2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Merhaba kızlar 35 + 3de Baran geldi hiçbir şey hiçbir ağrım hiçbir belirti yoktu ben öksürdüm için olduğunu düşünüyorum karnında bir ağrı vardı ama karın ağrısı gibiydi tam yemekten kalktım lavaboya gittim geldim ayakta çocuklara su içiriyordum birden bir akıntı geldi baktım şeffaf gibi sildim çıktım AA baktım kesilmiyor sanki ayakta küçük tuvaletimi kaçırıyorumdoktorumu aradım hastaneye geç dedi oradan ben haber alıcam dedi 20:30 gibi geldik yeni sofradan kalktığım için genel anestezi konuşmuyoruz bile dedi anestezici . İğne oldum karnımdalömbür lömbür bileyler yapınca dedim geliyor baran .zaten hemen sesi duyuldu . Bu bebek zaten zamanını doldurmuş 35+3 olmasına bakma dediler. Maşallah 🧿🧿3420🧿🧿doğmuş önce anne bebek sonra baba bebek sonra üçümüz buluştuk Allah'ım isteyen herkese nasip etsin 🙏🙏
Maşallah canım allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin gözünüz Aydın olsun darısı bizlere 🧿🧿🧿🥰🥰🥰

Son 17 gün benimde ama belirti yok sıfır :)
Benimde son 18 🥰🥰🥰 sonrada doğuracaklar ilk başa başta doğuracaklar sona kaldı sanırım öyle oldu 🥰🥰 hayırlısı inşallah son zamanlar artık hiç halim yok hep ağrım sancım var ama doğum için bence belirti aramayın hiç fark etmiyorsun aniden bastırıyor 😁

Erkek anneleri sünnet için bir planlama yaptı mı? Bazıları 1 ayda yapılsın diyor, bazıları daha ileri aylarda. Bu konuda hiç tecrübemiz yok, ailenin ilk erkek bebeği kendisi. Amcası babası ilkokuldayken sünnet olmuşlar, onları saymıyoruz 😃

Doktorla da konuşmadık henüz, hiç bu konuda tavsiye alan var mı?
Oğlana en iyi zaman daha göbek bağı bile düşmeden sünnet edilmesiymiş. Anesteziye bile gerek kalmıyormuş o zaman. En azından ilk birkaç gün bebeğin gereksiz ağlamaları falan var mı diye bakılıp bir rahatsızlığı var mı yok mu anlaşılması gerekirmiş. Varsa çözümlenir, yoksa da sünnet edilebilirmiş. Bizimki de oğlan. Biz 7. gün yaptırırız diye düşünüyoruz. Belki bir gün geç, bir gün erken.

Cinsel ilişki kesinlikle öneriyorum belirtilerim geçen geceki ilişkiden sonraki gün başladı iyi geldi keşke daha önce olsaydı ama hasta olduk derken çok aksadı bizim

🙏 Çok sağol canım vücudum çok ağırlaştı hareket etmek hele yatakta baya zorluyor. O yüzden de pek canım istemiyordu ama ben de denemek istiyorum artık kimle konuşsam cinsel ilişki öneriyor, denemekten zarar gelmez ☺️

Evet geliyor, yataga da sabitleniyor, malzemesi de cok güzel. Acikcasi ben markayi ablam vesilesiyle tanidim, o park yatak alinca bu nasıl bir markaymis dedim, epey urunu varmış, kanguruyu da ordan aldık. Bak linki atayim incele sen yatagi. Elele Madre Anne Yanı Park Yatak Oyun Parkı 70x110 cm Siyah - Gri | Elele Baby

Teeeeeeee gittim eski gönderiden buldum sana sormak için :KK45: Acil park yatak arayışım var da, aklıma elele geldi. Kurdunuz mu? Kurarken, incelerken, bakarken memnun kaldın mı canım? Önerir misin bunu?

