2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Karnına neden bastırdılar canım. Suniyle yapmıştın sen son ana güç kalmama gibi bir durum filan mı oldu? Bir şekilde doğurtuyorlar işte insanı bence çok güzel 😀 hepsi gelir geçer yeter ki bebeğin iyi olsun ne güzel sağlıklı ve yanında😍
ben bugün bebeğimin hareketlerini hiç hissedemedm bir süre o kadar korktum ki ağlamaya başladım, ne yapsam hareket etmedi bir türlü ,doktora gittik apar topar😞 yaşadığım bu korkuyu asla unutamam,kimse yaşamasın😞
Tadını çıkar anneliğin 😘
Yok canım güç kalmamak değil gerçekten güzel ikindim , doktor bile dedi çok güçlü ikiniyorsun diye ama benim kemiğim biraz darmis, bebeğin kafası sadece ikinmakla asla çıkmadı 😅 iki kişi tüm gücüyle bastırdı , ben ikindim o şekilde 6-7 ikinmakla çıktı ancak 😅

Doktora gittiğin iyi olmuş canım, ne olur ne olmaz riske atmamak lazım ☺️ sagliklica doğsun inşallah 🥰

Yoğunbakimda bahsediyosun sanırım benim bebeğimi almışlardı. 1gun kalıp çıktık o kadar ağlamıştım o kadar üzülmüştüm ki ama yoğun bakımdan çıktığı halini gorunce keşke dedim bı gece daha kalsa bebeğimin bı günde bile yüzü değişmiş resmen yüzüne can gelmiş yanakları dolmuş o yüzden uzulme hiç çok iyi bakiyorlar
Ayy ne biliyim iyi bakıldığında eminim aslında ikizlerde küvezde kaldı 1500-1600 doğunca ama baran direkt kucağıma geldi ya bi garibim hala süt de yok 4 ml anca çıkıyor

Merhaba kizlar. Bir haftalık olduk biz sütüm var idare eder. Bebeğim gogsumu bazen tutuyor iki emiyor bazen hiç tutmuyor agliyor sürekli onu emzirmeye çalışırken. Kafayı yicem artık. Aç kalmasın diye mama veriyorum . Kiyamiyorum ama her saat başı uyandırıp gogsumu tutturmaya çalışıyorum hafif aç karnına. Sanırım sütüm cok tatmin etmediği için uğraşmıyor emmeye . Böyle sorun yaşayan var mı yada yasadiysada nasıl çözdü. Yardım edin kafayı yicem artık . Sütumu nasıl arttırabiliriz

Kasım annesi olacakken nasipte Ekim annesi olmak varmış. Benim kızımın da sarılığı var. Uykudan uyandırıp emzirmeye çalışıyorum,bir ysndan da dikis ağrıları...
Gün nasıl bitiyor anlamıyorum.
Geçmiş olsun canım
Nasilda guzel soyledin arkadasim😂😂😂
Fikir beyan edenlere gore bir laf oylece kalsinlar 😂😂😂
Bide duydugunu soyleyim canım bu epidural spinal narkozlu olan herseyde bas agrisi yasamamak için odaya çıktığımizda sade nescafe icin diyorlar. Sadeden kastim sütsüz siyah olacak yani seker koyabilirsin iki bardak kadar icin agri yasamazsiniz diyorlar kafeinden dolayi.
Ben cantama koydum denicem.
Eğer epidural olursam bunu aklımda tutucam çok teşekkürler :KK48:
İnşallah 🤲🏻 Bence annelik tecrübesi öyle unutulan bir şey değildir.halledersin 💪🏻

