2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
İşte dediğim gibi, çocuğa göre şekil alıyor insan bir süre. Mecbur kalıyorsun ilk zamanlar. Uzun vadeli düşününce 'doğrusunu yapmalıyım' diyorsun ama işte birsürü şey düşünüyor insan. İlk aylarda güzel emsin, kilo alsın, iyi beslensin, iyi uyusun ki büyüsün derdine düşünce nasıl uyuduğunun bir önemi kalmıyor. Çünkü sürekli ağlayınca diğer şeyler yolunda gitmiyor. İlk ayların bu konuda telafisi yok. Şu an için Elif hanımın gönlü nasıl isterse öyle oluyor. Yanlış olduğunu bile bile çok çeşitli uyutma yöntemleri kullanıyorum. Büyüdüğünde zor gelmeye başlayacak biliyorum ama onu da o zaman düşünür çaresine bakarız. Hele büyüsünler de :KK53:

Hadi hayırlı olsun kırkınız. İnşallah sizde bir şeyler fark eder. Gözüme bakıp bakıp sırıtması dışında pek bir şey fark etmedi bizde huyuna suyuna.
Çamaşır makinen bozulmuş, geçmiş olsun, onun nasıl bir çile olduğunu en iyi ben bilirim.:olamaz:
Ben de her gün çalıştırıyorum makineyi benimki de bozulmasa bari yine :KK57:
Büyüseler zaman bir geçse, yaşlandiğimi hissediyorum ya daha iki aylık olduk ama sanki hep varmış ve böyle aglıyormus gibi sabrım kalmamış ve bir o kadar da güçsüzsüm sanki bugünkü baş ağrım bitirdi beni oglum da sagolsun üzerine tam oldu beynim patlayacak resmen

Büyüseler zaman bir geçse, yaşlandiğimi hissediyorum ya daha iki aylık olduk ama sanki hep varmış ve böyle aglıyormus gibi sabrım kalmamış ve bir o kadar da güçsüzsüm sanki bugünkü baş ağrım bitirdi beni oglum da sagolsun üzerine tam oldu beynim patlayacak resmen

Ben bu akşam birz ağladım rahatladım. Doluyorum bazen birikiyor, boşaltmazsam başka türlü saçıyorum sinirimi :işsiz:
Bu bizim burun tıkanıklığı iyiye gideceğine daha da kötü oluyor anlamıyorum. 1 hafta oldu geçmiyor, sürekli de serum sıkıp çekiyorum. Hafta sonu geçmezse pzt doktora götürmeyi düşünüyorum.
Şu an uyuyamadı çocuk burnundan; ayağımda sallıyorum dalsın da yatırayım diye. Hırk hırk çocuk nefes alamıyor ya çok sinir bozucu :işsiz:

Günaydın kızlar. Biz bu gece hiç uyumadık. Aşıdan mı başka bir şey miydi bilmiyorum. Sürekli ağladı uyumadı. Geceleri ağlamazsı hiç uyansa bile nazar ettim galiba çocuğa. Ama çok bunaldım niye böyke oldu anlamadım. Hala ara ara ağlıyo gazı mı var niye böyle gerçekten çok yoruldum. Şimdilik görümcem yanımda biraz ona verip uyuyabilşyorum ama o gidincede böyle olursa anında istanbula giderim tek yapamam. Sallama yöntemlerine gelince yapmam dediğim her şryi yaptım o yapmayanlar hiç gaz sancısı çekmeyenler bence bende öyle olmak isterdim. Ama okuduğuma göre ilk 3-4 ay farkındalık oluşmuyomuş hiçbir şeye öyle vazgeçemeyecek düzeyde alışmıyolarmış. 3. Aydan sonra artık yapmak istemediğimiz şeyleri bebeler ağlamazsa yapmayız alışmazlar. Ayağımda da sallıyorum kucağımda da hoplatıyorum napim susmuyo öylece izleyeyim mi.
Kırkından sonra düzelir dedi dahada bpzuldu bizim kız, hep böyle devam mı edecek ya . Bu gece gerçekten ekstrem bi geceydi inşallah aşıdandır da biter. Çünkü durup durup sıçrayarak ağladı hep. Uykudan gözünü açamadı ama yinede uyuyamadı.
Dayanamayıp mama verdim bi kaç saat uyusun bende uyuyayım diye dahada gözlerini açtı 1.3 saat uyumadı. Sonra uyudu 2 saat sonra bida kalktı. Napıcaz bilmiyorum.

Y Yslysl canım geçmiş olsun. Bizim kakalar bu kadar mukualu değil. Bide bu aralar mukus yok gibi ama yüzünde isilik gibi şeyler oluyo. O da hormonlardan sanırım.

