2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
ben de bayramdan sonra gidicem sağlık ocağına..çocuğun aşıları için kayıt yaptırmak gerekiyormuş ya..
Sağlık ocagında zaten gebelik tabikibide yapıyorlar. Bebek doğduğunda 5.gün topğuk kanına götürün diyorlar. Zaten orda yapıyorlar kaydını. Benim ilk gebeliğimde geç kalmıştım kayıt yaptıramadım ama hemşireyle sürekli konuştuk .Aşılarımı falan hep yapmıştı.

Son adete göre 7+2 usgye göre 6+5 ti. Bebek vardı ve o kese boyutuna göre 21 mm gibi bişeydi sanırsam kalp atışı olmalı dedi birkaç dr ve kürtaj oldum. Ama o zaman belirtilerim vardı sık acıkıyordum, akıntım çoktu, göğüslerim daha dolgundu. Ne bilim bebek olduğuna dair belirti vardı. Şimdiyse hiç biri yok.
Geçen ayki yaşadığım kimyasalda benim de öyle oldu. Dğerim çok düşük olmasına rağmen bulantıyla uyanıodum sabahları. Bunda okadar değil.

bende seninle aynı durumu yaşadım, 7. haftada kalp atışını duyamadık, kürtaj oldum. ondan korkuyorum. dün kan tahlili verdim beta hcg 75 çıktı. doktor gebelik var görünüyor ama bi kaç gün sonra tekrar gel değer artışı olacak mı bakalım dedi. Bi yandan hayırlısı olsun diyorum ama bir yandan da korkuyorum, rabbim yardımcımız olsun.
Adetin kaç gün geçmişti canım 75 çıktığında. Kese görülür görülmez ben iğne kullancam. Pıhtılaşma cıktı düşükten sonra

ayh ciddi misin?
eşim de diyo bu yaşta ikiz çocuk daha ne istiyosun diye :KK48:
anne tarafımda ve baba tarafımda ikizler var çünkü ordan açılmıştı konu..
kan mı versem acaba bugün?merak ettim şimdi:KK53:

verebilirsen kan ver cnm hem de doktora da sorabilirsin bu sekilde olunca gercekten ikiz sansi mi var diye :) benim ablamin da ikizi var,zor oluyor dogru ama sonrasi cok guzel:)

ayh ciddi misin?
valla zaten verdiğin değerler de ikizi gösteriyor yaptırmış olduğun beta değerleri yani :KK66:

ayh ciddi misin?
çom isterdim ben ikizlerim olsun olmadı tabi umarım ikizdir seninkiler. yoruculugunun yanında acayip eğklenceli ve sanşlı bir durum olur bence. hiç korkma kuzum. bir şekilde bakabilirsin ikizse yavrularına. ben senin yerinde olsam gider bir beta daha verir ya da ultrasona girerdim hemen. dayanamam ben meraklıyım cunku. ama sanki ikiz değerler çok daha yüksek olması lazımmış gibi geliyor bana. regli öncesi 1000 küsürler falan olmalıydı gibi biliyorum ama umarım yanılıyorumdur ve senin de ikizlerin olur :)

çom isterdim ben ikizlerim olsun olmadı tabi umarım ikizdir seninkiler. yoruculugunun yanında acayip eğklenceli ve sanşlı bir durum olur bence. hiç korkma kuzum. bir şekilde bakabilirsin ikizse yavrularına. ben senin yerinde olsam gider bir beta daha verir ya da ultrasona girerdim hemen. dayanamam ben meraklıyım cunku. ama sanki ikiz değerler çok daha yüksek olması lazımmış gibi geliyor bana. regli öncesi 1000 küsürler falan olmalıydı gibi biliyorum ama umarım yanılıyorumdur ve senin de ikizlerin olur :)
değerin yüksek veya düşü olması değilde artışların 3 ve katı olması önemli canım ki onun da öyle duruyor bana göre canım ..evet bende çok isterdim :KK66:

değerin yüksek veya düşü olması değilde artışların 3 ve katı olması önemli canım ki onun da öyle duruyor bana göre canım ..evet bende çok isterdim :KK66:
artışların 3 katı olması mı? ben direk yuksek olması gerektiğini biliyordum. yanlış biliyormusum demek ki. umarım ikizdir o zaman Pınar. ay ne cok eğlenceli olur

X