2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Geçmiş olsun, inşallah bi an önce oğlunuzda Siz de sağlığınıza kavuşursunuz🙏
Amin, teşekkür ederim :)
Öncelikle geçmiş olsun cidden bu mevsim değişikliği koronadaki artış biz hamileleri fazlasıyla etkiledi doğrudan olmasada eşlerden çocuklardan bulaş sanki daha kolay oldu bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
Bebek isimlerini paylaşmadık bu arada aklımıza gelmedi sanırım 🙃
Drlar da covid etkisinden bahsediyor hep. vucutlar yıpranmıs :KK43:
Gecmis olsun beni doğumdan sonraki süreç çok korkutuyor nedense evde bir çocuğun olması çok farklı olacak ilkinde tek bebek vardi,simdi surekli kafamda ihmal eder miyim asiri kiskanir mi ikisine yetişebilir miyim? Kafamda sorular,deneyimli anneler tüyo verir belki...
ben biraz da büyügü ilgisiz hissetmesin diye kreşe vermistim ama hic umdugumuz gibi olmadı. hesapta o sosyallesecek ben de gebeligin basını zor gecirdim ama sonunu biraz rahat gecirecektim evde sorumluluk azalınca... gel gör ki hastalıklar çok yıprattı. öyle ki su an kreşe gitmesin evde dursun bir şekiklde ikisine de bakar yuvarlanıp gideriz modundayım. ama kıskançlık olacak, orası kesin :KK43:
Çok geçmiş olsun canım inan bizde öyleyiz sinüzite çevirdi benim aynı zamanda alerjik öksürük de başladı çok şükür bu hafta daha iyiyz 🙏
Size cok geçmiş olsun canım. kbb bana sinuzitten bahsetmedi ama sanırım biraz ust kısım rahatlarken gittigim icin hafif gördü. ama tam da o muayeneyi takiben bir öksürük basladı akıllara zarar. inşallah doguma kadar gecer hepimizin rahatsızlıkları.
Kızlar geçmişi okuyamadım,çok şükür kuzuma kavuştum 50 cm 3.150 gr doğdu.
Benim ağrılarım oldu biraz ilk sezeryanım gibi geçmedi detayları anlatırım sonra inşallah ,ama her acıya değer bi duygu gerçekten Allah hepinize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin .
Bide kalanlara tavsiyem doğumdan en az bi hafta önce komposto tarzı şeyler için beni en çok zorlayan gaz oldu halada devam ediyor😑
Gözün aydın canım :) maşallah miniğe
Evet ya ne iyi olur secemeyenlere fikir olur

Konuştuk bi aralar isimleri bikaç kişi karar vermişti kimisi kararsız kalmıştı biz erva koyucaz baştan beri belli bizimki 😁
Ben de paylaşayım o zaman, belki daha yazan olur. Bir yerden sonra bebek demek garip geliyor bana çünkü :)
Bizimki Melis Ada olacak inşallah saglıkla gelsin de bir.
Kızlar son 8-9 kasılmamım arası 5-7 dk arasına indi. Bakalım devam edecek mi. Gün içinde dağınık olurdu böyle olmamıştı hiç.
Saglıkla ilerlesin, en güzel vakitte gelsin ins

Kizlar bende doğurdum suyum geldi aniden apar topar geldik tansiyon 18 kere çıktı fena oldum direk seseryana alındım ve oğlum dünyaya geldi şükür darısı basiniza 🙏😊
Gozun aydın canım, Allah analı babalı büyütsün :)

Güncelleme yapıyorum kızlar: Kasılmalarım devam ediyor ama ağrısız. Çok hafif adet olacakmışım gibi bir his gelip gidiyor. Uzandım, uyumaya çalıştım ama tam dalamadım, o adet olacakmışım hissiyle geri gözümü açtım. Sıcak bir duşa gireyim bari dedim, duştan çıktım bi dizi mizi açayım bari kendime. Kitap okuyum dedim ama kendimi veremedim 😄
Sanırım yalancı sancı ama belli de olmaz hiç bu kadar ritmik kasılmalarım olmamıştı. Doktoru da arasam mı bilemedim yani şu an aramak saçma geliyor ama...

