2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Merhaba kizlar sizi arada takip ediyorum benimde kimyasal olmasaydi sizinle ayni kasimda doğum yapacaktim nasip değilmiş çok şükür rabbim tekrardan nasip etti kasim annesi olamasamda şubat annesi olacağım inşllah 😍
Rabbim hepinize sağlıklı hayirli doğumlar nasip etsin 🤲kuzucuklariniz bol bol koklayın 🥰💕

Hepimiz için aynı dilekler geçerli.. Sağlıkla kavuşalım inşallah.. Minimum acı ağrı ile.. Senin de hayırlı olsun 😘

Ya yesinler onun kombinini tokasını 😄😍 büyümüşte süsleniyor maşallah 🥰 kardeşiyle de arası iyi olur umarım.iki bacı süslenirler 🥰

ben kaşıntı var diyince doktor test yapmadan fitil yazmıştı.kullandım iki taneydi aynı şekilde.sonradan akıntılarımı o kadar kesti ki kuruluktan kaşınıyordu bu sefer.neyseki şimdi toparlandı.sana da iyi gelir inşallah kötü düşünme baya etkili oluyor bunlar.evde fırsat buldukça çamaşır giyme havalandır.ıslaklık hissettiğin an çamaşır değiş kuru tutmaya çalış.bunu tekrarlatan şey ıslaklık maaalesef.öyle ele bulaşan bir mantar türü değil diye biliyorum belki huylanmışsındır.evde limon kolanyası varsa eline dökebilirsin içinde alkol olduğundan iyi bir dezenfektan bazı ıslak mendiller de öyle iş görür.tabi en güzeli elini bol köpüklü sabunla yıkamak geçer inşallah
Amiinn canim insallah 🥰 doktora gittik benim doktor yoktu 😕 baska bir doktora muayne oldum 3200 kusur olctu kilosunu sonra karnima bakti ama bence o kadar yoktur ya dedi 😁😁 olcen kendisi yanlis bulanda kendisi ama bencede yanlistir zaten 😕 sat gore 39 haftaligim diye carsamba falan gel dedi ama gitmem ya detaylidan beri sasmadan 38+1 suan. Ya birde nst de gecen cikan sancilar eser yok. Ama olmasin cok dua ediyorum iyi olmadan dogurmayim diye. Asansorde bile yere coktum o kadar halim yok

Pekmez şerbeti, mayalı şeyler tüketmek, meyve suyuna toz maya karıştırıp içmek,bol su içmek, dereotu ve beyaz üzüm, kısır, bulgurlu pilav ben de çok güzel artırmıştı bi de bazı çaylar var kimisi artıyor diyo rezene de olabilir.

kuru incir, tahin helvası, tahin pekmez, dereotu, bol su, komposto, pozitif düşünce, olabildiğince cok uyku (bkz yazan yapamadı :) )
Çok teşekkür ederim kızlar 🙏💙

Kizlar alintiladim ama yazamadim.cok ahir geciriyorum hic bu kadar olacagimi tahmin etmezdim artik iyi olmak istiyorum.umudum bitiyor iyilesemeyexekmisim gibi hissediyorum. Haaytimda boyle bir hastalik yasamadim ve neden bu kadar gundur bitmiyor neden 😥😥 bebegimde cok yorgun hissediyorum. İyilesmek saglikla kucagimizda yavrumuzla eve gelmek istiyorum.kasilmalarimda var 😟 esim gunlerdir ise gitmiyor insallah dondugunde problem yasamaz cunku benim kizimi birakin kendime faydam yok.
Hepsi geçecek canım 35 haftalık doğum yaptım bebeğim 8 gün kuvezde kaldı tam çıktı bir haftadır evde birlikte idik 15 günlük Perşembe günü yine ameliyat oldum safra kesem alındı iki gündür yatıyorum

