2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
İlkinde günü doldu diye sıkıştırdı Dr 40+4 de alacam dedi bı 3 gün daha ısrar ettim tam 41 olsun diye tmm dedi öğün yani 41 de sabahtan gittim suni verdi sonra şükür acilmam oldu doğum yaptm..
Anladım canım inşallah benimde açılmam olur boşuna bari çekmem gerçi her şeyin hayırlısı

Spinal anestezi yapanlar lütfen yardımcı olurmusunuz? Anesteziden 14 üncü gün bir ayagımda agrı yanma uyuşma var normalmı bu? Benim gibi bu sorunu yaşayan varsa lütfen yazsın

Spinal anestezi yapanlar lütfen yardımcı olurmusunuz? Anesteziden 14 üncü gün bir ayagımda agrı yanma uyuşma var normalmı bu? Benim gibi bu sorunu yaşayan varsa lütfen yazsın
Canım ben spinal anestezi oldum 17. Günüm bugün benimde karnım adet sancısı gibi ağrıyor belimden ayağıma vuruyor bugün zor yürüyorum. Birde baştaki sırt ağrılarımdan dik duramadım hala dil durduğumda dikişim ağrıyor kambur gibi duruyorum 😔

Kızlar memenizin boşalıp bosalmadihini nasıl anlıyorsunuz? Sancı falan mı yapıyor yani? Ben saat başı emziriyorum memelerden hangisi rastgelirse çünkü bazen birini alamıyor sınır yapıyor diğerine geçiriyorum alıyor. Toplamda 20 dk kadar emiyor ama bosaltiyor mu doyuyor mu anlamıyorum nasıl anlarım?

Kızlar memenizin boşalıp bosalmadihini nasıl anlıyorsunuz? Sancı falan mı yapıyor yani? Ben saat başı emziriyorum memelerden hangisi rastgelirse çünkü bazen birini alamıyor sınır yapıyor diğerine geçiriyorum alıyor. Toplamda 20 dk kadar emiyor ama bosaltiyor mu doyuyor mu anlamıyorum nasıl anlarım?
Göğüslerimde süt dolu olunca cok sert oluyor ve agrı yapıyor. Bebek emdiğinde yumusuyor agrı kalmıyor hafifliyor. Bebeğin doydugunu burda bi arkadas yazmıştı günde üç kere 1 tl büyüklüğünde kaka yapıyorsa Doymuş demektir. Sık sık çiş yapması da doydugunu gösterir.

Çiş değilde kaka var. 2 günlük bebişim daha o yüzden anlamıyorum ama çok ağlamıyor inşallah doyuyordur boşalıyordur göğüslerim

Canım ben spinal anestezi oldum 17. Günüm bugün benimde karnım adet sancısı gibi ağrıyor belimden ayağıma vuruyor bugün zor yürüyorum. Birde baştaki sırt ağrılarımdan dik duramadım hala dil durduğumda dikişim ağrıyor kambur gibi duruyorum 😔
Bnm bi ay oldu hala yuruyemiyorum

Acaba niye kusuyor minik ya. Ben daha rastlamadım bebeğim de kusmaya ama benim sütüm mu az da kusmuyor bilmem. 60 veriyorum bir sabah bir de akşam mamayı. Acaba sütünde dokunan birşey mi var diyeceğim ama mamayı da kusuyor diyorsun. Midesi yavaş yavaş buyuyoemus bebeklerin. Kakası cisi iyiymiş iyiki. Doktor birşey olsa söyler sen üzme kendini
Canım bizimki biberonla emdiği şeyleri kusuyor muhtemelen hava da yutuyor o yüzden kusuyor. Bu akşam inat ettim emzirdim bi güzel. Uykusunu alıp kendi ağlayarak uyanıyor ya o zaman çok iyi emiyor öteki türlü ben kaldırınca uyku mahmuru emmiyor
Ben hic tutumuyorum emzirikn silikon var burnu da kapanmiyo
Ben de öyle başladım hastanede emzirmeye bide doğumda sağ köprücük kemiği çatladığı için sol mememi rahatça veremiyordum o yüzden bana büyük kolaylık oldu silikon uç. Şimdi bırakmak istiyorum sağ memeyi direk tutuyor ama sol tarafı doğru düzgün emziremediğim için ucu da pek çıkmadı alışık da değil o yüzden memeyi tutamıyor onu hala silikon uç ile veriyorum
Gelir diyorlar emerse gelir su içersen gelir şunu yersen gelir bunu kaynatıp içersen gelir bilmiyorum sen ümidini kaybetme canım
Canım benim sütten yana sıkıntım yok çok şükür iki gram memem var ama baya süt akıyor benim derdim oğlumun memeyi tutamaması ☹️

