2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar 5 6 gün kadardır kaşıntılarım oluyor, her an değil ama bir başladımı da kaşındıkça kaşınıyorum. Kollarım koltuk altım el üstlerim bileklerim sırtım özellikle. Günde 1 2 kez oluyor sürekli değil. Sanırım gebelik kolestazı diye birşey varmış.Ben hamilelikte normaldir diye düşünerek dün konteolde de sormadım doktora ama şimdi netten bir bakayım deyünce çıktı karşıma. Sizce günde 1 2 defa gelen bu kaşıntı normal midir ya da bu kolestaz denen şeyi yaşayan var mı aranızda?

Yaaa uzuldum annenle olan diyaloga, insan sirtini dayamak ister ne zor boyle olunca gerçekten 😟
İnsallah yaa, beklemedeyiz bakalim bizimki de şaşırtsin kabul ediyorum, ne zaman ne Zaman demektense 🤭🤭 ben hic sormadim bu sefer kanala girmis mi vs diye, o da hic bahsetmedi ahhsha, unuttu herhal 🤣🤣🤣

Bu yeni nesil bebelerin hepsi değişik, saglari sollari belli olmuyor 🤣🤣 canlari istediginde gelecekler, canları isteyince uyuyacaklar, istediklerinde emecekler, zottiri bebeler 🤭🤣🤣
Kesinlikle canim bende tam tersi 🥺 yazdiktan sonra yine tartistik. 5 yasindaki cocuk sen benim annem degilsin anneanemsin diyo annem inatla anlamiyo isine gelmiyo artik anneme hala diye seslenicem o olacak 😕
İyi iyi sorma 😁 o an gelince oluverir artik. Ya bilmiyorum cumartesi bana nobetci doktor vajinal muayne olmadan kanala inmismi anlayamayiz istersen yapalim demisti ama sen daha dogurmazsin diyede eklemisti 😁
Yaaa uzuldum annenle olan diyaloga, insan sirtini dayamak ister ne zor boyle olunca gerçekten 😟
İnsallah yaa, beklemedeyiz bakalim bizimki de şaşırtsin kabul ediyorum, ne zaman ne Zaman demektense 🤭🤭 ben hic sormadim bu sefer kanala girmis mi vs diye, o da hic bahsetmedi ahhsha, unuttu herhal 🤣🤣🤣

Bu yeni nesil bebelerin hepsi değişik, saglari sollari belli olmuyor 🤣🤣 canlari istediginde gelecekler, canları isteyince uyuyacaklar, istediklerinde emecekler, zottiri bebeler 🤭🤣🤣

Kızlar 5 6 gün kadardır kaşıntılarım oluyor, her an değil ama bir başladımı da kaşındıkça kaşınıyorum. Kollarım koltuk altım el üstlerim bileklerim sırtım özellikle. Günde 1 2 kez oluyor sürekli değil. Sanırım gebelik kolestazı diye birşey varmış.Ben hamilelikte normaldir diye düşünerek dün konteolde de sormadım doktora ama şimdi netten bir bakayım deyünce çıktı karşıma. Sizce günde 1 2 defa gelen bu kaşıntı normal midir ya da bu kolestaz denen şeyi yaşayan var mı aranızda?
Merhaba karaciğer değerlerine baktırmış mıydın? Tansiyonun ve karaciğer değerlerin çok önemli, kaşıntının yanında vücudunda normalde fazla ödem de varsa dikkat et derim. Ne olur ne olmaz diye doktorunla paylaş bence, bazen illa kanatacak kadar kaşıma şeklinde olmuyor çünkü.

Yok canısı 41e kadar beklicekmişiz.sen nasılsın dedim de herhalde bildirimler arasında kaldı.dikiş kesi yoktu dimi toparlamışsındr inşallah🤲🏻 ❤️ 40 gün annenle Allah sabır versin 🤲🏻
Hayirli zamanda gelsin insallah bakalim ne zaman gelmek isteyecek 🥰 yok ama wc yaparken bir yanma oluyor dikis olmasada normalmidir yoksa polipi aldigi yer mi yapar bilmiyorum 🤔 benim hic kesi olmasin diye bir talebim olmamisti hatta kesi yapmazsa ilk dogumdaki yer yirtilir diye korkuyorum 🤷‍♀️ ama kesi yapilinca dogum daha rahat. İlkinde hem kesi olmustu hemde ikinma refleksi vardi tutamiyodum icimde. Bu sefer hem kesmedi hemde o refleks yokken ikin diyip durdu 😕 insallah senin o ikinma hissi gelir. Off off Allah tan minnak kizim anneannesi geldikten 1 gun sonra gelerek sureci kisaltti 🥰 ama o kadar minik ki teyzesi kanguru icine girmeyi 40 gun sonra basaramayiz sanki 🙂 o zamanda yine nasil okula gidicem sorunsali baslayacak hayirlisi umarim surec uzamaz yoksa cildirmalik. Senin annen geldimi

