2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Benim bebeğin ilk ay açısına gittiğimizde doktor baktı gözüne, ışık gibi bir şey tutup birşey görmeleri gerekiyormuş.

Merhaba kızlar hayırlı kandiller Rabbim bu güzel nurlu günde ve gece de bütün dualarımızı kabul etsin inşallah bizi evlatlarımızla sınamasın sağlıklı mutlu huzurlu bebelerimiz olsun evimizden bereketimiz,mutluluğumuz eksik olmasın inşallah Amin (bazen dua etmek istersin dilin dolanır,kalbinden geçenleri kelimeye dökemezsin diye uzun yazdım biraz :)

@engteacher86 aksam kaynan kayinpedrle tartistk baya bugn gidecekler diye butn saldrgan tavrlarna usulunce cvp verdm.bugn gidecklrdi cok sukur kazasz belasz atlattk gitmeden tekrr bi tartsma olsn istemedim knrimi biliyorm hakliykm hksz durma duserm gitmeden ozur diliyolr bnden yapmacik yapmcik aks snirden elim aya bosaldi hayrli hrseym Allha havle edyrm cok sukur gttiler ya bugn

Canım benim kızımda surekli ağlıyor ve kuş uykusunda emziriyorum uyuyo yerine koyuyorum hemen uyaniyor gunduzleri 12 saat hic uyumuyor 5 dk babasında durmuyor hep bende bende daraldım nefes alamıyorum emzik biberon kesinlikle almıyor ama çok şükür Allah'a evlat nasip etti bize bununla mutlu olmalıyız şükretmeliyiz bende senin gibiyim farkım yok sıkıldıkça oturup ağlıyorum ama Bu günler de geçecek umuduyla yeni gune basliyorum :KK12:
Yanlız olmadigimi bilmek güzel birsey. Allah sanada sabır kolaylık versin güzel günleri sakin günlerin gelmesini istiyorum
Benim kız yumurta yemiyor. Sabah ne yedireceğimi şaşırıyorum. Yumurtayı çıkarınca kahvaltıdan, geri kalanlar benim için ıvır zıvır. Güne başlangıcımız çok kötü o yüzden. Diğer öğünlerde de sevdiği şeyler piştiyse ne ala, yoksa aç durur yani hiç sorun değil onun için :işsiz:

Kusmanın dışındaki her şey tam 71 gündür yaşadığım hayatın özeti arkadaşım. Atak matak gerek yok bizde öyle şeylere. Doğdu doğalı atakta sağolsun. Gündüz kabus gibi zaten sürekli ağlama modunda, gece bari uyu di mi? Sallıyorum şu an, uyusa da ben de biraz kafamı koysam yastığa :işsiz:
Gündüzleri yeni taktik yaptım bak dur anlatayım.
Puseti yanıma alıyorum mutfağa, yere koyuyorum (ıslak zemin olması şart, halıda güzel sallanmıyor) bir ayağımla puseti sallıyorum altına takıp ayağımı, diğer ayağımın üstünde, tek ayak üstünde cezalı öğrenci gibi, mutfak işimi yapıyorum. Kahvaltı hazırlama, iki el gerektiren yemek hazırlıkları falan hep böyle yapılıyor bizim evde. Ha susuyor mu diye sorarsan hayır susmuyor ama sabit bir yere bıraktığımda katılarak ağlıyor ve morarıyor ağlamaktan. Böyle de ağlıyor ama en azından katılma derecesine gelmiyor. İki el gerektiren işleri bitirince kucağıma alıp kalan işleri öyle yapıyorum. Yine ağlamaya devam ediyor ama şiddetini azaltıyor biraz. Sağ bileğim şu an ciddi seviyede hasar görmüş durumda. İçi dolu tencereleri falan tek elle tutup sağa sola taşımaktan haşat oldu bileğim. Aklına gelebilecek her şeyi tek elle yapmak zorundayım bütün gün. Ve sadece sevdiği pozisyonda duruyor, sevmediği bir pozisyonda taşırsan da kıyamet kopuyor. Kucakta olmak yetmiyor yani. Hiç memnun edemiyoruz hanımefendiyi, ben tükenmiş durumdayım.
Şu an biri bana bu çocuğun ağlamasını bitiririm diye gelse yemin ediyorum tek böbreğimi falan veririm herhalde. O kadar bezdim sürekli ağlamasından:işsiz:
Ha bi de bu kadar şeyin yanında evde talepleri bitmeyen bir 5 yaşını geçmiş kız çocuğu daha var.
Tam kendini kesmelik. :KK57::olamaz:
Yani işin özeti beterin beteri var haline şükret dostum diyorum. Ben hazır birini büyütmüşken kaşındım ya. Ben nerelere gitsem? 1 numara da ağlaktı, bu sakin olur artık herhalde dedik, bu ilkinden de fena çıktı.
Hepsi büyüyünce geçecek. Bizde akıl kalacak mı o zamana kadar göreceğiz :confused:
Desene senin yerinde olsam tımarhaneye kapatmışlardı beni. Senin durum daha vahim tabikide arkadaşım. Çok iyi dayanıyorsun ağlak Elifcikle ve birde büyük kızın istekleri var tabikide. Halime şükredeyim bari dalak böbrek vermeyi düşünüyorsun ya. Ne dereceye gelmişsin.Ben bile ara ara gelip giden ataklarla mahvoluyorum. Bizimkide bakma sen kendi basina durduğu 5 dk gecmiyor oturma gezdir sarki türkü söyle bana diyor. Her pozisyonda durmuyor. Sallanmayi sevmiyor puseti sevmiyor durmuyor içinde zaten kusmalar benj benden alıyor su gibi hali koltuk yatak her yer batmış durumda.

