2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
B
Hiç susmadan ağlıyo Asya dayanamıyorum bende oturup ağlıcam artık ya off
Asyalar fena çıktı benim Asyamda çok ağlıyor özelikle akşam 6-9 arası bugünde baktık krize başladı slinge koydum buzuki Orhan’ı açtım anında uyudu ve uyanmadı 1 saat orda beklettim ama ayakta durdum yürüdüm biraz çıkardım yavaşça emzirdim uyuyor şuan canim ilk 3 aya 4. Trimester diyorlar zaten bazı bebeklerin adaptasyonu zor oluyor Oglumda böyleydi benim 2.5 ayda baya rahat etmişti diye hatırlıyorum

Yok canım acı falan turşuyu çok severim ama oglan için sadece bakıyorum yıyemıyorum yemekler bol kımyonlu çocuğa da veriyorum kımyon tohumu çayı karnına masaj falan bana mısın demiyor gecen karnı şişti aile hekimi hazımsızlık var dedi o ara emmesi de azdı zaten sabah tekrar bir götırcez bakalım ne diyecek

Kızlar bizim oglan yatarken kendini sıkıyor sesler çıkarıyor mızmızlanıyor,elleriyle yüzünü sıkıyor ama uykudayken yapıyor bunlari var mi sizdede gazdan yapıyor diye düşünüyorum ama emin de olamiyorum baska sıkıntısı mi var aceba çocuğun. Birde memedeyken savaşıyor resmen memeyle ses çıkarıyor ağzıyla cekistiriyor o yüzden de hala kanıyor memeler 1-2 gün emzirmesem aceba iyilesme olur mu

Meme çekiştirme olayı bizde de 8-12 arası oluyor gece sütüm azaldığından. Bizimki de sesler çıkarıyor gazı olduğu zaman. Gazı yokken sessizce uyuyor.

Aynı saatlerde bizde öyleydik, şimdi uyudu güyaa ama sesi geliyor hala hatta ağladı şu an

İnşallah gecemiz güzel ve kolay geçer canım

Ben slingi kullanamadım asya hanım sevmedi. Buzukiyide bi açtım çok sevdi bi açtım çok fazla ağladı. 3 aylıkken geçse onada razıyım 6 ay falan sürmesinde inşallah

Memedeki durum yok ama diğeri aynı canım öyle yapa yapa uyandırıyo zaten kendini hepsi gazdan işte ıkınıyo sıkıyo elleriyle yüzünü tırmalıyo ve sonuç uyanıyo

Selam kızlar.
Gün sonu, seçim sonuçlarını izliyorum nefesimi tuttum:)
Hafta sonu gelemiyorum hiç. Eşim bütün gün işleniyor, temizlik yapıyor, ütü yapıyor. Ben sadece yemek yapıp yiyorum, sofrayı bile eşim topluyor sağolsun. Bu hafta sonu hastaydı bir de eşim. Öyle olunca telefon elimde köşede keyif yapmak canım istemedi hiç.
Okudum yazdıklarınızı ama etiket yapamadım. Genel olarak konuştuğunuz şeyler için bir şeyler yazayım dedim.
Eldiven olayı 2. Gün eve geldiğimizde bitti. Tırnaklarını daha ilk gün doğumdan 2-3 saat sonra kestim çünkü:) 40+1'de doğunca baya baya tırnaklı doğdu. Ellerinden üşüyeceğini hiç düşünmem; eller, kulaklar, burun soğukluğu üşüdüğünü göstermez, enseden bakılır vücut sıcaklığı diye biliyorum. Elleri açık olması daha iyi bana göre.
Uyurken yarım kundak yapıyorum gündüz ve gece. Sıçrama refleksi geçene ve havalar ısınana kadar da yapmaya devam edeceğim. Öyle olunca uyurken üşüme olayı da olmuyor. Kıpırdanarak kendini uyandıramıyor. İlk kızımda da yapmıştım. 3 ay 20 günlüktü dönmeye başladığında, o zaman bırakmıştım kundak yapmayı. Bunda ne zaman bırakacağıma henüz karar vermedim, duruma göre karar vereceğim. Anne karnındaki sıkışıklık hissini verdiği için çok daha rahat ediyor bebekler. Deneyen varsa bana hak verecektir.
Gündüz krizleri hala bizde de devam. Uyuyor, uyanıyor, altı değişiyor, karnı doyuyor, gazını da çıkarıyor ama üstüne çığrım çığrım bağırıyor bir sonraki uykuya kadar. Bir de öğrencilerim sürekli 'öğretmenim sizi görmeye gelcez ne zaman gelelim?' diye sıkıştırıyor, dedim geçen gün 'bebiş ya emiyor ya kucakta uyuyor ya da ağlıyor şu an gelmeyin, su bile ikram edemem' diye:)
İki gecedir hiç huzurlu uykumuz yok, geçen hafta memlekete gidince Elif de etkilenmiş herhalde rüzgarlı soğuk havadan, burnu tıkalı. Serum sıkıp çekmekten bir hal olduk. Gece çok rahatsız ediyor özellikle. Hırk hırk nefes alamadıkça hızursuzlanıyor uykuya dalamayıp. Gündüz daha rahat, gece daha çok sıkıştırıyor. Başka bir sıkıntı olmadığı için doktora götürmicem çünkü doktor da serum sık ve çek diyecek.
Haftaya salı 2. Ay aşılarımız var inşallah o zamana kadar iyileşir. 2. Ay aşıları da var elimizde demişti hemşire, inşallah ilk ay aşıları gibi olmaz.
Bu arada benim kuzum da 1 haftadır gözünü dikip dinliyor konuşurken, gözü ile takip ediyor, gülüyor, auuuu, gıııı gibi sesler çıkarıyor bir de karga gibi içini çekiyor gülerken mutlu olduğunu göstermek için:) çok komik ya şu gelişimlerini görmek. Daha dün gözümüze bakmıyorlardı. Allah daha nice güzel günlerini göstersin, bunları görmek çok huzur verici :)

Canım hep gazdan onlar .

