2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar 2 şey sorucam molfix pure softun ic yüzeyi beyaz mi?yeşil mi? 2. Sorum bizim oğliş 5 kilo civarı sizler bu kiloda hangi markada hangi bedeni kullandınız.
Bizim kız 5 kilo 3 numara kullanıyorum ben biraz büyük gibi ama olsun bedenini Rahat sarıyor ve çişi kakası çıkmıyor molfix pure &softu bugün sipariş ettim hepsiburada dan normal molfix den daha güzelmiş iç yüzeyi ben molfix den memnunum 💁🏼‍♀️

Dediğin doğru canım da ben de zaten her saat, her gün tartmıyorum çocuğu. Geçen hafta kontrolde kilo alımının azaldığını görünce merak ettim 1 haftada ne kadar alacak diye ve nerdeyse hiç kilo almamış :işsiz:
Benim stresim 1 tane daha zayıf çocuk büyütmeye yönelik. Her daim hastaymış gibi duran, hastalanınca iyice süzülen bir yüz ve vücut; kıyafet almaya gittiğinde boyuna baksan yaşına uygun, kiloya baksan 1-2 yaş altı alınan kıyafetler, her tayt ve eşofmanın belini kesip lastik dikmeler.. daha neler neler. Bu anlattıklarımı anca zayıf çocuk büyüten anlar. Evet genetik diye bir şey var ve 30 yaşında yetişkin bir kadınsan yiyip yiyip kilo almamak çok güzel bir şey olabilir ama gelişim çağındaki bir bebek ve çocuk sürekli ve yukarı doğru bir gelişim göstermelidir, göstermiyorsa ortada bir sorun vardır. Herkes ısrarla genetikten dem vurdu bana o zamanlarda ama kimse 2 yaşında 11.300 olan kızımın 3 yaşında 11.800 olmasının sebebini "genetik" deyip beni ikna edemedi, hala da edemez.
Sözün özü, aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum. O yüzden çocuğun kilosuna olan bu takıntım. 70 kiloya bile çıkabilirim yediklerim yüzünden hiç sorun değil ama çocuğum beslensin kilo alsın istiyorum. Herkes kendi kilosu yüzünden takıntı yapar benim de takıntılı olduğum konu çocuklarımın kilosu:işsiz:
Şöyle düşün eğer boy problemi yoksa çocukta güzel besleniyor yeterli geliyor demek uzun ince hayal et bir kız icin mükemmel :) aylık 1000 gramın altına düşünce insanın sinirleri bozuluyor haklısın soyle düşün bir hafta almayıp bir sonraki hafta o açığı kapatabilir stres yapma etkilenmesin kuzun sağlıklı gelişirler insallah canim

Oyy kuzum geçmiş olsuj idrar yolu enfeksiyonu da canını yakar annesi nasıl anladınız bence ilaç degilde cani rahatlamış uyuyodur ya küçücük ler dertlerini anlatamıyorlar ama hep bi yerleri acıyor sağlıkla büyüsün ler insallah hic canları yanmasın ya

Ayy canım aynen oyleRabbim dermansız dert vermesin kendime oyle dedim ama annelik bu ya rahat edemeyip kivraninca icim gidiyor ve ben baya peynir yogurt yerim cok severim sut urunlerini e sebebi benim yemem olunca kendime kızıyorum insallah duzelicek bakalim

