2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Geçmiş olsun canım

Eğer epidural olursam bunu aklımda tutucam çok teşekkürler :KK48:

Ayy bu mesajına o kadarrrr güldüm ki ahahah ama cevap yazamadım o an :p

Canım seni kutlamış mıydım hatırlayamadım, kutlamamışsam hayırlı uğurlu olsun :KK36:

Geçmiş olsun canım

Aklımda :KK24:

Hayırlı uğurlu olsun, Allah sağlıkla analı babalı büyütmek nasip etsin :KK24:

Ahahahaha niye ama ya ben de aynı şeyi merak etmiştim, baktım ki sen sormuşsun :-) Bu arada canım sen doğum yaptın mı, geçmişi okudum ama nevrim döndü acaba araya mı kaynadı.

Hayırlı uğurlu olsun, Allah sağlıkla analı babalı büyütmek nasip etsin :KK39:

Canım lütfen kendini suçlama.İnsan hiç bile isteye zarar verebilir mi evladına? Olacağı varmış, sağlıkla da çıkmış bak ne güzel bebişin. El kadar yavrunu bırakıp boş eve gelmek çok zor olsa gerek Allah kimseye yaşatmasın ana çok şükür sağlıkla çıkmış. Bu sarılık başına gelmeyen yok gibi bir şey :KK43:

Hadi hayırlı uğurlu olsun, güle güle büyütün :KK36:

Ben henüz oralara gelmedim ama okuduğum kitapta bunun için şöyle bir şey öneriyordu: memede uyuyakalsa bile gazını çıkarmadan yatırmayın böylecek uyuyakalsa dahi gaz çıkarılma işlemi yaparken zaten uyanacaktır. Bi arkadaş da yazmış zaten sanırım benzerini.

Hayırlı uğurlu olsun, Allah sağlıkla analı babalı büyütmek nasip etsin
:KK39:

Canım Allah'ım bir hale yola koymuştur elbet, onlar sağlıkla atlatsınlar gerisi halledilir elbet. Çok geçmiş olsun.

Anne de olsa kayınvalide de olsa ben bu olaya şu gözle bakıyorum: Onlar da kadın biz de. Her ne kadar annemdir yapmaz desek de kötü niyetli olmasalar da o kadınlık yarışı oluyor bence arada. İnsanın kendini neyle tanımladığı önemli. Hayatında başka doyurulmamış ya da eksik kalmış, mutsuz eden yanları varsa bir kadının, karşıdaki kızı da olsa kendisinin yarası olduğu için karşıyı da yaralıyor. Bu süreçlerde bu da doğum şekli, bebeğin kilosu, süt miktarı gibi konular çevresinde oluyor işte. Kendi sütü az gelmişse zamanında ve bunu dert edinmişse (ki muhtemelen o da bu konuda sorguya çekilmekten muzdaripti aslıda o günleri yaşarken) ve sizin sütünüz çoksa bu ona batar. Ya da sütü iyi gelmiş ve bunu övünç kaynağı yapmışsa kendine, sizin sütünüzün az gelmesi onun için bi fırsattır kendini iyi hissetmek için size sütünüzün azlığı ile ilgili can sıkıcı yorumlar yapar. Anne ya da kayınvalide de olsa ne yazık ki insan basit bir varlık ve bunları yaparken bulabiliyor kendisini. ya da farkında olmadan yapıyor. Zor...