Merhaba arkadaşlar benim bebiş cok ağlıyor ve uykuya gec dalıyordu artık cok yorulurdum evet dogru bı yontem deil ama artık eşimle batanyede sallayoruz bu sekıkde daha cabuk uyuyor ve gazı da daha cabuk cıkıyor cunku sırtı boşluga geldiği için... Zor uyuyan annelere tavsiyemdir

Kızlar bir şey sorcam. Siz hani anlatıyorsunuz ya kıvranıyor ağlıyor gazdan diye, bu ağlamanın sonunda gaz çıkarıyor ve rahatlıyor mu bebişler? Ordan mı anlıyorsunuz gazdan dolayı ağladığını?
Benim kızım gazını rahat çıkarıyor aşağıdan da, kaka da rahat yapıyor. Emzirince uyumadıysa eğer emerken, omzuma kaldırıp sırtına iki pıt pıt yaptığımda gazını da çıkarıyor yukardan.
Bizim ağlama krizleri gazdan değil diye düşünüyorum ben.
Doktor anlatmıştı bağırsak yapısı farklı oluyor yeni doğduğunda bebeklerin ve bu durum rahatsızlık veriyor diye. Gaz çıkaramadığı için değil (çünkü çıkarabiliyor), bağırsaklarının bu yapısı mı rahatsız ediyor, yoksa şu klasik anlatılan "anne karnına dönme isteği" olayından mı ağlıyorlar karar veremiyorum.

Çocuk nasıl rahat ediyorsa o mübahtır
İlk 3-4 ayı atlatınca düzeltirsin canını sıkan şeyleri. Bu aylarda çocuklar herhangi bir şeyi bilinçli olarak alışkanlık edinemez.

Maalesef ki Gazdan canım

Canım Bizim kı de arada pıtır pıtır çıkarıyor ama gaz da var ultrason dan bile baktık bol gaz gecen gün aile hekimi bide gaz dedı

Meme çekiştirme olayı bizde de 8-12 arası oluyor gece sütüm azaldığından. Bizimki de sesler çıkarıyor gazı olduğu zaman. Gazı yokken sessizce uyuyor.
Genel anlamda bizimki böyle canım sadece aksam 7-10 arası pik yapıyor, bemim sütüm azaldığından yapmıyor bugün dolu doluydu ama gene çekiştirdi. Nasıl bir gazsa o kadarda gaz çıkarıyoruz sürekli. Yeme içmemede bir o kadar dikkat ediyorum demekki genede oluyor

Memedeki durum yok ama diğeri aynı canım öyle yapa yapa uyandırıyo zaten kendini hepsi gazdan işte ıkınıyo sıkıyo elleriyle yüzünü tırmalıyo ve sonuç uyanıyo

Canım hep gazdan onlar .

Maalesef ki Gazdan canım

uyanmasına ragmen gazını illa çıkatıp tekrar uyutmaya çalışıyorum ama surekli bir gazı var düşün uyandığında tekrar gaz çıkarmaya yardımcı olmak için pıt pıt sırtına vurunca yine çıkarıyor ama o huzursuzluk hiç geçmiyor. Şimdi buraya yazınca anladımki brnim oğlan gaz küpü(

Canm senin ki emiyor mu benimki az emiyor bazen hiç zorla ağzına sokuyorum.az emiyor etrafına bakiyor ac ac duruyor gündüz. Sadece gece guzel emiyor hasta mi acaba valla kan şekeri düşecek kilo verecek korkuyorum biberona sagip mi versem acaba ya?

gazdan canim,bizmki de genelde kolay cikarir hem alttan hem ustten. dedigin gbi kaka sorunu da yok. gazi geldiginde memeye savasir,bi alir bi birakir bagirir inler sonra yine alir yine birakir. karni tas gibi olurm bazen emerken gazini yapar bazen o kadar skmaya ragmen yapmayip gec yapar. cok belli yani gazi oldugu,er ya da gec yapiyor. karnindan da anlasiliyor hareket yaptiriyoruz biz

Günaydın canım. Benim oğlum da uykudayken sürekli ikiniyor eller hep suratinda. Gazi olduğundan böyle yapıyorlar. 3 aya geçer diyorlar bekliyoruz.memedeyken de kivraniyor gazdan dolayi.

Günaydın canım. Benim oğlum da uykudayken sürekli ikiniyor eller hep suratinda. Gazi olduğundan böyle yapıyorlar. 3 aya geçer diyorlar bekliyoruz.memedeyken de kivraniyor gazdan dolayi.
Aynı durum sizdede var o zaman. Yazık uyuttum inim inim inliyor yavrucuk biran önce şu gazları bitsede rahatlasalar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…