2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Hahaha maşallah ama doğurmuşsun tabi zor olmuştur biraz ama her şeyin normali doğalı iyi bence mümkün mertebe tabi sağlık sorunu olmadıkça
Normal dogum istemiştim nasip oldu şükür ama benim dr da epey bir normal dogum yanlısı idi. dogum sonrası dedi ki başka dr olsa seni hemen sezaryane alırdı ama ben dogurttum tabi epeyce bir zorlanmıştım , başı da büyüktü.şimdi hala o dogumun enkazvari izleri vucudumda.
Şimdi yine de normal istiyorum ama biraz risk var, sezaryane mecbur kalabilirmişim. hayırlısı.
geçmiş olsun ve gözün aydın canım. boyu iyi imiş maşallah, ins kiloyu da hızla toparlarsa rahat edersiniz.
Benimki ilk kez krese başladı, 3 yaş. 2 aylık sürecin 1 aydan fazlası evde geçti hem o hasta oldu hem biz saglam hastalandık. şimdi yenidogan için korkuyorum ama oglum da cok yalnız kalacak evde, yeterli ilgi gosteremem gibi geliyor. ve ayrıca biraz asosyal bir çocuk ilerde sorun yaşar diye de korkuyorum simdiden acılmaz ise. cok aradayım.

yeri daraldı kesinlikle. benim oglum da cok hareketli degildi. biraz yapısal heralde deyip avunuyorum ama oglumda da geceleri kalkıp endise ile nobet tutardm nniye kıpırdamıyor diye. annem hala dalga gecer benle :) bende bisey yemek de etki etmiyor bazen iice korkuyorum

Zor gebelik geciriyorsun ama az kaldı :)
Çevremde gönderenlerin hepsi hasta çocukları da kendileride bende göndermeyi düşünüyordum kreşe vazgectm
ben baslattım bir kere. simdi bıraktırmak dogru mu emin olamıryom

Bizim de oğlan anasınıfına başladı.Bu hakkı ondan alamam galiba ben de.Yine de dr.umuza bi danışırım.Geç konuştu o yüzden bazı kelimelerde hala zorlanıyor evde olunca da tv, telefon çok istiyor.Şimdi etkinlik falan yapıyorlar etkisi çok güzel oldu yaşıtlarıyla vakit geçirmesinin.

Hoşgeldiniz benim 1 hafta aktif artık hareketlerim ağır kaldıramıyorum sadece hafif dikiş acısı var

DusunceBulutu Bizim de kmliğimiz çıktı çoktan Adı Ateş
Ekledim mutluluk Ateşlerini

Aynı doktora gidiyosan dediğin kadar normal yanlısı bir doktor sezaryene mecbur kalabilirsin diyorsa bir bildiği vardır canım üzme tatlı canını benim şuan gittiğimde tam doğalcı yani mecbur kalmadıkça asla sezaryene almıyor anne tercihi değilse tabi

serenity16 merhaba, yukarıda bebeğiniz iri olduğu halde normal doğum yaptığınızla ilgili bir şey yazmışsınız, onu gördüm de bir şey sormak istiyorum. Bebeğinizin haftası da önden mi gidiyordu hamilelik takiplerinde? Ve kaç hafta önden giderken kaçıncı haftada kaç kg doğurdunuz?

Benim bebişim de çok iri de, epey de önden gidiyor. İlk doğumum olacak, baştan beri normal doğum istiyordum ama doktorlarım artık sezeryana yeşil ışık yakmaya başladı bebeğin iriliğinden ötürü. O sebeple soruyorum. Hâlâ normal doğum şansım olabilir mi diye

Ben 6. Gün bir verdim, alıyor mu diye aldı doktor verme 3 hafta dedi diye bıraktım. Şimdi tekrar alır mı bilmiyorum Ama uyumuyoruz hiç sabahlara kadar Başlatayım diyorum yeniden
Philips Avent veriyoruz biz. İlk kez dün denedik. Bize de iki hafta dedi doktor. Bakalım