@serenity16 çok çok geçmiş olsun Rabbim bian önce şifa verip evladına sağlıkla kavuşmayı nasip etsin
Öksürük için bı öneri sarımsağı ezip zeytinyağında biraz beklet sonra ayak altlarına sürüp çorap giy siafa olur inşallah denersen
icimdekisess icimdekisess
Bence doğum belirtisi diye bir şey yok yada herkeste olmuyor iki doğum yaptım ikisinde de hiç bir belirtim olmadı bebeğin aşaya inmesi bile olmadı gece pat diye sancıyla uyandım ikisindede belirtim yok deyip strese girmeyin bence
Evet aynen öyle biraz stres yaptım ama bugün daha iyiyim topladım kendimi herşey olacağına varır belli olmaz birden hemen başlayabiliyo doğum
İnşallah bian önce geçer canım kötü düşünme hamilelikte çoğu bayan yaşıyo bunu bende de öyle mantar değil ama enfeksiyon var demişti Hamileliğimi başından beri afedersin kokulu yoğun akıntı ile baş ediyorum bazen kendimden bile huylanıyorum ama geçmeyince geçmiyo antibiyotik kullandım suya atılan tozlardan içtim fitil kullandım haala var 🤷🏻‍♀️
İdrar yolu enfeksiyonu ve mantar ikisi bir arada benim de 3 haftadır fitil kullanıyorum antibiyotik bu hafta yicem haftada 1 bir de ev yapımı yoğurt çok iyiymiş diye okudum onu da yapcam ek olarak bakayım inşallah etki eder benim düşüncem doğumda bebeğe bulaşabilirmiş ondan dolayı sıkıntı oldu içime yoksa şikayetim yok kaşıntı falan
Bi kac saatte hersey degisir canim belli olmaz
Evet dün geceden sonra biraz daha kafam rahat etti daha düşünmicem doğumu
Bende ikinci de öyle oldum öyle cidden doğum belirtisi diye bişey yok gece temizlik ütü mutfak dolabı falan sildim ev varken tertemiz bende hiç bişey yoktu birden WC ihtiyacı hissettim hatta sıcak süt yaptım şekerli ekmek batırıp yedim 🥰🥰🥰 bi ağrı vardı ama taki bunlar sıkılayıp saat tuttum dedim ben doğuruyorum 😂😂😂 5 cm açıklık vardı 4 saat bekledim doğumhane de çok şükür fazla sancı çekmedim darısı buna 🥰
İnşallah bu sefer de öyle olur herkese böyle kolay doğumlar nasip olsun 😊🤲
Ya yesinler onun kombinini tokasını 😄😍 büyümüşte süsleniyor maşallah 🥰 kardeşiyle de arası iyi olur umarım.iki bacı süslenirler 🥰

