2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Öff kızlar ya bu Umut efendı zorla emıyor yine sütüm de azaldı yine 30 CC sagdm kaşıkla vereyim diye onu da çıkarıyor aç olsa çıkarmaz dimi saatlerce memede kalan çocuk istiyorum ya

Canım artık bu ayda aktif olarak emerse 5 dakikada boşaltıyorlar memeyi, memede uzun kalması bir şey ifade etmiyor. Canını sıkma hiç bunun için. Sağma ile çıkan süt ve emerken çektiği süt her zaman farklıdır. Emerken daha çok içiyor emin olabilirsin.

GÜnaydınnn. Çok fena kırgınlık var üzerimde hasta olucam sanırım elim kolum kalkmıyo sanki. Bu kadar bozuk psikolojiye iyi bile sabretti vücudum artık çöktü. Offf offf ben hiç böyle hayal etmemiştim. Çok güzel bir anne olucaktım ama şuan Asya psikolojisi bozuk bir anneye sahip ne acı:KK43:

Çok doğru diyorsun toparlıcam inşallah. Her şeyi kafaya takmaktan vazgeçicem . Bu çocuk bir şekilde büyüyecek. İki gün önce sorunum bu çocuk annesini tanımıyo halasını anne sanıyo diye dertlenirken şimdi emzik versem beni rededer mi ne kadar versem beni bırakmaz diye düşünmekten gına geldiX her şeyi böyle düşüne düşüne psikolojim alt üst oldu hiçbir şeyden tat almıyorum . Çocuk ağlıyo moralim bozuluyo niye ağlıyo diye e bu çocuk ağlayacak tabi sanki herkesin çocuğu sus pus güler yüzlü bi benimki ağlıyo:) jeya jeya

Canım hasta olmazsın inşallah. Görümcen gidiyor di mi yarın?
Sende ilk kızımdaki lohusalığımı görüyorum. Kendine bunu yapma. Çok üzüleceksin zaman geçip de her şey yoluna girdiğinde.

Kızlar 2 şey sorucam molfix pure softun ic yüzeyi beyaz mi?yeşil mi? 2. Sorum bizim oğliş 5 kilo civarı sizler bu kiloda hangi markada hangi bedeni kullandınız.

Molfix Pure&Soft'un iç yüzeyi beyaz canım. Ben çok memnun kaldım. Elimdeki yeşiller bitince ondan alcam artık. Ben 45 günlükken falan 3 numaraya geçtim. 1 paket 1 numara, 2 paket 124'lü 2 numara, sonra 3'e geçtik. 3 uzun bir süre kullanılır ama. 4-9 kilo arası. Baya güzel büyüklüğü.

@engteacher86 ın kızı hiç susmuyormuş ya o bebe sende olaydı napıcaktın o anlattıkça ben oğlana sarılıp akıllı oğlum dıe seviyorum :)
Benm kız çok akıllıydi küçükken ama yine de bazen kızardım ona sonra arkadaşgle giderdik aman Allah'ım o bebe hiç mi susmaz aglıyor ağlıyor yorulunca bes dk duruyor geri başlıyor vik vik aglayıp duruyor 3 kişi bir çocuğa bakıyor kadın hâlâ korkudan ikinci çocuğu yapamıyor kıymetini bil valla bence

Allah razı olsun biraz acıyor bu ara kızım. Arada susuyor :KK71:
Bebek ağlamayınca evde nasıl huzur oluyormuş şaşırıyorum, unutmuşuz o hissi :KK53:

Yok canım o kadar değil hamdolsun komşunun kızı kadar yani. Ama keşke bir günü sizinle geçirebilseydim en azından bu çocuk normal mi değil mi söylerdiniz. Ben şimdi anlmıyorum ki scaba normalde ben daha önce hiç görmedim yaşamadım bana mı abartı geliyo. Böyle saatlerce hiç susmadan ağlamıyo hamdolsunz ama uyanıkken hep gezdircez ya da emicek bazende 10-15 dk ana kucağında duruyo o kadar. Yani bu aydaki bi bebek için normal sanırım. Gaz sancılarımız baya azaldı artık ağlamaları gazdan değil can sıkıntısından bence :)

