2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Merhaba kızlar, ben o kadar kötüyüm ki kafam çok karışık şu an.Son zamanlarım bana haram olacak gibi.Bugün gün almak için gittim 24 kasım verdi çok geç değil mi dedim benim ilk ultrason kağıtlarımda beklenen doğum tarihimdi yani 40 hafta oluyor.Hiç sevmedim anestezi dr.unu. Enox 4000 iğne kullandığımı söyledim kes dedi nasıl olur daha 21 gün var şokk oldum moral falan kalmadı, halbuki gülerek çok heyecanlı bir şekilde umduğumu bulamadım. Eşimi görünce ağlamaya başladım, nasıl bebeğimi riske atarım.Lütfen kan sulandırıcı iğne kullanan arkadaşlarım bana yazar mısınız sizin dr.larınız ne diyor bu konuda.?

Canım ben de kullanıyorum ve doktorum bana da kes dedi ama güvenmiyorum çünkü bilmediği belliydi. Normal doğum istediğimi bile bile 1 hafta öncesinde keseriz dedi. Yarın doğurursam dedim kıvırdı filan. Sonra çok bilgili bir prof var burada ve hem de perinatolog kendisi ona daha önce muayene olmuştum. Onu aradım ve sordum. Kesinlikle kesmiyorsun dedi. Bende pıhtılaşma var ve homozigot 1 genim. Günde 2 defa kullanıyorum 4000 enox. Hiçbir sıkıntı olmaz dedi. Sadece epidural alamazmışım. Ve eğer sezeryana dönerse veya sezeryan olacaksan genel anestezi yapılmak zorunda dedi. Ekstra bir fazla kanamaya yol açmaz iğneler güvenilir dedi. Normal doğumda da ekstra kanaman olmaz merak etme dedi. Sakın bırakma ve doğumdan sonra da 10 gün kadar devam et sonra bırak dedi.

Ne olursa olsun ameliyattan veya kücuk bir operasyon bile geçirilecek olsun bir süre öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar bıraktırilır çok fazla kan kaybı yaşanmaması için. 24 Kasım tarihini de sat a göre vermiş olabilir. Bir başka doktora da danis istersen

Cevabın için teşekkür ederim canım. Benim 2 gende homozigot var.Günde 1 defa iğnemi kullanıyorum.Peki senin doğumdan kaç gün önce kesmen gerekeceğini söyledi mi prof.?

Yeni doğum yapmis annelerimiz canatalarinizd neler vardi soyler misiniz fazlalik oldu almasaymışım dediginiz ya da keske daha gazla alsaydim dediginiz seyler var mi cantada son kontrolleri yapmak istiyorum da
Depend 5 tane koydum yetmedi
Fotoğraf çekimi vardı hastahanemde hiç süslenmelik eşya koymamışım
Bebek bezi 5 adetti sorun çıkmadı
Bol sıvı tüket diyorlar doğrulamıyosun bile keşke yanımda pipetli bardak olsa dedim o gece
Mutlaka ayağına çorap koy kendine
Çıkış için kendime giysi bile koymamışım telaşlı gidince, doktorum evden tayt getirttirdi mutlaka korse ya da taytla çık çok rahat edeceksin dedi haklıydıııı.

Aklıma gelenler bunlar umarım yardımı olur

Cevabın için teşekkür ederim canım. Benim 2 gende homozigot var.Günde 1 defa iğnemi kullanıyorum.Peki senin doğumdan kaç gün önce kesmen gerekeceğini söyledi mi prof.?
Canım kesmene gerek yok dedi, normal doğum istediğim için ne zaman geleceği belli değil. Baktın sancı çekmeye başladın vurma iğneyi dedi. Ama eğer vurdun ve 3 saat sonra sancın başladı doğum olacak o durumda da korkmana gerek yok kanaman artmaz dedi. Aspirinler kanamayı artırıyormuş ama iğnenin etkisi 12 saat dedi. Korkma kanama riski çok düşük dedi. Yani anlayacağın iğneyi kesmeyeceğim. Baktım sancım geldi ya da suyum filan doğurana kadar iğne vurmayacağım. Doğumdan sonra da devam iğneye

Hmm anladım canım ben de kesmeyeceğim.Kadın doğumcu ameliyat günü veren kanamaya yol açabilir ameliyatta dedi.Ama kesinlikle tecrübesiz çok genç biri,ona güvenemem hiçbir açıklama yapmadı tabi.Bu kadar yol kat ettikten sonra bebeğimi riske atamam.Allah büyük ne yapalım muhakkak bi çözümü vardır.

