2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Aylardır mantar enfeksiyonum var benim de, ketoral isimli şampuan ve fitil verdi doktorum, şampuanla tamamen kaşıntılar akıntım kesildi ancak yine de fitil kullandıktan sonra bayağa akıntım oluyor, 36+5 deyim ve doktorum bebekle alakasının olmadığını bebeğe bulaşmayacağım mantar enfeksiyonunun sadece vajina girişinde oldupunu ve doğum esnasında orayı yıkadıklarını söyledi, sizin yazınızı görünce hemen yazmak istedim bende

Grupta 7 kişi filan çoğul gebelik var onlardan hiç ses yok değil mi??

Onların hepsi başta bi girip uğrayıp sonra hiç gelmeyenlerdir muhtemelen. Her anne grubu ilk açıldığında oluyor öyle.

Teşekkür ederim canım isim nakışlattırayım diyodum ama hiç halim yok uğraşamıcam artık yoruluyom zaten ne kadar giyilcek

Ben 3 ayrı isimli yaptırdım Biri nakışlı, diğer ikisi baskılı

Vajinal mantar esede bulasiyor canim. El kisminida bilmiuorum ama ben fitili kullanirken eldiven kullaniyorum cunku kalkip elimi yikayamayinca rahat edemiyorum
ilişki mantara da biraz iyi geliyo gibi geldi bana ama bulaşır diye de vicdanım el vermiyo işte
Eldiveni düşündüm ben de ama elimi yıkayınca daha hijyenik olur diye düşünüp öyle koyuyodum fitili yanıma da ıslak mendil alıp siliyodum sonrasında ama demekki kolonya falan lazım ya da bu akşamkini eldivenle koycam mecbur
Kasılma nasıl bişey doğursam haberim yok göbeğim taş gibi genelde zaten ama anlamıyom ağrım yok binde bir adet olma hissim var bilemedim
Kasılmada karın sertleşip aşağıya doğru baskı yapıyo bende oluyo da ağrı falan çok yok dediğin gibi binde 1 o da hafiften
İlk hangisini giydireyim bilemedim sağdaki diyenler beğensin soldaki diyen muhteşem e bassın anlarım yorumda olur zor gelmezse
Soldaki bana daha çok hitap ediyo ben olsam önce soldakini giydirirdim sağdaki şatafatlı
Kaşıntım yok akıntım da normal günlük akıntı gibi vardı ondan anlamadım galiba mantar olduğunu
Şampuanı bilmiyodum doğumda yıkıyoruz da demedi doktor her doktor farklı galiba teşekkür ederim yazdığın için inşallah düzeliriz bi sıkıntı olmadan da doğururuz

İnşallah, bende doktoruma bu konuyu özellikle sormuştum içim rahat etmeyince ama idrar enfeksiyonu konusunda bebeğe bulaşmasının muhtemel olduğunu söylüyorlar, inşallah kurtuluruz bebeklerimizde sağlıklı doğar

Göbek kare gibi oluyo kas katı Allah korusun artık nasıl bişeyse

Soldakini kullanırım ilk etapta dantelli falan gelin gibi olur artık sağdakide sorma içimde romanlık var biraz süslü püslü taşlı tuşlu şeyleri seviyom

Zorlukları da oldu hamileliğin ama güzeldi yaa bence doğum sonrası daha zordur son günlerin tadını çıkarmak lazım aslında
Zaten senin zevkin önemli ikisi de güzel seçim olmuş ama

Evet bu konuda ekol farklılıkları var ben de karşılaştım bununla. Bana da daha önce gittiğim bazı doktorlar eşli tedavi önerdi, bazısı alakası yok bu zaten hepimizde olan ama bazı durumlarda çoğalarak rahatsızlık veren bir şeydir eşli tedavi diye bir şey yok dedi. Artık onlar ne derse el mahkum yapıyoruz Ama yukarıda okudum bu arada senin idrar yolu enfeksiyonu da varmış antibiyotik sanırım onun için. Çok geçmiş olsun, seni ben anlarım inşallah sen de kurtulursun bu akıntıdan.

Kizlar merhaba daha öncede yazmıştım ama süt konusu açılınca bidaha yazmak istedim 5 sene önce sezeryan öle doğum yapmıştım göğüs yarasindan çok çekmiştim ama inat edip emzirmistim . Sütum tam 3 günde tam anlamıyla gelmişti sağma makinasıyla sürekli sagmistim. Sütü artırmak için KURU incir kuru üzüm kuru dut kaynatıp icmistim , LAcTamil ve humana steal tea iciodum ve süt gelişini saglamiati hatta bı yerde pekmez ve maya karisimk için diolardi bı ara onu bile denemiştim :)

Zorlukları da oldu hamileliğin ama güzeldi yaa bence doğum sonrası daha zordur son günlerin tadını çıkarmak lazım aslında
Zaten senin zevkin önemli ikisi de güzel seçim olmuş ama
İçimdeyken de rahat değilim çıkarken bi cadıyla karşılaşcam kesin Dantelliyi kaynanam almış onun zevki cinsiyeti öğrendiğimiz zamandan taşlıyı öyle gezerken bide fiyatı uygun gibi geldi aldık

Herkese iyi akşamlar, dün burayı biraz şenlendirdim dolayısıyla durum özeti geçmek istedim Sabaha karşı biraz dalabildim, tuvalete kalktığımda gene taş gibiydi karnım ve adet olacakmışım gibi his hafif hafifi gene vardı ama uykuya dalabildim. 9 gibi uyandım baktım hala sertleşme var ama geceki gibi değil. Yine de saat ilerleyince doktoru aradım 1-2 saat daha takip edin dedi ama o 1-2 saatte artık öyle bi duruma geldim ki yani sanki karnım hiç gevşemiyor, hep taş gibiymiş gibi gelmeye başladı. Galiba ben artık ayrımına varamıyorum bilemiyorum deyince gel dedi. Gittik, nst de de kasılmalarım çıktı zaten. Düzenli kasılmalar var, bazıları şiddetli evet ama hepsi yeterli şiddette değil. Yine de birkaç tane şiddetli olduğu için alttan muayene etti. Açılmam yoktu. Çatıya da baktı bu arada, uygun görünüyor dedi. Perşembeydi aslında randevumuz ama Pzts de gelin dedi. Bu kasılmalar artabilir zaten beklediğimiz şeyler, kendinizi izlemeye devam edin dedi.
Bakalım neler olacak. İlgilenen herkese teşekkür ederim

İnşallah yaa hamileliğimde hiç sıkıntım olmadı nazar heralde sona rastladı bu da allahtan kaşıntım yok ama ona da şükür
Seni de bi memnun edemedi bebeğin yaaa kesin sana çekecek bu gidişle
Gece yazdıklarından sonra bugün doğurursun sandım ama demekki varmış biraz daha vaktin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…