Kuzum sen nerden bileceksin alerjisi var bilsen yemezdin dur bakalım öyle bir şeyse yemezdin bir süre olur biter. Hiç kendini suçlama. Zaten zamanla diyeti açıyolar sende yiyebiliyosun sanırım. Üzülme canım benim.
Merhaba kızlar,bugun doktora gittik,öksürük yüzünden.büyük kız hastaydı muhtemelen ondan gecti ilk antibiyotiğimize başlamış olduk maalesef:KK43: allah başka dert vermesin ama insan kendini çok kötü hissediyor bakamıyorum diye.10 gün kullanacak,bu gun hiç emmedi.saglık ocağında 5000gr gelen cocuk hastanede 4800 gr geldi.kilo mu verdi tartılar mı bozuk bilmiyorum.ona da canım sıkıldı. @engteacher86 in dediğine katılıyorum gelişim yaşındaki çocuğun ortalama bir kilo alması lazım büyüyünce zayıf olsun kilolu olsun önemsemiyorum.
Serum fizyolojik kullanıyordum çekmeyin kulak zarını zarar verirsiniz dedi ben de iyice temizlensin rahat nefes alsın kuzu diye düşünüyordum:KK43:
V volveron canım sıkıntı yoktur inş.ihtimal üzerine söylemiş olmaz inş
Mutlu1anne Mutlu1anne canım instagramdan ekledim ama fırsat olmadı yazmaya,birazdan yazarım inş.çok geçmiş olsun idrar yolu enfeksiyonunu nasıl anladınız, tahlil vs yapıldı mı?
Ne kötü zamanlar şu ilk 6 aya kadar inş başka sıkıntılar yaşamadan atlatırız.

Canım şöyle anladık. Öksürüyodu ben doktora götürdüm. Aynı zamanda çok kusuyo ve huzursuz ağlıyo dedim. Hemen idrar yolu enfeksiyonu olabilir tahlil yapalım dedi. Orda çıktı. İdrar yolu enfeksiyonu kusma ve çocuklarda çok huzursuzluk yaparmış.

Merhaba kızlar,bugun doktora gittik,öksürük yüzünden.büyük kız hastaydı muhtemelen ondan gecti ilk antibiyotiğimize başlamış olduk maalesef:KK43: allah başka dert vermesin ama insan kendini çok kötü hissediyor bakamıyorum diye.10 gün kullanacak,bu gun hiç emmedi.saglık ocağında 5000gr gelen cocuk hastanede 4800 gr geldi.kilo mu verdi tartılar mı bozuk bilmiyorum.ona da canım sıkıldı. @engteacher86 in dediğine katılıyorum gelişim yaşındaki çocuğun ortalama bir kilo alması lazım büyüyünce zayıf olsun kilolu olsun önemsemiyorum.
Serum fizyolojik kullanıyordum çekmeyin kulak zarını zarar verirsiniz dedi ben de iyice temizlensin rahat nefes alsın kuzu diye düşünüyordum:KK43:
Mutlu1anne Mutlu1anne canım instagramdan ekledim ama fırsat olmadı yazmaya,birazdan yazarım inş.çok geçmiş olsun idrar yolu enfeksiyonunu nasıl anladınız, tahlil vs yapıldı mı?
Ofd canim benim çok geçmiş olsun inan şuan ki psikolojini cok iyi anlıyorum bebelerin hasta olmasi daha bi can sıkıntısı Allah başka dert vermesin böyle böyle buyuycekler insallah tez zamanda iyileşir kuzucuk

Slm kızlar biz bugün 1. Ayda yapılmayan aşıyı olduk 5 kilo 58 cm olmuşuz ama Zehra iki gündür huysuzdu baya yüzünde egzema gibi bisey var çok kaşınıyor ve delleniyoruz malesef biraz once de kakasinda kan gördüm cok üzgünüm yaa dr a meaaj attim inek sütü allerjisi olabilirmiş zaten iştahı da azaldı ve kusmasi arttı çok ama çok üzgünüm laktoz olayi allerjiden daha hafif di şimdi napicami bilmiyorum

Canım geçmiş olsun. Aşıyı da atlatmışsınız. Alerji için test falan yapılacak mı? Yüzünü de söyleseydin doktora krem falan verirdi.

