2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Çok şükür maşallah allah analı babalı büyütsün canım🤗

Stres yapma düşünme fazla boşver sen herşeyin doğal normal olması için elinden geleni yap inşallah sağlıkla alıcaz kucağımıza 🤗
Aynen canim, olumlama yapıp konusuyorum minnosla, burda yazıyorum sert bir şekilde ama icimde rahatim nedense 🙈☺️
Benim de durumum aynı. Şuan 36+5im, haftalık kontrole gidiyorum. Doktorum 50li yaşlarda erkek bir doktor. Tecrübeli olacağını düşünerek onu seçmiştim ama son iki kontroldür sezaryen olacaktın sen değil mi deyip duruyor. Üstelik bebeğin kilosu ve baş ölçüsü de 3 hafta ileride, bahane olarak da bunun arkasına saklanmasından korkuyorum. Hatta geçen haftaki kontrolümde doktorlar,hemşireler ve hukukçular normal doğuramıyor, onun stresine katlanamıyor gibi saçma bir şey söyledi. Henüz çatı muayenesi olmadım, bebek kanala inmedi. Bu saatten sonra doktor değiştirmek mantıklı mı yoksa doktorla oturup ciddi bir konuşma mı yapmak gerekir?
Eger alternatifin varsa baska doktorla görüşebilirsin tabii ki, ilk once doktorunla da net konuş. Bana da tarih ne vermistik deyip durdular, neden tarihi soruyor dogum sekli ne karar vermistik deseler ya 🤷🏽‍♀️ ben de inadina normal konusmustuk tarih belli değil dedim. Ne alakaymis ya meslekle 😬
Bak benim su, iri bebek gibi sorunlarım var ama hayati bir şey olmadıkça 42ye kadar beklicez. Bapim zorla çıkaramam 😂😂 Olumlama yap canım. Bebeğime ve vücuduma güveniyorum de sürekli. Allah gönlüne göre bir doğum hikayesi nasip etsin, bebişinde sağlıcakla dünyaya gelsin 😍
Aynen canim olumlama yapiyorum, o biliyor nasil gelecegini 🥰 amin insallah en önemlisi o saglikla gelsinler de gerisi detay gercekten ☺️🙏
Hangi şehirdesin canım?

Kireçlenme olduğunu bilmiyordum. Benim arkadaşımda da tek umblical arter var ama sonradan toparladı şu an gayet iyi gidiyor. İnşallah hepsi sağlıkla gelecekler, endişende haklısın elbette. Ama iyi olacaktır inanıyorum buna 🤗
Kucuk bir ilcedeyim cnm, doktorlarin hepsine hakimim maalesef 🤷🏽‍♀️
He Dr he deseydin ben hem devlete hem özele gidiyorum doğumu devlette yapacağım ssvd sancimi bekleyip gideceğim nasip olursa ozeldeki Dr a dedim normal istiyrm diye beni sancı ile korkutuyor sezeryan olayım diye
Valla ya, ablamla oyle diyoruz yav he he, madem inmiyor hamilelik neden 40 hafta. Sanki sen bilmiyorsun sanci çekeceğini. Onlarin isine geliyor saati belli hop ne guzel.
Kızlarrr günaydın. Herkese iyi dilekleri için çok teşekkür ederim. Bir avazda hepiniz yavrularınıza kavuşun inşallah 🙏😊 Normal doğum olacak iken bebişin bir türlü kanala yeterince inmemesi ve suyunun gece gelmesi nedeniyle son anda sezaryen olduk. Olsun, o da güzel geçti. 🎈🙈

Anne olmak ne güzel şeymiş. Sürekli bakıp bakıp bunu ben mi doğurdum diyorum 😂😂 İnanamıyorum 🥰😃😃
Yaaaa kiyamam ne güzel canım 🥰🙏 onemli olan saglikla kavusmak, gerisi hic önemli değil. Bizim icin de kokla booolca 😍😍

Kireçlenme olduğunu bilmiyordum. Benim arkadaşımda da tek umblical arter var ama sonradan toparladı şu an gayet iyi gidiyor. İnşallah hepsi sağlıkla gelecekler, endişende haklısın elbette. Ama iyi olacaktır inanıyorum buna 🤗
Amin inşallah canım, güzel yorumun için çok teşekkür ederim ❤️

