2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Doktor kontrolünden çıktım kızlar kasılmalar var ama düzenli değil dedi. Ultrasona da girdim 3400 olmuş kilosu ama 3200 falandır dedi doktor ultrasonda yanılma payı oluyor dedi. 40+2' de tekrar görüşelim dedi. Bakalım sanırım miadını geçirecek oğlumuz 🙈
Evet canım bizde de bir miktar yanılma payı oldu kiloda. Hadi bakalım merakla bekliyoruz sabırlı küçük beyi 🥰

Doktor kontrolünden çıktım kızlar kasılmalar var ama düzenli değil dedi. Ultrasona da girdim 3400 olmuş kilosu ama 3200 falandır dedi doktor ultrasonda yanılma payı oluyor dedi. 40+2' de tekrar görüşelim dedi. Bakalım sanırım miadını geçirecek oğlumuz 🙈
Ben de boşuna gitmek istemedim pazartesiyi beklicem hareketleri iyi sancım da yok keyifleri yerinde gelirler elbet birgün yürüyüşe sporlara devam😂

Benide saglik ocağından çağırdılar 15. Gün kontrolü diyor gitmesem noluyor acaba çok fazla hastaneye saglik ocağına gittik zaten pek dışarı çıkmak istemiyorum
Mutlaka git canım boy kilo bakılıyor aşılar konuşuluyor ve kalça çıkıklığı testine yönlendiriyorlar herkesi
Kızlar 5 6 gün kadardır kaşıntılarım oluyor, her an değil ama bir başladımı da kaşındıkça kaşınıyorum. Kollarım koltuk altım el üstlerim bileklerim sırtım özellikle. Günde 1 2 kez oluyor sürekli değil. Sanırım gebelik kolestazı diye birşey varmış.Ben hamilelikte normaldir diye düşünerek dün konteolde de sormadım doktora ama şimdi netten bir bakayım deyünce çıktı karşıma. Sizce günde 1 2 defa gelen bu kaşıntı normal midir ya da bu kolestaz denen şeyi yaşayan var mı aranızda?
Aksatma doktoruna söyle benimki her kontrolde ısrarla kaşıntıyı sorardı bende yoktu bir şey ama önemli bi şey sanırım

Kızlar sarılıklar ne durumda? Bizimki iki güne bir bakılıyor üç kere baktırdık git gide yükseliyor çok korkuyorum. Su mama meme her şeyi deniyorum azalmadı bi türlü

Deneyimli anneler doğumdan sonra sutumuz gelse de gelmese de mama takviyesi yapalım mı? Aldim ben bir kutu mama kasik ya da siringayla vereyim diyorum en azindan 30 ml falan her gün?Burada çok fazla sarılık okuyorum çünkü...ilk çocuğumda hic mama vermedim hafif sarılık oldu ama gecti hemen sütüm de gelmişti doğumdan sonra bakalım bunda nasıl olacak...

Ya maşallah yavaş yavaş herkes kucağına aldı 🧿🧿🧿 darısı bizlere son günler hiç mi geçmez mide yanmam felaket derece böyle olunca çocuk saçlanıyor diyorlar ya 😂 büyük oğlumdada çok yanmış cidden saçları çoktu 🥰 2. De hiç olmadı oda kel doğdu 😂😂😂😂 umarım büyük abimize benzer 🙈 o çok tatlıydı birde cahil dönemimde pek anneliği anlamadım 2.de yaşadım 7 sene geçti aradan doğurup böyle koklamak istiyorum 💖💖💖

Kızlar sarılıklar ne durumda? Bizimki iki güne bir bakılıyor üç kere baktırdık git gide yükseliyor çok korkuyorum. Su mama meme her şeyi deniyorum azalmadı bi türlü
Canım bol bol emzir biz yarım saate bir alarm kurmuştuk emzirip mama verdim hep . Sarılık olan bebek çok uyuyor sen uyandır onu zorla .Biz uyanmıyor diye panikleyip tecrübeli bi arkadaşımızı çağırmıştık abla uyanmıyor bu çocuk diye 😃

Canım bol bol emzir biz yarım saate bir alarm kurmuştuk emzirip mama verdim hep . Sarılık olan bebek çok uyuyor sen uyandır onu zorla .Biz uyanmıyor diye panikleyip tecrübeli bi arkadaşımızı çağırmıştık abla uyanmıyor bu çocuk diye 😃
2 saatte bir emziriyorum toksa henüz acıkmadıysa hayatta emmiyo :KK43:

Kizlar benim karnım sık kasılıyor ama ağrı yok vajina kasılırken sisiyormus gibi bi his oluyor ilk gebelikte sancı varken de aynısı oluyordu aşağıdan gelip kasıklarıma vuruyordu sancı bunda da öyle ama ağrısız benim gibi olan var mı

