2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar ben gümüş kapak aldım ve tek kelimeyle mükemmel. Ne krem ne başka bir şey kullanmıyorum bir haftadır ve göğüslerim yara filan olmadı. Oğlum ilk emmeye başladığında 2 dk sızlıyor ve geçiyor o kadar. Bir kerede 25-30 dkdan az emmiyor. 1.5-2 saatte bir de emiyor. Eğer çok acıyorsa şiddetle tavsiye ederim.

Bu arada emzirirken su içiyor musunuz hanımlar? Çok susuyorum da ben, gaz olur diye içmiyorum. Doğru mu hurafe mi acaba?
hangı marka aldınız bende bakıyorum da sılvernurse mu alsam dıyorum sız ne aldınız?

Son düzenleme:
İdrar yolu enfeksiyonu da çıkmadı egzama tarzı bişi de yok ,ama çok ağrılı bu şekilde agliyo

İdrar yolu enfeksiyonu çıkmadı.ama mukuslu kaka oluyo sanki yani mukuslu kaka dediğimiz birbirine degdirince uzayan kaka di mi
Mukuslu kaka tek başına alerji belirtisi değil canım rahat ol tecrübe eden bir olarak yazıyoru. o ek gıdaya geçince düzeliyormuş çoğunlukla.

Kızlar ya tam 1 hafta oldu bebegim hiç kilo almamış ayni kiloda ne yapayım sizce? Normal mi bu yasayan var mi? Ek gıdaya mi geçsem kaşık mamaya mi?

İki ay üst üste düzenli kilo alımı olmazsa mama veta ek gıdaya geciliyor diye biliyorum. Bide bebekler 1 2 hafta cok az kilo almışken sonraki 2 hafta birden kilo da alabiliyor. Takip et bence biraz daha. Tabi önceki haftaları sen bilirsin

hangı marka aldınız bende bakıyorum da sılvernurse mu alsam dıyorum sız ne aldınız?
Ben de avent kapakları var onları kullandım başta şimdi kullanmıyorum arkadaş tavsiye etmişti çok memnun kaldım yara olmadı hava alıyor hem de değdirmiyordu çamaşıra sütü çok olanların sütlerini bile akanları topluyormuş ben de az olduğu için öyle birşey olmadı ama arkadaş akan sütü tuttuğunu söylemişti

Günaydın kızlar 4 ay 10. günden selamlar 🥳 kızım bu ay biraz az kilo almış doktorumuz daha sık emzir 5.ay kontrolünden sonra az az yoğurt,meyve püresi başlarıZ dedi.Uykularımız biraz daha düzene girmeye başladı ve ben bütün hayatımı bu küçük kızın akşam uykusuna göre ayarlamaya çalışıyorum babası da dahil 😬dün akşam kızlar toplanmıştı kuzenler falan Beyza’nın uyku düzeni bozulur diye gitmedim genel olarak akşam 8-9 arası gece uykusuna geçiyor sabah 7 de kalkıyor,hergün yıkanıyor ve gece uykusunda 4 saat aralıkla emziriyorum kilo alımı azaldığı için gece saatimi kurup kalkıyorum bazen kendi kalkıyor💁🏼‍♀️Bu düzen bizim bir ayımızı aldı ve ben şunu farkettim sabah erken kalkıyor gündüz uykuların da 1 tanesi uzun yani 2 saatlik uyuyup diğer uykularını kısa uyursa gece uykusuna daha çabuk geçiyor bu benim naçizane fikrim bi deneyin isterseniz 😇
Ha bide 4 ayımıza girdikten sonra bi an da kafayı kaldırmaya başladı ellerinden tutunca ayağa kalkacak nerdeyse kucaktayken oturmaya çalışıyor kafa hep önde mübarek zaten bi tek şey yüzüstü yatmayı hiç sevmiyor ağlıyor sürekli bide memeyi görünce heyecanlanıyor 😂🧿

İki ay üst üste düzenli kilo alımı olmazsa mama veta ek gıdaya geciliyor diye biliyorum. Bide bebekler 1 2 hafta cok az kilo almışken sonraki 2 hafta birden kilo da alabiliyor. Takip et bence biraz daha. Tabi önceki haftaları sen bilirsin
Geçen ay yani 3.ay 400 gram aldı sadece. Doktor anne sütüne devam bakıcaz dedi. 4.ay 1haftaligiz 1 haftada hiç kilo almadı cnm. Ek gıdaya geçmek mantikli geliyor ama 5.ayı bekliyorum geçmek için ama vicdan da yapiyorum ya ac kalırsa diye

Sağdım şimdi iki göğüsten toplam 40 cc çıktı. İki geceden beri uyuduğumda hiç süt toplanmıyor ondan öncesinde sabah uyandığımda tshirt bile ıslanmış olurdu. Acaba sütüm mi kesiliyor.

