2021 Aralık Anneleri

Kızlar bebişlere baklagiller 8 ay itibariyle verilir diyor internette 7 ay 6 günlüğüz vermek istyorum ben ya şöyle bir kuru fasulye yese güzel olmaz mı ?😀😀😀 siz veriyor musunuz sürekli karışım vermek istemiyorum tadları çok kötü 🤮 şu acıkınca yer kitabındaki karışımlar aşure kazanı gibi

Kızlar özellikle sıcak memlekette yaşayanlar bebelerinizin çiş durumu nedir ben bayağıdır bezlerini kuru alıyorum akşamdan sabaha almasam yinede doluluk derecesi çok az, aşırı terliyor Gece gündüz Her fırsatta su da içiriyorum ara sıra pembe turuncu lekeler görüyorum doktora anlattım idrar tahlili yaptıralım dddim bu havalarda çok normal dedi gerek görmedi
Bende bugün aynısını gördüm 2 kere ve çiş durumu son 1 aydir çok azaldı eskiden dolu dolu idi örneğin gece uyuyup sabah baktığımda şimdi kupkuru üstelik son 2.gundur pembemsi bir renk görüyorum cisinde bugün takip ettim daha yoktu

Annisler bu 1.sinif hayat bilgisi notlari konu basligimiz disinda ama ilgilenen anne cok o yuzden burdan paylasiyorum...harf birlestirme vs ogretmek hic on bilgisi olmayan cocukta sizi zorlar ama bunlari ogretebilirsiniz ve ogrenirse 3 temel dersten 1 tanesi bitmis olur👍🏻 1.sinifin butun hayat bilgisi ezber konulari bunlar..ezber demisken siz ezberletmeyin sakin😅 oyun seklinde ogretirseniz kalici ogrenme olur...meselaa itfaiye numarasi 110 acil 112 gibi bilgiler var..aaaa annecim alt komsumuzun evinden dumanlar yukseliyor ateste gordumm kimi cagirmaliyiz...itfaiyeyi annecimmm peki numarasii kactiii 1 1 0 anneciim🤣 yada iste fiziksel ozellikleri ogretiyorsak bedenimzde gostereek her zaman ayni siralamayla akilda yer edene kadar sonra gorsel zekasi icin bi bebek uzerinde o noktalari kirmizi kalemle isaretlemek gibiii 👍🏻
Müfredat değişti artık hepsi tek numara. İtfaiye, polis, jandarma, ambulans 1-1-2 (bir-bir-iki) şeklinde öğretiyoruz.

Müfredat değişti artık hepsi tek numara. İtfaiye, polis, jandarma, ambulans 1-1-2 (bir-bir-iki) şeklinde öğretiyoruz.
Onu da guncelleriz 😅 bunu gecen gun dusunmustum bendee acaba 112yi arayinca istedigim seye baglanmak zaman kaybi oluyor mu bide eskiden beri boyle bilen yaslilar polis icin 155i arasa hala hat var mi tamamen kapandimi 😁😁😁😁🤣🤣🤣

Asabiyimben kırılmışsın ama
Gönül dağı sevilmez mi 🥰
Yaa çok geç keşfettim ben. Doğum iZninde 2 haftada 40 küsür bölüm izledm geceleri uyumayıp 😍 ama final üzdü yaa aynı tadı verir umarım yeni bölümler.
Kızlar bebişlere baklagiller 8 ay itibariyle verilir diyor internette 7 ay 6 günlüğüz vermek istyorum ben ya şöyle bir kuru fasulye yese güzel olmaz mı ?😀😀😀 siz veriyor musunuz sürekli karışım vermek istemiyorum tadları çok kötü 🤮 şu acıkınca yer kitabındaki karışımlar aşure kazanı gibi
Gaz yapabilir, sindirimi zor. Acele etme istersen. Benim bebiş de 7 ay 6 günlük bu arada.