4 Kasım'da spinal anestezi oldum çoğu sıkıntım geçti ama dikiş yerim ve arkası hafif uyuşuk. Bazen kasiniyor popomun üzerinde dikiş hizasina gelen yer. Kasıyorum geçmiyor, kaşıntı sırtıma yayılıyor. Bazen hafif ağrılar giriyor adet ağrısı gibi kısa süreli. geçiyor kendi kendine

Çiş değilde kaka var. 2 günlük bebişim daha o yüzden anlamıyorum ama çok ağlamıyor inşallah doyuyordur boşalıyordur göğüslerim
Hangi bez kullanıyorsun? Sleepy ise bezin altında dıstan görülen sarı çizgi çiş yapınca maviye dönüyor ordan anlayabilirsin. Çiş yapmıyursa emmiyordur. Emdiğinde hissedersin göğsün acır.

Bu gece uyutmadi bizi bebiş. 3 saattir ayakta. Şimdi battaniyesini kundak gibi sardım kucağıma aldım uyku moduna geçti sustu. Kizlar ben bu kundak işine çok terstim ama kundaklayacagim sanırım artık. Eli ayağı hareket etsin istiyordum ama başa çıkamıyorum. Hastanede kalırken ebelerin kimisi kundak iyi diyor kimi kundakla ama kolları açıkta kalsın diyor, valla ben işin içinden çıkamadım. Siz ne yapıyorsunuz en azından geceleri uyurken kundak yapıyor musunuz?

Bu gece uyutmadi bizi bebiş. 3 saattir ayakta. Şimdi battaniyesini kundak gibi sardım kucağıma aldım uyku moduna geçti sustu. Kizlar ben bu kundak işine çok terstim ama kundaklayacagim sanırım artık. Eli ayağı hareket etsin istiyordum ama başa çıkamıyorum. Hastanede kalırken ebelerin kimisi kundak iyi diyor kimi kundakla ama kolları açıkta kalsın diyor, valla ben işin içinden çıkamadım. Siz ne yapıyorsunuz en azından geceleri uyurken kundak yapıyor musunuz?
Biz doğduğundan beri kundak yaptık emzirirken uyurken her açıdan kolay eli kolu açık da bıraktım hareket etmekten ne meme emebiliyor ne de uyuyabiliyor kolunu bacağını oynatıp kendi kendini uyandırıyor. Bide annem ben hariç ablalarımı kardeşimi kundaklamış beni kundaklamamış onların fiziği çok güzel benim bacaklar çarpık😂

Ben dün şöyle bir yanlış yaptım.bebişimi bi güzel banyo yaptirdik oh mis.masajda yaptık.memede uykulu uykulu mıyısti 15 dk öyle emdi az az.sonra ben doymamıştır uykulu uykulu emdi diye cocuga biberonla sagdigim sutu verdim.önce acmadi agzini uyuyor diyezorla soktum biberonu.isteksiz isteksiz emdi.sonra heryerimiz kusmuk oldu burnundan geldi.velhasıl uykuluda emse yavaşta emse çocugum doymuş memede.biberonu hic vermemem gerektigini öğrenmiş oldum.ve acıķtıginda agladigini geceleri 3 saat arayla falan uyaniyor artik.önce altini degisiyoruz o arada acıktım seklinde aranıyor mızıklıyor.ilk hafta kücuktu cekmesi yavasti 20 dk falan emiyordu yavas yavas.gün gectikce buyudukleri icin memeyi daha guclu cekiyorlar ve memede kalma sureleri kisaliyorbence.ben oyle düşünüyorum artık.ve doymayan cocuk kesinlikle ağlar bence.çok uzun yazdım kusura bakma.bizde durumlar böyle

X