2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Senin kızla benimki cok benziyor daha ben yazacaktim ki sen yazmissin dun çok kötü geçti aksama kadar gözünü kırpmadı bi ara disciye gittim annemleri mahvetmiş 2 gecedir uykusuzum desem yeri vr emzirmekden belim ağrıyor bir de burnu tıkalı naptiysam açılmıyor aspiratorle cekilecek gibi de degilki off ya annelerin dinlenmeye ihtiyaci var ve ben hicbiseye yetişemiyorum stresden yemek yemeye vurdum kendimi offf

Aynı valla Allah yarfımcımız olsun . Neden öyle tıkandı ki kuzum ya kıyamam o da rahatsız eder:KK43:

Fb’da emzirme akademisi diye bi grup var takip et istersen canım. Emzirmeyle ilgili ne sorunun vardı?
Süt bazen yetersiz geliyor,mama veriyoruz.ikinci cocuk olmasına ragmen ilk kızım emmediğinden ikincisinde daha fazla çabalamak istiyorum.bazen mama da meme de almıyor özellikle gece gaz sancısı tuttuğunda.kafam da sorulara belki cevap olur ilerde keşke danışayım diye pişman olmaktansa şimdi görüşeyim istiyorum.

Süt bazen yetersiz geliyor,mama veriyoruz.ikinci cocuk olmasına ragmen ilk kızım emmediğinden ikincisinde daha fazla çabalamak istiyorum.bazen mama da meme de almıyor özellikle gece gaz sancısı tuttuğunda.kafam da sorulara belki cevap olur ilerde keşke danışayım diye pişman olmaktansa şimdi görüşeyim istiyorum.

Çok mantıklı canım ama o dediğim grupta kişiye özel planda oluşturuyolar baya yardımcı oluyolar bi üye ol danış istersen. Emzirme akademisi tam adı.

benim cocuklarda uyku gozu yok anlasilan. buyugu 3 yasinda hala uyku sorunu yasiyor gece. kucuk desen su ana kadar 3 saati gormedik biz. max 2 saat. aksam 9dan dan 11.55e kadar bi kez uyanip emip uyur. tam saat verdim cidden o saatte uyanio bizm saat :KK66: sonra her saat basi uyanik. sabah 6da tam kalkiyor. annem asagida yatiyor,o da o saatte uyanmis oldugu icin asagi getiriyorum. ben yukari cikip 1-1.5saat daha uyuyp iniyorum cunku max o kadar dayaniyo acligina.valla hic hos degil ya saat basi nedir :KK43:
Slm.tam da benim çocukları anlatmişsin.kızım mayısta 3 yaşına girecek ve halen birlikte uyuyoruz.oğlum ise 34 günlük babası geceleri mamayla besliyor,bense kızımın defalarca kalkislariyla ya sabır çekiyorum.oğlum da daha 2,5 saat uyumuş değil. Buradaki arkadaşlar 4 saat 5 saat uyudu deyince hayal gibi geliyor bana.

Merhaba kızlar.. Sünnetten sonraki ilk gecemiz çok güzel geçti maşallah, gece 1den sabah 6.30’a kadar uyudu. Ben kendimi uykusuz geceye hazırlamıştım halbuki belki huysuz olur diye ama olmadı. Hatta geçmeye bile başladı. İyi ki bu ayda yaptırmışım diyorum. Bakımı da çok çok kolay.

Ay ne güzel bizimkide uyusa öyle :KK43: o acıksa durmaz canım bence uyanır öyle düşünüyorum. Şeker düşme sorunlsrını geçtik diye düşünüyorum açıkcası büyüdüler . Çok emdi demek ki ya da mama veriyodun ya o tok tutmuştur anne sütü gibi değil
Buraya yazdıktan sonra arastırdım normal miş canım
Günaydınlar Gece iki ye kadar hiç uyumadı bizim bey aglamaktan sesi kısıldı çocuğun çok üzüldüm ya ınsallah hasta olmaz acaba hasta oldu da ondan mı sesi kısıldı diyorum bıde off off
Allah sabır versin bizlere. Kuzuda Aglamaktan bitap düşmüştür ondan sesi kısılnıştır bence