Komedi 🤣 İşlerine geldiği gibi işte 😂😂😂 biz domates doğramanın eğitimi var da aldık sanki 😂 benim eşimde yapamıyorum diyor olduğu kadar yap diyorum kocaman kocaman kesiyor ben böyle güzel domates salata yemedim diyorum 😂 napalım ona da razıyım şevki kırılmasın 😂😂😂 ufak bir yardım bile nasıl mutlu ediyor bizi keşke kendiliğinden yapsalar 🙈
Ayy bu mesajına o kadarrrr güldüm ki ahahah ama cevap yazamadım o an :p
Merhaba arkadaslar hergun gecmisi okurdum artik firsatim yok malesef:)) bebis uyuyoken yazayim dedim. Ilk sezeryanimda ongun kalkamayan ben bunda ikinci gun ayaklandim masallah. Gercelten dr cok onemliymis. Bu sefer kuzenlerimi de ikinci gun ayaga kaldiran dra gittim sukur cok iyiyim.
Sezeryandan korkan arkadaslar varsa diye yazdim ALLAH sizede benim gbi surec nasip eylesin
Canım seni kutlamış mıydım hatırlayamadım, kutlamamışsam hayırlı uğurlu olsun :KK36:
Merhaba arkadaşlar kusura bakmayın her seferinde derdim varken giriyorum buraya şimdilik sarılığı atlattık gibi besliyorum elimden geldiğince. Başka bir derdim daha var bebeğimin ayakları içe eğiklik var ve yarın kontrolümüz var eğer yaptığım masajla düzelme olmazsa yani ayağını dikleştirdiğinde düzgün durmazsa alçıya alınacak. Bebeğinde böyle bir durum olan oldu mu hiç? Ya da çevresinde vallahi düşünmekten çocuğumun canı yanar mı diye kafaya fazla taktım.
Geçmiş olsun canım
Baş ağrısını sormuşsun canım ama hiç olmadı öyle bir şey, bir arkadaşım anlatıp korkutmuştu beni de bu konuda. Doktorum 4 litre sıvı tüket başın falan ağrımaz dedi iki üç bardak kahve iç günde ve suyu aksatma dedi dediklerini yaptım ve baş ağrı sorunum olmadıı 😻
Aklımda :KK24:
Kizlar ben gece 00.50 de dogum yaptim. Normal dogum oldu. Buyuk kizima dogum gunu yaptik cok zorlandim nefes darligi cektim falan sonra salonda uzaniyodum birde suyum gelmeye basladi. Hasteneye gittik hemen suni sanci verdiler. Kesi olmadi fakat polip vardi o alindi. Hic uyumadim. Bebegim o kadar minnak ki 2640 gramdi sanirim. Boyu 46 cm. Nst yine sancimi goremedi. Cok tuhaf bir geceydi simdi evdeyiz size cevap yazamazsam kusura bakmayin
Hayırlı uğurlu olsun, Allah sağlıkla analı babalı büyütmek nasip etsin :KK24:
Aaaa ne kadar hızlı olmuş herşey, gözün aydın, bebiş hoşgelmiş 😀

Peki ablası ile arasında 1 gün mü var şimdi küçüğün, yoksa doğumgününü farklı günde mi kutlamıştınız? Dikkatimi bu saçma detay çekti ama 😃severim böyle denk gelmeleri
Ahahahaha niye ama ya ben de aynı şeyi merak etmiştim, baktım ki sen sormuşsun :-) Bu arada canım sen doğum yaptın mı, geçmişi okudum ama nevrim döndü acaba araya mı kaynadı.
Merhaba hanımlar bende bebişimi elime aldım saat tam 13.00 sezeryan dogum saati allaha şükür saglık durumumuz iyi devlet hastanesinde oldum ve cok memnun kaldım sontayı uyusturmadan taktılar cok acı hissetmedim kendimi korkutmusum 2 sezeryanım oldugu için sırt ignesinden de cok korkuyordum ama onuda çok hissetmedim allaha şükür ameliyattan sonra karın bolgeme 2 adet igne yapıldı 24 saat agrı çekmemem içinmiş şuan için durumum iyi bebek biraz küçük dogdu 38.5 hafta 2.600 gr 2 hafta once ultrasonda 2800 dü oysaki emzirme konusuna gelince cok güçsüz oldugu için memeyi tutamıyor bu saate kadar ememedi hemsire mama getirdi şekeri düştü güçsüzleşmesin diye dedim ya devlet hastanesini doktorumu cok begendıgım için tercih ettim ama ilgi ve alakaya hayran kaldım rabbim herkeze hayırlı dogumlar nasip eylesin benim birinci sezeryanım cok agrılıydı şuandada agrı var ama dayanamıycak durumda degilim
Hayırlı uğurlu olsun, Allah sağlıkla analı babalı büyütmek nasip etsin :KK39:
Kizlar inanın kimsenin canını sıkmak istemiyorum ama benden size tavsiye bebekleriniz dogunca sürekli emzirin emmiyosa mama vermekten çekinmeyin. Bebeğimi aldılar bugün benden yoğun bakımda sariliktan. Hamilelik doğum hiç biri zor değilmiş de bu yaşadığım acı en zoru.. Eğer sariliktan şüpheleniyorsanız mutlaka 3-4 gun arka arkaya test verin. Ben bakamadım bebeğime siz böyle yapmayın mama verme alışır, uyandırma uyuya uyuya buyur diyenleri dinlemeyin. Her dakika gerekirse memede dursun
Canım lütfen kendini suçlama.İnsan hiç bile isteye zarar verebilir mi evladına? Olacağı varmış, sağlıkla da çıkmış bak ne güzel bebişin. El kadar yavrunu bırakıp boş eve gelmek çok zor olsa gerek Allah kimseye yaşatmasın ana çok şükür sağlıkla çıkmış. Bu sarılık başına gelmeyen yok gibi bir şey :KK43:
@MutluBulut_
Canım ikinci kez annelik nasıl gidiyor gözün aydın kızına kavuşmuşsun sende