Ha bir de nolur nolmaz diye yarına bıraktığım bir iki işi yaptım lavaboları ovup klozetleri temizledim 😂
Allah seni iyi etsin çok güzel böyle devam et tam hayalimdeki gibi 😂 aman ha dayanamadığın zaman direnme artık pes et hastaneye gidin sağlıcakla alın kucağınıza bebeğinizi yolda falan doğurma 🤗

Anlattığın pek yalancı kasılma gibi değil canım ya hem sıklaştı demiştin 5 dakikada mı haala
Şimdi yeniden sayıcam sıklığını ama hala öyle gibi... Ağrımın olmaması normal mi ya anlayamıyorum ilk hamileliğim. kendimi şu an çok cahil hissettim :KK43:
hiç bişey hissetmeden tesadüfen kontrolde nst de sancısı çıkıp doğum başlamış diye doğuma alınan çok arkadaşım oldu gerçi...

Allah seni iyi etsin çok güzel böyle devam et tam hayalimdeki gibi 😂 aman ha dayanamadığın zaman direnme artık pes et hastaneye gidin sağlıcakla alın kucağınıza bebeğinizi yolda falan doğurma 🤗
Anneme not yazıp buzdolabına astım kalan işleri, aniden çıkmamız gerekirse kedilere bakmaya gelecekler :KK55:

Hareketleri önemli tabi senin benden daha fazla belirtin var gelecek gibi sanki sağlıcakla gelsin🤲 rüyaların da bilinçaltı kafaya çok takıyoruz ben de arada görüyorum bişeyler biz ne düşünürsek düşünelim olacak olan oluyo yaşayacağımız ne varsa yaşıcaz inşallah kolay sağlıklı doğumlar yaşarız hayırlısıyla 😍

Hadi hayırlısı galiba geliyo senin minnak allah kolaylık versin sağlıkla gelsin geliyosa eğer 😍

İşte bende belirti yok diyorum ama böyle aniden hop diye doğuruveriyor insan 😁 gözün aydın allah analı babalı büyütsün canım inşallah darısı bize de olsun sağlıkla 🤲🤗
Hepimizin hakkında en en en hayırlısı olsun 🤩

Şimdi yeniden sayıcam sıklığını ama hala öyle gibi... Ağrımın olmaması normal mi ya anlayamıyorum ilk hamileliğim. kendimi şu an çok cahil hissettim :KK43:
hiç bişey hissetmeden tesadüfen kontrolde nst de sancısı çıkıp doğum başlamış diye doğuma alınan çok arkadaşım oldu gerçi...

Anneme not yazıp buzdolabına astım kalan işleri, aniden çıkmamız gerekirse kedilere bakmaya gelecekler :KK55:
Ne yaptın geçti mi kasılmalar yoksa hastaneye gittin mi iyisindir umarım 😊
Hepimizin hakkında en en en hayırlısı olsun 🤩
🤲amiinnnn
Kizlar merhaba. Normalde 21 kasimda bekledigimiz yavrumuzu 25 ekimde sag salim kucagima almanin mutlulugunu yasiyorum gunlerdir. Hadi bakalim dualarim sizinle. Sira sizlerde. Insallah vakti zamani gelince bir bir kucaginiza alirsiniz.
Gözün aydın sağlıkla büyüsün bebeğin 🤗 inşallah Biz de güzel şeyler yazarız böyle doğumdan sonra buraya 😍

Ne yaptın geçti mi kasılmalar yoksa hastaneye gittin mi iyisindir umarım 😊

🤲amiinnnn

Gözün aydın sağlıkla büyüsün bebeğin 🤗 inşallah Biz de güzel şeyler yazarız böyle doğumdan sonra buraya 😍
Kasılmalar devam ediyor canım hâlâ ama arası bi açılıp bi yakınlaştı gece boyu. Biraz uyumaya çalıştım sızmışım artık en son. Adet olacakmışım gibi his şu an yok. Doktoru arıcaz 8-9 gibi. Özel muayenehane olduğu için önce beni arayın ben gerekirde hastaneye grn derim demişti. Muhtemelen gel nst yapalım dicek. Yalancı mı gerçek mi, öncü birşey mi hiç anlamadim inan yani...