Benimkinin de gazı falan yok sırf fenalığından bağırıyor. Az büyüsün de sorcam ben ona bu ağlaklıkların hesabını:KK53:

5i geçtik sanırım ben artık 3 numaraya geçtim. E-bebeğin baby&me sini kullanıyorum, molfix pişik gibi yaptı o yüzden dönmedim ona.
Anladım canım. Bizdede prima pişik yaptı. Losyonlu değil mi baby&me
PEki susarken yatıp etrafı izleyip sizinle mi konuşuyo yoksa kucakta gezmek mi istiyo
Gündüz 5-10 dk etrafı seyrediyor ama aksam kriz saatinde sussa bile kucakta maalesef ama düzelecek zamanla inanıyorum.
Günaydın kızlar. Benim oğluş resmen tv izliyor ya kafasını çeviriyorum gene tvye çeviriyor, çok komik🤣
Dikkatini çekiyordur annesi:))

Canım artık bu ayda aktif olarak emerse 5 dakikada boşaltıyorlar memeyi, memede uzun kalması bir şey ifade etmiyor. Canını sıkma hiç bunun için. Sağma ile çıkan süt ve emerken çektiği süt her zaman farklıdır. Emerken daha çok içiyor emin olabilirsin.

Canım hasta olmazsın inşallah. Görümcen gidiyor di mi yarın?
Sende ilk kızımdaki lohusalığımı görüyorum. Kendine bunu yapma. Çok üzüleceksin zaman geçip de her şey yoluna girdiğinde.

Molfix Pure&Soft'un iç yüzeyi beyaz canım. Ben çok memnun kaldım. Elimdeki yeşiller bitince ondan alcam artık. Ben 45 günlükken falan 3 numaraya geçtim. 1 paket 1 numara, 2 paket 124'lü 2 numara, sonra 3'e geçtik. 3 uzun bir süre kullanılır ama. 4-9 kilo arası. Baya güzel büyüklüğü.

Allah razı olsun biraz acıyor bu ara kızım. Arada susuyor :KK71:
Bebek ağlamayınca evde nasıl huzur oluyormuş şaşırıyorum, unutmuşuz o hissi :KK53:

Benimkinin de gazı falan yok sırf fenalığından bağırıyor. Az büyüsün de sorcam ben ona bu ağlaklıkların hesabını:KK53:
Tamam canım sağol alıp ondan deniyeyim bende 3 numaraya geceyim. Bizim oğlan küçük doğunca baya 1 numara kullandık. 2 pakette anca 2 numara şimdi küçük geliyor sanki.

Kızlar günaydın :KK25:
Benim bu sabah çok canım sıkıldı.
Zırt pırt tartınca takıntı haline geliyor diye haftalık tartmaya karar verdim kızımı.
Geçen hafta sağlık ocağında tartıldığı ince kısa kollu badi ve boş bez ile tarttım. Sağlık ocağında 5715 çıkmıştı. Bu sabah 5800 çıktı :KK35:
Tartı 100 gr 100 gr attığı için küsüratı varsa da göremiyorum ama olsa da çok fark etmez zaten. 2.5 aylık bir bebeğin 6 günde 100 küsür gram alması çok can sıkıcı. Bütün gün emiyor. Dünyanın kakalı çişli bezi çıkıyor anlamıyorum ki nedir problem :işsiz:

Bende bu kv ye sinir oldum sabah sabah aradı babamgile gidecegimş biliyor ya hanım biraz da burda kalırsın diyo çok düşünüyorsunda şimdiye kadar nie agzini açmadın nşe bir kere bile olsun gelmedn ki biliyorsun çocugn gece hiç uyıymadıgını şimdi çocuk gece uyuyor ben rahata Erdm neymışte orda da kalır mışim lan babam ayrı oda hazırlıyor soba kuruyor bana sen ne yapacan kalmak istemiyorum ama eşime nasıl dıycem bakalım. Onu da üzmek istemiyorum annemi sevmiyorsun diyo zaten :) adam da biliyor