Aynen öyle valla sorma zıplamalar mı dersin O’lar 8’ler açma germeler ama geleceği yok demek 😂

Yok canım mesela bir arkadaşıma iki gün önce yaptı hala tık yok

İnşallah normal istiyordur oda hahahahha

Baya baya inceler ultrasonu doktorum hiç acele etmez ama gözden kaçan bir detay varsa bilemicem. Bide kilo ilerlemeside daha yavaş olurdu kordon dolansa bence bizimki maşallah peyder peyder alıyor valla 🙄 kilolu doğacak diye korkuyorum yani
Amin amin insallah hayirlisiyla 🤭♥️♥️
Kızlar suyum geldi hastanedeyim, çok acil bir gelişme olmazsa sabah 07:00 da doğuma sezaryene alacaklar. Dualarınız bizimle olsun lütfen 🙏🏻❤️
Oyy hadi bakalım saglikka gelmistir inşallah kuzucukkk 🤗🤗
Her mesajdan alıntı yapamadım ama bebeğim dün öğlen 2de sağsalim doğdu kızlar.. Allah herkese kucağına almayı nasip etsin. Zor oldu ama normal doğurdum :KK66: ve doğumhaneden yürüyerek odama gittim 😊 Ayrıntıları sonra yazacağım 😊
Yaaa hos gelmis kuzucuk, insallah cooook iyisinizdir ve her sey yolundadir 🥰🥰🥰
Kesinlikle canim bende tam tersi 🥺 yazdiktan sonra yine tartistik. 5 yasindaki cocuk sen benim annem degilsin anneanemsin diyo annem inatla anlamiyo isine gelmiyo artik anneme hala diye seslenicem o olacak 😕
İyi iyi sorma 😁 o an gelince oluverir artik. Ya bilmiyorum cumartesi bana nobetci doktor vajinal muayne olmadan kanala inmismi anlayamayiz istersen yapalim demisti ama sen daha dogurmazsin diyede eklemisti 😁
Annem mi diyor? Ya benim annem de yegenime annem diye sesleniyor, o da arada anne arada anneanne diye sesleniyor ama birlikte yasiyorlar ablamla, cok takilmiyorlar ama niyet de onemli, hangi niyetle soyledigi gercekten fark ediyor, aliskanlik mi yoksa sinir etmek ve takinti mi mesela..

Ya benim doktor her seferinde ultrasondan bakti kanala, şuan kanalda degil, kanalin basinda ama icinde degil vs dye. Vajinadan sadece catiya bakti. Belki de beni kandiriyor hayInnnnnn 🤣 bakalm bana dedigi tutacak miii yoosa accuk erken mi gelecek. Sanki bekleyecek gibi ama dur bakalim 🙈 hayirlisi ya, saglikla gelsin de minnos 🤗

Günaydın sabah altıya kadar hafif şiddette devam etti kasılmalarım her kasılmaya uyandım ama çok şiddetli değildi az önce şiddeti baya artmış bir kasılma yaşadım bugün kontrolüm vardı eğer sıklaşırsa saatini beklemeden gideceğim. Uzun sürebilir ilk doğumlar diyorlar o yüzden belki de başlangıcını yakaladım diye düşünüyorum
Bence geliyor bebiş. Yalancı sancı bir şekilde geçiyor dinlenince falan. Ben sıcak duş almıştım 2 gibi geçerse diye daha da siddetlendirmisti sancıları
Ben de şu an SMA kullanıyorum ama çok çok gaz yaptı canım.

SMA sizde de gaz yaptı mı kuzum?

Aptamile de bakayım canım, sağ ol 🙏😊

Çok teşekkür ederim canım 🙏

Çok teşekkür ederim canım, araştırayım 😊

Canım ellerine sağlık, çok da önemli değil ama bizim doğum 26 Ekim'de oldu. Teşekkürler 🥰
Ay çok gazli bir oğlum var ama hiç mamadan diye düşünmemiştim takip ediyorum hemen yazarım sana da
Benim ellerim avuç içleri ayaklarım her yerim kasiniyordu vücudum da. Doktoruma göstermiştim bu kolestaz değil kolestaz da inanılmaz kasinirsin kasinmaktan yara bile olursun demişti. Antihistaminik bir ilaç verdi seninki alerjiye benziyor yediğin birsey dokunuyordur dedi onu kullandım bir kaç gün sonra geçti. Ama sen yinede doktoruna sor karaciğer değerlerine bakılsın benim değerlerimde hiç bisi çıkmamıştı o yüzden öyle dedi