Ben humana rezene cayini sabah aksam bir bardak olarak tuketiyorum. Bunun yaninda öglenleri ve aksam yatmaya yakin dut kaynatip suyunu iciyorum. Gunde 3 litre su icilmesi gerekiyor diye duydum ama henuz dikislerim oldugu icin wc ihtiyacindan dolayi pek o topa giremiyorum. 2 gundur yapiyorum zaten. Doktorum 1 hafta 10 gune anca sütün gelir demisti cok sukur bugun 5. Gunum damla damla gelmeye basladi. Oluk oluk aktigi günleri de gorürüz insallah

İllaki doğurcaz da normal doğuramıcam mı niye başlamıyobelirtilerim diye düşünmeye başladım aslında 1cm açılmam vardı çarşamba günü kontrolde ama sancılarım çok çok nadir ve az daha başlamadı bile diyebilirim 😏

Aynen öyle sağlıkla gelsinler inşallah ne yapalım düşün düşün de bi yere kadar yapacak bişey olmuyo ama taktım kafaya biraz 😊

Yanlış geldin burda çoğu anne ekim annesi oldu bile 😜 biz de öyle kaldık arada işte aralık anneleriyle beraber kasım ayında toplu doğururuz artık 😂 şaka bi yana inşallah sağlıkla kolaylıkla alırız kucaklarımıza bebişlerimizi😍

Al benden de o kadar güya ilişkiye başlayacaktım zaten hamilelikte eskisi gibi olmadı hiç ilişki yasağı girdi araya sonra o bitti bu sefer de biz bişey yapmadık şu son ay bişeyler olsaydı hem hormonlar hem sağlık açısından iyi olurdu ama hasta olduk derken geldik son haftaya o da 2 kez mı olur ancak doğurana kadar bilmem neye fayda edecek ona da ayrı taktım kafayı zaten 😞 bu ilk hamileliğimde çok planlarım vardı ama hiç yapamadım güya spor yapıp fit hamilelerden olacaktım 🙈😂😂😂
1 cm iyi iste kaldi 9 cm 🥰

Ne güzel doğum olmuş maşallah gözünüzaydın su geldiği için yatış verdi doktorunuz sanırım beni 2 cm le eve gönderdi iyiki de göndermiş henüz 1 gün olmasada şiddetli bişey yok biraz lekelenmem oldu sadece arada kasılmalar
Ya su geldiği için değil büyük ihtimal çünkü tamamı gelmedi suyumun kontrol ettiğinde yeteri kadar su var dedi. Hatta kalan suyu dogumhanede patlattı. Benim sancım çok vardı yani sancılar direk 3dakikada bir gelince bırakmayalım seni dedi. Kesinlikle yürüyüş yap çok faydali 1hafta önce kanalda bile değildi ama doğum yaptığım gün çocuk kendini çok güzel ittiriyo o yüzden boşa sezeryan olma demişti. 3-4 saatte tam açıklık oldu. Süratli yürüyüş tavsiye ederim

Amin canim. Hep ikinci daha agir olur diyorlar 😕
Hadi ya ay hiç uğramasın o zaman Allah korusun 😬🤲🏻 kontrole gittiniz mi nasılsınız 👶🏼🤰🏻
Biriken mesajları nihayet okudum :) şimdi durum güncellemesi yapayım ben de.