Gazdan mıdır huysuzluktan mıdır uyuyor tsm ben yatıyorum hopp uyanıyor sırtımda uyuyor dıe sırtıma aldım sırtta Umut kucakta Hira yok anacım uyumadılar şimdi ana kucagnda sallıyorum beyi hiç de uyku gözü yok Hira hanım da akşamüzeri uyudu kaldı şimdi uyuyamıyor biz hepten ayaktayız
senin durum vahimmis bacım erken yatıp kalkmasınlar 10 gibi uyusunlar tam uyusunlar

Günaydın kızlar. Biz bu gece hiç uyumadık. Aşıdan mı başka bir şey miydi bilmiyorum. Sürekli ağladı uyumadı. Geceleri ağlamazsı hiç uyansa bile nazar ettim galiba çocuğa. Ama çok bunaldım niye böyke oldu anlamadım. Hala ara ara ağlıyo gazı mı var niye böyle gerçekten çok yoruldum. Şimdilik görümcem yanımda biraz ona verip uyuyabilşyorum ama o gidincede böyle olursa anında istanbula giderim tek yapamam. Sallama yöntemlerine gelince yapmam dediğim her şryi yaptım o yapmayanlar hiç gaz sancısı çekmeyenler bence bende öyle olmak isterdim. Ama okuduğuma göre ilk 3-4 ay farkındalık oluşmuyomuş hiçbir şeye öyle vazgeçemeyecek düzeyde alışmıyolarmış. 3. Aydan sonra artık yapmak istemediğimiz şeyleri bebeler ağlamazsa yapmayız alışmazlar. Ayağımda da sallıyorum kucağımda da hoplatıyorum napim susmuyo öylece izleyeyim mi.
Kırkından sonra düzelir dedi dahada bpzuldu bizim kız, hep böyle devam mı edecek ya . Bu gece gerçekten ekstrem bi geceydi inşallah aşıdandır da biter. Çünkü durup durup sıçrayarak ağladı hep. Uykudan gözünü açamadı ama yinede uyuyamadı.
Dayanamayıp mama verdim bi kaç saat uyusun bende uyuyayım diye dahada gözlerini açtı 1.3 saat uyumadı. Sonra uyudu 2 saat sonra bida kalktı. Napıcaz bilmiyorum.

Y Yslysl canım geçmiş olsun. Bizim kakalar bu kadar mukualu değil. Bide bu aralar mukus yok gibi ama yüzünde isilik gibi şeyler oluyo. O da hormonlardan sanırım.
Allah kolaylık versin canım 1. ay aşısını yaptığımız gece bizde cok huysuzduk işallah aşıdandır da düzelir çocuk. Çünkü gaz için bende herşeyi denedim ama yok düzelme iyiye gitme yok hatta eskiden belli bir gaz saati vardi gaz damlalarını kullaninca güne yayıldı resmen. Kucakta salliyordum ben bir tek dün baktim eşim beşiğe koymuş sallıyor. Dedim bir besikte sallamadımiz kalmıştı oda oldu tam oldu. Afacanda acmis gozleri bu neymiş diye etrafa bakınıyor:)) Ay ne bileyim dr evham yaptigimi düşünüyor gibime geldi. Kusmaları çok aşırı diyorum. Nornaldir diyor ay ben bu isten birsey anlamadım. Kalca ultrasonu için devlete gidecem bakalim hangi gün boşluk bulursam birde orda soylerim. Nedense bu kakalar,kusmalar ve yuzdeki isirikler hic nornal gelmiyor bana

@Asel09 @Fiko78 kızlar sesiniz çıkmamış nerelerdesiniz?

Arse82 Arse82 ben bi de seni merak ediyorum, taa Doğum yaptığın günde kalmışsın, neler yapıyosun kızın nasıl?
Merhaba canım tşk ederim beni merak ettıgın için aslında ben buralardayım ama yazmaya fırsatım olmuyo okuyorum sadece yazdıklarınızı sürekli kabız oluyoruz yavrum aglamaktan helak oluyo napıcamı şaşırdım sütümde yetmıyo ilk ay çok az kılo almış mecbur mamaya gectık gunde 3 4 kere oda kabız yaptı napıcam bılmıyorum :KK43:

Merhaba canım tşk ederim beni merak ettıgın için aslında ben buralardayım ama yazmaya fırsatım olmuyo okuyorum sadece yazdıklarınızı sürekli kabız oluyoruz yavrum aglamaktan helak oluyo napıcamı şaşırdım sütümde yetmıyo ilk ay çok az kılo almış mecbur mamaya gectık gunde 3 4 kere oda kabız yaptı napıcam bılmıyorum :KK43:
Canım merhaba, mamasını koyu yapma suyu bi tık fazla olsun olur mu? Bi de kızlar içine ılık zeytinyağı koyuyorlardı iyi geliyordu yazarlar şimdi.