Rezillik anılarımı sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarım 😂😂

Ay öksürük en çok korktuğum 😬 zaten onun korkusundan tüm stresim. Arabada terleyecek, oralar sıcak terleyecek sonra rüzgar esecek başlayacak bizim kara bela öksürük 😵‍💫 Zaten öğün olarak yemediği için bizimki yemek konusunda hicbirsey yapmam sanırım 🙄 Bir de şunu duydum bronşit için deniz havası iyi geliyormuş. Oraya kadar sağ salim varırsak bide deniz havası alsın bakalım bizim miniko😅

Bizimki de sabaha kadar emiyor ama yani gerçekten sabaha kadar 😮‍💨 Allahtan yanımda yatiyor da uyurken emziriyorum yoksa dayanamazdım. Sabaha karşı hersey meydanda ağız göz kayık bi şekilde oluyorum 😂😂 Gündüz de emerken dişliyor ve ben tepki verince bi silkeleniyor yazık. Isırmak istemiyor da kendini tutamıyor gibi bir hali var. Bizim de üst dişler geliyor sanırım 😄

Gönül dağı sevilmez mi 🥰
Evet şöyle ki ben denize soktuğum için öksürük oldu diye düşünüyorum ama doktor üşütmemiş klima evin havasını kurutmuş dedi sonra deniz kenarında tatile gidince bebişin öksürük bayağı azaldı nem yumuşattı bogazını ondan uykuları da güzel oldu, rüzgar falan çok aldı ama bişey olmadı sadece klimaya dikkat edin şuan iyiyiz biz ilaçsız atlattık

Bende bugün aynısını gördüm 2 kere ve çiş durumu son 1 aydir çok azaldı eskiden dolu dolu idi örneğin gece uyuyup sabah baktığımda şimdi kupkuru üstelik son 2.gundur pembemsi bir renk görüyorum cisinde bugün takip ettim daha yoktu
Ara ara oluyor ama önemli bir şey değilmiş ben kan sandım yok dedi doktor havalar sıcak olduğundan su yetersiz geliyormuş suya dikkat edicez

Ben o kitaptaki gibi yapmıyorum hiç bize nasıl yapıyorsam çocuğa da öyle yapıyorum tuzsuz salçayla falan, geçen gün patatesli yeşil fasulye yaptım yedi güzelce kıymalı şehriye çorbası bebek makarnası patatesli kıymalı bezelye mercimek çorbası yayla çorbası yapıyorum aklıma gelenler bunlar , diğer şeyleri yemiyor zaten kitapta yazanları
Bizim doktor bakliyat verebilirsin dedi 7 ay itibari ile, balık ve bakliyat bu ay başlayacağım ben

Çok guzel bi yerde yaşıyorsun tabi ben netten gördüm hep oraya gitmeyi çok istiyorum gocege gitmistik geçen yıl ora da harikaydı bidaha gitmeyi çok isterim ama mümkün degil😅
Evet uzaktan cok güzel biyer sürekli içinde olunca hoş gelmiyo😁
Bende senin gibi düşünüyorum anneme göre bu havada bile uzun kol uzun bacak giydir diyor hastalığı çağırıyorlar diye diye 😕
Yoldan geçen bile bişey söyleyince onların söyledikleri rahatsız etmiyo ama kulak asmıyorum kayda değer olmayanları😁 giydirde çocuk mafolsun çocuk ceviz torun ceviz içi diye boşuna dememişler 😁

Ben o kitaptaki gibi yapmıyorum hiç bize nasıl yapıyorsam çocuğa da öyle yapıyorum tuzsuz salçayla falan, geçen gün patatesli yeşil fasulye yaptım yedi güzelce kıymalı şehriye çorbası bebek makarnası patatesli kıymalı bezelye mercimek çorbası yayla çorbası yapıyorum aklıma gelenler bunlar , diğer şeyleri yemiyor zaten kitapta yazanları
Bizim doktor bakliyat verebilirsin dedi 7 ay itibari ile, balık ve bakliyat bu ay başlayacağım ben

Bende aynı bu şekilde veriyorum. Zaten ona özel yaptığım şeyleri yemiyor. Bende bizim yemekleri daha az yağlı ve tuzsuz yapıyorum bizimkilerden yiyor. Ama kahvaltı hala çok sorun yemiyor peynir yumurta.