Allah izin verirse bende bugün sezeryana giriyorum kızlar çok korkuyorum ilk defa deneyimleyeceğim inşallah heyecandan falan tansiyonum oynamaz 🙈
Hadi hayırlı uğurlu olsun, güle güle büyütün :KK36:
Ben memeden ayıramıyorum minnağımı, memede uyuyakalıyor yatağa koyuyorum uyanıypr 😳
Ben henüz oralara gelmedim ama okuduğum kitapta bunun için şöyle bir şey öneriyordu: memede uyuyakalsa bile gazını çıkarmadan yatırmayın böylecek uyuyakalsa dahi gaz çıkarılma işlemi yaparken zaten uyanacaktır. Bi arkadaş da yazmış zaten sanırım benzerini.
İyi akşamlar kızlar. Sabah 7de oğluşumu kucağıma aldım. Her bebek farklı bir duyguymuş. Rabbim isteyen herkse nasip etsin İnşaAllah. Hepinize kolay doğumlar diliyorum
Kizlar doğum gerçekleşti 10.30sezeryan ile bebeğim kızım miniğim doğdu 2750 doğdu solunum sıkıntısı sebebi ile yenidoğan yoğun bakımında 1gun takibi yapılacak dedi😢 var mı bizim gibi olan çok endiseliyim ağlamaktan kendimi alamıyorum korkuyorum 😟😢😢
Eski mesajları okuyamadım doğuran herkesi tebrik ediyorum heyecanla bekleyenlerin de sağlıkla kavuşmalarını diliyorum 🙏🏻♥️
1 Kasım’da biz de kavuştuk ♥️ Binlerce kez şükürler olsun bebeğim iyi 🙏🏻
Dünyanın en güzel şeyi bu duygu, çok mutluyum duygularımı anlatamıyorum 🥺
Hayırlı uğurlu olsun, Allah sağlıkla analı babalı büyütmek nasip etsin
:KK39:

38+0 im annem gilin hepsi covid oldu 14 gün yoklar doğum olursa napacagim ben ☹️ şimdi de doğum olmasın istiyrm
Canım Allah'ım bir hale yola koymuştur elbet, onlar sağlıkla atlatsınlar gerisi halledilir elbet. Çok geçmiş olsun.