Canım cikarmadilar mi barani . Bizim 12.9 ile taburcu etmişlerdi 13den sonra fototerapi uygulaniyo diye
Yok canım ya bugün tekrar bakmışlar bilgi vermiyorlarda tahlillerde bakıyoruz kendi çapımızda. 9.29 dan 9.77 ye çıkmış arkasındam ekstra tahliller yapmışlar yarın da telefonla haber alma yok kapılarına dayanıcam sabahtan

Kizlar benim karnım sık kasılıyor ama ağrı yok vajina kasılırken sisiyormus gibi bi his oluyor ilk gebelikte sancı varken de aynısı oluyordu aşağıdan gelip kasıklarıma vuruyordu sancı bunda da öyle ama ağrısız benim gibi olan var mı
Ben bu doğumumda hiç sancı çekmedim su gelmeye başladı yola çıktık arabada kıpır kıpırdı

Kızlar yaa ben sanki böyle bir tuhaf hissediyorum kasılmalarım var, çok hafif sancılarım var adet sancısı gibi doğum sancısı bu kadar hafif değildir bence di mi? biraz kasıklarım alt bölgelerinde biraz da belimin iki yanından ağrı giriyor. Sancılar sık da giriyor ama öyle takip edilecek gibi değil sanki. Bir enerji geldi yerimde duramıyorum. Acaba doğum başlamış olabilir mi ya da çok mu yakın acaba? Hiç bilmemek çok tuhaf geliyor 😂 gerçi doktorum acab doğum sancısı mı diye düşünüyorsan doğum sancısı değildir o demişti ama ben gene de bir sorayım dedim size yaşayanlar belki yorum yapar en azından ne yaşıyorum onu anlarım diye 🙈
Canım ben de geçen gün aynı öyle oldum hatta o enerji patlamasını da yaşadım. Buraya da yazmıştım klozetleri lavaboları ovdum gidersek diye 😂 Ama sonra durdu ve devamı gelmedi. Kasılma var ama öyle o günkü gibi olmadı doktor da yanlış alarm dedi :)

Hakikaten çatı darlığı mı varmış o zaman canım sende yani o demek mi oluyor bu. Allah o ebelerden de razı olsun ya kızıyoruz can havliyle onlara o an, neler çekiyorlar eğitimde anlatmışlardı da cimziren mi arasın ısıran mı😅 şiddet gören kadınlar gibiyiz kolumuz bileklerimiz mosmor hep diyorlardı acımıştım vallahi😶

Ne kadar süre hareket hissetmedin canım?
Ben de evde şunu bunu yap takip et biraz daha der diye düşünmüştüm ama gel hemen dedi (bir de ben gerçekten yapılabilecek herşeyi yapmıştım sanırım) oraya gittiğimde de uyardı Allah korusun da bazen anneler akşama kadar bekleyim bakalım belki eder filan diyorlar iş işten geçmiş olabiliyor dedi.
2 saat içinde hiç etmezse ya da normal rutininden daha az ederse ( sen kendi bebeğini bilirsin) hemen ara doktorunu
Benim 2 saatten fazla hareketsiz kaldıgı cok oluyor :KK43: cunku ben hep ayaktayım, is güc ... dinlenmeye fırsat olunca da hareket etmedi iki gun dogru düzgün. o zaman endise edip aradım dru. dedigim gibi muzlu sut ise yaradı. 2 gun onceside de dr randevum vardı o zaman hareketli idi. bu yuzden rahatım dedi dr. ama tabi iki üc gün uzun bir zaman rahat olmak icin, neden oyle dedi bilmiyorum.

Aynen öyle valla sorma zıplamalar mı dersin O’lar 8’ler açma germeler ama geleceği yok demek 😂

Yok canım mesela bir arkadaşıma iki gün önce yaptı hala tık yok

İnşallah normal istiyordur oda hahahahha

Baya baya inceler ultrasonu doktorum hiç acele etmez ama gözden kaçan bir detay varsa bilemicem. Bide kilo ilerlemeside daha yavaş olurdu kordon dolansa bence bizimki maşallah peyder peyder alıyor valla 🙄 kilolu doğacak diye korkuyorum yani
benimki de cok ufak degildi canım. 40+1de 3660 dogmustu. kordon 3 kez dolanmıs. ultrasonda belli olmamıs. ebe dogum bitince dedi ki ıkınıyorsun cocugun kafası biraz çıkıyor sonra geri kaçıyor ... bu birkac kez tekrar etmiş. ben de diyorum niye doguramıyorum :)

X