2021 Aralık Anneleri

Kızlar işe başlamadan uyku arkadaşı alıp alistirayim diyorum da kaynanam bakcak kızıma nasıl yapmam gerekiyo ve geç değil dimi bunun icin ? Bir de nasıl bişey alsam çok renkli olmaması daha iyi olmaz mı hani dikkati dağılmasın uyku geçişlerinde de
Ben uyku arkadaşını 3 aylıktan itibaren yatağına koydum ama o uyku arkadaşı olarak müslin örtüyü seçti 😂😂 müsline sarılmadan uyumuyor eliyle tutup yüzüne götürüyor öylece uyuyakalıyor hatta uykusu yokken bile yüzüne doğru götürsem gözler hemen kayıyor çok ilginç 🫣

Onu da guncelleriz 😅 bunu gecen gun dusunmustum bendee acaba 112yi arayinca istedigim seye baglanmak zaman kaybi oluyor mu bide eskiden beri boyle bilen yaslilar polis icin 155i arasa hala hat var mi tamamen kapandimi 😁😁😁😁🤣🤣🤣
Evet oluyor ordan oraya ordan oraya atıyorlar aramayı 😀eşim bir bir iki yuzoniki de teknikci 😀ordan biliyorum 😅
Kızlar işe başlamadan uyku arkadaşı alıp alistirayim diyorum da kaynanam bakcak kızıma nasıl yapmam gerekiyo ve geç değil dimi bunun icin ? Bir de nasıl bişey alsam çok renkli olmaması daha iyi olmaz mı hani dikkati dağılmasın uyku geçişlerinde de
kizimda uyku arkadaşı kâr etmemişti en Son pijamami koymuştum yanına kokumu alsın diye 😯oğlum battaniyesine alisik sarilip uyuyor bende yakında ise başlıyorum sabahları bırakmak çok uzuyor beni en sevdiğim An sabah benim 🙄😢

Evet şöyle ki ben denize soktuğum için öksürük oldu diye düşünüyorum ama doktor üşütmemiş klima evin havasını kurutmuş dedi sonra deniz kenarında tatile gidince bebişin öksürük bayağı azaldı nem yumuşattı bogazını ondan uykuları da güzel oldu, rüzgar falan çok aldı ama bişey olmadı sadece klimaya dikkat edin şuan iyiyiz biz ilaçsız atlattık
O zaman siz tatile gitmeden hasta olmuş denizle alakası yoktur. Aman iyi olsun bir daha da hasta olmasın çok zor gerçekten hele bizim hastane tecrübemiz çok var o yüzden korkum ekstra. Insallah bizimkine de iyi gelir. Klima da olmadan olmuyor ama dikkat etmeye çalışacağız bakalım.

Ben uyku arkadaşını 3 aylıktan itibaren yatağına koydum ama o uyku arkadaşı olarak müslin örtüyü seçti 😂😂 müsline sarılmadan uyumuyor eliyle tutup yüzüne götürüyor öylece uyuyakalıyor hatta uykusu yokken bile yüzüne doğru götürsem gözler hemen kayıyor çok ilginç 🫣
Bizimki hala destekli uyuduğu için bana coookkkk uzak geliyor bu dediğin canım 😑 şimdi denesem geç olur mu acaba uyku arkadaşı için ?
Evet oluyor ordan oraya ordan oraya atıyorlar aramayı 😀eşim bir bir iki yuzoniki de teknikci 😀ordan biliyorum 😅

kizimda uyku arkadaşı kâr etmemişti en Son pijamami koymuştum yanına kokumu alsın diye 😯oğlum battaniyesine alisik sarilip uyuyor bende yakında ise başlıyorum sabahları bırakmak çok uzuyor beni en sevdiğim An sabah benim 🙄😢
Tüm gün mü ? Benim kızın uyku arkadaşı benim şimdilik . Ben de çok üzülüyorum

Bizimki hala destekli uyuduğu için bana coookkkk uzak geliyor bu dediğin canım 😑 şimdi denesem geç olur mu acaba uyku arkadaşı için ?

Kamu personeliyim canim ben Süt iznim var Eylül'ün 10na kadar 3 saat sonrasında 1.5 saaté düşecek ne olursa olsun o sabah bırakmak çok zor geliyor 😢 sabahları memeye daha düşkün uyuyor emiyor uyanıyor emerken tekrar uyuyor sabah 9 bucuga kadar koynumda

Bence geç değil deneyebilirsin, uyku arkadaşını yataktan çıkarmamaya özen göster sadece uyuyacağı zaman ver ki uykuyla bağlantıyı kurabilsin

Asabiyimben kırılmışsın ama

Yaa çok geç keşfettim ben. Doğum iZninde 2 haftada 40 küsür bölüm izledm geceleri uyumayıp 😍 ama final üzdü yaa aynı tadı verir umarım yeni bölümler.