Aynen canim, olumlama yapıp konusuyorum minnosla, burda yazıyorum sert bir şekilde ama icimde rahatim nedense 🙈☺️

Eger alternatifin varsa baska doktorla görüşebilirsin tabii ki, ilk once doktorunla da net konuş. Bana da tarih ne vermistik deyip durdular, neden tarihi soruyor dogum sekli ne karar vermistik deseler ya 🤷🏽‍♀️ ben de inadina normal konusmustuk tarih belli değil dedim. Ne alakaymis ya meslekle 😬

Aynen canim olumlama yapiyorum, o biliyor nasil gelecegini 🥰 amin insallah en önemlisi o saglikla gelsinler de gerisi detay gercekten ☺️🙏

Kucuk bir ilcedeyim cnm, doktorlarin hepsine hakimim maalesef 🤷🏽‍♀️

Valla ya, ablamla oyle diyoruz yav he he, madem inmiyor hamilelik neden 40 hafta. Sanki sen bilmiyorsun sanci çekeceğini. Onlarin isine geliyor saati belli hop ne guzel.

Yaaaa kiyamam ne güzel canım 🥰🙏 onemli olan saglikla kavusmak, gerisi hic önemli değil. Bizim icin de kokla booolca 😍😍
Anladım, ben öylesine sormuştum, doktor önereceğim için değil :)

Kizlar 38+2 olduk dün muayene oldum . Bebek kanala doğru inmiş ilerlemiş birazda. Çatı muayenesi bebeğin başı uyumlu normal doğum olarak planlandı. Nst de ara ara sancılarım göründü. Bende hissediyorum onları ama düzenli degil. Doktor eğer 10 kaşıma kadar sancın olmazsa suyun gelmezse yada Nisan olmazsa yatış yapcaz bebeği riske atamam dedi. Vajinadan fitil veriyormuş suni sancı kullanmıyorum ben fitil kullanıyorum dedi. Adı da propess ilk defa duydum. Bu fitil hakkında bilgisi olan var mı. Rahim ağzını yumuşatıp açılma yapıyormuş. Merak ettim araştırıyorum o yüzden bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Korkmayın, benim ilk gebeliğimde 32 haftada kanala yerleşmişti ama gel gelelim 40+1 de sezaryenle doğum yaptım 😂 herkes doğurucan diye baskı yapıyodu. Şuan kanalda değildi en son 36da gitmiştim ama karnım yine çok aşağıda yani oda genetikmiş zaten
İnşallah gelmez evham yaptım çok 🙉

Kızlarrr günaydın. Herkese iyi dilekleri için çok teşekkür ederim. Bir avazda hepiniz yavrularınıza kavuşun inşallah 🙏😊 Normal doğum olacak iken bebişin bir türlü kanala yeterince inmemesi ve suyunun gece gelmesi nedeniyle son anda sezaryen olduk. Olsun, o da güzel geçti. 🎈🙈

Anne olmak ne güzel şeymiş. Sürekli bakıp bakıp bunu ben mi doğurdum diyorum 😂😂 İnanamıyorum 🥰😃😃
Canım hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün kendi zamanında istediği zamanda geldi önemli olan bebislerimiz sağlıkla kavusmak darısı başımıza sizleri okudukça heveslenip heyecanlanıyorum.

Kizlar 38+2 olduk dün muayene oldum . Bebek kanala doğru inmiş ilerlemiş birazda. Çatı muayenesi bebeğin başı uyumlu normal doğum olarak planlandı. Nst de ara ara sancılarım göründü. Bende hissediyorum onları ama düzenli degil. Doktor eğer 10 kaşıma kadar sancın olmazsa suyun gelmezse yada Nisan olmazsa yatış yapcaz bebeği riske atamam dedi. Vajinadan fitil veriyormuş suni sancı kullanmıyorum ben fitil kullanıyorum dedi. Adı da propess ilk defa duydum. Bu fitil hakkında bilgisi olan var mı. Rahim ağzını yumuşatıp açılma yapıyormuş. Merak ettim araştırıyorum o yüzden bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Bu vajinal fitil benim bildiğim kadarıyla prostaglandin hormonu oluyor doğumu başlatmak rahim ağzını genişletmek için. Eğer ilişki deniyorsaniz aynı hormon meni'de de var korunmasız ilişki yaşayarak da o hormonu doğal yollardan alabilirsiniz ☺️