Zırt pırt tartınca takıntı haline geliyor diye haftalık tartmaya karar verdim kızımı.
Geçen hafta sağlık ocağında tartıldığı ince kısa kollu badi ve boş bez ile tarttım. Sağlık ocağında 5715 çıkmıştı. Bu sabah 5800 çıktı :KK35:
Tartı 100 gr 100 gr attığı için küsüratı varsa da göremiyorum ama olsa da çok fark etmez zaten. 2.5 aylık bir bebeğin 6 günde 100 küsür gram alması çok can sıkıcı. Bütün gün emiyor. Dünyanın kakalı çişli bezi çıkıyor anlamıyorum ki nedir problem :işsiz:
Canım bebekler bazen bir günde 100 gör alabiliyorlar, yani 3-4 gün almıyor sonra birden alıyor. O yüzden sürekli tartıp kendine stres yapma.

Gündüz 5-10 dk etrafı seyrediyor ama aksam kriz saatinde sussa bile kucakta maalesef ama düzelecek zamanla inanıyorum.

Tamam canım sağol alıp ondan deniyeyim bende 3 numaraya geceyim. Bizim oğlan küçük doğunca baya 1 numara kullandık. 2 pakette anca 2 numara şimdi küçük geliyor sanki.
molfix 2 numara kullanıyorum ama sırf bitsin diye,artık 3 e geçme zamanı gelmiş

bizde durum aynı çok moralim bozuluyor senin yine 6 gündeymiş ben 15 günde bir tartayım diyorum bi çıkıyor aynı,bu bebeler bizde kafa bırakmadı

Canım bebekler bazen bir günde 100 gör alabiliyorlar, yani 3-4 gün almıyor sonra birden alıyor. O yüzden sürekli tartıp kendine stres yapma.
bizde durum aynı çok moralim bozuluyor senin yine 6 gündeymiş ben 15 günde bir tartayım diyorum bi çıkıyor aynı,bu bebeler bizde kafa bırakmadı

Sürekli tartmıyorum işte manyak gibi görünmeyeyim diye :işsiz:
Ama haftada kaç gram almış merak ediyorum yani. Dünyayı yiyorum, su-komposto desen elimden düşmüyor. Zaten miktarında sıkıntı yok sütümün de niye kilo almıyor onu anlayamadım.
Kakası, çişi yerinde, bazen üst üste fazla emdiyse kusuyor onun dışında kusması da yok. 2-3 saat içinde kaç kere emerse hep aynı memeden veriyorum ki sondaki kilo yapan yağlı sütü alsın diye. Elimden gelenin fazlasını yapıyorum ama bu yerinde sayması çok can sıkıcı :işsiz:
İlk kızımdaki gibi kilo alımı azalırsa daha bu kadar küçükken, kilo takıntısı olan anne moduma dönerim diye çok korkuyorum, çünkü o anneyi hiç sevmiyorum :KK42:

Günaydın kızlar. Benim oğluş resmen tv izliyor ya kafasını çeviriyorum gene tvye çeviriyor, çok komik🤣

Hepimizin kuzularının dikkatini çekiyomuş bak :) ne zamana kadar engelleyeceğiz bakalım.

Evet losyonluymuş sonradan gördüm ama indirime girdiğinde şubatta azıcık stoklamıştım. Bitsin de sleppyi denicem. Valla pişik yapsa prima kullanırdım o yüzden çok takılmıyorum. Büyük primayla büyüdü gerçi napalım.
Bende bu kv ye sinir oldum sabah sabah aradı babamgile gidecegimş biliyor ya hanım biraz da burda kalırsın diyo çok düşünüyorsunda şimdiye kadar nie agzini açmadın nşe bir kere bile olsun gelmedn ki biliyorsun çocugn gece hiç uyıymadıgını şimdi çocuk gece uyuyor ben rahata Erdm neymışte orda da kalır mışim lan babam ayrı oda hazırlıyor soba kuruyor bana sen ne yapacan kalmak istemiyorum ama eşime nasıl dıycem bakalım. Onu da üzmek istemiyorum annemi sevmiyorsun diyo zaten :) adam da biliyor

Rahat edemem babam oda hazırladı saolsun bana ilk günlerde lazımdı de eşine, anlar o da merak etme :)

Hepimizin kuzularının dikkatini çekiyomuş bak :) ne zamana kadar engelleyeceğiz bakalım.