Valla canjm 2 ay 4 gunluk kızım doktor kendi dedi getir gözune bakayımdiye ve solda sıkıntı gordü.. 2 haftadır sadece uyku sersemıyken alıyordu o da bi iki dakıka kıloyu cok takmadm alınır verilir inşlh gözde biey cıkmazz dua edlm birvirme
Gecms olsn canm ranbm safii ismiyle sifa versn insallh su mubrk cumada mubrk kndl gunnde kortklrmzla sinamsn bizleri rabbm

Canımm yaa,benzer durumlar hepimizin yaşadığı 40 ın çıkmasını nasıl bekledimse yaz gelmesini öyle bekliyorum sanki 40 çıkınca birşey mi değişti hayır.üstüne hastalık günde 6 öğün ilaç veriyorum kavga ile vitamin ve gaz ilacı hariç.bir haftadır annem yanımdaydı yarın gidecek şimdiden stresi sardı.bugun ilk kızımın resimlerine baktım psikolojik olarak iyi geldi büyüdüğünü görmek.bebeklerdeki bir günün diğerini tutmaması,belirsizlik çok yoruyor.iyiye gidiş hiç mi olmaz diyorum.bugun büyük kızım abla olmak çooook zor anne dedi ona ayrı bir kafayı yordum.zaman her şeyin ilacı inş her şey düzelecek canım.geçecek bugünler.saglıkları yerinde olsun.bugun danışman ağlayan çocukların büyüdüklerinde ciğer gelişimi daha iyi olur dedi.ağladıgı an onu aklıma getiriyorum:)
40 diye kendimizi kandırmışız meğer koca bir yalanmış maalesef dediğin gibj 40 çıksa ne olur. Senin kızda iyinis demekki abla olmak zormus akıllı bıdık onuda bezdirmis:))bende 4 kez gaviscon veriyorum bir görsen nasıl veriyorum aglamalar çığlıklar arasında. Benim yazdan da umidim kalmadi benim oglan her gecen gün biraz daha aglak olma yolunda. Master yaptı iki gündür. 30 sn meme emiyor 1 dk ağlıyor. Tekrar meme takrar aglama gülesim geliyor bu haline artık. Kaldırıyorum gazi var herhalde yok gaz falan çıkmıyor alttanda pirtlatiyor ama garezi bana.

Sakin arkadaşım sen sanki hemen bir daha çocuk yapacağım diyordun :) ,yarın oğluşunla parklarda koştuğun günler gelince ne günler geçti gitti diye hatırlayacaksın,annelik tüm duyguları en üstlerde yaşamak canları sağ olsun.Sen bi şırıngayla dene ağzına biraz biraz sık belki işe yarar birde biberonu değiştir bakalım çünkü o ilacın inanılmaZ etkisi var ben artık 2,3 günde bir yıkıyorum kıyafetlerini.
Yetti bu velet bana canım. 55 günde bezdirdi beni.Sağlıklı olsun da bir süre rafa kaldırdım çocuk olayını. Normal doğum diye gittim 9cm açılmanın o kadar sancinin üstüne sezeryan olunca kendimi 2 doğum yapmış sayiyorum. 8 gündür ilaci kullanıyoruz ama cok bir iyilesme yok gibj işallah duzelirlerde bizde rahat ederiz biraz. Biberonu şöyle 2 saat falan uyuduktan sonra deneyeceğim kalktiginda o aclikla almazsa demekki almayacak.