Günaydınlar geceden beri sancım var bu nasıl bişeydir 3. Doğum ama hiçbiri birbirine benzemiyor bunda hep ara sıra kasılmalar vardı gece bebek 4 dakikada bir toplandı 35 40 saniye sürdü bol bol WC gittim gözüme uyku girmedi 37+5 olduk doktora göre 38+4’düz umarım yalancıdır bunlar acile gitsem bırakmayacaklar şurda 11 12 günüm kaldı sizinkiler nasıldı İkincide nasıl tuttu nasıl oldu bilemedim

Daha 35 tesin ultrasyon ölçümleri yaniltici olabiliyor da mesela bu haftada kac kilo bebis?benim ilk oglumda iri bebek basladi öyle bitti normal doğum istedim ilerleme yavas oldu doktor ilerlemiyor bebek iri vakumla cekmek zorunda kalirim falan diye korkutup bizi sezeryana aldi beni 3640 dogdu oğlum evet minnak birsey degildi ama 4 kilo üstü normal doğuranlar var hemen sezeryan meyillisi olmasinlar gercekten ihtiyaç oldugunda sezeryan tabi ki hayat kurtarici o ayri

Arkadaşlar benim yuzumde baya cillenme lekelenme oldu ya hatta tüylenme de var yanaklarda falan doğumdan sonra gecer mi ya önceki hamileliklerimde olmamıştı sanki böyle bu kız olunca mi oldu acaba

Belki ayakta olduğun için anlamıyorsundur canım. İş güç yaparken insan takip edemeyebiliyor ki ben şu zamana kadar hiç takip etmemiştim. O an artık nasıl denk geldi bilmiyorum ufacık bir kıpırtı bile olmayınca çok korktum.
Benim de artık çoğu zaman kıpırdanma şeklinde hareketleri zaten, eskisi gibi tekmeler filan öyle çok olmuyor onlar normal. Ufacık hareketlenseler de endişe etmeye gerek yok aman doğsalar da kurtulsak gözümüzün önünde dursalar bari, o zaman da nefes alıyor mu diye bakar dururum ben herhalde

almıcam dediğim halde verilmiş canım bende şaşırdım soran olmadı :) ekledim Koral Ege’yi şehir söyleyenleri eklerim tabiki
Demek kısmetinmiş hehehehe , şehir olarak benim İstanbul canım eğer yazacaksan..

Kızlar emzik verecek misiniz, ne zaman vereceksiniz? Doktor 3 hafta bekleyin dedi ama emZikle daha rahat edecekmişim gibi tutarsa tabi .

İlk oğlumda doğumunu takip eden ilk 1 haftada veemiştim.. 2.5 yalına dek kullandı ve çok kurtarıcı oldu Bırakırken de zorlanmadık. Yine ilk 1 hafta içinde veririm diye düşünüyorum.. Emzikte çok severim, çok tatlı duruyor

Kızlar bebeğimin burnu tıkandı ,aspiratör deniz suyu sterimar hepsini almıştım ama genzine kaçar diye korkuyorum tecrübeliler sizler nasıl yapıyorsunuz

Oğlum çok severek gidiyor. Bu hafta gönderemicem haftaya da tatil zaten. Sonraki haftaya kadar bebişte kendini toplar rahat gider geliriz diye düşündüm. Oğlumun mutlu olduğunu bildiğim için götürücem
Ben 6. Gün bir verdim, alıyor mu diye aldı doktor verme 3 hafta dedi diye bıraktım. Şimdi tekrar alır mı bilmiyorum Ama uyumuyoruz hiç sabahlara kadar Başlatayım diyorum yeniden
Bende ilk gün verdim gayet güzel almıştı. Ama sonra memeyi almamaya başladı diye korktum vermeyi bıraktım. Biraz büyüsün denicem ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…