İnşallah iyi olun, hepimiz aynı durumdayız, yaz rahatlarsın sende 💕💕

Selam hanımlar, siz hala eldiven kullanıyor musunuz ya? Benim büyük ilk günden çıkarıp kaçırıyordu eldivenini kuzumun zaten, sağlık ocağında hemşiremiz de takmayın keşfetsin yüzünü çizse de çizmemeyi öğrenir demişti 2-3 günlükken bıraktık biz eldiveni. Bence artık sizde çıkarın. Kesilebilir zaten artık tırnakları, olmadı törpülenir.

Canım ben 40ı cıkınca çıkardım eldiveni

Eldiven kullanıyorum evimiz çok sıcak olmasına ragmen eli soğuk oluyor.bir iki hafta sonra cıkarayım planlıyorum.
Kızlar, aranız da emzirme danışmanı ile görüşen var mı? Ben görüşmeyi düşünüyorum.evime gelecek inş işe yarar

Canım emzirme danışmanı geldi mi

K Karabiberim123 canım nerelerdesin napıyosun ?
Canım teşekkür ederim unutmadığın için. Bebegımle ugrasıyorum. Sen demiştin emzirme akademisi bak diye ordan öğrendiklerimi yapıyorum duşta emzirdime ten teması silikon uç bırakma denemeleri işim zor

Dünden beri Umut da emmek istemiyor yine iyice acıkınca alıyor biraz
Teşekkür ederim 😘 Smear normalde senede 1 kez olmamız gerekiyor ama 2 senedir yeni birşey varmış işte rahim ağzı kanseri için bakılan onunla birlikte yapıldığı için 3-4 sene yaptırmama gerek yokmuş.

Ben smear hiç yaptırmadım ve korkuyorum

Canıma tak etti şu gaz,Eylül öztürk ün instagram da tavsiye ettiği gaz ilacını sipariş verdim inş o işe yarar,ilk kızım daha fenaydı üzerinden 5 yıl geçince unutuyor insan bazı şeyleri.bunu da unutacagım inş ama kırk mırk hikaye,düzelmiyorlar.uyumayunca süt azalıyor,süt azalınca aglamalarimiz sonra biberon mama derken kısır döngüdeyiz.
Kilo alan bebeklerimize maşallah,biz 54. Günümüzdeyiz ama kilomuz kıyafetle hala 4700 kusma da yok ama alamıyoruz çok fazla 3200 dogdu.
Canım istersen Facebook ta emzirme akademisi var Bi bak.

Canım mutlaka Facebook ta emzirme akademisi bu gruba bak

Ben bu akşam birz ağladım rahatladım. Doluyorum bazen birikiyor, boşaltmazsam başka türlü saçıyorum sinirimi :işsiz:
Bu bizim burun tıkanıklığı iyiye gideceğine daha da kötü oluyor anlamıyorum. 1 hafta oldu geçmiyor, sürekli de serum sıkıp çekiyorum. Hafta sonu geçmezse pzt doktora götürmeyi düşünüyorum.
Şu an uyuyamadı çocuk burnundan; ayağımda sallıyorum dalsın da yatırayım diye. Hırk hırk çocuk nefes alamıyor ya çok sinir bozucu :işsiz:
Günaydın valla sinir minir kalmiyor insanda bazen kafayı yıycem sanıyorum bir çocuk neden uyumaz gece uyunmaz mı yaa
Çok geçmiş olsun seninki nn uyumamada haklılık payı var yine çocuk rahatsiz oluyor burnundan bir götür geçmezse

Allah kolaylık versin canım 1. ay aşısını yaptığımız gece bizde cok huysuzduk işallah aşıdandır da düzelir çocuk. Çünkü gaz için bende herşeyi denedim ama yok düzelme iyiye gitme yok hatta eskiden belli bir gaz saati vardi gaz damlalarını kullaninca güne yayıldı resmen. Kucakta salliyordum ben bir tek dün baktim eşim beşiğe koymuş sallıyor. Dedim bir besikte sallamadımiz kalmıştı oda oldu tam oldu. Afacanda acmis gozleri bu neymiş diye etrafa bakınıyor:)) Ay ne bileyim dr evham yaptigimi düşünüyor gibime geldi. Kusmaları çok aşırı diyorum. Nornaldir diyor ay ben bu isten birsey anlamadım. Kalca ultrasonu için devlete gidecem bakalim hangi gün boşluk bulursam birde orda soylerim. Nedense bu kakalar,kusmalar ve yuzdeki isirikler hic nornal gelmiyor bana
Cnm senin o attigin kaka fotosu benim oglus ile ayni Dünkü bezimizi gördüm sanki. Doktor sana tam olarak ne dedi bu kaka için? Sürekli mi böyle kakasi bizimki 1 haftadır böyle

