2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kizlar ben gece 00.50 de dogum yaptim. Normal dogum oldu. Buyuk kizima dogum gunu yaptik cok zorlandim nefes darligi cektim falan sonra salonda uzaniyodum birde suyum gelmeye basladi. Hasteneye gittik hemen suni sanci verdiler. Kesi olmadi fakat polip vardi o alindi. Hic uyumadim. Bebegim o kadar minnak ki 2640 gramdi sanirim. Boyu 46 cm. Nst yine sancimi goremedi. Cok tuhaf bir geceydi simdi evdeyiz size cevap yazamazsam kusura bakmayin
Tebrik ederim canım Allah bağışlasın yavrunuzu.🥳💐Sağlıkla büyütün İnşaAllah.. Ne güzel sağ salim doğumunu yaptın, umarım sende bebişinde çabucak toparlarsınız.🥰🥰

Kizlar ben gece 00.50 de dogum yaptim. Normal dogum oldu. Buyuk kizima dogum gunu yaptik cok zorlandim nefes darligi cektim falan sonra salonda uzaniyodum birde suyum gelmeye basladi. Hasteneye gittik hemen suni sanci verdiler. Kesi olmadi fakat polip vardi o alindi. Hic uyumadim. Bebegim o kadar minnak ki 2640 gramdi sanirim. Boyu 46 cm. Nst yine sancimi goremedi. Cok tuhaf bir geceydi simdi evdeyiz size cevap yazamazsam kusura bakmayin
Yaaa inanamıyorum 😮 daha geçen konuşuyorduk ne ara geldi minnak kız 😮 kilosu gerçekten dediğin gibi ultrasonla aynı gelmemiş.ama olsun sen de o da hemen toparlanırsınız inşallah 🤲🏻 Kesi olmamasına çok sevindim darısı bizlere 😘 polipin alındığı da iyi olmuş çok geçmiş olsun.Allah analı babalı büyütsün inşallah canım gözünüz aydın ❤️❤️❤️
Merhaba hanımlar bende bebişimi elime aldım saat tam 13.00 sezeryan dogum saati allaha şükür saglık durumumuz iyi devlet hastanesinde oldum ve cok memnun kaldım sontayı uyusturmadan taktılar cok acı hissetmedim kendimi korkutmusum 2 sezeryanım oldugu için sırt ignesinden de cok korkuyordum ama onuda çok hissetmedim allaha şükür ameliyattan sonra karın bolgeme 2 adet igne yapıldı 24 saat agrı çekmemem içinmiş şuan için durumum iyi bebek biraz küçük dogdu 38.5 hafta 2.600 gr 2 hafta once ultrasonda 2800 dü oysaki emzirme konusuna gelince cok güçsüz oldugu için memeyi tutamıyor bu saate kadar ememedi hemsire mama getirdi şekeri düştü güçsüzleşmesin diye dedim ya devlet hastanesini doktorumu cok begendıgım için tercih ettim ama ilgi ve alakaya hayran kaldım rabbim herkeze hayırlı dogumlar nasip eylesin benim birinci sezeryanım cok agrılıydı şuandada agrı var ama dayanamıycak durumda degilim
gözünüz aydın canım Allah analı babalı büyütsün inşallah 🥰 bende doğumu devlette yapıcam inşallah böyle ilgili olurlar darısı bizlere 🤲🏻 Tez vakitte ağrın sızın geçer inşallah 🤲🏻❤️

Kizlar inanın kimsenin canını sıkmak istemiyorum ama benden size tavsiye bebekleriniz dogunca sürekli emzirin emmiyosa mama vermekten çekinmeyin. Bebeğimi aldılar bugün benden yoğun bakımda sariliktan. Hamilelik doğum hiç biri zor değilmiş de bu yaşadığım acı en zoru.. Eğer sariliktan şüpheleniyorsanız mutlaka 3-4 gun arka arkaya test verin. Ben bakamadım bebeğime siz böyle yapmayın mama verme alışır, uyandırma uyuya uyuya buyur diyenleri dinlemeyin. Her dakika gerekirse memede dursun
Kendini suçlama lütfen, yaşayıp tecrübe ediliyor böyle şeyler😞 Çabucak toparlar annesi üzme kendini 🙌🏻

Kizlar inanın kimsenin canını sıkmak istemiyorum ama benden size tavsiye bebekleriniz dogunca sürekli emzirin emmiyosa mama vermekten çekinmeyin. Bebeğimi aldılar bugün benden yoğun bakımda sariliktan. Hamilelik doğum hiç biri zor değilmiş de bu yaşadığım acı en zoru.. Eğer sariliktan şüpheleniyorsanız mutlaka 3-4 gun arka arkaya test verin. Ben bakamadım bebeğime siz böyle yapmayın mama verme alışır, uyandırma uyuya uyuya buyur diyenleri dinlemeyin. Her dakika gerekirse memede dursun
Çok geçmiş olsun inş.hemen toparlayıp kavuşursunuz..🤲 Kendini suçlama lütfen bu anlattıklarını ben de ilk doğumum da yaşamıştım çevremdekiler yüzünden ama oğlum uyanmıyordu onu zorla uyandırmaya çalışmıştım öyle böyle büyüttük canım bizde tecrübe kazandık.😌 Bu herkesin başına gelebilecek birşey yeter ki yavrun iyileşsin.❤️

