2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Evet. Ben bu yaz evlendim. Bebek düşünüyorum bir türlü doktora gidemedim malum korona aralık ayında adetim bir hafta gecikti ama ben çok ciddiye almadım çünkü stresten düzensizleşmişti. Test yaptım pozitif çıktı. Bir hafta sonra randevu alabildim ve doktora gittim. 7 haftalık dedi. Kalp atışınıda dinledik şükürler olsun

cok seviniyorum boyle supriz bebeklere. hayirli, uğurlu olsun, saglikla kucaginiza alin.

Merhaba arkadaşlar. Bende inşallah ağıstos annesi olacağım. 42 yaşındayım ve ilk hamileliğim o yüzden biraz tedirginim ve sudan çıkmış balık gibiyim. Rabbim hepimize sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah🥰
Hayırlı olsun. Sağlıkla kucağınıza alın inşallah.

Çok teşekkür ederim inşallah cümlemiz sağlıkla kucağımıza alırız. Rabbim herşeyin hayırlısını yazsın
grupta biraz fetal dna testleri ile ilgili konustuk. bilginiz var mi bilmuyorum. 10 haftaliktan itibaren yaptirilabiliyor. benim daha once negatif tecrubem oldu, bu testin faydasını gordum o nedenle tavsiye etmek istedim.
Mesela Allah korusun istenmeyen olumsuz bir durum var kürtaj mı yapıyorlar ?
benim basima gelende beni amniyosenteze yonlerdirdiler. bu testte bir belirtec. tam kesin sonuc vermediği durumlar var. o nedenle gerekliyse daha ileri tetkiklere yonlendiriyorlar. sonrasinda ise kadar ailenin karari tabi ki, kurtaj bir secenek, ama yinlendirdiklerini sanmam, tum secenekleri anlatmak gorevleri.

ben testleri yaptirip bebek dogdugunda suprizle karsilasma ihtimalini dusurmeyi mantikli buluyorum. allah korusun bir sorun oldugu bilinse bile ona gore hastanede dogum yapilir, onlemler alınır, risk azaltilmaya calisilir.

Evet. Ben bu yaz evlendim. Bebek düşünüyorum bir türlü doktora gidemedim malum korona aralık ayında adetim bir hafta gecikti ama ben çok ciddiye almadım çünkü stresten düzensizleşmişti. Test yaptım pozitif çıktı. Bir hafta sonra randevu alabildim ve doktora gittim. 7 haftalık dedi. Kalp atışınıda dinledik

Tebrik ederim. Ayni yastayiz :) benim 2.cocugum panik olmayin hicbir sorun olmayacak ınsallahh ❤
Tebrik ederim sizi de. Ben de 42 yaşındayım .Benim de üçüncü olacaktı 😒 hiç beklemediğim bir anda hamile kalmıştım ama maalesef kalp atışları duyulmadı .sizin de normal yolla mı oldu

grupta biraz fetal dna testleri ile ilgili konustuk. bilginiz var mi bilmuyorum. 10 haftaliktan itibaren yaptirilabiliyor. benim daha once negatif tecrubem oldu, bu testin faydasını gordum o nedenle tavsiye etmek istedim.

benim basima gelende beni amniyosenteze yonlerdirdiler. bu testte bir belirtec. tam kesin sonuc vermediği durumlar var. o nedenle gerekliyse daha ileri tetkiklere yonlendiriyorlar. sonrasinda ise kadar ailenin karari tabi ki, kurtaj bir secenek, ama yinlendirdiklerini sanmam, tum secenekleri anlatmak gorevleri.

ben testleri yaptirip bebek dogdugunda suprizle karsilasma ihtimalini dusurmeyi mantikli buluyorum. allah korusun bir sorun oldugu bilinse bile ona gore hastanede dogum yapilir, onlemler alınır, risk azaltilmaya calisilir.
Hayır hiç bir bilgim yok. Birazda bu cahilliğim yüzünden bu foruma katıldım. İnşallah sizlerin sayesinde buradan öğrenip araştırarak fikir sahibi olucam

Tebrik ederim sizi de. Ben de 42 yaşındayım .Benim de üçüncü olacaktı 😒 hiç beklemediğim bir anda hamile kalmıştım ama maalesef kalp atışları duyulmadı .sizin de normal yolla mı oldu
Tesekkur ederim evet normal yolla oldu. Allah bagislasin 2 evladiniz daha varmis, uzulmeyin kismette varsa en hayirli zmnda tekrar olur insallah🙏