Annelerle çok zor oluyo ya ilk gebeligimde yaşadım şimdi gorumcem yanımda o kardeşim gbdir her işimi yapiyo sukur
Misal dün annem uğradı goguslerin cıvık sutun yokmu diyor...Anne lohusaya öyle söylenmez tam tersi denir dedim ertesi gün aynı gene
Dut kompostosu yiyiyorum misal yüzünü buruşturarak severek mi yiyorsun bunu bu yenir mi diyor dökmeye çalışıyor
Sürekli bi olumsuzlama, ayağımda çorap görmesin başına iş açıcan diyor Daha neler neler aman normalde takmam ama söz konusu anneliğim olunca dayanamıyorum .Hep bi kıyaslama kendi annelikleriyle
Ayy bana bunları kayınvalidem yapıyor 3 yıldır da beraber yaşıyoruz ikizlere bakıyorlar.
Dün çocuğumu hastane de bırakıp gelmişim kafa bi milyon gözler şiş süt sağdım peşimde dolanıyor poşeti görmek için . Sonunda başardı hıı o mu çıktı dedi evet dedim azmış ya o!! Diyor sanki ben dedim ki litre litre çıkıyor çıksa çocuk emer beslenir sarılık olmaz zaten ama hiiiççç sesimi çıkartmadım önceden bir iki bişey geveliyordum işe yaramıyormul demekki bu sefer çok derin sustum umarım yapmaz tekrar
Anne de olsa kayınvalide de olsa ben bu olaya şu gözle bakıyorum: Onlar da kadın biz de. Her ne kadar annemdir yapmaz desek de kötü niyetli olmasalar da o kadınlık yarışı oluyor bence arada. İnsanın kendini neyle tanımladığı önemli. Hayatında başka doyurulmamış ya da eksik kalmış, mutsuz eden yanları varsa bir kadının, karşıdaki kızı da olsa kendisinin yarası olduğu için karşıyı da yaralıyor. Bu süreçlerde bu da doğum şekli, bebeğin kilosu, süt miktarı gibi konular çevresinde oluyor işte. Kendi sütü az gelmişse zamanında ve bunu dert edinmişse (ki muhtemelen o da bu konuda sorguya çekilmekten muzdaripti aslıda o günleri yaşarken) ve sizin sütünüz çoksa bu ona batar. Ya da sütü iyi gelmiş ve bunu övünç kaynağı yapmışsa kendine, sizin sütünüzün az gelmesi onun için bi fırsattır kendini iyi hissetmek için size sütünüzün azlığı ile ilgili can sıkıcı yorumlar yapar. Anne ya da kayınvalide de olsa ne yazık ki insan basit bir varlık ve bunları yaparken bulabiliyor kendisini. ya da farkında olmadan yapıyor. Zor...

Demek ki doktorların gülüp, tadı güzeldir yiyebilirsiniz dedigi kadar varmis bu yiyecekler icecekler, bebe yine gelmek istediği zaman geliyoms 🤣🤣🤣
Biz seninle aynı haftadayız canım sanırım. 38+0 benim bugün. Rüyamda görmüştüm defalarca, 38+3 ya da 38+6 mıydı öyle birşeydi doğum yaptığım gün. Bakalım çıkacak mı:-) Kasılmalarım hep geceye doğru oluyor, doktorun yanında tık yok. Doktora söyledim zaten genelde öyle olurmuş, hastalıklarda da gündüzleri rahat geçer, akşamları nükseder ya bu da onla ilgiliymiş bilmem ne etkisi dedi. Bakalım gündüz gözüne mi yoksa gece mi olacak doğumumuz :KK70:

Benimde kanal üstünde ama kanalda değil kilosu 3 kilo bende kilo almasın diye acikcasi protein çok tukwtmiyorum ilk oğlum 3900 doğdu bu ondan minnak olacak :)
Bizimki de 3 civarina yakin şu an olurda 40 haftayi beklersek ama 3 4 hafta daha beklemiş olacaz büyüyecek diye düşündü galiba doktor bakalik hayırlı sekilde hangisi ise o nasip olsun insAllah birdr kansızlık var benee pekmez falan ye dedi protein falan kesersem iyice kansizlik olacak

Geçmiş olsun canım

Eğer epidural olursam bunu aklımda tutucam çok teşekkürler :KK48:

Ayy bu mesajına o kadarrrr güldüm ki ahahah ama cevap yazamadım o an :p

Canım seni kutlamış mıydım hatırlayamadım, kutlamamışsam hayırlı uğurlu olsun :KK36:

Geçmiş olsun canım

Aklımda :KK24:

Hayırlı uğurlu olsun, Allah sağlıkla analı babalı büyütmek nasip etsin :KK24:

Ahahahaha niye ama ya ben de aynı şeyi merak etmiştim, baktım ki sen sormuşsun :-) Bu arada canım sen doğum yaptın mı, geçmişi okudum ama nevrim döndü acaba araya mı kaynadı.

Hayırlı uğurlu olsun, Allah sağlıkla analı babalı büyütmek nasip etsin :KK39:

Canım lütfen kendini suçlama.İnsan hiç bile isteye zarar verebilir mi evladına? Olacağı varmış, sağlıkla da çıkmış bak ne güzel bebişin. El kadar yavrunu bırakıp boş eve gelmek çok zor olsa gerek Allah kimseye yaşatmasın ana çok şükür sağlıkla çıkmış. Bu sarılık başına gelmeyen yok gibi bir şey :KK43:

Hadi hayırlı uğurlu olsun, güle güle büyütün :KK36:

Ben henüz oralara gelmedim ama okuduğum kitapta bunun için şöyle bir şey öneriyordu: memede uyuyakalsa bile gazını çıkarmadan yatırmayın böylecek uyuyakalsa dahi gaz çıkarılma işlemi yaparken zaten uyanacaktır. Bi arkadaş da yazmış zaten sanırım benzerini.