Bizim evden hastalıklar 2 aydır çıkmadı. Kreşe başlayan oğlum taşıdı. Hoş kreşe gittigi günden fazla evde geçirdği günler. Hem o harap oldu, hem ona bakarken bir çok yorulduk, hem de üstüne annem ben eşim ii aydır aralıksız türlü hastalık çekiyoruz. inanılmaz bir yıl. Eczane onunde 30 kişilik kuyruk vardı bugun. Allah sonumuzu hayretsin.

Son kontrol 36+1deydi Çarşamba günü ve o güne kadar hep önden giden bebegin kilo alımı ve boy uzaması durmus. Zaten dr beni görünce küçücük kalmışsın dedi :KK43: kah kusmak kah uykusuz kalmak, kah hastalık yan etkileri derken 6.5 kilo falan aldım totalde. buna ragmen bebek basta iyi gidiyordu ama artık o da etkilenmeye başlamış. Cidden çok üzüldüm. normalde erken dogum riski olan bir donemden gectigim için 37 38. haftayı görsem kafi diyordum ama dr da ben de su an ne kadar içerde kalırsa kar diyoruz. 39 civarını bulur inşallah.
Bir yandan da oğlumun hastalıgı çok üzüyor. antibiyotik dahil bir gunde 7 cesit ilaç üstüne bi ton takviye alan cocuk iyileşemiyor :KK43: gece öksürük baslamıstı. Dün iyice arttı. bogulur gibi öksürüp kalkıyor ve ağlıyor :KK43: bugn doktoru hemen görmek istedi ve 3 gün hastaneye gelin serum yoluyla antibiyotik verelim dedi. Ayrıca nebülizator ile verilecek ilaçları yazdı. bir de evde ayrıca aldıgı antibiyotige devam. Hiç fazla ve yersiz ilaç tüketmeyi sevmem ama yeterlki iyileşsin modundayız. bu yavru böyle iken de ikinci inşallah zamanını bekler ve o , ben, abisi de bu durumdan minimum etkileniriz diye umuyorum.
Zaten burnum da tıkalı ,öksürügüm yogun bu yuzden kadın dogumcum bunların gecmesi lazım yoksa nefes seni dogumda zorlar diyor.
Bizde işler böyle.
Destan yazmışım :skandal:
çok geçmiş olsun inşallah hemen toparlarsınız 🤲🏻
Kızlar geçmişi okuyamadım,çok şükür kuzuma kavuştum 50 cm 3.150 gr doğdu.
Benim ağrılarım oldu biraz ilk sezeryanım gibi geçmedi detayları anlatırım sonra inşallah ,ama her acıya değer bi duygu gerçekten Allah hepinize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin .
Bide kalanlara tavsiyem doğumdan en az bi hafta önce komposto tarzı şeyler için beni en çok zorlayan gaz oldu halada devam ediyor😑
gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün inşallah 🤲🏻💕 darısı bizlere 🤰🏻
Yok anam ilişkiye yanaşmıyo bizimki, o yüzden sadece yürüyüş ve merdiven seçeneğim var :)
Ben kilo almadım da ne oldu, yine yürüyemiyorum. Pazartesi gittiğimde artık sezaryenle al diyeceğim sanırım, umarım o zamana kadar gelir bizim oğlan 🙄
Bizimkide öyle 1 2 hafta önceye kadar devamdı artık tam lazım olan zamanda yanaşmıyor 😂🙈 yürüyüşe hurmaya adaçayına devam 😄

Hadi ya ay hiç uğramasın o zaman Allah korusun 😬🤲🏻 kontrole gittiniz mi nasılsınız 👶🏼🤰🏻

çok geçmiş olsun inşallah hemen toparlarsınız 🤲🏻

gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün inşallah 🤲🏻💕 darısı bizlere 🤰🏻

Bizimkide öyle 1 2 hafta önceye kadar devamdı artık tam lazım olan zamanda yanaşmıyor 😂🙈 yürüyüşe hurmaya adaçayına devam 😄
Yetisebilirsek 😁 benim giyinmeye halim yok minik abla kombin yapiyor yeni tokasina gore 😁🥰🥰

X