Biz seninle aynı haftadayız canım sanırım. 38+0 benim bugün. Rüyamda görmüştüm defalarca, 38+3 ya da 38+6 mıydı öyle birşeydi doğum yaptığım gün. Bakalım çıkacak mı:-) Kasılmalarım hep geceye doğru oluyor, doktorun yanında tık yok. Doktora söyledim zaten genelde öyle olurmuş, hastalıklarda da gündüzleri rahat geçer, akşamları nükseder ya bu da onla ilgiliymiş bilmem ne etkisi dedi. Bakalım gündüz gözüne mi yoksa gece mi olacak doğumumuz :KK70:
Allah daha çok güldürsün 😄 bu arada dediklerine kesinlikle katılıyorum anne de olsa kv de olsa aynı.eksik kalmış yanlarını karşısındakini eleştirirek rahatlatıyorlar.ben annemi asla memnun edemem o yüzden işime de karıştırmam ama şimdi gelince el mahkum olcak bir hafta mecbur idare etmeye çalışcam.sonra kv kalcak sanırım..1 haftadan sonra toparlarım diye düşünüyorum.yalnız kalmak düzene alışmak daha mantıklı geliyor

Karnına neden bastırdılar canım. Suniyle yapmıştın sen son ana güç kalmama gibi bir durum filan mı oldu? Bir şekilde doğurtuyorlar işte insanı bence çok güzel 😀 hepsi gelir geçer yeter ki bebeğin iyi olsun ne güzel sağlıklı ve yanında😍
ben bugün bebeğimin hareketlerini hiç hissedemedm bir süre o kadar korktum ki ağlamaya başladım, ne yapsam hareket etmedi bir türlü ,doktora gittik apar topar😞 yaşadığım bu korkuyu asla unutamam,kimse yaşamasın😞
Tadını çıkar anneliğin 😘
aynı seyi yasadım bugun. dru aradım muzlu süt iç dedi. daha içerken harekete basladı iki gundur duragan olan bebe

İnşallah güzel bakıyodur dr 7aylık herşey gelişmiş nasıl olsun herşeyin vakti zamanı var kilolu olunca olmuş bitmiş doğurabilirsin oluyo galiba🤣
yani... ben de herseyde ilk dogumdan ornek veriyorum ama elimde o var :) bende ilk gebelikte 35-36 civarında sancı gibi bobrek agrısı gibi biseyler olmustu. ve erken dogum olabilir diye hemen ciğer geliştirici igne yaptılar mesela. elbette 7 aylık dogup saglıklı güclü olan da vardır ama risk bence.

Merhaba kizlar. Bir haftalık olduk biz sütüm var idare eder. Bebeğim gogsumu bazen tutuyor iki emiyor bazen hiç tutmuyor agliyor sürekli onu emzirmeye çalışırken. Kafayı yicem artık. Aç kalmasın diye mama veriyorum . Kiyamiyorum ama her saat başı uyandırıp gogsumu tutturmaya çalışıyorum hafif aç karnına. Sanırım sütüm cok tatmin etmediği için uğraşmıyor emmeye . Böyle sorun yaşayan var mı yada yasadiysada nasıl çözdü. Yardım edin kafayı yicem artık . Sütumu nasıl arttırabiliriz
Mama yerine sütünü sağıp içebilirsin hem sagdikca çoğalır da sütün

Kızz ben de Ekim’den buraya transfer olmaya gelmiştim 🤣🤣

Merhaba kızlar ben de güya Ekim annesi olacaktım ama bebiş hala gelmediği için artık Kasım annesi olacağım inşallah 😍

Şu an 40+4’üm🥲 Arkadaşın hala gelmeye niyeti yok bakalım, Aralık annelerine kaymadan doğururum inşallah 🤣

Ahahahah aralığa kayma ihtimalini bi düşündüm de 🤣🤣🤣 Hoşgeldin öyleyse topiğimizeeeee 🥰

Salı günü geldi bizim minik 😊 Dün evimize geldik, ev şenlendi 😍
Ohhh Allah'ım sağlıkla, analı babalı büyütmenizi nasip etsin inşallah, darısı da bize olsun 🤭😍
Evet cnm 5 güncük varmış aramızda 🤭 valla ben de 8-9 ya da 11i diyorum bakalim tutacak mi, gerci nerdeyse tum günleri saydim 🤣🤣🤣🤣 benim bugun 1-2 kere belime agri vurdu azcik, bir de hafif kasıklarıma ama cok da bsy olmadı ciddiye alacak kadar 🥴 ben de meraktayim ya haftasonuna ya geceye gelirler ya inadina, bakalım napcaklar 🤣🤣🤣 az kaldiiiii 🙈🙈
Kasık ağrım aynen benim de geceleri oluyor hani sanki adet olacakmışım da olamıyorum gibi, senin de öyle mi?