Canım benim kızda bazen öyle geceleri 4 saat 4.5 saat uyuduğu oluyor normalmiş 2.aylarda yani merak edilecek bir durum yok... Memeyi bile daha az emebiliröiş buda normal yani..
Rahatladım canım sağolasın
Y Yslysl cok şükür barıştık şimdide yaparım diyor biraz akıllandı mı ne

Merhaba kızlar.. Sünnetten sonraki ilk gecemiz çok güzel geçti maşallah, gece 1den sabah 6.30’a kadar uyudu. Ben kendimi uykusuz geceye hazırlamıştım halbuki belki huysuz olur diye ama olmadı. Hatta geçmeye bile başladı. İyi ki bu ayda yaptırmışım diyorum. Bakımı da çok çok kolay.
Gözünüz aydın Allah damatlığını da göstersin. Biz de 12 günlükken yaptırdık 3 günde iyileşti. Cidden büyük kolaylık oldu. Ben de yaptırmayan herkese tavsiye ediyorum erkenden yaptırın diye. Sünnet değil de ilk ay aşısı biz de huzursuzluk yapmıştı şimdi 10 nisanda 2. Ay aşısı var 3 tane olacakları için baya korkuyorum inşallah rahat atlatırlar.

U Umutherzaman Aynen gündüz az uyuyordu şimdi arabayla 3-4 saat uyuyabiliyor. Uyuyunca alıyorum yatağına çünkü ana kucağında 2 saatten fazla kalması sakıncalıymış. Yaza az kaldı kanguru alıp dışarılara atıcam kendimi spor yapmaya alışkınım 6 aydır yapamadım bari yürüyüşlere başlıyayım.

Son düzenleme:
Kızlar Barış agulara başladı 1 haftadır, 10 gündür falan da bize gülücükler atıyor 💙Nasıl özlemişim bu zamanlarını ilk oğlumla aralarında 7,5 yaş olunca unutmuşum herşeyi. Gülüşleri herşeye değer ağlamalarına, uykusuz gecelere, fedakarlıklarımıza. Allah yavrularımızın hepsine uzun, sağlıklı, mutlu ömürler versin 🙏

Kızlar Barış agulara başladı 1 haftadır, 10 gündür falan da bize gülücükler atıyor 💙Nasıl özlemişim bu zamanlarını ilk oğlumla aralarında 7,5 yaş olunca unutmuşum herşeyi. Gülüşleri herşeye değer ağlamalarına, uykusuz gecelere, fedakarlıklarımıza. Allah yavrularımızın hepsine uzun, sağlıklı, mutlu ömürler versin 🙏

Ayyy maşallah ne güzel. Bizimkide gülüyo ama agu yok henüz ne zaman başlıyo agular ? Biz 40 günlüğüz şuan.

Bar
Ayyy maşallah ne güzel. Bizimkide gülüyo ama agu yok henüz ne zaman başlıyo agular ? Biz 40 günlüğüz şuan.
Barış da 50 günlük. 40 ından sonra başladı. Onunla konuşanlara agu, gu diye sesler çıkarıyor. Hatta ağlarken de inni diyor sıpa 😂 eşim anne diyor bu ya diyor ama değil tabi ki ses olarak öyle çıkıyor. Sizin de yakında başlar bence.

Canım bende dün çıkardım . Siz atak haftasına girdiniz mi var mı simlada bi değişiklik ?
Huysuzluk artması anlamında bi değişiklik yok canım, hala gaz sancıları çekiyoruz. Sadece saat 6 gibi yıkarsak gaz sancısı olmuyor, bi de bizimki suyu yıkanmayı çok seviyor hiç ağlamıyor 😇

Annensiz ilk günün nasıl geçti?