Ameliyat esnasında galiba kayısı ye hoşaf tüket zeytin yağı iç biraz çikolata ye kabız olmamak gerek dikkat et dikişler için çok zor meyvelerin bazıları yapar muz gibi yeme
Ilac aldım en son çok iyi geldi cnm
Merhaba kizlar. Bir haftalık olduk biz sütüm var idare eder. Bebeğim gogsumu bazen tutuyor iki emiyor bazen hiç tutmuyor agliyor sürekli onu emzirmeye çalışırken. Kafayı yicem artık. Aç kalmasın diye mama veriyorum . Kiyamiyorum ama her saat başı uyandırıp gogsumu tutturmaya çalışıyorum hafif aç karnına. Sanırım sütüm cok tatmin etmediği için uğraşmıyor emmeye . Böyle sorun yaşayan var mı yada yasadiysada nasıl çözdü. Yardım edin kafayı yicem artık . Sütumu nasıl arttırabiliriz
Bence sen öyle düşünüyor olabilirsin cnm. İlk bebegimde yaptığım hatayı yapma sütünün yetmediğine kafana göre karar verme...iki gün mama verme git tarttır sağlık ocağında kilo alımına bak azsa mama ver ama sadece kasikla
Ben normal doğum yaptım o kabizlik sorunu bendede var cildiricam. En son zeytinyağı içmekte buldum çareyi yani çare değil ama öyle kabız da değilim bir yemek kaşığı zeytinyağı içiyorum sabah akşam
İlaç aldım ben şimdi çok iyiyim sukur
Dut kurusunu kaynat iç farkı göreceksin inşallah cnm bide bestlak damla
Dun denedim ne iğrenç bir tadı var yiyemedim ya
Minnoşların uykusunu nasıl açıyorsunuz beslenme sırasında, tavsiyelere ihtiyacım var, çok zorlanıyorum 😭
Ayağını burnunu gdiklayarak...ama benimki bezini çıkarınca daha rahat uyanıyor...15 dakika emerse çok uğraşmıyorum...ama emmezse mecbur uyanması lazım sarilik icin

Bende bugün kötüyüm kızlar sabah 5 e kadar sipam uyumadı daha doğrusu uyudu 15 dakika sonra uyandı...kendimi gece ağlarken buldum

Dogurmayanlar tutabildiginiz kadar icerde tutun anacim😃💆‍♀️

Kızz ben de Ekim’den buraya transfer olmaya gelmiştim 🤣🤣

Merhaba kızlar ben de güya Ekim annesi olacaktım ama bebiş hala gelmediği için artık Kasım annesi olacağım inşallah 😍

Şu an 40+4’üm🥲 Arkadaşın hala gelmeye niyeti yok bakalım, Aralık annelerine kaymadan doğururum inşallah 🤣
Hamilelik takvimin bile senin artık doğurmaktan başka çaren olmadığını düşünüp hamilelik haftalarını saymayı bırakmış, doğumunun üzerinden saymaya geçmiş 😅

Eli kulaginda senin kuzunun, her an gelebilir annesi 😍😍 sağlıkla inşallah 🥰🥰

Kıyamam, inşallah hem agrin hem de sarılık bitecek gidecek, uzme kendini annecik 🙏♥️

Oyy hadi hayırlısı, yaklaşmış bebissss sankiii😍😍😍

Ay okuyunca cok heyecanlandım yaaaa, kavusmussun kuzunaaa 🥰🥰🥰

Stres olmaaa, guzel dusuuun, kendini oyalamaya bak, insallah saglikla kavusacaksiniz 😍🙏

Maasallah maasallah kuzucuga, hos gelmiş Baran, neşe getirmiş 🥰🥰 iyisiniz dimi? 🙏😍

Yaaa cok guzellll 🥰🥰 hadi saglikla gelsin minnosss 😍
Geldi canım ptesi günü doğum yaptımm çok şükür 🥰🥰🥰

Hamilelik takvimin bile senin artık doğurmaktan başka çaren olmadığını düşünüp hamilelik haftalarını saymayı bırakmış, doğumunun üzerinden saymaya geçmiş 😅
Ayyy sorma sürekli diğer uygulamalardan da “Bebeğinizle ilk hafta” temalı mesajlar geliyor sinir oluyorum 🤣🤣

Yarın kontrole gidicem inşallah bir sancı / açılma bir şeyler çıkar 😔 Salı günü sancı gözüküyordu ama doktor anlamlı değil diye sallamadı 😑

Gözün aydın çok şükür sen de doğurdun ben bi doğuramadım 😂
Ayyy sorma sürekli diğer uygulamalardan da “Bebeğinizle ilk hafta” temalı mesajlar geliyor sinir oluyorum 🤣🤣