Ya ben dun gittigin doktora kanala girmis mi dedim oda bana vajinal muayne yapmadan anlasilmaz dedi
Nasil ya, benim doktor ultrasonla bakıyor 🙄 anlamadım ben bu işi 🥴
Teeeeeeee gittim eski gönderiden buldum sana sormak için :KK45: Acil park yatak arayışım var da, aklıma elele geldi. Kurdunuz mu? Kurarken, incelerken, bakarken memnun kaldın mı canım? Önerir misin bunu?
Ahhahaa iyi yapmssn 🤭 evet cnm kurup baktık inceledik gayet kaliteliydi, iyi duruyordu, bir problemi yoktu. Sadece ustteki donencenin 1 parcasini koymayı unutmuslardi, yazinca 2 gunde gonderdiler. Sonra topladık yatağı tekrar. Ablam kullanıyor cok memnun

Benimde son 18 🥰🥰🥰 sonrada doğuracaklar ilk başa başta doğuracaklar sona kaldı sanırım öyle oldu 🥰🥰 hayırlısı inşallah son zamanlar artık hiç halim yok hep ağrım sancım var ama doğum için bence belirti aramayın hiç fark etmiyorsun aniden bastırıyor 😁
Ben gayet iyiyim çok şükür ağırlık hissetmiyorum sancı ağrı da yok

Belki daha bekler canim. Bundan sonra yavas gecer artik 🙂
Bilmiyorum ki bir gün sonra söyler belki bakalım haberleşiriz ☺️
Ya kızlar bu çocuk gelmeyecek sanırım ya. Kaç gecedir olmadığı kadar sık kasılıyor vajinada baskı acı oluyor ama sancı adet sancısını geçmiyor 🙄 pazartesi doğsun da babası 5 günlük iznini kullansın diye dua ediyoruz ama gelmeye niyeti yok 😏
valla benim eşimde yarın doğsa da babalık iznine çıksam diyor :) ama niyeti yok 🙂

Kızlar lütfen deneyimli olanlar bana da bir fikir verebilir mi 🙄 dün bebiş kıpır kıpırdı bütün gün hiç durmadı ve gün içerisinde bazen hareketleri can yakıcıydı böyle ah diye karnımı tutup eğildiğim oldu ve magnezyum kullanıyorum düzenli. Bugün böyle yürürken vajina tarafında böyle baskı mı desem hafif ağrı mı desem öyle bir şey oluyor ara ara özellikle uzun yürürsem. Ve bugün de bebeğin hareketleri daha sanki az gibi gün içinde hareket etti ama daha yavaş böyle ittirme gibi hareketleri oldu. Öyle kıpır kıpır halinden eser yok yani. Bir de bugün vajinal akıntım vardı şeffaf böyle. Yani neye yormam gerektiğini bilmiyorum 🙄

Kızlar lütfen deneyimli olanlar bana da bir fikir verebilir mi 🙄 dün bebiş kıpır kıpırdı bütün gün hiç durmadı ve gün içerisinde bazen hareketleri can yakıcıydı böyle ah diye karnımı tutup eğildiğim oldu ve magnezyum kullanıyorum düzenli. Bugün böyle yürürken vajina tarafında böyle baskı mı desem hafif ağrı mı desem öyle bir şey oluyor ara ara özellikle uzun yürürsem. Ve bugün de bebeğin hareketleri daha sanki az gibi gün içinde hareket etti ama daha yavaş böyle ittirme gibi hareketleri oldu. Öyle kıpır kıpır halinden eser yok yani. Bir de bugün vajinal akıntım vardı şeffaf böyle. Yani neye yormam gerektiğini bilmiyorum 🙄
Annenin yorgunluğuna göre bebeğin hareketleri de az olabiliyor.biz dinlenmeye geçince onlar uyanıyor hareketleniyor.artık ağırlaştıklarından yürürken yerçekiminin etkisiyle vajinaya daha çok baskı yapabiliyorlar normal.bebek aşağıda olunca akıntı daha fazla gelebiliyor doktor hepsine normal dedi.son haftalardayız ondan