Hayırlı uğurlu olsun, Allah sağlıkla analı babalı büyütmek nasip etsin
:KK39:

Canım Allah'ım bir hale yola koymuştur elbet, onlar sağlıkla atlatsınlar gerisi halledilir elbet. Çok geçmiş olsun.

Anne de olsa kayınvalide de olsa ben bu olaya şu gözle bakıyorum: Onlar da kadın biz de. Her ne kadar annemdir yapmaz desek de kötü niyetli olmasalar da o kadınlık yarışı oluyor bence arada. İnsanın kendini neyle tanımladığı önemli. Hayatında başka doyurulmamış ya da eksik kalmış, mutsuz eden yanları varsa bir kadının, karşıdaki kızı da olsa kendisinin yarası olduğu için karşıyı da yaralıyor. Bu süreçlerde bu da doğum şekli, bebeğin kilosu, süt miktarı gibi konular çevresinde oluyor işte. Kendi sütü az gelmişse zamanında ve bunu dert edinmişse (ki muhtemelen o da bu konuda sorguya çekilmekten muzdaripti aslıda o günleri yaşarken) ve sizin sütünüz çoksa bu ona batar. Ya da sütü iyi gelmiş ve bunu övünç kaynağı yapmışsa kendine, sizin sütünüzün az gelmesi onun için bi fırsattır kendini iyi hissetmek için size sütünüzün azlığı ile ilgili can sıkıcı yorumlar yapar. Anne ya da kayınvalide de olsa ne yazık ki insan basit bir varlık ve bunları yaparken bulabiliyor kendisini. ya da farkında olmadan yapıyor. Zor...

Biz seninle aynı haftadayız canım sanırım. 38+0 benim bugün. Rüyamda görmüştüm defalarca, 38+3 ya da 38+6 mıydı öyle birşeydi doğum yaptığım gün. Bakalım çıkacak mı:-) Kasılmalarım hep geceye doğru oluyor, doktorun yanında tık yok. Doktora söyledim zaten genelde öyle olurmuş, hastalıklarda da gündüzleri rahat geçer, akşamları nükseder ya bu da onla ilgiliymiş bilmem ne etkisi dedi. Bakalım gündüz gözüne mi yoksa gece mi olacak doğumumuz :KK70:
Evet cnm 5 güncük varmış aramızda 🤭 valla ben de 8-9 ya da 11i diyorum bakalim tutacak mi, gerci nerdeyse tum günleri saydim 🤣🤣🤣🤣 benim bugun 1-2 kere belime agri vurdu azcik, bir de hafif kasıklarıma ama cok da bsy olmadı ciddiye alacak kadar 🥴 ben de meraktayim ya haftasonuna ya geceye gelirler ya inadina, bakalım napcaklar 🤣🤣🤣 az kaldiiiii 🙈🙈

Merhaba kizlar. Bir haftalık olduk biz sütüm var idare eder. Bebeğim gogsumu bazen tutuyor iki emiyor bazen hiç tutmuyor agliyor sürekli onu emzirmeye çalışırken. Kafayı yicem artık. Aç kalmasın diye mama veriyorum . Kiyamiyorum ama her saat başı uyandırıp gogsumu tutturmaya çalışıyorum hafif aç karnına. Sanırım sütüm cok tatmin etmediği için uğraşmıyor emmeye . Böyle sorun yaşayan var mı yada yasadiysada nasıl çözdü. Yardım edin kafayı yicem artık . Sütumu nasıl arttırabiliriz
Biz de 2.gün akşama kadar sütle ilgili sorun yaşamadık, ama dün akşam hiç durmadı, çok ağladı. Baktım sütüm gelmiyor, hastaneyi aradım sordum mama verin dediler, mamayla desteğe başladım. Sütü artırmak için yaptıklarım;
* Her besleme öncesi iki memeyi de 10-15 dakika emziriyorum. Süt az gelse de emzirme süt üretimini uyarıyor.
* Bol bol şekersiz hoşaf içiyorum; dut, kayısı, incir, elma, hurma, artık ne varsa.
* Günde 2-3 fincan rezene çayı demleyip içiyorum.
* Tahin tüketiyorum.
* Memelere sıcak masaj yapıyorum.
* Mutlaka protein alıyorum.
* Son olarak da bol bol su içiyorum.