Gaz yapabilir, sindirimi zor. Acele etme istersen. Benim bebiş de 7 ay 6 günlük bu arada.
Evet 8 aydan sonra vermeyi düşünüyorum çoğu kaynakta öyle yazıyor 😏 16 aralıkmıydı sizin doğum tarihi😍

Ben o kitaptaki gibi yapmıyorum hiç bize nasıl yapıyorsam çocuğa da öyle yapıyorum tuzsuz salçayla falan, geçen gün patatesli yeşil fasulye yaptım yedi güzelce kıymalı şehriye çorbası bebek makarnası patatesli kıymalı bezelye mercimek çorbası yayla çorbası yapıyorum aklıma gelenler bunlar , diğer şeyleri yemiyor zaten kitapta yazanları
Bizim doktor bakliyat verebilirsin dedi 7 ay itibari ile, balık ve bakliyat bu ay başlayacağım ben
Teşekkür ederim canım bende bamya yemeği bezelye falan verdim makarna verdim salça yerine kapyayı haşlayıp blenderden geçirdim mercimek çorbası hiç denemedim onu deneyim bari her güne ne yemek yapsam diye düşünmek 😒

Ben hamileyken almıştım müzikli ve ışıklı karnı nefes alır gibi inip çıkıyor, beyaz gürültüde var içinde doğumdan itibaren hep koydum şimdi ona sarılarak uyuyor

Eklentiler

• AB4CD2EB-FC55-4FF1-BD0F-BF578F9A6AD3.png
    AB4CD2EB-FC55-4FF1-BD0F-BF578F9A6AD3.png
    254,9 KB · Görüntüleme: 37
Evet 8 aydan sonra vermeyi düşünüyorum çoğu kaynakta öyle yazıyor 😏 16 aralıkmıydı sizin doğum tarihi😍
Evet 16 aralık 😍 ben henüz yemeklere geçmedim bile. Tadım şeklinde ilerliyoruz. Dün sabah kahvaltısını biraz karıştırmıştım. Birkaç saat sonra hepsini kusmuş, üstüne içtiği sütü de kusmuş. Midesi sindirmemiş daha, tüm tüm duruyordu yedikleri.

Bence geç değil deneyebilirsin, uyku arkadaşını yataktan çıkarmamaya özen göster sadece uyuyacağı zaman ver ki uykuyla bağlantıyı kurabilsin
Deneyeyim o zaman onu da. İnşaallah işe yarar :KK43:

Kamu personeliyim canim ben Süt iznim var Eylül'ün 10na kadar 3 saat sonrasında 1.5 saaté düşecek ne olursa olsun o sabah bırakmak çok zor geliyor 😢 sabahları memeye daha düşkün uyuyor emiyor uyanıyor emerken tekrar uyuyor sabah 9 bucuga kadar koynumda
Yaaaa 😥 çok kötü bı durum yaa. Gerek onların adapte olması gerek bizim olmaya çalışmamız . Şimdi evdesin değil mi ? Vicdan yapıyorum ben de cokkkk
Ben hamileyken almıştım müzikli ve ışıklı karnı nefes alır gibi inip çıkıyor, beyaz gürültüde var içinde doğumdan itibaren hep koydum şimdi ona sarılarak uyuyor
Benimki destekli uyuyor hala. Yani totosuna hafif pat pat yapıyorum. Bazen de emiyor onu kesmeye çalışıyorum işte. Yanına mi koyup mu bu şekilde yine devam edeyim yani. Bı de oynamaya dalmiyorlar mi onunla canım

Teşekkür ederim canım bende bamya yemeği bezelye falan verdim makarna verdim salça yerine kapyayı haşlayıp blenderden geçirdim mercimek çorbası hiç denemedim onu deneyim bari her güne ne yemek yapsam diye düşünmek 😒
Gazlı bi bebekse mercimeği bi süre suda beklet gaz yapmasın, evet her gün ne yapacam diye düşünmek yoruyor😏
Sende cırtlı kitaplar vardı yanlış hatırlamıyorsam merhaba orman ı aldık çok sevdi var mı tavsiyen 😍

İlk 6 ay 3 saat değil mi canım ben de kamu personeliyimde şuan 1 buçuk saat kullanıyorum

Neden 3 saat? Orda seçenek sunulmuş? 3 saat yada yarım gün şeklinde. Ben yarım gün çalışıyorum daha erken çıkıyorum.

İlk 6 ay 3 saat değil mi canım ben de kamu personeliyimde şuan 1 buçuk saat kullanıyorum
Analık izni bitiminden itibaren ilk 6 ay 3 ikinci 6 ay 1.5 saat senin bebis benimkinden küçük gün olarak daha 6 ay dolmamistir yanlış hesaplamistir özlük kontrol ettir canım Benim annelik iznim 10 martta bitti hesabıma göre 10 eylül gibi 3 saat hakkım bitecek
Neden 3 saat? Orda seçenek sunulmuş? 3 saat yada yarım gün şeklinde. Ben yarım gün çalışıyorum daha erken çıkıyorum.
Yarım gün çalışmada maaş kesintisi oluyor mu onun detayıni bakmadım bilmiyorum işe baslayinca bakarım diyordum

Deneyeyim o zaman onu da. İnşaallah işe yarar :KK43:

Yaaaa 😥 çok kötü bı durum yaa. Gerek onların adapte olması gerek bizim olmaya çalışmamız . Şimdi evdesin değil mi ? Vicdan yapıyorum ben de cokkkk

Benimki destekli uyuyor hala. Yani totosuna hafif pat pat yapıyorum. Bazen de emiyor onu kesmeye çalışıyorum işte. Yanına mi koyup mu bu şekilde yine devam edeyim yani. Bı de oynamaya dalmiyorlar mi onunla canım
Kızımı bırakırken de çok zorlanmistim bunda öyle olmam rahat olurum dedim ama yine aynı hisleri taşıyorum
Ama şu var ki su akar yolunu bulur hesabı illaki alışıyor insan ben iş ortamını sevmedigim için birazda gitmek istemiyorum 😂 8 ağustos kısmetse bismillah deyip Kürkçü dükkanına donus yapıcam 🙄

X