Evet tabi riskleri vardır muhakkak ki ama 21 gün çok fazla geldi bana.Hiç daha önce bu kadar erken bırakan duymadım. Özeldeki dr.umu aramış eşim o da son güne kadar iğneyi bırakmasın demiş.

Sağol canim hasta bezi hastane vermiyor mu? Corap koydum patik bile hattaben oncekilerde lohusa takimlsrimla çıkmıştım sabahlikli zate ya onlar şimdi kış üstüme de pancomu alir cikarim diye düşünüyordum sezeryan olirsa tayt nasil giyilecek cok sıkmaz mi

Ben kolsuz pijama aldım isabet olmuş çok terliyo insan emzirmeye çalışırken...çorap hiç kullanmadım..gerçi IZmir burası soğuk değil daha

Evet tabi riskleri vardır muhakkak ki ama 21 gün çok fazla geldi bana.Hiç daha önce bu kadar erken bırakan duymadım. Özeldeki dr.umu aramış eşim o da son güne kadar iğneyi bırakmasın demiş.
Ben de gebeliğin başından beri kullanıyorum doktor iki gün önce biraktirdi haftaya pazartesi dogum,sezaryen olacağım

Kızlar ben de bugün anladım ki kafaya ayrıntıları çok takmamak lazım düne kadar niye doğmadı niye belirtim yok diye kafaya çok taktım sonra dedim kendi kendime herşey olacağına varır ben stres yapsam da yapmasam da doğacağı saati belli bir de normal doğum istediğimden dolayı biraz takıldım ama sağlık olsun yapacak bişey yok ve bugün kafam daha rahat olduğundan mıdır bilmem kasılmalarım arttı ama henüz doğurmuyorum bence takipteyim hareketleri var bebeğin yarın da kontrol edicem galiba tam gününde doğacak kızım

Ilk cocuksa stres yapma canim 40+5 te suni ile başlatmışlardı doğumunu simdiki aklım olsa bir kac gün daha beklerdim 42 ye kadar yolu varmis bilmiyordum belki kendisi doğacağı zamani secerdi ve sezeryana mecbur kalmazdim sonunda ama her sey tecrübe ve nasip

Emeliyyata 48 saat kala kesiliyor,emeliyatdan hemen sonrada bitane vuruluyor hastanede,sen baska doktor bak,riske atma

Yakın takip ediyorlar NST daha sıklaşıyor kakadan sonra bebek strese giriyor çünkü o zaman da hemen sezaryene alabiliyorlar. Tabi doktora güvenmek de çok önemli ben doktoruma güveniyorum inşallah kendi zamanında gelsin ne zaman hazır hissederse hem o zaman emmesi daha kolay gaz sorunu daha az oluyormuş
Bende de aynı dün doktorum daha var acele etme 42 . Haftaya kadar bekleriz diyince ben de beklenen doğum tarihini kafama takmamaya başladım nasip dedim bugün sabah kasılmalar yaşadım daha önce hiç yaşamadığım bence yaklaştı 42. Haftaya kadar beklemeyecek ama yine de acele etmemeye karar verdim iki gün var aramızda bakalım ne zaman gelecekler. Kasımın en sevdiğimiz günü hangi günü olacak

Bir sarılık mapduru daha geldi sabah baran sarı gibi geldi ilk muayenesi vardı ikizlerin doktoru devketteydi ona gidelim dedik çok memnundum özele geçmiş . Yine de o olsun istedik gittik evet baya var dedi kan aldılar 10 çıkmış telefonla haber verdi doktor ama bence dhaa yüksek kan hatalı dedi. Cihazla ölçüm yapalım o bize yol gösterir dedi. Cihaz düşük ölçüyormuş çünkü. AA cihazla bi baktık 15.7 düşük hali siz bence yine eski hastaneye gidin bizim orada doğum olmadığı için daha rahat edersiniz dedi çocuk Hastanesi'ne döndük tabii yine kan verdik bekliyoruz

Evet ilk çocuk tecrübem o yüzden yok ondan bu kadar stres yaptım ama rahatım şimdi sağlık olsun
Aynen oluruna bırakınca başladı belirtiler sağlıkla gelsinler inşallah bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…