Aynen canım tam da yorumladığın gibi . 13 yaşından 28 yaşına kadar kv yanında ezilmiş bir kadın benim kv dem. Onların tabiri ile şehire geçtikten sonra hayat başlamış kendi çapında TV den ordan burdan bileyler öğrenmiş bir insan.iyiliğine iyidir bak 3.5 yıldır evlerini kapatıp yanımda yaşıyorlar herkes yapmaz. Ama bugün elime de sordum beni üzerek ne hissediyor acaba diye . Çırpınıyorum görmüyor mu ? Üzülmem için yapmıyor düşünvesizlikten inci düşünememekten yapıyor dedi kapattık konuyu
Bu arada geçmiş olsun, bilmiyorum yazdım mı. Bebişin küvezde kalmış çıktı mı şimdi canım?
Ya erkekler de işte arada kalmamak için öyle deyip sıyrılıyorlar...

Ohhh Allah'ım sağlıkla, analı babalı büyütmenizi nasip etsin inşallah, darısı da bize olsun 🤭😍

Kasık ağrım aynen benim de geceleri oluyor hani sanki adet olacakmışım da olamıyorum gibi, senin de öyle mi?

Bu arada geçmiş olsun, bilmiyorum yazdım mı. Bebişin küvezde kalmış çıktı mı şimdi canım?
Yok canm maalesef hala yoğun bakımda yarın güzel haberle uyanmak istiyorum

Lohusaliktan mi bilmem ama bende anneme katlanamıyorum hatta bugün kavga ettim evine gitti. Yalnız çok daha iyi olurum eminim 12 gün oldu zaten doğum yapalı sadece 3 yasindaki kızım sürekli oynamak istiyor o zorluyor beni onuda halledicez
Neden annelerle anlasamama basladi acaba herkeste bebimde annem gelemeyecek rahatsiz ben de zorlamadim gel diye çünkü eşimle anlaşamıyorlar bir süre sonra bu da beni etkiliyor normalde neyse de lohusa iken baya zorlar bebi onlarin stresini de çekmek istemedim hallederim kendim dedim

Kızlar yaa ben sanki böyle bir tuhaf hissediyorum kasılmalarım var, çok hafif sancılarım var adet sancısı gibi doğum sancısı bu kadar hafif değildir bence di mi? biraz kasıklarım alt bölgelerinde biraz da belimin iki yanından ağrı giriyor. Sancılar sık da giriyor ama öyle takip edilecek gibi değil sanki. Bir enerji geldi yerimde duramıyorum. Acaba doğum başlamış olabilir mi ya da çok mu yakın acaba? Hiç bilmemek çok tuhaf geliyor 😂 gerçi doktorum acab doğum sancısı mı diye düşünüyorsan doğum sancısı değildir o demişti ama ben gene de bir sorayım dedim size yaşayanlar belki yorum yapar en azından ne yaşıyorum onu anlarım diye 🙈

Aynen azar azar olmaya başladı, bugün diger gunlere nazaran daha fazlaydi ama anlamli bsy yoktu yani yine de, belki gün gün artacak, beklemedeyiz merkez 🤭🤭🤭

Kızlar yaa ben sanki böyle bir tuhaf hissediyorum kasılmalarım var, çok hafif sancılarım var adet sancısı gibi doğum sancısı bu kadar hafif değildir bence di mi? biraz kasıklarım alt bölgelerinde biraz da belimin iki yanından ağrı giriyor. Sancılar sık da giriyor ama öyle takip edilecek gibi değil sanki. Bir enerji geldi yerimde duramıyorum. Acaba doğum başlamış olabilir mi ya da çok mu yakın acaba? Hiç bilmemek çok tuhaf geliyor 😂 gerçi doktorum acab doğum sancısı mı diye düşünüyorsan doğum sancısı değildir o demişti ama ben gene de bir sorayım dedim size yaşayanlar belki yorum yapar en azından ne yaşıyorum onu anlarım diye 🙈
Ön çalışmalar baslamis olabilir, belki sıklığı ve şiddeti artacaktır, sen dinlemede kal merkezzzz 🤭♥️♥️

