2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Yemek listeni atsana canım bana

wendy sana da kolayliklar dilerim asi sonrasi...ben hep ates yasadim ilkinde,bunda da fitili hep hazir edicem yani 5 6 saat sonra agri olabilir derlerdi olurdu da . artik aman olmasin ama hicbirimizin cocugunda

Ya aynen beni de geriyor. Her gün nasıl karışabilir bi ev? Keşke bi çözüm olsa kendi kendini temizleyen ev yapsalar mesela.
Bu benimde hayalim kendi kendini temizleyen ocak tasmayan sut kendini temizleyen bir ev istyrm 3yasndaki kizim sikilmasn diye cesit cesit oyunlar oynaniyo o battaniyeler yerlerde yastiklardan evler tencerelerm gelmis mutfaktam salonn ortasna kendi camasrlarni benim katladiklarmi indrmis kafansa gore katlama calismasi yapms sikilip tepms boraznindolaba eve baktkca cinnet gecrmk geliyo ama cok skur sagliklilar sagliklari yernde olsnda varsn ev dagilsin zaten herkesden uzaktayz geleck kimsemz yok eve diye kendmizi teselli ediyrz

wendy sana da kolayliklar dilerim asi sonrasi...ben hep ates yasadim ilkinde,bunda da fitili hep hazir edicem yani 5 6 saat sonra agri olabilir derlerdi olurdu da . artik aman olmasin ama hicbirimizin cocugunda

Saol canım, büyükte ateş falan olmamıştı bunda da olmaz inşallah. Şu an elini yakama yapıştırıyor sadece.

Biz geliriz belki, tatil beldesi eşinde yok :)

Şu an depolama dönemidir, bir gün gelir hepsini şakır şakır konuşur. Ana dili Türkçe olup da nasıl konuşmayacak Türkçe"yi:)
Hem erkek tembelliği bir senin oğluna özgü değil. Erkeklerin hepsi tembel

Bizimki artık sığamadığı için kardeşinin arabasına gaz kesmiyor. Ama arada pusete yatıyor arada evin içinde, koca dana vücudun yarısı dışarda kalıyor

Ne kadar geç o kadar iyi ayaklanınca eriyor benım sıpalar
Pompalar şişiremıyceme göre olana razı olcaz

Öyle canım eldeki razı olcaz napalım

Yemek listeni atsana canım bana

Tamam canım atarım birazdan.

Kızlar oyun halısı kullanan gerekli olduğunu düşünen var mi ? Ve marka onerisi olan var mi bende almayı düşünüyorum ama kararsizim da
Oyun halısı yerine ben l şeklinde çubuk gibi bişey vardı beşiğine tuttturdum onu ona astım renkli kurdale ile çıngırak falan gayet de hoşuma gitti

Gece normalde 9.30 gibi uyuyup 2-3 gibi kalkıyordu. Sonra bir saat sonra uyuyup iki saat sonda uyanıyor en son uykusuda yarım saat bir saat Arası olup 7 gibi kalkıyordu. İki gecedir oda gitti iki gecedir 3te kalkıyor.
Uyumayınca sadece memedr kalıyor bırakınca ağlıyor en geç yarım saat sonra. Oda şanslıysam. Doktor ya açlıktab ya reflüden dedi dün. Normal değil haksız mıyım bu dudum?
Hayır yani bizim bebeğin doğası bu desem bu aylarda mümkün değil sanıyorum

7 saat çok az geçici bir süreçtir umarım ama ağlamıyorsa gene biraz daha iyisiniz, Bir de ağlasa daha zor. Gün boyu hiç şekerleme de mi yapmıyor?
Memede beş on dakika emmeden durduğu oluyor hepsi o. Emziriyorım diyelim koyuyorum yerine gözler açık beş dk sonra bir çığlık hooop nereye gidiyorsun beni unuttun der gibi!!