.
herkesin başına gelebiliyor senin bir suçun yok.üzme kendini sakın.üzüntü stres sütünü de etkiler hemde bebeğin hisseder.onun için dik dur💪🏻 hemen yoğun bakımdan çıkar kucağına alırsın inşallah 🤲🏻

Türk kaahvesi mi Nescafe filan mı canım benim baş ağrım çok olmuştu bunda olursa aklımda olsun bari

Ayy ne güzel yazmışsın inşallah dedim benim canım tatlı herhalde yaa inşallah bunda bende sen gibi olurum 🥰

Takma kafana canım üzülme çözümü var elbet bak tecrübeli deneyimli anneler de yazmış küçükken müdahale ediliyor olması çok iyi 👍
Aynen o iyi oluyor İnşaAllah düzelir acı çekmeden

Bence kendini suclama suan bebek gogusumde hep memem acık ama agzına bile almıyor zorla sokuyorum cıkartıyor rabbim şifa versin inşallah hepnize hayırlı saglıklı dogumlar evlatlar nasip eylesin

Aaaay ne güzeeeel. Umut oluyor böyle şeyler bana, “bi ihtimal” diyorum, “kolay geçer belki benim de” 😫 Gerçi benim bünyemden sebep zor geçiyor bence ama hadi hayırlısı. İlk doğumda 15 gün kendime gelememiştim ben.

Hiç bilgim yok yaaa. Umarım geçici ve kolay atlatabileceğiniz bir şeydir 😕

Ahahahaha ay çok güldüm 🤣🤣 Ama sevdimmmmm, sen de benim kafadansın. E detaylar önemli 😉
Benim de sezeryan sonrası çok ağrım olmuştu maalesef.😐 Ama arkadaşlarım 2.de çok güzel toparladılar korktukları gibi olmamış.İnş.bizim de öyle olur arkadaşım.🙏Hem evde çocukta olunca insan çabuk ayaklanmak istiyor.

Merhaba hanımlar bende bebişimi elime aldım saat tam 13.00 sezeryan dogum saati allaha şükür saglık durumumuz iyi devlet hastanesinde oldum ve cok memnun kaldım sontayı uyusturmadan taktılar cok acı hissetmedim kendimi korkutmusum 2 sezeryanım oldugu için sırt ignesinden de cok korkuyordum ama onuda çok hissetmedim allaha şükür ameliyattan sonra karın bolgeme 2 adet igne yapıldı 24 saat agrı çekmemem içinmiş şuan için durumum iyi bebek biraz küçük dogdu 38.5 hafta 2.600 gr 2 hafta once ultrasonda 2800 dü oysaki emzirme konusuna gelince cok güçsüz oldugu için memeyi tutamıyor bu saate kadar ememedi hemsire mama getirdi şekeri düştü güçsüzleşmesin diye dedim ya devlet hastanesini doktorumu cok begendıgım için tercih ettim ama ilgi ve alakaya hayran kaldım rabbim herkeze hayırlı dogumlar nasip eylesin benim birinci sezeryanım cok agrılıydı şuandada agrı var ama dayanamıycak durumda degilim

ooooh maşalah süper.. tebrik ederim 🤩😘

Deme öyle. Bazı şeyler kader kısmet ne yapsan da, bazısı da tecrübe böyle böyle. Dopum yapan arkadaşlardan birinin bebeği bak bu 2.haftası 2 kez yatışı yapıldı hastaneye sarılıktan, fototerapi alıyor. Geçecek inşallah merak etme.

Benim de sezeryan sonrası çok ağrım olmuştu maalesef.😐 Ama arkadaşlarım 2.de çok güzel toparladılar korktukları gibi olmamış.İnş.bizim de öyle olur arkadaşım.🙏Hem evde çocukta olunca insan çabuk ayaklanmak istiyor.

Aaaay evet inşallah arkadaşım yaaa. Sezeryan zor işte yaaa. İnsan tadını çıkaramıyor böyle olunca ilk günler.

Allah bağışlasın yavrunuzu gözünüz aydın..🙏💐😘 Bizim kızda şuan biraz minnak bende küçük bi bebek olacağına hazırladım kendimi, oğlum gayet iyi doğmuştu oysaki.Benim de yarın devlette randevum var bakalım nasıl geçecek ona göre karar vereceğiz inş. bana da böyle sizin gibi ilgili dr. denk gelir ve güzel bir doğum olur.🙃

Aaaay ne güzeeeel. Umut oluyor böyle şeyler bana, “bi ihtimal” diyorum, “kolay geçer belki benim de” 😫 Gerçi benim bünyemden sebep zor geçiyor bence ama hadi hayırlısı. İlk doğumda 15 gün kendime gelememiştim ben.