Evet losyonluymuş sonradan gördüm ama indirime girdiğinde şubatta azıcık stoklamıştım. Bitsin de sleppyi denicem. Valla pişik yapsa prima kullanırdım o yüzden çok takılmıyorum. Büyük primayla büyüdü gerçi napalım.

Rahat edemem babam oda hazırladı saolsun bana ilk günlerde lazımdı de eşine, anlar o da merak etme :)
Hiç bir şey demeden bir hafta kalsam babamglse sonra çocugun kontrolü var die geri gelsem eve babam araç bulup götürüp getirecek kendınee kalsam dolmusla

Hiç bir şey demeden bir hafta kalsam babamglse sonra çocugun kontrolü var die geri gelsem eve babam araç bulup götürüp getirecek kendınee kalsam dolmusla
Aman o zahmete değmez hasta de bişi de bul bahane boşver. Babamdayım eve geçeyim size geleyim de olmazsa. Sizi çağıracağına kendi gelip 1 tas çorba yapsaymış. Neyse görümcelerin yardımcı.

Bi değişikte sende varmış. Gitmezsen esin belki yanlış anlayacak. Olmadı döneceğin zaman 1 gün kalıverirsin
molfix 2 numara kullanıyorum ama sırf bitsin diye,artık 3 e geçme zamanı gelmiş
kac kg senin kız canım

Kızım 5 kg slepyy 2 numara kullanıyorum
bana niye küçükmüş gibi geliyor 2 numara bez.

Canm ben sleepy 3 no kullanıyorum şuan gayet iyi
5 kg iken huggıes 3 kullanıyordum ama hiç memnun değildim
sleepyi sevemedim ben ya:KK43: şimdi kac kg Umut

Bizde prima fena pişik yapıyor elimde 50 adet kadar kaldı diğer bezlerle sırarıyla değiştirerek kullanıp bir daha almayacağım.

Ama haftada kaç gram almış merak ediyorum yani. Dünyayı yiyorum, su-komposto desen elimden düşmüyor. Zaten miktarında sıkıntı yok sütümün de niye kilo almıyor onu anlayamadım.
Kakası, çişi yerinde, bazen üst üste fazla emdiyse kusuyor onun dışında kusması da yok. 2-3 saat içinde kaç kere emerse hep aynı memeden veriyorum ki sondaki kilo yapan yağlı sütü alsın diye. Elimden gelenin fazlasını yapıyorum ama bu yerinde sayması çok can sıkıcı :işsiz:
İlk kızımdaki gibi kilo alımı azalırsa daha bu kadar küçükken, kilo takıntısı olan anne moduma dönerim diye çok korkuyorum, çünkü o anneyi hiç sevmiyorum :KK42:
Kız rahat bırak çocuğu piskolojinide bozma ben evde tartmıyorum kollarım hariç

Bende aynı senin gibiyim canım, zor tutuyorum kendimi tartmamak için senin ki bu ay kaç gram almıştı?

Y Yslysl ah canım elimde değil bu durum. İlk kızımda psikolojim bozulmuştu resmen. :KK42:

Bende aynı senin gibiyim canım, zor tutuyorum kendimi tartmamak için senin ki bu ay kaç gram almıştı?

Canım ilk ay 1470, ikinci ay 800 gram aldı. Bu şekilde azalarak giderse aynı ilk kızım gibi olacak :KK42:
İlk ay da ben emzirdim bu çocuğu 2. Ay da 3. Ay da hala ben emziriyorum. Nasıl bu kadar fark ediyor anlamıyorum.

Selam kızlar biz bu ayda 1 kilo alarak 5 kg’mi gördük şükür boyumuzda 57 cm olmuş benim oglan iriydi kızım minyon olacak gibi hissediyorum sağlık olsun sağlıklı olsunlar kiloyu önemsemeyin bacılar genetik çok on planda moralinizi bozmayın

Maşallah canım ikinci ayında da 1 kilo çok iyi. Çok iri olsun, yastık gibi olsun kaygım ilk kızımda da olmadı, bunda da yok. Gelişimi durmasın, az da olsa istikrarlı olarak hep yukarıya gitsin bana yeter.:işsiz:

X