya önceki hamileliklerimde olmamıştı sanki böyle bu kız olunca mi oldu acaba
Bende çok sinir oluyorum bu duruma alnım bıyık bölge yanaklarım kızıldereli gibi oldum güneşten ötürü cilt hasssaslaştı belki hemen ne ara leke oluşuverdi bilmiyorum napcaz inşallah doğum sonrası geçer bide yeni çıkan nivea luminous630 denemek istiyorum bakam hamilelik fln dinlemiyorum ne jel varsa sürüyom geçmiyo

Ben hic birşey kullanmadim da hamilelik boyunca iceriklerine güvenmediğim icin yüz temizleyicileri bile biraktim sadece güneş kremini kullandim ama lekenlendi işte kız cocukta anne çirkinlesir diyorlardı dogruymusumarim dogum sonu geçer

Hemde çok zor. Her zaman derim ilk 6 ay en güzel ama en zor zamanlar
Normaldede fikirlerimiz hep çatışır ama ben susan tarafımdır

benim yediğim mis gibi dut kokuyordu valla niye kötü ki senin yaptığının tadı
Cok çirkin geldi tadı ama suyunu iciyorum bende napim
Güzel fikir yazdım barancığımı Bebişlerinin ismi belli olanlar isterseniz söyleyin tabloya yazalım.bizim Ece olcak doğmadı ama
Benim oğlan DENİZ cnm
Eki Görüntüle 2946531
Tortop olduk bekliyoruz acaba iki bebek çıkacak da biz mi bilmiyoruz inşallah sarkma olmaz
Oyyy masallahhhhh
Kızlar sarılıklar ne durumda? Bizimki iki güne bir bakılıyor üç kere baktırdık git gide yükseliyor çok korkuyorum. Su mama meme her şeyi deniyorum azalmadı bi türlü
Beslenmeyi az yapıyorsun demek ki cnm...iki saati bekleme sık ver ve sık emzir...uyandirmak için her yolu dene sariligi arttıkça uyur çünkü...bizim dususe geçti sukur
Hayir sadece eczaneden serum suyu al ..serum fizyolojik değil dikkat et serum suyu...şekerli su yani...İilk gebeligimde dinlemedim kimseyi vermedim iki gün hastanede yattı kizim sariliktan...bunda akıllandım. Ilk iki gün az az verdim ve fırsat buldukça emzirdim....üç günlük kontrolde dr kilosuna bakıyor o zaman det mamaya basla yada başlama diye...ben ilk gebeligimde kafama göre mama verdim çok pişmanım şimdi gerekirse tabi ki vercem ama gerekmedikce asla..sukur iyi gidiyoruz
Canım cikarmadilar mi barani . Bizim 12.9 ile taburcu etmişlerdi 13den sonra fototerapi uygulaniyo diye
13 ten mi yok artik sinir 17

Napalım onlar güzel olsun artık o kadar çirkinleşmeye güzel doğcak galiba kiminde olmuyomuş kızda olsa anneme çekmişim ablamla bende lekelenmiş genetik demekki

mide yanması için bir kaç haftadır Renin Duo kullanıyorum kızlar. İyi geliyor. Hamileler kullanabiliyor.
Yaa benim de son 4 gündür her gün yanıyo artık midem akşama doğru başlıyo bitiriyo beni ama şuana kadar hiç ilaç içmedim neyse zaten doğdu doğacak az daha sabredeyim bari bugün 1 kere tuvaletten sonra bulanık bi akıntı geldi ama devamı yok sancı da yok öyle hareketleri de iyi yarın öbür gün doğar heralde

Sütün bebek emdikçe daha çok üretiliyormuş. O nedenle bebek emmese bile arada sağarak süt üretimini arttırabilirsin canım. Ayrıca hoşaf tüketimi çok süt yaparmış. Ilık-sıcak su ile emzirmeden önce göğüslerini yıkamak ve sırt masajı da iyi geliyormuş. Bir de bebek ağlarken değil, sakinleştikten sonra emzirmek önemliymiş. Emzirmeden önce moralini yükseltmeye, kendini rahatlatmaya çalış. Çok kolay gelsin:)

İlaç kullanmak istemiyorsan bir kahve fincanı soğuk süt içebilirsin yanma hissettiğinde. Normalde hafif düzeydeyse ve yara yoksa iyi gelebilir.
Bugün benim de değişik bir akıntım oldu. Şeffaf, renksiz ama uzayan jel gibi bir akıntı. Benim daha günüm gelmedi ama her an doğuverecekmiş gibi geliyor. Son zamanlarım hep korkuyla geçiyor.

Napalım onlar güzel olsun artık o kadar çirkinleşmeye güzel doğcak galiba kiminde olmuyomuş kızda olsa anneme çekmişim ablamla bende lekelenmiş genetik demekki
Benim çenemde ve dudak üstünde leke oldu aylardır duruyor doğumdan sonra gider diye umuyorum.bizimki de kız
mide yanması için bir kaç haftadır Renin Duo kullanıyorum kızlar. İyi geliyor. Hamileler kullanabiliyor.
bana sadece bir saat etki ediyor sonra yanmaya devam ediyor.baştan beri kullanıyorum 4.şişem sanırım.inşallah saçlı doğarlar
nişan geldi sanırım o zaman yakındır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…