Kanala indiğini hissediyormusun hareketleri azaldı mı

Kanala indiğini hissediyormusun hareketleri azaldı mı
Evet hareketleri gün içerisinde çok fazla hissedmiyorum sadece ayak hareketleri hissediyorum. Doktor çatıya doğru inmiş dedi iki bacak aramdaki kemik çok ağrıyor. Yatarken kalkarken otururken felan . Aşağıya asgirlik hissediyorum

Evet hareketleri gün içerisinde çok fazla hissedmiyorum sadece ayak hareketleri hissediyorum. Doktor çatıya doğru inmiş dedi iki bacak aramdaki kemik çok ağrıyor. Yatarken kalkarken otururken felan . Aşağıya asgirlik hissediyorum
Bizdede hareketler böyle acaba kanala indi mi çok merak ediyorum doktor eğitimde 4 gün yok diye randevum iptal oldu 1 kasımı beklemem lazım 🙄

2 hafta önce kontrole gittiğimde kasılmalarım vardı düzenli ve yüksek ama sancım açılmam vd yoktu çatı muayenesi bile yaptı doktorum normal yanlısı ve iyi doktor aslında ama başlayan bir doğumum ve riskim olmadığı halde erken doğarsa diye ciğer geliştirici iğne verdi vurulursun dedi artı 2 ilaç verdi 4 gün ye dedi ben ne yaptım sence sadece ilaçları yedim 4 gün ve bıraktım iğneleri vurulmadım bile ona da söylemedim zaten sormadı da çünkü sonraki hafta gittiğimde ne kasılma ne başka bişeyim yoktu zatdn o kadar hastası var kadının aklına bile gelmemiştir durumum iyi olduğu için ama tabi risk olsa açılma veya doğum başlaması gibi şeyler olsa vurulacaktım zaten araştırdım sordum çevremde de vurulanlara hep riskli ve doğumu başlamak üzere olanlar vurulmuş boşa niye vurulcam dedim ben de 😏

Gözün aydın allah analı babalı büyütsün darısı başımıza 😍

Hint yağı sürünce göbeğe sancı yapıyomuş onu denersin istersen sancıların olmazsa ben de olsam beklerdim sorun olmadığı sürece 👍
Canım hint yağı sürmeyi nereden duydun acaba 🙈🙈🙈 ben içilmesini duydumda bebeğe zarar verme ihtimali varmış yani bağırsak çalıştırdığından mekonyuma sebep olabiliyormuş ya da bebişin kalp atışlarını hızlandırabiliyormuş. Cesaret edemedim aldım evde duruyor

dayler dayler dayler dayler hangi arkadasti soyleyen unuttum ama hakli. Banada dogumu yapinca dikis atarken doktor bizden normal dogum yapan azolur demisti. Akrabada ayni seyi soyluyo hem acisini bildiginden hemde yas ilerleyince basina geleceklerden dolayi doktorlar normal dogurmaz demisti 🤷‍♀️ oda doktor oda asla normal yapmam dedi yapmadi

Allah im bu surecte hic gun hesaplamadim sadece dua ettim simdi gelmesin diye. Bi baktkm simdi 16 gun kalmis ❤️ ve ben ne bedenen ne ev temizligi olarak hazir degilim yaptigim isler bile ben elimi etegimi cekince birnirine girmis anlatilmaz..cumartesi annem gelecek neyseki..

Bizde gelsin diye uğraşıyoruz bak hayat çok insafsız 😂
Yok ondan değil sezeryen olcağı için gün aldım oda zar zor 11 ine adam doğuma 5gün kala istiyo nerdeyse 😑 normal doğum olsa 20 kasım üstü bana kalsa 29 ekim yada ayın ilk günler aslında kilosuda iyi kanı canı yerinde yarına versin tarih yanımda dursun karnımda çok zorlanıyom valla :skandal: :işsiz:

X