AYnen ya artık anlamaya çalışmıyorum:)

Evet canım görümcem yarın sabah gidiyor. 2 hafta yalnızım 30’unda da annem geliyor. Yalnız kalmak bence iyi gelecek evet zor olucak ama daha iyi adapte olurum anneliğimi anlarım diye düşünüyorum. Bende sorucam hesabını:) ben zaten bir tane daha yapamam gibi geliyoZ zaten benim tüplerimin ikiside yok kazaya kurban gidemem yani bilinçli istekli kendim kaşınıp gidip tüp bebek merkezindeki 4 embriyosan birini koydurmam lazım ki kardeşi olsun işte bunu yapar mıyım kaşınır mıyım bilmem , hiç sanmıyorum :))) eşime kalsa seneye istiyorda avucunu yalamayı öğrenicek artık napalım.
BEncede düzekicek. Bizim kız gündğzleri uyumuyordu 2-3 gün önceye kadar ama idrar yolu enfeksiyonu çıktı 3 gündür antibiyotik içiyo ve uyuyo sanırım ilaç uyutuyo kuzumu kıyamam:KK43:

Oy kuzum geçmiş olsun. Benim büyük kızım çok çekti idrar yolu enfeksiyonundan. 1 yaşına kadar 3 kere antibiyotik kullandık sırf bu yüzden. Kilo alımı da yavaşlamıştı bu sebeple. İnşallah sizde aynı etki olmaz. İlaçtan değil de rahatladığı için uyuyordur.
2. Bebe için de 3-5 sene sonra konuşalım :)

Geçmiş olsun canım size de. Dediğin gibi Allah başka dert vermesin de insanın canı sıkılıyor ister istemez. Senin bakmanla alakası yok ki hastalık bu. Biz de memlekete götürdük gezdirmeye sözde, 2 haftadır burnu tıkalı açılmıyor bir türlü. Ne yapacakmışız çekmeden onu da söyledi mi bari doktor? Çocuk boğuluyor sabaha karşu burnundan nefes alırken, ne yapacakmışız öyle durumlarda?
Hastalıktan mı kilo verdi ki acaba? Emmiyor diyorsun bir de.

Şöyle düşün eğer boy problemi yoksa çocukta güzel besleniyor yeterli geliyor demek uzun ince hayal et bir kız icin mükemmel :) aylık 1000 gramın altına düşünce insanın sinirleri bozuluyor haklısın soyle düşün bir hafta almayıp bir sonraki hafta o açığı kapatabilir stres yapma etkilenmesin kuzun sağlıklı gelişirler insallah canim

Ay ne bileyim, biriktirip birden almak diye bir şey olur mu :KK53:
4.-5. Ayda zaten yavaşlayacak kilo alımı ama 2. Aydan daha böyle düşünce sıkılıyor insan ister istemez.
Canını sıksan da her şey olacağı kadar oluyor. 2. çocukta bunu kabullenmek daha kolay oluyor. Bir tane büyüttük bunu da büyütürüz ne yapalım, bizim kısmetimizde de boğumlu çocuk sevmek yok demek ki:KK23:

Bi değişikte sende varmış. Gitmezsen esin belki yanlış anlayacak. Olmadı döneceğin zaman 1 gün kalıverirsin

kac kg senin kız canım

bana niye küçükmüş gibi geliyor 2 numara bez.

sleepyi sevemedim ben ya:KK43: şimdi kac kg Umut

Bizde prima fena pişik yapıyor elimde 50 adet kadar kaldı diğer bezlerle sırarıyla değiştirerek kullanıp bir daha almayacağım.