ben kaşıntı var diyince doktor test yapmadan fitil yazmıştı.kullandım iki taneydi aynı şekilde.sonradan akıntılarımı o kadar kesti ki kuruluktan kaşınıyordu bu sefer.neyseki şimdi toparlandı.sana da iyi gelir inşallah kötü düşünme baya etkili oluyor bunlar.evde fırsat buldukça çamaşır giyme havalandır.ıslaklık hissettiğin an çamaşır değiş kuru tutmaya çalış.bunu tekrarlatan şey ıslaklık maaalesef.öyle ele bulaşan bir mantar türü değil diye biliyorum belki huylanmışsındır.evde limon kolanyası varsa eline dökebilirsin içinde alkol olduğundan iyi bir dezenfektan bazı ıslak mendiller de öyle iş görür.tabi en güzeli elini bol köpüklü sabunla yıkamak geçer inşallah
Kaşıntım yok zaten çatı muayenesi olana kadar ben anlamadım bile ne zamandır vardı kimbilir 3 haftadır da bitmedi fitillere rağmen elimde de kaşıntı olunca dedim acaba ordan mı bulaştı yıkıyorum ellerimi zaten bir de az önce sarımsak ve yoğurt sürdüm elime kaşıntısı geçti şimdi vajinam da uygulamayı düşünüyorum geçer gider inşallah
Canım geçmiş olsun bende de en başından beri sarı akıntı vardı çok ilaç yazdı olur ya bebeğe bişey olur diye çok sıkıntı çektim şükür şimdiye kadar kötü olmadı ama geçen vajinal test yaptılar ayıptır söylemesi diğer taraftandan 🤦‍♀️ Bu 3. Şimdiye kadar görmedim inşallah hepsi temiz çıkar yine sürekli yoğun bi akıntı var bende ondan korkuyorum 🙄
İnşallah bişey olmaz doğumdan sonra düzeliyomuş zaten ama bebeğe bulaşabilir dedi doktor ondan takıldım buna
Canım ben bu yaşıma kadar ne kadar idrar testi versem enfeksiyon çıkıyordu geçen yine çıktı ve kaşıntı var dedim vajihex diye fitil verdiler devlet karşılamıyormuş yine aldık kullandım ve sonraki idrar kültüründe enfeksiyon çıkmadı hayatımda ilk defa şok oldum nerdeyse 😁 sonra fitil bitti sanırım 2 hafta oldu yine enfeksiyon var 🤭 istiyorsan doktoruna sorup alabilirsin
İdrar yolundan sanki biraz daha rahatladım ama vajinal mantar çok fazla 3 haftadır enzofen fitil verdi bana doktor bu hafta da ek olarak flucan antibiyotik verdi bir de yoğurt sürcem içeriye doğru bakayım geçer inşallah 😊
Canım çok geçmiş olsun. Antibiyotik vajinal mantarı daha da azdırır aslında ama belki bakterijel vajinozis ten şüphelenip vermiştir. Ben de çok çekiyordum yazmıştım. Gynocanesten fitil+merhem verdi. Geçmiş yıllarda derdime derman olan bir başka doktor da demişti tek fitil etki etmez fitil+merhem kullanılması lazım diye. Korkma bir de vajinal mantar ele ayağa bulaşmaz farklı türde mantarlar. Zaten vajinamızda olan ama ph ı bozulunca fazla türeyen ve fazlası rahatsız eden mantarlar vajinadakiler.

Bu arada biz yoldayız doktor gel bakalım dedi. Kasılma sıklığım, şiddeti azaldı ama karnım sanki hiç gevşemiyor hep belli bir sertlikte gibi. Ayırt edemiyorum sanırım artık ben. Muhtemelen birşey çıkmayacak ama adam da ne yapsın gel bakalım dedi yani.
Kimisi de bulaşır diyo hatta ilişkide eşine de bulaşır dediler doktor da doğumda bebeğe bulaşma riski var dedi inşallah düzelir doğuma kadar
Olsun yine de bi kontrol etsin ne olur ne olmaz haber verirsin bişey olmaz inşallah

Hepsi geçecek canım 35 haftalık doğum yaptım bebeğim 8 gün kuvezde kaldı tam çıktı bir haftadır evde birlikte idik 15 günlük Perşembe günü yine ameliyat oldum safra kesem alındı iki gündür yatıyorum
Allahım şifa versin herşey üst üste geliyo bazen

Evet aynen öyle biraz stres yaptım ama bugün daha iyiyim topladım kendimi herşey olacağına varır belli olmaz birden hemen başlayabiliyo doğum

İdrar yolu enfeksiyonu ve mantar ikisi bir arada benim de 3 haftadır fitil kullanıyorum antibiyotik bu hafta yicem haftada 1 bir de ev yapımı yoğurt çok iyiymiş diye okudum onu da yapcam ek olarak bakayım inşallah etki eder benim düşüncem doğumda bebeğe bulaşabilirmiş ondan dolayı sıkıntı oldu içime yoksa şikayetim yok kaşıntı falan

Evet dün geceden sonra biraz daha kafam rahat etti daha düşünmicem doğumu

İnşallah bu sefer de öyle olur herkese böyle kolay doğumlar nasip olsun 😊🤲

Kaşıntım yok zaten çatı muayenesi olana kadar ben anlamadım bile ne zamandır vardı kimbilir 3 haftadır da bitmedi fitillere rağmen elimde de kaşıntı olunca dedim acaba ordan mı bulaştı yıkıyorum ellerimi zaten bir de az önce sarımsak ve yoğurt sürdüm elime kaşıntısı geçti şimdi vajinam da uygulamayı düşünüyorum geçer gider inşallah