Benim de tekinden 60, 90larda cıkarken bi ara toplam 20 ancak çıkmaya başlamıştı. Cok dert ettim baya bi yazı okudum ama her yerde bebek emmeyi tamamen bırakmadıkça süt gelmeye devam eder hatta 1 2 hafta hiç emmese süt kesilse de tekrar gelir yazıyor. Hatta sönük meme daha iyi ve besleyiciymiş. Bide ne kadar da az çıksa bebeğin cekebildiğinin cok azıymış. Stres yapınca azalabilir ama kesilmez diye ikna oldum artık. Sonra gittim sık sık sağdım tekrar göğüsler şişince üzüldüğüme pişman oldum çünkü sönükken en azından bebeği de pek tıkamıyordu, ağrı da yapmıyordu.

Benim de tekinden 60, 90larda cıkarken bi ara toplam 20 ancak çıkmaya başlamıştı. Cok dert ettim baya bi yazı okudum ama her yerde bebek emmeyi tamamen bırakmadıkça süt gelmeye devam eder hatta 1 2 hafta hiç emmese süt kesilse de tekrar gelir yazıyor. Hatta sönük meme daha iyi ve besleyiciymiş. Bide ne kadar da az çıksa bebeğin cekebildiğinin cok azıymış. Stres yapınca azalabilir ama kesilmez diye ikna oldum artık. Sonra gittim sık sık sağdım tekrar göğüsler şişince üzüldüğüme pişman oldum çünkü sönükken en azından bebeği de pek tıkamıyordu, ağrı da yapmıyordu.
Ya ne zormuş emmese bir dert göğüste saatlerce kalsa başka dert. Ya tam memeye alıyorum ciyaklıyor alıyor ağzına bir kaç saniye sonra bırakıyor. Mama verdim mamayı aldı ama. Şimdi uyudu bakalım inşallah birkaç saatlik birşeydir bu durumu.

Günaydın kızlar 4 ay 10. günden selamlar 🥳 kızım bu ay biraz az kilo almış doktorumuz daha sık emzir 5.ay kontrolünden sonra az az yoğurt,meyve püresi başlarıZ dedi.Uykularımız biraz daha düzene girmeye başladı ve ben bütün hayatımı bu küçük kızın akşam uykusuna göre ayarlamaya çalışıyorum babası da dahil 😬dün akşam kızlar toplanmıştı kuzenler falan Beyza’nın uyku düzeni bozulur diye gitmedim genel olarak akşam 8-9 arası gece uykusuna geçiyor sabah 7 de kalkıyor,hergün yıkanıyor ve gece uykusunda 4 saat aralıkla emziriyorum kilo alımı azaldığı için gece saatimi kurup kalkıyorum bazen kendi kalkıyor💁🏼‍♀️Bu düzen bizim bir ayımızı aldı ve ben şunu farkettim sabah erken kalkıyor gündüz uykuların da 1 tanesi uzun yani 2 saatlik uyuyup diğer uykularını kısa uyursa gece uykusuna daha çabuk geçiyor bu benim naçizane fikrim bi deneyin isterseniz 😇
Ha bide 4 ayımıza girdikten sonra bi an da kafayı kaldırmaya başladı ellerinden tutunca ayağa kalkacak nerdeyse kucaktayken oturmaya çalışıyor kafa hep önde mübarek zaten bi tek şey yüzüstü yatmayı hiç sevmiyor ağlıyor sürekli bide memeyi görünce heyecanlanıyor 😂🧿

Bizim de gece uykusu iyi ama gündüz kötü. 7buçuk 8 arası uyutuyorum, 4 saatte bir emziriyorum o uykuluyken. 5buçuk 6 gibi uyanırdı şimdi 1 haftadır 4buçukta kalktı çoğunlukla. Gün ışığı alınca uyanıyor hemen. Sizin de 7 ye alışmadan önce erken kalkıyor muydu? Benimki de öğlen iki saat uyuyor onun dışında hep savaş halindeyiz

Uzayan kakadan ziyade içinde iplikçikler varmış gibi. Önsütü çok alınca da oluyor o, sen şimdi sağılmış sütü verdiğinden tam emin olamayız ondan. Doktor ne dedi peki? Düzelmedi mi hala?

Sadece süt mü veriyorsun mama da veriyor musun?
Buzlugumda 3 anneye ait süt var verdiğim sütü değiştirdim biraz alerjen mama verdim , durumu düzeldi büyük ihtimal alerjisi varmiş annenin yediği birşeye çok büyük ihtimalle de inek sütü alerjisi ..ben alerjinin bebekte bu derece ağrı yapicagini bu derece agliyacagini düşünmemiştim ,bagirsagi filan mı dugumlendi diye düşündüm o derece kötü agliyodu

Doktor birşeye alerjisi var muhtemelen dedi ,ya ne zormuş eskiden alerji filan yokmuş bizde, bu bebisler niye böyle oluyo
CAnım ben hem gastroentrologa hem alerji doktoruna götürdüm bu şüpheden dediğin gibi ekstrem bi ağlaması vardı. Ama ikiside bana kan egzama kilo alamama ya da az alma kusma aşırı huzursuzluk durumlarında diyete başlatırız dedi. Sadece mukus ve huzursuzluk alerji diyemeyiz dedi. Hatta ben bir kere kan bile gördüm ama devamı gelmedi bizde hala anlamadık alerji mi değil mi beklemedeyiz bakalım. Tekrar kan görürsek sanırım bizde diyete giricez

X