Kız rahat bırak çocuğu piskolojinide bozma ben evde tartmıyorum kollarım hariç
5 kg civarı sanırım canm tartıp canım sıkılmasın diyorum,ama bacak araları etli olduğu için çok sıkıyor

AYnen ya artık anlamaya çalışmıyorum:)

Evet canım görümcem yarın sabah gidiyor. 2 hafta yalnızım 30’unda da annem geliyor. Yalnız kalmak bence iyi gelecek evet zor olucak ama daha iyi adapte olurum anneliğimi anlarım diye düşünüyorum. Bende sorucam hesabını:) ben zaten bir tane daha yapamam gibi geliyoZ zaten benim tüplerimin ikiside yok kazaya kurban gidemem yani bilinçli istekli kendim kaşınıp gidip tüp bebek merkezindeki 4 embriyosan birini koydurmam lazım ki kardeşi olsun işte bunu yapar mıyım kaşınır mıyım bilmem , hiç sanmıyorum :))) eşime kalsa seneye istiyorda avucunu yalamayı öğrenicek artık napalım.
Kaşın ya bence :)

Dediğin doğru canım da ben de zaten her saat, her gün tartmıyorum çocuğu. Geçen hafta kontrolde kilo alımının azaldığını görünce merak ettim 1 haftada ne kadar alacak diye ve nerdeyse hiç kilo almamış :işsiz:
Benim stresim 1 tane daha zayıf çocuk büyütmeye yönelik. Her daim hastaymış gibi duran, hastalanınca iyice süzülen bir yüz ve vücut; kıyafet almaya gittiğinde boyuna baksan yaşına uygun, kiloya baksan 1-2 yaş altı alınan kıyafetler, her tayt ve eşofmanın belini kesip lastik dikmeler.. daha neler neler. Bu anlattıklarımı anca zayıf çocuk büyüten anlar. Evet genetik diye bir şey var ve 30 yaşında yetişkin bir kadınsan yiyip yiyip kilo almamak çok güzel bir şey olabilir ama gelişim çağındaki bir bebek ve çocuk sürekli ve yukarı doğru bir gelişim göstermelidir, göstermiyorsa ortada bir sorun vardır. Herkes ısrarla genetikten dem vurdu bana o zamanlarda ama kimse 2 yaşında 11.300 olan kızımın 3 yaşında 11.800 olmasının sebebini "genetik" deyip beni ikna edemedi, hala da edemez.
Sözün özü, aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum. O yüzden çocuğun kilosuna olan bu takıntım. 70 kiloya bile çıkabilirim yediklerim yüzünden hiç sorun değil ama çocuğum beslensin kilo alsın istiyorum. Herkes kendi kilosu yüzünden takıntı yapar benim de takıntılı olduğum konu çocuklarımın kilosu:işsiz:
Bu konuda bende aynı sen 1,5 yaşındaki kılosu ile şuan 3,5 oldu hala aynı gram almaz mı bilmiyorum hasta oldu mu biraz daha gidiyor eriyor resmen toparladı diye sevinirken anca eski kiloya gelip sabitleniyor

Anladim canim isallh hic bir sorun yasamazsin bu konuda icin rahatlar :)

Cok gexmis olsun canim ben serum kullaniyorum temizliyorum burnunu korktum simdi cekmeyincede nefes alamiyir ki

Kızlar kafam karıştı bu kakada kan görme allerji durumlari aşı sonrasi olabiliyor muş ki tevafukmu bilmiyorum sabah 10 da aşı yapıldı oglen 1 civarı kakada kan gördüm ki bazi dr lar Rota aşısını önermiyor çoğu yerde oyle okudum aşı sonrasi bagirsakda hasar bırakabiliyormuş ama benim bugun yaptırdığım hepatit Aşısı açıkcasi fikirlerinize ihtiyacim var haftaya 2. Ay asilarimiz yapılacak ve ben tırstım

Bu konuda bende aynı sen 1,5 yaşındaki kılosu ile şuan 3,5 oldu hala aynı gram almaz mı bilmiyorum hasta oldu mu biraz daha gidiyor eriyor resmen toparladı diye sevinirken anca eski kiloya gelip sabitleniyor

Ah beni nasıl anlarsın o zaman:olamaz:
Allah sağlık versin tabi yine de hem kilosu iyi hem sağlıklı olsa da olur :KK49:

Anladim canim isallh hic bir sorun yasamazsin bu konuda icin rahatlar :)