Gözünüz aydın Allah damatlığını da göstersin. Biz de 12 günlükken yaptırdık 3 günde iyileşti. Cidden büyük kolaylık oldu. Ben de yaptırmayan herkese tavsiye ediyorum erkenden yaptırın diye. Sünnet değil de ilk ay aşısı biz de huzursuzluk yapmıştı şimdi 10 nisanda 2. Ay aşısı var 3 tane olacakları için baya korkuyorum inşallah rahat atlatırlar.
Bizim de 24 Nisa’nda 2. Ay aşıları. Arkadaşımın oğlu oldu 4-5 gün önce hiçbir sıkıntı olmadı ondan. Darısı başımıza.

Huysuzluk artması anlamında bi değişiklik yok canım, hala gaz sancıları çekiyoruz. Sadece saat 6 gibi yıkarsak gaz sancısı olmuyor, bi de bizimki suyu yıkanmayı çok seviyor hiç ağlamıyor 😇

Annensiz ilk günün nasıl geçti?

Bizimkide suyu seviyor maşallah :) annem dün sabah 7’de gitti gün güzel geçti gecede fena değildi ama işte çok ağlamalarımız var :KK43: eşim evde tabi haftasonu olduğu için. Yarında görümcem gelecek 10 gün kalacakmış. Şu gaz sancılarımız bi geçse hepimiz rahatlıcaz. Kızlarda gaz az olurmuş ama benimki gazman mübarek :)

Bizimkide suyu seviyor maşallah :) annem dün sabah 7’de gitti gün güzel geçti gecede fena değildi ama işte çok ağlamalarımız var :KK43: eşim evde tabi haftasonu olduğu için. Yarında görümcem gelecek 10 gün kalacakmış. Şu gaz sancılarımız bi geçse hepimiz rahatlıcaz. Kızlarda gaz az olurmuş ama benimki gazman mübarek :)
Ona da yapacak bi şey yok. O gazı çekeceğiz mecbur işte. Benim yeğenim tam 6 ay hiç durmadan ağladı 😩 aünnet olunca geçmişti ağlaması. Keşke daha erken yaptırsaymışız demiştim. Bizimki kız bi de neye ağlıyorlarsa 😓

6.haftada diye biliyorum cnm seninki uzamış olabilir biter 1 2 haftaya gecer cnm
Olabilir canım bilemiyorum bugünde cok kötü sayılmayız günü gününü tutmuyor birde dr dun pamukcuk icin ilac verdi pamukcugu azalmış onla da mi ilgisi var acaba yavruların ağzı dili yok ki nesi var tahimin etmeye çalışıyoruz hep

Slm.tam da benim çocukları anlatmişsin.kızım mayısta 3 yaşına girecek ve halen birlikte uyuyoruz.oğlum ise 34 günlük babası geceleri mamayla besliyor,bense kızımın defalarca kalkislariyla ya sabır çekiyorum.oğlum da daha 2,5 saat uyumuş değil. Buradaki arkadaşlar 4 saat 5 saat uyudu deyince hayal gibi geliyor bana.
biz de birlikte yatiyoruz ya vallahi cok zor. her emzirmemde oglum da kalkiyo kafasini kucagima dayiyo. bi bebegi tutuyorum bi onu:) allah yardimcimiz olsun canim

Selam hanımlar, siz hala eldiven kullanıyor musunuz ya? Benim büyük ilk günden çıkarıp kaçırıyordu eldivenini kuzumun zaten, sağlık ocağında hemşiremiz de takmayın keşfetsin yüzünü çizse de çizmemeyi öğrenir demişti 2-3 günlükken bıraktık biz eldiveni. Bence artık sizde çıkarın. Kesilebilir zaten artık tırnakları, olmadı törpülenir.
selamwendeyciim :) bana 6haftaya kadar kesme ama torpuleyebilirsin demisti ilk hafta eve gelen hemsire.neyse gecenlerde bi doktorun yazisini okudum dogru bilinen hurafeler adi altinda. bu 6hafta kesmeme ya da 40ini bekleme olayi da oyleymis ya okudum ertesi gun direk kestim. elini acik biraktim. gun icinde biraz acik biraz eldivenli duruyor. eli cok soguyunca giydiriyorum.aman ne cani var o tirnaklarin zaten :) mincik mincik

X