Hiç bilgim yok yaaa. Umarım geçici ve kolay atlatabileceğiniz bir şeydir 😕

Ahahahaha ay çok güldüm 🤣🤣 Ama sevdimmmmm, sen de benim kafadansın. E detaylar önemli 😉
Sende degistirdin mi doktorunu cnm...ins seninde benim gbi gecer
Türk kaahvesi mi Nescafe filan mı canım benim baş ağrım çok olmuştu bunda olursa aklımda olsun bari

Ayy ne güzel yazmışsın inşallah dedim benim canım tatlı herhalde yaa inşallah bunda bende sen gibi olurum 🥰

Takma kafana canım üzülme çözümü var elbet bak tecrübeli deneyimli anneler de yazmış küçükken müdahale ediliyor olması çok iyi 👍
Ins cnm. Tek sikintim ilk gum anestezinin etkisi omuz agrisi cektim tek tarafli cok agridi ama ilk gun sadece

Bu arada dogumdan once slepyy bez aldim kizlar 200 lu pakette. Molfixle slepyy arasinda kalip daha dogal dye slepyy almistim ama cok pisman oldum hem sizdiriyor hemde cok cabuk sisiyor kuru tutmuyor.yrn molfixi deneyecegim bezler elimde patladi yani..dogum yapan arkadaslar sizlerde durum ne

Merhaba arkadaslar hergun gecmisi okurdum artik firsatim yok malesef:)) bebis uyuyoken yazayim dedim. Ilk sezeryanimda ongun kalkamayan ben bunda ikinci gun ayaklandim masallah. Gercelten dr cok onemliymis. Bu sefer kuzenlerimi de ikinci gun ayaga kaldiran dra gittim sukur cok iyiyim.
Sezeryandan korkan arkadaslar varsa diye yazdim ALLAH sizede benim gbi surec nasip eylesin
Masallah canim saglikla buyut inşallah. Bencede doktor cok onemli. Benim doktoruma da 40 gün önce gorumcem 5 ay once de akrabam doğum yapti 2 si de sezaryen ve cok guzel gecti.
Benimde bugün belli oldu sezaryene karar verdik 5 Kasım sabah 8 de. Insallah bende aybi sekilde güzel geciririm sureci.
Allah hepimizin Yardımcısı olsun keskesiz doğum yasayalim bebeklerimize kavusalim hayirlisiyla 😍 😍😍

Ayy kızlar yalancı sancılar değilse doğuruyorum sanırım 😊 yaklaşık bir saattir 10-15 dakikada bir sancım oluyor. Bakalım çok sıklaşırsa giderim hastaneye 😊
Saglikla sihhatle bi avazda gelsin insallah canım Allah yardimcin olsun tez zmanda kavuş 😍😍

Allah bağışlasın yavrunuzu gözünüz aydın..🙏💐😘 Bizim kızda şuan biraz minnak bende küçük bi bebek olacağına hazırladım kendimi, oğlum gayet iyi doğmuştu oysaki.Benim de yarın devlette randevum var bakalım nasıl geçecek ona göre karar vereceğiz inş. bana da böyle sizin gibi ilgili dr. denk gelir ve güzel bir doğum olur.🙃
İnşallah iyi bir doktora denk gelirsiniz doktora guvenırseniz kesin devlette olun gercekten cok ilgilendiler ilk dogumum özeldeydi asla ilgi görmedim diyebilirim burda her yarım saatte bir kontrole geliyorlar kanamamı ayrı emzirmemi ayrı tansyonumu ayrı kontrol ediyorlar

Bebegim malesef emmiyor hali yok gücü yok emzirme hemşiresi gelip denedi olmayınca gidip mama yapıp getirdi ve kendisi içirdi şırıngayla bebegin şekeri düşmüş olabilir dedi ara ara gelip kontrol de ediyor devet hastanesinde böyle hizmet vermeleri beni mutlu etti
İnşallah iyi bir doktora denk gelirsiniz doktora guvenırseniz kesin devlette olun gercekten cok ilgilendiler ilk dogumum özeldeydi asla ilgi görmedim diyebilirim burda her yarım saatte bir kontrole geliyorlar kanamamı ayrı emzirmemi ayrı tansyonumu ayrı kontrol ediyorlar

Ayy kızlar yalancı sancılar değilse doğuruyorum sanırım 😊 yaklaşık bir saattir 10-15 dakikada bir sancım oluyor. Bakalım çok sıklaşırsa giderim hastaneye 😊
Hadi inşallah sağlıkla gelsin allah kolaylık versin darısı bana artık lütfen 😊

X