2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Gun de kac kere yapıyor jeya? Metabolizması mi hızlı cidden o kadar yemege 10 kilo olurdu bence çok yakıyor demek ki ya da boya gidiyor. Masallah her seyi de yiyormuş :)

Gun de kac kere yapıyor jeya? Metabolizması mi hızlı cidden o kadar yemege 10 kilo olurdu bence çok yakıyor demek ki ya da boya gidiyor. Masallah her seyi de yiyormuş :)
kaka yı mı sordun acaba canm?
2-3 günde bir yapıyor.
Evet herşeyi seve seve yiyor,hatta çook ezmiyorum bile pütürlü pütürlü bile yiyor, alerjisi mi var diye şüpheleniyorduk ama mamayı bıraktıktan sonra kusması tamamen bitti,yüzünde egzama oluyordu o da geçti,yani ilginç anlayamadım.Canı sağolsun tabi ki de üzülüyorum işte

Kilo almayan icin kurt muhabbti oluyo ama sennki daha bebek onun icinde boyle.bi durum olur mu bilemedm canm ya

jeya ilerleyen aylarda alir belki ek.gidaya daha yeni tam.anlamiyla gecmstnz sanki ben mi.yanlis hatrliyrm bide bilmiyrm ayina uygunmu ilik suyu denedn mi hic smdi bizim ki buyuk oldgu icin ilik.suyunu her yemegine mumkn mertebe katmaya calisyrdm.o ara baya toparlamisti ilik birakinca baya zayfladi

Canim kilo alması icin muhallebi de yedir pirinç unlu bu ayda kolay sindirir hem . Ama söyle birsey de var aklında bulunsun benim kızımda kilo %25 persentilde gittiği icin dr 100 ml Anne sütünden aldığı besin değeriyle sen 10 adam doyurursun bu aylarda alacağı ek gıda ona kilo olarak geri donmez dedi . Mama alternatif olabilir onada %25 persentil altında olsaydi başla derdim şuan gerek yok dedi ..

canm bizim yemeyle çok alakalı değil sanırım yani yedireceğim daha ne olabilir herşeyi yiyor bakalım gastro doktoru da bi incelesin bi problem yoksa önemli değil benim korkum bilemediğimiz.bir sıkıntı mı var acaba.

onu da yapıyorum canm sütümü sağıp pirinç unu koyuyorum,hatta yediklerini şöyle sıralayabilirim
emziriyorum
sabah bir gün yumurta sarısı bir gün peynir olarak veriyorum yanında zeytin ve çeyrek kadar havuç haşlaması
2 göğsümü emziriyorum
öğlen çorba 1 saat sonrası gibi pirinç unu muhallebisi
uyanınca 1 kase yoğurt çeyrek meyve
arada yine emziriyorum
akşam da 1 kase kadar çorba
uyurken de 1 yemek tabağı muhallebi
gece boyu da 3 defa falan emziriyorum ayrıca da gelişim infant süt var doktor raporuyla veridğimiz yani ciddi bir gıda alımı var sorun ne olabilir bilmyiorum

Baya da alıyormuş canim ya sen git en güzeli gastroya

Valla kzm.dedgin gbi maas cok iyi yiyor bunlari benim buyugume yedrsem o bile baya kilo alirdi belkide yapisi boyledr bisiy cik.az insallah gast.

Sağa sola rahat dönüyor, yavaş yavaş yüz üstüne doğru ilerliyor.
Ellerinden tutup kaldırınca ayaklarından yere basarak kuvvet alıyor.
Oyun halısında yarım saat kadar oyalanıyor, bazen hiç durmak istemiyor.
Gündüz en uzun 1 saat uyuyor, o da her gün olmuyor maalesef. Yarım saat falan uyuyor arada.
Elleri devamlı ağızında, dalgaları göbeğimize kadar iniyor. Elleri yetmiyor artık ayaklarını da yakalayıp ağzına götürmeye başladı. Kucağımdayken omuzlarımı da kemiriyor. Uğraşıyoruz işte öyle. :))
Tabi her bebeğin özellikleri farklı, benimki bunları yapıyor diye sizinki de yapmak zorunda değil. Belki daha farklı şeyler yapanlar da vardır. Ay benimki bunu yapmıyor acaba bir sorunu mu var diye düşünmeyin sakın. Hepsi zamanla oluyor. Büyüdükçe huyları, hareketli, her şeyleri değişiyor. Zamanla öğreniyorlar maşallah hepsine

Iyi aksamlar kizlar ek gidaya gecti mi herkes. 1 subat doğumlu bizimki sadece emiyor ama sanki süt azaldi gibi geliyor bana memeden ayrılmak istemiyor baslasak mi bizde az daha büyüse mi bilemedim
Benim kız da 14 şubat başlamadım daha erken bence bazen benim sutte az gibi gelyr bence ek gıda daha zor bı surec meme kolay her yerde her zamn vergitsn ben hiç ek gıdaya başlamak istemıyrm

Iyi aksamlar kizlar ek gidaya gecti mi herkes. 1 subat doğumlu bizimki sadece emiyor ama sanki süt azaldi gibi geliyor bana memeden ayrılmak istemiyor baslasak mi bizde az daha büyüse mi bilemedim
Atak döneminden dolayı memeden ayrılmak istemiyordur belki açlıktan değil. Ben baştan beri takviye formul mama verdiğim için 6.ayı bekleyeceğim ek gıda için.

Ben de geçmedim daha. Oğlum 21 şubat doğumlu. Ben tam 6 aylık olmadan yani 180 gün olmadan başlamayacağım. O zaman da tadım şeklinde devam edeceğiz. Günlük çişli bezlerinin ağırlığı bir paket margarin kadarsa doyuyordur, kriter bu. Ayrıca ter ve tükürük de sıvı çıkışına dahil.

Kızlar benimki bu aralar atakta sanirim uykudan sıçrayarak ce ağlarala kalkıyor sürekli meme ağzında ben yanında olayım istiyor uyurken. Eli sürekli ağzında hatta ayakları da. Kilo aldığını hiç düşünmüyorum bakalim yarin doktora gidecez öğrenecez. Bingildagi hala geniş. Memedeyken sinirli sinirli bir şeyler söylüyor:) denize sokmayı düşünen var mi bebeğini??

Kızlar merhaba, sizden uzak olsun mastit oldum ben tir tir titredim gece, sabahta dayak yemiş gibiydim tüm gün uyudum sanırım. Kıpkırmızı olmuş ertesi günde, alev alev yanıyordu.

Doktora gittim sonra ultrasonla baktı evet mastit dedi antibiyotik verdi.

Bugün biraz daha iyiyim, kızım da huysuzdu ben hastayken, şimdi o da toparlandı şükür ki, sevgiler hepinize.

Biz üç gün kuralıyla tattırma yapıyoruz sebzelerle başladık. Meyveleri sona bıraktım. İşte 6.ayda başlanan bebekler için tariflere baktım ona göre sebze ve meyve listesi çıkardım tattırarak gidiyoruz bakalım. 6.ayda alerjik ölçmekle başlamak istemedim. 6.ayda direk ek gıdaya geçebileyim istiyorum.zaten yedirdiğim de çok az bir şey:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…