2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Sağol canım. Hepsini yapmak mümkün değil, hele ki uyku kısmını :KK57:
Ama bizi nelerin beklediğini bilmek güzel.

Evet 2 yaş büyük benimki:)
Ben de Avcılar'da çalıştım 4 sene evlenmeden önce.

Merak etmiştik canım, iyi oldu haber verdiğin. Allah şifa versin eşine. İnşallah kimseye muhtaç olmadan eşin başında çok güzel bir hayatınız olur. Mal mülk gelir gider. Önemli olan sağlık ve huzur.

Ben çok uzun vadeli planlar yapmıyorum canım bu ara. Çok fena tepem atık, gece uykuları fena bozuldu bizim.
Büyüdükçe düzene girer dedik daha da battı her şey. Bu saatte hala sallıyorum ve mızık mızık uykusu var ama uyumuyor. Dışarı çıkardık bugün yorulsun diye, iyice hortladı çocuk.
Valla insan şu yaşadıklarını kolay unutuyor ki bir daha yapıyor bu deliliği. Bir daha şu ilk 1 yılı unutup çocuk isteyeni eşşekler tepsin:KK67:
Evet zaten orada anlatılan gibi bebek olsalar daha ne isteriz 😂 Bizim düzgün olan bir gece uykumuz vardı 5 gündür o da gitti. Gündüz zaten bölük pörçük 2 saat uyursa ne ala. Gece 4 te ve 7 de kalkıyordu ben de uykumu alabiliyorum. Şimdi 1-3-5-7 diye 2 saatte bir kalkmaya başladı inşallah geçicidir yoksa yandık. Gece kalktığında emip hemen geri uyuyor beşiğinde hiç sallamıyorum ama 2 saatte 1 olunca zor oluyor. Yalnız dikkat ettim de herkes aynı durumda en uyuyan bebişler bile uyumuyor bu sıralar demekki bu ay böyle geçecek.

Günaydın kızlar. Bugün hem idrar yolu için kontrolümüz hemde 2. Ay kontrolümüz var. Bakalım Asya htun ne durumda. Kilo ve boydan ziyade enfeksiyonunu merak ediyorum inşallah geçmiştir.
Kız Pazar Pazar ne kontrolü? İnşallah enfeksiyon geçmiştir kuzum çok zor o.

Kız Pazar Pazar ne kontrolü? İnşallah enfeksiyon geçmiştir kuzum çok zor o.
Kuzum doktorumuz kongreye gidicekmiş yarın bugün poliklinik açtı oyüzden gittk. Çok şükür geçmiş enfeksiyon. 1100 gr almışız 1 ayda. Boyumuzda 4,5 cm uzamış. Çok şükür şimdilik haberler iyi. Allah hepimize güzel haberler almayı nasip etsin.

Evet zaten orada anlatılan gibi bebek olsalar daha ne isteriz 😂 Bizim düzgün olan bir gece uykumuz vardı 5 gündür o da gitti. Gündüz zaten bölük pörçük 2 saat uyursa ne ala. Gece 4 te ve 7 de kalkıyordu ben de uykumu alabiliyorum. Şimdi 1-3-5-7 diye 2 saatte bir kalkmaya başladı inşallah geçicidir yoksa yandık. Gece kalktığında emip hemen geri uyuyor beşiğinde hiç sallamıyorum ama 2 saatte 1 olunca zor oluyor. Yalnız dikkat ettim de herkes aynı durumda en uyuyan bebişler bile uyumuyor bu sıralar demekki bu ay böyle geçecek.

Benim derdim sık kalkması değil de gece uykusuna geçişinin bozulması. Yatırdığımın 1 saatine uyanıp 3-5 saat uyanık kalmak istiyor. Sanki gece uykusuna yatmadı da gündüz uyanıklığı gibi. Her gece böyle yapmıyor ama bu ara 2 gün iyiyse 2 gün kötü. Yoksa kalksın emsin uyusun çok problem değil.
Bir de ben beşiğine koyamıyorum hala. Kollarını yarım kundak yapıyorum çünkü sıçraya sıçraya kendini uyandırıyor. Kundak yapınca da korkuyorum çünkü kıpırdaya kıpırdaya yüzüstü çeviriyor kendini, burnu kapanır gömülür de diye çok korkuyorum. O yüzden gözümün önünde dursun şimdilik. Ne zaman dönmeye başlar da kundağı bırakırsak koycam kendi yatağına. Döne döne uyusun ondan sonra.

Kuzum doktorumuz kongreye gidicekmiş yarın bugün poliklinik açtı oyüzden gittk. Çok şükür geçmiş enfeksiyon. 1100 gr almışız 1 ayda. Boyumuzda 4,5 cm uzamış. Çok şükür şimdilik haberler iyi. Allah hepimize güzel haberler almayı nasip etsin.