Hayır hiç bir bilgim yok. Birazda bu cahilliğim yüzünden bu foruma katıldım. İnşallah sizlerin sayesinde buradan öğrenip araştırarak fikir sahibi olucam
Bebekte down sendromu v.s varsa ogrenebilmek icin 10.haftadan sonra anne adayindan kan alinarak yurtdisina tahlile gonderiliyor biraz maliyetli ama yaptırmak isteyen icin bence deger. 12. Haftada isterseniz ikili test de yapilabiliyor ama bu test sadece olasilik veriyor bizim yaslarimizda da haliyle olasilik yuksek cikiyor. Drlar o yüzden 35.yas ustu anne adaylarina fetal dna testini tavsiye ediyorlar. Drunuz zamanı gelince sizi bilgilendirecektir ama sormak istediğiniz birsey olursa biz de yardimci olmaya calisiriz

Bu haftalarda olur zaten 12.haftadan sonra kesiliyor diyorlar. Bende 6.haftada bulantı oldu biraz sonra geçti şu an hiçbir belirtim yok. Gebeliğimi unutuyorum o kadar. Inşallah çabucak kesilir seninki de doğuma kadar rahat geçirirsin 😍
Bizim erken doğum tehlikesi de beni çok korkutuyor. Allah korusun olabilir ıkizlerde normal diye alıştırmaya çalışıyorum ama korkuyor insan. Inşallah vaktinde sağ salim bebeklerimizi kucaklarımiza alırız, inşallah kimseye muhtaç olmadan bebeklerimize tek başımıza yetecek kadar kuvvetimiz olur. Yardım gelirse de başım üstüne 🤣
Benim de miniminnacık bir göğüs hassasiyeti dışında hiç bir velirtim yok. Zaten göbüşlü olduğumdan karnım da geç büyüyecek muhtemelen. Bu hafta kontrole gideceğim inşallah herşey yolundadır 🙏 Çağırdığı tarihe 2 hafta var ama gidip görmezsem hakikaten hamile miyim diye şüphelenmeye bağlayacağım 🥺🥺🥺

Bebekte down sendromu v.s varsa ogrenebilmek icin 10.haftadan sonra anne adayindan kan alinarak yurtdisina tahlile gonderiliyor biraz maliyetli ama yaptırmak isteyen icin bence deger. 12. Haftada isterseniz ikili test de yapilabiliyor ama bu test sadece olasilik veriyor bizim yaslarimizda da haliyle olasilik yuksek cikiyor. Drlar o yüzden 35.yas ustu anne adaylarina fetal dna testini tavsiye ediyorlar. Drunuz zamanı gelince sizi bilgilendirecektir ama sormak istediğiniz birsey olursa biz de yardimci olmaya calisiriz
Merhaba Bende 40 yasindayim ve ilk gebeligim.bir kimyasal bir bos gebelik gecirdim suan 10 hafta 3 gunluk hamileyim. Doktor baba genetik test yaptirmami onerdi . Daha kesin sonucu varilir diye sizin dediginiz fetal dna testi omu oluyor . Yoksa bu test baskami ucret olarak 3000 tl civarinda bir miktar soyledi.

Benim de miniminnacık bir göğüs hassasiyeti dışında hiç bir velirtim yok. Zaten göbüşlü olduğumdan karnım da geç büyüyecek muhtemelen. Bu hafta kontrole gideceğim inşallah herşey yolundadır 🙏 Çağırdığı tarihe 2 hafta var ama gidip görmezsem hakikaten hamile miyim diye şüphelenmeye bağlayacağım 🥺🥺🥺
Ben de sadece ben böyleyim sanıyordum. Bana da 2 3 hafta sonra gel dedi eşime diyorum 10 gün oldu bile gel doktora gidelim 😂
Iki doktora birden gitmeyi de düşündüm 🤣
Hangi gün gideceksin kontrole?

Merhaba Bende 40 yasindayim ve ilk gebeligim.bir kimyasal bir bos gebelik gecirdim suan 10 hafta 3 gunluk hamileyim. Doktor baba genetik test yaptirmami onerdi . Daha kesin sonucu varilir diye sizin dediginiz fetal dna testi omu oluyor . Yoksa bu test baskami ucret olarak 3000 tl civarinda bir miktar soyledi.
Hayirli olsun saglikla dogsun bebeginiz :) evet aynı testten bahsetmis. Iceriklerine gonderildikleri ulkelere gore fiyatlari ve isimleri degisiyor sadece

Çok teşekkür ederim. Bir arkadaşım nifty testi diye bahsetmişti sanırım o bende araştırdım. Ankaraya gönderiliyormuş sanırım kan tahlile. 2 hafta sonra randevum var. Doktoruma sorucam mutlaka.

X