Hastaneden çıkmadan önce de diyetim bu şekildeydi, evde de sürdürdüm. Buna bir de pompa ekledim, bugün bir kez sağım yaptım, sonra da emzirdim. Zamanla sütümün artacağına inanıp moralimi de yüksek tutmaya çalışıyorum 😊

Biz de 2.gün akşama kadar sütle ilgili sorun yaşamadık, ama dün akşam hiç durmadı, çok ağladı. Baktım sütüm gelmiyor, hastaneyi aradım sordum mama verin dediler, mamayla desteğe başladım. Sütü artırmak için yaptıklarım;
* Her besleme öncesi iki memeyi de 10-15 dakika emziriyorum. Süt az gelse de emzirme süt üretimini uyarıyor.
* Bol bol şekersiz hoşaf içiyorum; dut, kayısı, incir, elma, hurma, artık ne varsa.
* Günde 2-3 fincan rezene çayı demleyip içiyorum.
* Tahin tüketiyorum.
* Memelere sıcak masaj yapıyorum.
* Mutlaka protein alıyorum.
* Son olarak da bol bol su içiyorum.

Hastaneden çıkmadan önce de diyetim bu şekildeydi, evde de sürdürdüm. Buna bir de pompa ekledim, bugün bir kez sağım yaptım, sonra da emzirdim. Zamanla sütümün artacağına inanıp moralimi de yüksek tutmaya çalışıyorum 😊
Harikasın, çok güzel bir motivasyon 🥰♥️♥️♥️

Dogum sonrasimi....eğer öyleyse icerde kan pıhtı var mı dye yapıyorlarmış

Ya kızlar sezeryan sonrası hergun kabızlık yaşıyorum zor tuvalete çıkıyorum on gün oldu hala aynı...sizlerde durum ne
Ben normal doğum yaptım o kabizlik sorunu bendede var cildiricam. En son zeytinyağı içmekte buldum çareyi yani çare değil ama öyle kabız da değilim bir yemek kaşığı zeytinyağı içiyorum sabah akşam

Gerçekten çok zor ya kızıyorum söyleniyorum filan sonra oturup ağlıyorum vicdan yapıyorum ben mi yanlış davranıyorum diye .
Lohusaliktan mi bilmem ama bende anneme katlanamıyorum hatta bugün kavga ettim evine gitti. Yalnız çok daha iyi olurum eminim 12 gün oldu zaten doğum yapalı sadece 3 yasindaki kızım sürekli oynamak istiyor o zorluyor beni onuda halledicez

Bi arkadaş var 7 aylık çocuk bnm çok gelişmiş 4 kilo bu hafta doğurcam dio bide normal doğum olcakmış normal nasıl doğuruyo sancı gelmeden günü belli aklım almadı 9 aylığa bedelmiş iyi gelişmiş dio🤔

Dut kurusunu kaynat iç farkı göreceksin inşallah cnm bide bestlak damla

Aynen canım tam da yorumladığın gibi . 13 yaşından 28 yaşına kadar kv yanında ezilmiş bir kadın benim kv dem. Onların tabiri ile şehire geçtikten sonra hayat başlamış kendi çapında TV den ordan burdan bileyler öğrenmiş bir insan.iyiliğine iyidir bak 3.5 yıldır evlerini kapatıp yanımda yaşıyorlar herkes yapmaz. Ama bugün elime de sordum beni üzerek ne hissediyor acaba diye . Çırpınıyorum görmüyor mu ? Üzülmem için yapmıyor düşünvesizlikten inci düşünememekten yapıyor dedi kapattık konuyu

Ay bizde fena baskı yapıyoruz ama yinede inatla gelmiyoruz bilemedim ki bir sorun mu var hatta doktoru şaşırttı bilime kafa tutuyor 😂😂 baya iyi baskı yapıyor ama neden gelmiyor dedi kafası karıştı doktorunda 😂😂😂
kordon dolanmış olabilir mi ? benim oglumda öyle bir durum vardı. ultrasonda görmemiş dr, dogumda ortaya cıktı.

X