Zeytinyağını doktoruma sordum artık önermiyoruz asidik yapıda olduğu için dedi. Asidi alınmış zeytinyağı var mıdır bilmiyorum. Bilginiz olsun

Benmari usulü çikolata eritir gibi çıkarıyorum ben asidini 10 dk kadar kaynatıp. Kavanoza koyup koyuyorum bir kenara öyle kullanıyorum.

Valla canjm 2 ay 4 gunluk kızım doktor kendi dedi getir gözune bakayımdiye ve solda sıkıntı gordü.. 2 haftadır sadece uyku sersemıyken alıyordu o da bi iki dakıka kıloyu cok takmadm alınır verilir inşlh gözde biey cıkmazz dua edlm birvirme

İnşallah canım bir sıkıntı çıkmaz. Gidecek misiniz başka doktora?

@engteacher86 aksam kaynan kayinpedrle tartistk baya bugn gidecekler diye butn saldrgan tavrlarna usulunce cvp verdm.bugn gidecklrdi cok sukur kazasz belasz atlattk gitmeden tekrr bi tartsma olsn istemedim knrimi biliyorm hakliykm hksz durma duserm gitmeden ozur diliyolr bnden yapmacik yapmcik aks snirden elim aya bosaldi hayrli hrseym Allha havle edyrm cok sukur gttiler ya bugn

Aman valla dert bitmiyor. Gitmişler bari kurtulmuşsun. Canını sıkma, kapat kapını, herkesin evi ayrı.

Yanlız olmadigimi bilmek güzel birsey. Allah sanada sabır kolaylık versin güzel günleri sakin günlerin gelmesini istiyorum

Desene senin yerinde olsam tımarhaneye kapatmışlardı beni. Senin durum daha vahim tabikide arkadaşım. Çok iyi dayanıyorsun ağlak Elifcikle ve birde büyük kızın istekleri var tabikide. Halime şükredeyim bari dalak böbrek vermeyi düşünüyorsun ya. Ne dereceye gelmişsin.Ben bile ara ara gelip giden ataklarla mahvoluyorum. Bizimkide bakma sen kendi basina durduğu 5 dk gecmiyor oturma gezdir sarki türkü söyle bana diyor. Her pozisyonda durmuyor. Sallanmayi sevmiyor puseti sevmiyor durmuyor içinde zaten kusmalar benj benden alıyor su gibi hali koltuk yatak her yer batmış durumda.

Herkesin yükü ağır valla arkadaşım. Seninki de ağır benimki de. Valla şöyle 6 ay sonrasına ışınlanmak istiyorum bildiğin. En zor zamanları bu zamanlar bebeklerin.

Merhaba kızlar hayırlı kandiller Rabbim bu güzel nurlu günde ve gece de bütün dualarımızı kabul etsin inşallah bizi evlatlarımızla sınamasın sağlıklı mutlu huzurlu bebelerimiz olsun evimizden bereketimiz,mutluluğumuz eksik olmasın inşallah Amin (bazen dua etmek istersin dilin dolanır,kalbinden geçenleri kelimeye dökemezsin diye uzun yazdım biraz :)
Amin canim ecmain

@engteacher86 simdilik. Gittiler esim gelck bugn ama oda 10gun snra tekrar yurt disina gidecek o zamanda gene basima ususurler iki cocukla yalniz kalma derler sanki cok bi yardimlari olurms gbi yardmlari olsa ceneleri durmaz ceneleri dursa yardimlari olmaz yoruldm inan ki canm cocuklardan cok gercekten boyle insanlari idare etmeye calismaktan yoruldm. Rabbim hepmze sabir versn hepmzde baska bi dert illa var

Benmari usulü çikolata eritir gibi çıkarıyorum ben asidini 10 dk kadar kaynatıp. Kavanoza koyup koyuyorum bir kenara öyle kullanıyorum.

İnşallah canım bir sıkıntı çıkmaz. Gidecek misiniz başka doktora?