Balık verirken dikkat edinde bizimkine alerji yaptı. Domates suyu salatalığa gelmiş o hele çok korkuttu hastaneye gittik.

Bayramdan dolayı gidemediğimiz kontrole bugün gittik. Bexeronun 2. Dozunu oldu. Doktora ek gıda için bazen yiyor bazen yemiyor dedim. Elimle versem yiyor gibi kaşığı görünce direk ağzını kitliyor asla açmıyor dedim. Aç bırak dedi. 4 saatte bir değil de 6 saatte bir yedir dedi. Ama şöyle ki bizimki 2 saati geçirmeden emmek istiyor ve açlığa asla tahammülü yok. 4 saat hele hele 6 saat hiçbir şey vermesem var ya bu çocuk beni yer 🤣

Bayramdan dolayı gidemediğimiz kontrole bugün gittik. Bexeronun 2. Dozunu oldu. Doktora ek gıda için bazen yiyor bazen yemiyor dedim. Elimle versem yiyor gibi kaşığı görünce direk ağzını kitliyor asla açmıyor dedim. Aç bırak dedi. 4 saatte bir değil de 6 saatte bir yedir dedi. Ama şöyle ki bizimki 2 saati geçirmeden emmek istiyor ve açlığa asla tahammülü yok. 4 saat hele hele 6 saat hiçbir şey vermesem var ya bu çocuk beni yer 🤣
Aynen benim kini anlattın değil 6 saat 4 saatte krize girer çocuk zaten hele o kadar açlık uyku vaktine denk gelir ,uyku vaktinde de ek gıda uzatırsam kaşığı tabağı benim kafama geçirir 🙃🙃

Kızlar işe başlamadan uyku arkadaşı alıp alistirayim diyorum da kaynanam bakcak kızıma nasıl yapmam gerekiyo ve geç değil dimi bunun icin ? Bir de nasıl bişey alsam çok renkli olmaması daha iyi olmaz mı hani dikkati dağılmasın uyku geçişlerinde de

Kızlar işe başlamadan uyku arkadaşı alıp alistirayim diyorum da kaynanam bakcak kızıma nasıl yapmam gerekiyo ve geç değil dimi bunun icin ? Bir de nasıl bişey alsam çok renkli olmaması daha iyi olmaz mı hani dikkati dağılmasın uyku geçişlerinde de

Onu ben de düşündüm. Şimdi oğlum yeni huy edindi dönüyor babasına sarılıyor dönüyor bana sarılıyor sarılmasa eli kolu birimize değiyor, ayağını falan uzatıyor. Yatağına koyunca 10 dakika sonra uyanıyor yanımızda uzun uzun yatıyor. Belki uyku arkadaşı olsa alışır. Bence geç değildir herhalde ya

Onu ben de düşündüm. Şimdi oğlum yeni huy edindi dönüyor babasına sarılıyor dönüyor bana sarılıyor sarılmasa eli kolu birimize değiyor, ayağını falan uzatıyor. Yatağına koyunca 10 dakika sonra uyanıyor yanımızda uzun uzun yatıyor. Belki uyku arkadaşı olsa alışır. Bence geç değildir herhalde ya
Bı ara yanımda uyutuyordum baktım hep istiyor onu bıraktım ben canım . Biz yatağa geçene kadar benim yerimde uyuyor sonra yatağına alıyorum. Uyku arkadasi ise yarar mi acaba ya bilemiyorum ben de . Seri üzgünüm zaten şimdiden

Aynen benmkide oyle ve ek gida almıyor hala delirmeme az kaldi

X