Hadi gözün aydın canım. İyileşmesine çok sevindim. Maşallah güzel de kilo almış. Aferin Asya'ya :KK36:

Ohh canim masallah cok sevindim sizin adiniza saglikli olsunda aglamalar da gecer canım darısı bize insallah

maşallah çok sevindim canm,darısı bize diyeceğim ama çok umutlu değilim

Amin 🤲🏼

Maşallah asyaya 🧿

Allah yardımcınız olsun. Eşinde tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah güzel günler gelir biranönce. Zayıflamanın çaresini bilmiyorum bende hamilelikte bu kadar kilo almamıştım. Bir camışta ben oldum süt olsun diye ha bire yersem olacağı bu
Amin canım inşallah dediğin gibi olur.. Bende hamilelikte 5 6 kilo aldım ama şimdi yiyip yatıyoruz süt olsun diye dediğin gibi şimdi daha çok kilo aldım :) spor yapıcam üşeniyorumda 😀

Allah yar ve yardmcinz olsn canm.kotu gunlerde gecer elbet birazcik sabir
Çok geçmiş olsun canım,Allah tez vakitte şifa versin inş eşine.ameliyata, kemoterapi ye gerek kalmadan sağlığına kavuşsun inş.
İnşallah çok sağolun allah razı olsun sizden güzel dualarınız için.. Sabırdan başka elden bişey gelmiyoki zaten canım 6 senedir sabır taşına döndüm bakalım nekadar daha dayanıcam :)

Canım Allah’ın izniyle atlatacaksınız bunları inşallah 💕

Kiloya çare varsa bende alırım bi dal. Yürüyüşten başla şansımız yok aslında.
İnşallah canım ❤❤ bugün başlicam diye diye 2 ayı geçircem galiba spor olsun diye kolumu kaldırmaya bile üşeniyorum 😀

Masallah cok iyi almis kiloyu da boyu da guzel uzamis darisi başımıza.

Kızlar beni merak etmişsiniz sağolun eksik olmayın kendi ailem bile arayıp sormazken siz merak etmişsiniz beni ❤ eşim aynı şuanda hergün kan sulandırıcı iğne vuruyoruz ya kendi yapıyo ya bana yaptırıyo heryeri mosmor olmuş şekilde hayatımıza devam ediyoruz bide tümör küçültücü ilaç verdiler 1 haftadır kullanıyor 1 ay sonra gidip kontrole gidicek bakalım küçülme varsa. Ya kemoterapiye başlicaklar yada ameliyat dicekler doktor hangisini uygun görürse bakalım ama ameliyat zor olur bence çünkü 4 5 kere ameliyat olduğu için bacağı iyice gerilmiş artık dikiş tutmaz diye düşünüyorum morali çok bozuk kafasına aşırı takıyor bizi başkalarına muhtaç ettiğini düşünüyor 2 aydır evde çalışmıyor. Ailesi sağolsun her ihtiyacımızı karşılıyorlar bebeğe bezini mamasını büyük oğluma ne isterse alıyorlar kızıp ediyorum ama yine onlar var yanımızda benim ailemden bana hayır yokki eşime olsun.. Birkaç ay sonra kaynımın düğünü var çocuklara neyle elbise alıcak onu takıyo kafasına. Elimden geldiğince moral vermeye çalışıyorum ama olmuyo çocuk değil sonuçta onun eline baktığımızı biliyor.. Bu günlerde ağrısı azaldı şükür demekki ilaç işe yarıyor . diyorumki belki bi bakmışsın doktor dicek tümör kalmamış artık hiç bişeye gerek yok rahatsın inşallah diyor. İnanıyorım iyileşicem diyo sana evde alıcam istediğin her eşyayı alıcam sen sadece sabret diyor bu durumda bile bizi düşünüyo garibim :KK43: dua edin arkadaşlarım dualarınıza çok ihtiyacımız var Allah eşimi bize bağışlasın o sağlıklı olsun evine ekmek getirsinde gerisi önemli değil..
Güney hasta oldu 2 3 gecedir gazdan sabaha kadar ağladığı için dün sesi kısıldı üşüttü galiba biraz öksürük var burnuda tıkanıyo sürekli açıyorum inşallah bronsit olmaz pazartesi doktora götürcem işte bizde durumlar böyle sürekli giremesemde aslında hergün burayı okuyorum ama yazdıklarınızı kaçırmışım demekki şimdi gördüm.. Bide kızlar düğüne 2 ay var ve hiç bi elbiseme giremiyorum besili camış gibiyim :KK70: nasıl kilo vericem bildiğiniz bişey varmı sütü azaltmadan işe yarayan :) ❤❤
allahim.yardimciniz olsun canim,burada hepimizin duasini aliyorsunuz. ins ilaclar fayda eder en iyi sekilde,ailesi de hep boyle iyi ve fedakar kalsin ins.. rn azindan bu size bir ferahlama veriyorm muhtaclik zor olsa gerek,en tez zamanda bu yuku de uzerinizden silkeleyip atacaksiniz insallah. bebise de gecmis olsun cnm ,opuldunuz :)

X