Yarın kontrole gidicem inşallah bir sancı / açılma bir şeyler çıkar 😔 Salı günü sancı gözüküyordu ama doktor anlamlı değil diye sallamadı 😑
Benim de bugün 40 hafta doldu ama sancım yok öyle bekliyorum kontrol e de gitmedim bu hafta doğar diye 😂 bi umut aniden suyumun gelmesini bekliyorum 😂

Bir de sabahtan beri başımda hafif ağrı var tansiypnumun küçüğü az bişey düşük tuzlu ayran içtim geçmedi doğumdan önce böyle olan var mı geçmiyo hep var yani

Ilac aldım en son çok iyi geldi cnm

Bence sen öyle düşünüyor olabilirsin cnm. İlk bebegimde yaptığım hatayı yapma sütünün yetmediğine kafana göre karar verme...iki gün mama verme git tarttır sağlık ocağında kilo alımına bak azsa mama ver ama sadece kasikla

İlaç aldım ben şimdi çok iyiyim sukur

Dun denedim ne iğrenç bir tadı var yiyemedim ya

Ayağını burnunu gdiklayarak...ama benimki bezini çıkarınca daha rahat uyanıyor...15 dakika emerse çok uğraşmıyorum...ama emmezse mecbur uyanması lazım sarilik icin

Bende bugün kötüyüm kızlar sabah 5 e kadar sipam uyumadı daha doğrusu uyudu 15 dakika sonra uyandı...kendimi gece ağlarken buldum

Dogurmayanlar tutabildiginiz kadar icerde tutun anacim😃💆‍♀️
Dut kompostosunun içine elma da katıp deneyin, annem o şekilde yapmış bugün, daha lezzetli oldu :)

Evet fark ettim 30.10 değil mi diğer bilgileri de söylersen yazayım 😘☺️
Her mesajdan alıntı yapamadım ama bebeğim dün öğlen 2de sağsalim doğdu kızlar.. Allah herkese kucağına almayı nasip etsin. Zor oldu ama normal doğurdum :KK66: ve doğumhaneden yürüyerek odama gittim 😊 Ayrıntıları sonra yazacağım 😊
Allah analı babalı büyütsün inşallah maşallah yürüyerek çıkman çok güzel darısı bize 😍😘
Hayirli zamanda gelsin insallah bakalim ne zaman gelmek isteyecek 🥰 yok ama wc yaparken bir yanma oluyor dikis olmasada normalmidir yoksa polipi aldigi yer mi yapar bilmiyorum 🤔 benim hic kesi olmasin diye bir talebim olmamisti hatta kesi yapmazsa ilk dogumdaki yer yirtilir diye korkuyorum 🤷‍♀️ ama kesi yapilinca dogum daha rahat. İlkinde hem kesi olmustu hemde ikinma refleksi vardi tutamiyodum icimde. Bu sefer hem kesmedi hemde o refleks yokken ikin diyip durdu 😕 insallah senin o ikinma hissi gelir. Off off Allah tan minnak kizim anneannesi geldikten 1 gun sonra gelerek sureci kisaltti 🥰 ama o kadar minik ki teyzesi kanguru icine girmeyi 40 gun sonra basaramayiz sanki 🙂 o zamanda yine nasil okula gidicem sorunsali baslayacak hayirlisi umarim surec uzamaz yoksa cildirmalik. Senin annen geldimi
Yaaa o kadar minik mi yerim onu ben 😍😍😍 40 gün sonra bence biraz büyümüş olur fındık 😍kanguru değil de bebek arabasıyla gitseniz nasıl olur yokuş muydu sizin orası? inşallah bende ıkınma olur o zaman bilemedim ki nasıl oluyor yaşayıp görücem 😶 yanma normaldir bence ama poliple de ilgili olabilir kontrol ne zaman doktoruna söylersin krem falan verir belki.inşallah çabucak iyileşirsin 😘 benim annem gelmedi kardeşimin sınav zamanı.tam bebeğin doğumuna gelmek istiyor babam öyle çok izin veren biri değil (iyiki 😄) bakalım ne zaman gelcek. 🤷🏻‍♀️
Allah analı babalı büyütsün inşallah gözünüz aydın 💕

Ben de şu an SMA kullanıyorum ama çok çok gaz yaptı canım.

SMA sizde de gaz yaptı mı kuzum?

Aptamile de bakayım canım, sağ ol 🙏😊

Çok teşekkür ederim canım 🙏

Çok teşekkür ederim canım, araştırayım 😊

Canım ellerine sağlık, çok da önemli değil ama bizim doğum 26 Ekim'de oldu. Teşekkürler 🥰
Rica ederim düzelttim 😘🥰

X