İnşallah hepimiz rahat rahat büyütürüz canım yavrularımızı:KK36:

Kızlar kafam karıştı bu kakada kan görme allerji durumlari aşı sonrasi olabiliyor muş ki tevafukmu bilmiyorum sabah 10 da aşı yapıldı oglen 1 civarı kakada kan gördüm ki bazi dr lar Rota aşısını önermiyor çoğu yerde oyle okudum aşı sonrasi bagirsakda hasar bırakabiliyormuş ama benim bugun yaptırdığım hepatit Aşısı açıkcasi fikirlerinize ihtiyacim var haftaya 2. Ay asilarimiz yapılacak ve ben tırstım

Evet canım rota için ben de biliyorum onu. Laktoz intoleransı olanlara önermiyor doktorlar. Hepatit Aşısı ile bir bağlantısı var mıdır ki bilemiyorum. Doktoruna sorsan numarası falan varsa?

Hepatit a asisi ishal yapiyor ama kan hic duymadım cnm bence doktora sormalisin bagirsakla ilgili olan seylerde erken teshis cok önemli

Yok canım o kadar değil hamdolsun komşunun kızı kadar yani. Ama keşke bir günü sizinle geçirebilseydim en azından bu çocuk normal mi değil mi söylerdiniz. Ben şimdi anlmıyorum ki scaba normalde ben daha önce hiç görmedim yaşamadım bana mı abartı geliyo. Böyle saatlerce hiç susmadan ağlamıyo hamdolsunz ama uyanıkken hep gezdircez ya da emicek bazende 10-15 dk ana kucağında duruyo o kadar. Yani bu aydaki bi bebek için normal sanırım. Gaz sancılarımız baya azaldı artık ağlamaları gazdan değil can sıkıntısından bence :)
Ayyy aynı soruyu bugün bende kendime soruyorum bu çocuk normal mi herkesin bebesi böyle mi diye :)benimle aynı şeyi düşünenler varmis

Kızlar günaydın :KK25:
Benim bu sabah çok canım sıkıldı.
Zırt pırt tartınca takıntı haline geliyor diye haftalık tartmaya karar verdim kızımı.
Geçen hafta sağlık ocağında tartıldığı ince kısa kollu badi ve boş bez ile tarttım. Sağlık ocağında 5715 çıkmıştı. Bu sabah 5800 çıktı :KK35:
Tartı 100 gr 100 gr attığı için küsüratı varsa da göremiyorum ama olsa da çok fark etmez zaten. 2.5 aylık bir bebeğin 6 günde 100 küsür gram alması çok can sıkıcı. Bütün gün emiyor. Dünyanın kakalı çişli bezi çıkıyor anlamıyorum ki nedir problem :işsiz:
Haftalık en az 150 alsın yeter dedi bana doktor seninde 150 filandir kusuratları goremiyosan,artık her ay 1 kilo almicaklar sonuçta :)

Sürekli tartmıyorum işte manyak gibi görünmeyeyim diye :işsiz:
Ama haftada kaç gram almış merak ediyorum yani. Dünyayı yiyorum, su-komposto desen elimden düşmüyor. Zaten miktarında sıkıntı yok sütümün de niye kilo almıyor onu anlayamadım.
Kakası, çişi yerinde, bazen üst üste fazla emdiyse kusuyor onun dışında kusması da yok. 2-3 saat içinde kaç kere emerse hep aynı memeden veriyorum ki sondaki kilo yapan yağlı sütü alsın diye. Elimden gelenin fazlasını yapıyorum ama bu yerinde sayması çok can sıkıcı :işsiz:
İlk kızımdaki gibi kilo alımı azalırsa daha bu kadar küçükken, kilo takıntısı olan anne moduma dönerim diye çok korkuyorum, çünkü o anneyi hiç sevmiyorum :KK42:
Klasik türk anneleriyiz :) bende her hafta tartcam

X