2021 Aralık Anneleri

Ne yapıcaz arkadaşım ya ben çok üzülüyorum psikolojim bozuldu resmen
Benim de sinirlerim çok bozuluyor ama asla ağzını açmıyor
Bir iki hafta önce bizimde öyleydi şimdi bi kaç kaşık yiyor ama beğendiyse tabi büyüdükçe sanırım alışıyor. Birde meme vakti geldiğinde emzirmeden verin yediği kdar yesin bir kaşıkta olsa olsun sonra artar doymazsa mızmızlanırsa ardından meme verin tam öğün yiyemezler daha zaten o daha ileri zamanlarda. Sabah uyanır uyanmaz aç meme arıyorsa direk kahvaltı verin aramıyorsa acıkınca verin bende bi düzene sokuyorum yeni yeni ama bakalım ne olur bilmem.

Bir iki hafta önce bizimde öyleydi şimdi bi kaç kaşık yiyor ama beğendiyse tabi büyüdükçe sanırım alışıyor. Birde meme vakti geldiğinde emzirmeden verin yediği kdar yesin bir kaşıkta olsa olsun sonra artar doymazsa mızmızlanırsa ardından meme verin tam öğün yiyemezler daha zaten o daha ileri zamanlarda. Sabah uyanır uyanmaz aç meme arıyorsa direk kahvaltı verin aramıyorsa acıkınca verin bende bi düzene sokuyorum yeni yeni ama bakalım ne olur bilmem.
Videolarda izlediğim bebekler baya baya yiyor benimki çok az yiyor bi kasiktqn sonra ağzını acmiyor

Videolarda izlediğim bebekler baya baya yiyor benimki çok az yiyor bi kasiktqn sonra ağzını acmiyor
Ama öyle kıyaslama yapmayın ya sonuçta yicek elbet az veya çok önemli değilki daha alışma aşamasındalar biz büyükler hepimiz iştahlı mıyız hepimizin bi yeme alışkanlığı var onlarında oluşcak benimkide çok yemiyor ama eskiye göre arttı bu bana yeter ilerde dahada artar aç aç gezcek değiller anne sütününde kıymeti farklı emsinler karınları doysun yeterki ama gece zırt pırt kalkıpta emmeseler iyi olurdu 🙄

arkadaşlar benim miniğim 20 aralık doğumlu neredeyse 8 aylık olacağız ama ek gıda yemiyor ağzını kitliyor ne yapsam artık şaşırdım benim gibi olan var mı ne önerirsiniz?
Canım benim ki de öyleydi öncelikle kan değerlerine baktırdık Demir deposu nerdeyse boştu Ocean kullanıyorduk doktor onu bıraktırdı devletin kan ilacını kullanmamı istedi hem de C vitamini içeren karışık içerikli bir vitamin verdi ,onunla beraber iştah artışı başladı bide benim bebe pürelerden ve karışımlardan hoşlanmıyordu ben katı gıdaya geçtim bayağı ezmeden karıştırmadan bamya mercimek yemeği barbunya falan yediriyoruz ekmek veriyorum pankek yapıyorum artık ne verirsem hepsine ağzını açıyor

Canım benim ki de öyleydi öncelikle kan değerlerine baktırdık Demir deposu nerdeyse boştu Ocean kullanıyorduk doktor onu bıraktırdı devletin kan ilacını kullanmamı istedi hem de C vitamini içeren karışık içerikli bir vitamin verdi ,onunla beraber iştah artışı başladı bide benim bebe pürelerden ve karışımlardan hoşlanmıyordu ben katı gıdaya geçtim bayağı ezmeden karıştırmadan bamya mercimek yemeği barbunya falan yediriyoruz ekmek veriyorum pankek yapıyorum artık ne verirsem hepsine ağzını açıyor
Bizde De demir düşük çıktı bi önceki tahlilde b 12 düşük çıkmıştı şimdi de demiri düşük çıktı bende ocean kullanıyordum başka başlayacak doktor

Kan testi yapıldı mı peki bebeginize işe yarıyor mu acaba ben henüz tahlil yaptırmadım
Hayır yapılmadı 9 aylık kontrolünde bakalım dedi doktorumuz ek gıda ilk basladigimizda yemedi çok uğraştım şimdi biraz daha iyi ama bizde hiç diş yok onun huysuzlugu ile de yemiyor bu ara
Ayırt edemiyorum yani ise yarıyor mu yaramıyor mu

X