İnşallah bişey olmaz doğumdan sonra düzeliyomuş zaten ama bebeğe bulaşabilir dedi doktor ondan takıldım buna

İdrar yolundan sanki biraz daha rahatladım ama vajinal mantar çok fazla 3 haftadır enzofen fitil verdi bana doktor bu hafta da ek olarak flucan antibiyotik verdi bir de yoğurt sürcem içeriye doğru bakayım geçer inşallah 😊

Kimisi de bulaşır diyo hatta ilişkide eşine de bulaşır dediler doktor da doğumda bebeğe bulaşma riski var dedi inşallah düzelir doğuma kadar
Olsun yine de bi kontrol etsin ne olur ne olmaz haber verirsin bişey olmaz inşallah
Vajinal mantar esede bulasiyor canim. El kisminida bilmiuorum ama ben fitili kullanirken eldiven kullaniyorum cunku kalkip elimi yikayamayinca rahat edemiyorum

🤣🤣

Eklentiler

• IMG_20211030_155034.jpg
    IMG_20211030_155034.jpg
    151 KB · Görüntüleme: 98
Suan gozum korktu o zaman bakalim bizimki nasil olacak 😕

Masallah canim 🥰

İnsallah vanim sen asi olmusmuudun ? Beni kac ay korur acaba ne zamaan asi olmam gerekir

Yaa ama hepsi cok guzel 🥰set gayet uygun olmus ben sadece tirnak makasini 21-22 ye almistim ayni markanin

Canim emzirme sonrasi kendi sutunu suruyormusun ? Birde evet kahve kismin hepsini almaya alismasi lazim 😕 ucu buyukse genelde ucunu aliyormus
Yok cnm sürmüyorum onuda deneyeyim olmazsa...ucu baya büyük ondan sanirim

Kasılma nasıl bişey doğursam haberim yok göbeğim taş gibi genelde zaten ama anlamıyom ağrım yok binde bir adet olma hissim var bilemedim

Yaa hadi hayirlisi, insallah saglikla kavusursun, belkide tam dogum esnasinda girecek yavrucuk. Bizimki de basindan beri tam tersi iste, habire gun veririz dogurturuz kafasında 🙄 seninki basinda miymis kanalin?

Maasallah size, sağlıkla kavusmussunz çok şükür 🥰🙏 insallah o sıkıntılar da yok olacak birkaç güne, gaz fena bsy cidden ben normalde de cok çekiyorum hele laktozlu vs tuketirsem. Kimyon ekle yiyeceklerine sıkça, insallah geçecek 🙏

Nerede olyor tam. Sanirim bel, vajina, sirt kisimlarinda olmasi gerekyormus, benim de karnimda kasılma olyor ama onun disinda bsy yok. Doktoruna haber ver yine de sen
Kanala biraz girmiş 2 gün önce nst de düzenli sancılarım çıktı ama yeterli şiddette değildi şimdi ise sancı yok adet agrısı gibi belime vuran bi ağrı var ama çok ağrılı değil

Ya su geldiği için değil büyük ihtimal çünkü tamamı gelmedi suyumun kontrol ettiğinde yeteri kadar su var dedi. Hatta kalan suyu dogumhanede patlattı. Benim sancım çok vardı yani sancılar direk 3dakikada bir gelince bırakmayalım seni dedi. Kesinlikle yürüyüş yap çok faydali 1hafta önce kanalda bile değildi ama doğum yaptığım gün çocuk kendini çok güzel ittiriyo o yüzden boşa sezeryan olma demişti. 3-4 saatte tam açıklık oldu. Süratli yürüyüş tavsiye ederim
Benım kasılmalarım 3 dakikada 60 dı nst de, açılmam 2 cm di doktor bile sabaha doğurursun gözüyle baktı ama 2 gün oldu resmen ters köşe yaptı bebe. anlamadımm ptesi 9da suni sancıya başlayacak

X