Canıma tak etti şu gaz,Eylül öztürk ün instagram da tavsiye ettiği gaz ilacını sipariş verdim inş o işe yarar,ilk kızım daha fenaydı üzerinden 5 yıl geçince unutuyor insan bazı şeyleri.bunu da unutacagım inş ama kırk mırk hikaye,düzelmiyorlar.uyumayunca süt azalıyor,süt azalınca aglamalarimiz sonra biberon mama derken kısır döngüdeyiz.
Kilo alan bebeklerimize maşallah,biz 54. Günümüzdeyiz ama kilomuz kıyafetle hala 4700 kusma da yok ama alamıyoruz çok fazla 3200 dogdu.
Canim bizde 3150 gr dogduk suan kiyafetle 4700 geliyoruz gorenler minnak diyor ama Napıym benim diger cocuklars gore cidden minnak ama olsun ilerki aylarda olmasi gereken kiloyu yakalayacak diye düşünüyorum
Bugün görüştük drla maflor ekledi probiyotik duzenleyi olsun diye. Mukus yapısı süt alerjisi gibj degil dedi bir hafta kadar maflorla biogaiayi birlikte kullanacagiz degisiklik olmazsa teste gidecekmisiz. Ay bu sezeryanli bebekler böyle oluyor iste herseye alerji vs. Birsey çıkıyor. Ama bence bizde süt alerjisi var. Bak kaka resimleri koyuyorum bir bak sizinde böyle mi? @volveren sende bakar mısın canım sizdede vardı yanlış hatırlamıyorsam.Kızlar kusra bakmayın paylaşıyorum ama mideniz kötü olmaz işallah
Canım bizim kakamiz bu kadsr mukuslu değildi mama dan sonra hic kalmadi zaten dr neden test yapmadi anlamadim aglamalar kusma ve mukuslu kaka ya allerji ya laktoz intoleransi kilo alımı da yavaşsa bian once testi yaptır derim çünkü bagirsakda baya agri ve sanci yapiyormus bunlar
40landik aklandık paklandik ailecek bugün. 40 diyorlardi oda çıktı bakalım mızmızlıklar düzelecek mi hiç sanmıyorum. Bugün doktor isi 40 işi ve birde üstüne çamaşır makinam bozuldu akşam akşam üstüne oglis durmadı baya ağladı 10 gibi anca uyudu onunla uğraşalım derken anca girebildim buraya
Hayırlı olsun 40 iniz insallah bizim gibi huyunuz bozulmaz makinanin bozulmasida hic iyi olmamış ya bebrk olunca surekli kirli çıkıyor

Benim dr da kusmayi önemsememişti ben israrla kusuyor dedigimde abarttigimi sandi hatta boguluyor falan dedik refluyatagi aldim dedim onemsemedi o sirada pat benim kiz basdan asagi kustu dr ds şahit oldu hemen gaviscon yazdi reçeteye ama iyi geldi gaviscon sende bi dene bakalim bir de dediki korkma kana karismiyor bu bagirsakdan atılıyormuş

Masallah size annesi pamukcuk olmamasina sevindim sinir bozucu bisey cidden aksamlari geciyor sabah yeniden başlıyor bizde
Karbonatlı su iyi geldi bize sanirim ya da gercekten pamukcuk değildi ama dün bembeyazdı dili bugün saglikocaginda beyaz değildi kadın yok dedi. Ama emmesi eskisi gibi değil çok açıktiğında emiyor. Evet ya pamukcuk zor bencede emmelerini etkiliyor

Evet yenidogan aparatiyla siparis ettim canım. Elime ulasinca deneyip yazarım sana hemen. Dr benim abarttigimi düşünüyor açıkçası sanda iyi geldiyse alıp kullanayim bende belki düzelir çocuk mahvolduk kusmalardan

Amin canım inşalalh. Beyfendilerdeki kuş uykusu. Babasi yatti yanina ve saatlerdir gaz sancisindan ağladı yorgun düştü ondan bir süre uyanmaz bizimkj
Bakalim en cok ne zaman gülücük atacak agu ugu yapacak onu merak ediyorum. Ay makineyi sorma gercekten bozulduğunu görünce tepemden kaynar sular boşaldı resmen. Yarın servisi çağıracağız bakalım icindede çocuğun camasirlar kaldı yarın duzelmezse mecbur elde yikiyicam galiba ıslak ıslak kaldılar birde
Doktor banada kilo alımı tamamen durursa veririz dedi zaten ufak doğan bebeğin az az kilo alma durumunu mu bekleyecez onuda geçtim yazık günah bebeler de rahatsız oluyor, V volveron dan Allah razı olsun iyi ki yazdı maşallah diyim daha kusmadı inşallah böyle de devam eder sende başla istersen

X