Benimki de babalik izni bekliyor🤭
Annemler kv olunca eşimin izinde olmasının anlamı kalmıyor.kalabalıkta bebek o ben rahatça vakit geçiremicez zaten.bir tek hastaneye sağlık ocağına götürmek için iyi olcak.bir de gece bebiş ağladığında uykusuz kalıp işe gitmek zorunda kalmıcak :)

Annenin yorgunluğuna göre bebeğin hareketleri de az olabiliyor.biz dinlenmeye geçince onlar uyanıyor hareketleniyor.artık ağırlaştıklarından yürürken yerçekiminin etkisiyle vajinaya daha çok baskı yapabiliyorlar normal.bebek aşağıda olunca akıntı daha fazla gelebiliyor doktor hepsine normal dedi.son haftalardayız ondan
Çoook teşekkür ederim böyle okuyunca rahatladım biraz 😊 böyle az hareket ettiği zamanlar sürekli neden hareket etmedi neden dönmedi neden az vurdu vs. Bir sürü soru oluyor gün içerisinde aklımda 😊🙄 bir de bir iki gündür böyle hafif hafif kasık ağrısı oluyor böyle regle olmadan 2 3 gün önce hafif hafif bir sancı olur ya onun gibi o da normaldir o zaman dimi 🙄

Çoook teşekkür ederim böyle okuyunca rahatladım biraz 😊 böyle az hareket ettiği zamanlar sürekli neden hareket etmedi neden dönmedi neden az vurdu vs. Bir sürü soru oluyor gün içerisinde aklımda 😊🙄 bir de bir iki gündür böyle hafif hafif kasık ağrısı oluyor böyle regle olmadan 2 3 gün önce hafif hafif bir sancı olur ya onun gibi o da normaldir o zaman dimi 🙄
Rica ederim hepimizin aklında sorular oluyor normal :) bana doktorum dinlenince geçmeyen bir sancı kasık ağrısıysa ya da bel ağrısı olursa o zaman gel dedi.anlıksa dinlenince geçiyorsa normalmiş.yalancı kasılmalarmış rahim kendini doğuma hazırlıyormuş

Çok şükür sende atlattın. Hayırlı evlatlar olsun 🤲🏻Ömürlü olsun canım çok hızlısın maşallah🤣 nasıl bişeydi sezeryen taktılar mı sondayı🤣 acın var mı🥺
Sezaryen korkunçtu sanki sürekli soru sordum sakinleştiremediler beni ama işlem toplam 10 dk bile sürmedi. Doktorum ve ekibi şahaneydi sürekli sakinleştirmeye uğraştılar çok işe yaradı. Girerken ki korku oranım yüzde bindi ama çıkarken ee bu mu yani oldum🤣
İlk gece sadece şiddetli bir ağrım oldu onun harici dayanılacak bir ağrı sızısı var hiç korkma❤️

Girerken doktorun kulagına eğilip sonda takmasanız dedim güldü olmaz dedi uyuştuktan sonra takıldım acı sızı hissetmedim çıkarırken de rica ettim uyuşmam geçmeden çıkarın diye tamam dediler yine bi şey hissetmedim.

Epiduralden de hiiiç korkmayın belimi sinek ısırdı gibiydi normal popodan iğne olduğumuzda canımız daha çok yanıyo inanın ki 😁

Rica ederim hepimizin aklında sorular oluyor normal :) bana doktorum dinlenince geçmeyen bir sancı kasık ağrısıysa ya da bel ağrısı olursa o zaman gel dedi.anlıksa dinlenince geçiyorsa normalmiş.yalancı kasılmalarmış rahim kendini doğuma hazırlıyormuş
Böyle doğsa hayırlısı ile gözümün önünde olsa rahat edecekmişim gibi hissediyorum son haftalar ya daha panik halindeyim :) tekrar çok çok teşekkür ederim inşallah hayırlısı ile kucaklarımıza alırız bir an önce

X