2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Bizimkinin de kaçta yattığı farketmez. 5buçuk ve öncesi kalkar. 7ye nasıl çekebiliriz acaba
İki geceden beri bizimki 9da yatıp sabah 5.45te kalkıyor. O kadar saat boyunca uyanmıyor. Ama dikkat ettim uyanırda 4 gibi beslersem sonra 7-7.30 arası kalkıyor. Hiç kalkmadığı zamanlarda 4 gibi bir uyanıyor hafif sallıyoruz geri uyuyor. Aslında o anda sallamadan meme/mama versem kalkma saatini 1.5saat ileri atabilirim. En azından öyle düşünüyorum

Günaydın anneler.
Bebeğinizin bezini gün de kaç defa değiştiriyorsunuz?
Bizim günde 1 defa açmama rağmen çok hafif oluyor iyi de besleniyor aslında,neden öyle olur ki
Ayrıca ben yavaştan ek gıdaya geçiş yaptım gibi sizlerden var mı geçen?

Benimki de biberon almıyor cnm kaşık maması deneyim olmadi 1 ay sonra ek gıdaya yavaştan gecerim 5 bucuk aylıkken. Kilo alimi normal.olursa haftalık 100 gram bile alsa vermem kaşık mamayı da anne sütüne devam ederim 6 ay.

Daha geçmedik cnm biz ama eli kulağında yakında geceriz gibi. Benimki de kilo almıyor ama çiş bolyapıyor bu bebeler çok tuaf:) senin kızın kilo alimi ne kadar haftalık? Ben günde bir kakali 3 cişli toplam 4 adet bez degistiriyorum

Canım ben 5.6defa değiştiriyorum ama bizde kaka olmuyor çiş çok fazla yapıyor.

Sende haklisin canm hepsnin derdi ayri benimki meme almaz sennki bibern yeni nesil cocuklar boyle

Ya canım senin bebeğin 7 kilo değil mi? 6. Ayda ikiye katlanması gereken kilosu 4. Ayda katlanmış. Ne kaşık maması ne ek gıdası? Ben olsam asla vermem. Hiç de gerek yok. Kendini gereksiz yere strese sokuyorsun bence.

Sana doktor geç mi demişti canm?
haftalık olarak belli olmuyor,bu hafta 200 gr alıp diğer hafta hiç almadığı da oluyor.
Salı günü kontrolümüz var ozaman belli olur kaç gr aldığı,gittiğimizde beziyle 4800 gelmişti 4700 diye yazmıştı,şimdi ben tartıyorum 5500 çıkıyor.

Rotanın etkisi 2 haftayı buluyormuş ama 2 güne düzelir bağırsakları. Bizimkinin de çok gazi olmuştu rota asisindan sonra

Off 2 hafta mı? Gazını da cok zor cıkarıyor. Ateş de uzamaz inşallah. Şurup sonrası bile yarım ya da 1 saate 38in üstüne çıkıyor geri. Doktor boğazı biraz tahriş olmuş dedi. Öksürüyor da. İnşallah başka bir şey çıkmaz

Ya ne guzel maas sana brn kendni bildim bieleli ciklta krizlerm vardr evde bi dolap abur cuburm muhakak vrdr bide yavrma yedrmemej icin gizli gizli.yiyrm paketli.gida zarrli.diye ama hic kendimi.engellemiyrm
iştahım da yok zaten canm zoraki yemek yiyorum,meme reddine iyi geldiğini farkedince günde 2 tane bayram çikolatası yedim onda bile midem bulanıyor.
Benim ananenm de senin gibi çok sever abur cubur tarzını,kadına giderken halley,kek çikolata alıyoruz

Genel kilosu iyi olduğu için mama vermiyorum zaten 2 hafta daha gozlemlicem nerdeyse 2 hafta boyunca hiç kilo almaması beni strese sokuyor kim olsa strese girer bence. Stres olmamim sebebi bebegim az kilolu falan stresi değil sadece bir enfeksiyon mi var bir sıkıntısı mi var kilo mi veriyor acaba ac mi kalıyor stresi burası da ayrıca herkesin derdini paylaşma yeri.

Kaç gram aldı canım 2 haftada

6. ay da ikiye mi katlanması gerekiyormuş?Ee o zaman bizimde kilo alımımız az değil 2200 doğmuştu 5500 olmuş,niye bu kadar korkutuyor ki doktorlar,normal almamış mı?

Doktor bana bıraktı ek gıdaya geçmeyi kilosuna bak kilo alimi az olursa geç demek ki doymuyor dedi bakalım bende 1 hafta daha bekleyip sonra geçicem kilosuna göre. Sen ek gıda olarak yoğurt veriyor musun? Doktor bana yoğurtla başla dedi

evet yoğurtla başladım, 3 gün kuralıyla ilk gün 1 çay kaşığı 2.gün tatlı kaşığı 3.günde yarım çay bardağına çıkardım şimdi bu şekilde artırma yapmıyorum.
kaşık mamalarından ve bebek büskivisinden vermeyeceğim,tadımlık olarak peynir kabuğu soyulmuş tuzu çıkmış zeytin sürüyorum ağzına bugün yumurta sarısından verdim,onu çok sevdi hanımefendi,ayrıca şeftali ve muz verdim ama hepsini ayrı zamanlarda tattıryorum. başta aynı gün genelikle başka birşey vermedim alerji durumunu anlayabilmek için

Genelde inek sütü alerjisi oluyomuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…