Yok canım güç kalmamak değil gerçekten güzel ikindim , doktor bile dedi çok güçlü ikiniyorsun diye ama benim kemiğim biraz darmis, bebeğin kafası sadece ikinmakla asla çıkmadı 😅 iki kişi tüm gücüyle bastırdı , ben ikindim o şekilde 6-7 ikinmakla çıktı ancak 😅

Doktora gittiğin iyi olmuş canım, ne olur ne olmaz riske atmamak lazım ☺️ sagliklica doğsun inşallah 🥰
Hakikaten çatı darlığı mı varmış o zaman canım sende yani o demek mi oluyor bu. Allah o ebelerden de razı olsun ya kızıyoruz can havliyle onlara o an, neler çekiyorlar eğitimde anlatmışlardı da cimziren mi arasın ısıran mı😅 şiddet gören kadınlar gibiyiz kolumuz bileklerimiz mosmor hep diyorlardı acımıştım vallahi😶
aynı seyi yasadım bugun. dru aradım muzlu süt iç dedi. daha içerken harekete basladı iki gundur duragan olan bebe
Ne kadar süre hareket hissetmedin canım?
Ben de evde şunu bunu yap takip et biraz daha der diye düşünmüştüm ama gel hemen dedi (bir de ben gerçekten yapılabilecek herşeyi yapmıştım sanırım) oraya gittiğimde de uyardı Allah korusun da bazen anneler akşama kadar bekleyim bakalım belki eder filan diyorlar iş işten geçmiş olabiliyor dedi.
2 saat içinde hiç etmezse ya da normal rutininden daha az ederse ( sen kendi bebeğini bilirsin) hemen ara doktorunu

Ya benim 2 haftadır yapmadığım şey kalmadı, salonun ortasına da pilates topu koydum aklıma geldikçe zıplıyorum ama hiçbir şey yokkk 🤣🤣

Gerçekten bebek kendi geleceği zamanı biliyor bence de, çok da zorlamanın alemi yok.
Aynen öyle valla sorma zıplamalar mı dersin O’lar 8’ler açma germeler ama geleceği yok demek 😂
Yaa bilmiyordum herkeste işe yarar sanıyorum bunda da 40 haftayı geçerse Dr a diycem yapsın
Yok canım mesela bir arkadaşıma iki gün önce yaptı hala tık yok
Bence yine olan olacagina varacak, dogum da istedigi gibi olacak 🤭🤭 insallah firttt diye doguruveririz 😍😍
İnşallah normal istiyordur oda hahahahha
kordon dolanmış olabilir mi ? benim oglumda öyle bir durum vardı. ultrasonda görmemiş dr, dogumda ortaya cıktı.
Baya baya inceler ultrasonu doktorum hiç acele etmez ama gözden kaçan bir detay varsa bilemicem. Bide kilo ilerlemeside daha yavaş olurdu kordon dolansa bence bizimki maşallah peyder peyder alıyor valla 🙄 kilolu doğacak diye korkuyorum yani

Yok canm maalesef hala yoğun bakımda yarın güzel haberle uyanmak istiyorum

İnşallah sağlıkla kavuşun, bugünleri unutturacak kadar da güzel şeyler yaşayın 🤍

Benim sat a göre 1 aralıktı bak Ekim annesi oldum
Önceki hamilelikte Ağustos annesiydim Haziran 2 doğdular Haziran annesi oldum benimkiler dünya meraklısı

uuuuuu beybiiii seninkiler de baya erkenci kuş 🥲

X