Aman valla dert bitmiyor. Gitmişler bari kurtulmuşsun. Canını sıkma, kapat kapını, herkesin evi ayrı.

Herkesin yükü ağır valla arkadaşım. Seninki de ağır benimki de. Valla şöyle 6 ay sonrasına ışınlanmak istiyorum bildiğin. En zor zamanları bu zamanlar bebeklerin.
Ne biliyim millette bunlar senin iyi günlerin diyor emeklerse yürürse surekli pesinde olman lasım düştü mu agzina birsey mi atti diye nereleri karistiriyor diye. O yüzden 6 ay sonrasını da düşünmek istemiyorum simdiden bakalım hayat ve zaman ne getirecek bize

Merhaba kızlar çok kötüyüm.3 gündür bizim oğlan sürekli ağlama halinde ya meme istiyor ya kucak sürekli emmek istiyor bir yarim saat vermezsem kiyamet kopuyor sonrada susmak bilmiyor uykular kuş uykusuna dönmüş durumda memede uyuyor bur süre daha tutuyorum uyannasin diye yataga bıraktığım anda çığlık çığlığa bağırarak ağlıyor.kafayı yemek üzereyim oturup ağladım az önce sinirimden neyime benim bebek,bakamıyorum ben bu çocuğa galiba kızlar 😥Kollarımda dernan kalmadı. Dikişlerim ayrı sizliyor. Biberon almıyor mama vereyim kasikla verdigimi çıkarıyor ağzını kapatıyor almiyor. Emzik vereyim diyorum bari belki biraz sakin durur isimi yaparım kollarım biraz rahatlar yok onuda almıyor midesi bulanıyor beyefendinin.Her bezimiz cisli ve kakali zamanla kaka sayısı azalır dediler aksine artti bizimki sanki.Reflumuz cabasi kus kus heryerimiz sürekli kusmuk ust degistirip yıkamaktan bıktım. Reflu için ilac veriyoruz onunda yarisi karnina yarısı dışarıya aglaya aglaya zor veriyoruz. Ben ne yapacam bu çocukla annelik bana göre değilmiş galiva kendimi çok mutsuz hissediyorum ne olacak bu halim.
2 gundur bizde de durum ayni. Ben de 2.ay aşılarindan herhalde diye avutmaya calisiyordum kendimi ama herkeste var ayni durum demek ki. Tuhaf olan boyle degildi onceden yeni basladi bu huylar. Ogretmen arkadaslar gelecek ramazandan once 2 farkli okul ayri ayri kalabalik misafirleri ben nasik agirlarim biyle devam ederse bilmiyorum. Canim cok sıkkın. Kucakta uyuyo sadece yoksa ciyak ciyaj. Ben bir is yapamiyirum. Offf bu boyle gidemez ama yaa

Merhaba kızlar çok kötüyüm.3 gündür bizim oğlan sürekli ağlama halinde ya meme istiyor ya kucak sürekli emmek istiyor bir yarim saat vermezsem kiyamet kopuyor sonrada susmak bilmiyor uykular kuş uykusuna dönmüş durumda memede uyuyor bur süre daha tutuyorum uyannasin diye yataga bıraktığım anda çığlık çığlığa bağırarak ağlıyor.kafayı yemek üzereyim oturup ağladım az önce sinirimden neyime benim bebek,bakamıyorum ben bu çocuğa galiba kızlar 😥Kollarımda dernan kalmadı. Dikişlerim ayrı sizliyor. Biberon almıyor mama vereyim kasikla verdigimi çıkarıyor ağzını kapatıyor almiyor. Emzik vereyim diyorum bari belki biraz sakin durur isimi yaparım kollarım biraz rahatlar yok onuda almıyor midesi bulanıyor beyefendinin.Her bezimiz cisli ve kakali zamanla kaka sayısı azalır dediler aksine artti bizimki sanki.Reflumuz cabasi kus kus heryerimiz sürekli kusmuk ust degistirip yıkamaktan bıktım. Reflu için ilac veriyoruz onunda yarisi karnina yarısı dışarıya aglaya aglaya zor veriyoruz. Ben ne yapacam bu çocukla annelik bana göre değilmiş galiva kendimi çok mutsuz hissediyorum ne olacak bu halim.
Canim allah yardimcin olsun anneni falan cagirsan biraz bu sureyi atlatana kadar

X