Kizlar niz dr dan geldik allerji testlerimiz temiz çıkmış çok şükür ama allerji kendini kanda göstermeyebilirmisde kilo takibi mukuslu kanli kaka olmadigi muddetce sıkıntı yok dedi yani süt allerjisi olmadığını söyledi çok şükür çok mutluyum hepimizin bebeleri sağlıklı sıhhatli mutlu olsunlar insallah

Bu aylarda bu kadar uyku ile yetinmesi mümkün değil. Açlık ihtimali konusunda sen ne düşünüyorsun? Az çok bilirsin ne kadar sütün olduğunu. Veya mama denemeyi düşünüyor musunuz?
Yerine koyunca uyanma meselesine gelirsek, eğer uyuduğunda bir yere bıraksam benimki günde 7 saat değil 7 dakika uyumaz. O kadar diyeyim sana. Gece gündüz bana yapışık uyuyor

Çok sevindim canım gözünüz aydın. İnşallah sıkıntı çıkmaz bir daha da rahat rahat yer içersin istediğini.

Yapıldık uyuyor derken kucakta memede mi uykudan bahsediyoruz? Aynen bu kadarla mümkün değil dayanmaması lazım. Mama desteği verdiğimde de bazen uyuyor bazen uyumuyor. Dalamıyor direniyor sanki uykuya. Doktor da ya açlık ga reflü dedi işte reflü için Perşembe usg var. Süt az geldiğinde ağlıyor gazını çıkartmak için uğraştığımda. Doyduysa ağlamıyor ama yine uyumuyor.

Yoksa ben mi anlamıyorum doymuyorda ben mi doyuyor muamelesi yapıyorum

J Allah razı olsun canım aynen öyle insallah bidaha yaşamayız oll durumu 1 haftadir kalsiyum namına birşey girmedi vücuduma ki ben peynir yogurt delisiyim

Yapışık uyku derken şöyle; memede uyuyakalıyor bazen, hem arada çekiyor hem uyuyor. Öyle olunca memeyi bıraktığında uyanıyor, yani uykusu bitiyor.
Bazen meme emerken uyuyor ve kendi isteği ile doyunca bırakıyor. Öyle olunca ya kucağımda tutuyorum ya da ayağıma koyuyorum ki hafif uyanma belirtileri verdiğinde hafif sallattırsam bile uyumaya devam ediyor. Gece zaten yanımda yatıyor. Bir ara kolumun üstünde yattı, şimdi en azından yastığımın yanında yatıyor. Temas etmesek de uyuyor.
Dürüstçe itiraf etmek gerekirse henüz kendi kendine uyumayı bilmiyor. Çoğu zaman sadece memede uykuya dalabiliyor. Çocuk uyuyor, uykuya devam etmesini ben sağlıyorum müdahalelerim ile. Benim de hoşuma gitmiyor bu şekilde olması çünkü 'çocuk uyusa da şunu yapsam' lüksüm yok benim. Uyku veya uyanıklık fark etmiyor hep benim kucağımda. Çoğu insana göre sağlıksız bir uyku alışkanlığı, ben de farkındayım ama şu an için önceliğim uyuması. Bir yere bıraktığım anda 5 dakika içinde uyanıyor. Uyumadığı yöntem üzerinde inat etmemin bir anlamı yok.
İlk kızım da böyleydi ilk aylarda, sonra normal insan gibi uyumaya başladı. Onun rahatlığı ile belki de çok inatlaşmıyorum öyle uyusun böyle uyusun diye. Uyusun da nasıl uyursa uyusun

Peki ne zaman düzelir ki bu kendi kendine uyuma durumları? Ben gece koyuyorum beşiğine iki gün öncesine kadar 5 saat falan uyuyordu. Sonra kalkıyordu. Acaba bende yanıma yatırsam ne olur diye düşündüm şu an. Senin minik kaç günlük biz 61 olduk. Acaba erken mi birşetler beklemek için diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…