2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ben ilk basta kizim olsun istiyordum. Hatta ismini de Duru koyacaktik sonra kanamam dusuk riskim vs olunca su an diyorum ki saglikli dogsun da erkek olsun diyorum :) Allah hakkinda hayirlisini versin cnm insallah gonlunden gecen cinsiyette saglikli bir bebegin olur ben hamilelik konularinda yeni oldugum icin cok bilgim yok ama bilen arklar eminim vardir :)

Bu arada bende baktim simdi benimki bildigin uzanmis yatiyor :)
Benım içinde hiç onemlı degıl sadece merak ediyorum.bırde ben 4 kız kardeşim ıkı yegenım var onlarda kız erkek olursa aileye bır erkek gırer dıye düşünüyorum.babam muhabbet kuşu alırdı o bıle dişi çıkardı:):):)

Günaydın kızlar dünden beri kafam çok karıştı geçen hafta benim gittiğim hastanede bir hayat kadını doğum yapmış ve aidsliymis doğumdan sonra anlaşılmış diyorlar ne derece doğrudur bilmiyorum ama herkes değiştir doktorunu canını yolda mi buldun ya bulaşırsa diyorlar ben doktorumu çok seviyorum benim13 senelik doktorum henüz bu konuyu doktoruma konuşmadım acaba gerçek mi yoksa hastaneyi karalamak için felan mi çıktı bu haber bana akıl verin kızlar cuma kontrolum var ne yapacağım bilemiyorum....
Şöyle düşünün illaki her hastanede aidsli birileri ameliyat oluyordur doğum yapıyordur bizim hangisinden haberimiz var ki? Ve hastanelerin kabul etmeme gibi gibi bir durumu yok aramızda sağlıkçılar varsa açıklayabilirler ama mantıken bu böyle tedbirler alınıyordur.

Nasil bulastigini bende biliyorum canim ama Kullanılan doğum salonu kullanılan aletler o doğuma giren ekip hepsi önemli kafamda deli sorular.....
canim kocaman hastane steril olmayan aletlerle çalışmaz.Böyle bir risk alinir mi?O zaman o kadından sonra dogum yapan onlarca kadın olmuştur hepsinde aynisi kullanilsa bir sürü insana bulaşır. Aletler sürekli dezenfekte ediliyor.icinde kalmasim sor ama sanki bana şehir efsanesi gibi geldi.Bire bin katıp yayıyorlar.

Ayyyy dün bı arkadaşım var oda benim doktoruma gidiyor ki ben önermiştim ekimin sonuna doğum yapacak o duymuş doktoru degistircem sende gitme bişey olur dedi beni de durduk yere pimpiriklendirdi aslında böyle şeylere takılmam ama ne bilim ya annelik içgüdüsü sanırım ya herşeye inanır kafamı karıştıran bıri oldum çıktım offff dediğiniz gibi içimi ferah tutayım Allah a emanet iz bebislerimiz de bizde....

Bende pko yok canım evet ilk düşüğüm benim bana 2 ay dedi dikkat et hamile kalma düşük yapabilirsin yine dedi doktor canım
Genelde 3 ay bekliyorlar diye duymuştum ben canım. Benim raporda 6 ay yazıyordu. Araştırdım tibda her kurtajda öyle raporlarda 6 ay yazarmış ama doktorlar 3 ay beklesen olur dermis. Ben üzerimden hemen şokunu atamamistim. Düşük olunca kürtaj falan yapıldığını da bilmiyordum. Yıprattı o süreç beni. 1 yıl bekledim. Doktorlara hep pkolu olunca bebek kesin düşer mi diye sormuştum. Onlar da pko gebe kalmayi zorlastirir düşükle bi alakası yok dediler. Dedikleri gibi de çıktı şükür. Ben şimdi 12 hafta 3 günlüğüm. Inş bi sıkınti cikmaz. Her hangi bi şikayeti de yok. Bakalım rabbimden bisi gelmezse ilerliyoruz bebisimle. Bence sen yine de 3 ay bekle canım. 1 aycik daha artır doktorun dediğini. Tabi yine sen bilirsen kendini iyi hissediyorsan doktor da gerek yok dediyse hemen çalışmalar devam ozaman:KK66:

Kızlar beni biliyorsunuz doktor önce her gün kan sulandırıcıiğne verdi, durum daha da ciddi olduğu için akşamları yatarken coraspirin vermisti.
Ben bunları kullandığından beri nabız hamilelikte olduğunu gibi 80 / 80 kusur, 90 felan.
Fakat bı kaç gündür nabız düştü.
Sizlerin böyle oldumu, bu iş kafama takılmaya başladı.
Ben de coraspin ve clexane kullanıyorum pıhtılaşmam oldugundan, tansiyonum biraz düşük cıkıyor nabız ölcmedim bilmiyorum. Ama bence cok kötü değil bu aşırı düşük olmadıkca, mesela son aylarda gebelik tansiyonu oluyor yüksek tansiyon cok sükür öyle tehlikeler bize daha uzak oluyor böylece

Ben de coraspin ve clexane kullanıyorum pıhtılaşmam oldugundan, tansiyonum biraz düşük cıkıyor nabız ölcmedim bilmiyorum. Ama bence cok kötü değil bu aşırı düşük olmadıkca, mesela son aylarda gebelik tansiyonu oluyor yüksek tansiyon cok sükür öyle tehlikeler bize daha uzak oluyor böylece
Evet haklısınız, geçen gece yatmadan önce coraspirin içmeyi unuttum.
Kalp krizi geçirmeyeyim die gece yatarken iciriyorlar.
Sen misin unutan kalbim kaç gün kendine gelmedi, tak tak ağzımdan çıkıcak gibi oldu o zaman anladım dediğiniz çok doğru.
Evet benimde tansiyonum düşük bazı kişilerde düşük oluyor şanslısın demişti doktor, sizde şanslısınız.
Tehlikeler hepinizden uzak olsun inşallah, su gibi geçirelim bu özel günlerimizi.

Bende coraspirin kullanıyordum oğlumu kaybettigimden beri ama hamile kalınca keseyi gördüğümüz gün cleaxan başladık benimde tansiyonum düşüyor acaba iğneden bı dedim ama öyle bir yan etkisi yokmuş belki iğne korkusu olabilir dedi ama doktorum çok düşüp seni halsiz bırakmıyorsa yüksekten iyidir dedi...

Kızlar bende clexan kullanıyorum ama coraspin yok bu pıhtılaşma yok etkileyen genle mi ilgili acaba sizde hangi gen

Evet haklısınız, geçen gece yatmadan önce coraspirin içmeyi unuttum.
Kalp krizi geçirmeyeyim die gece yatarken iciriyorlar.
Sen misin unutan kalbim kaç gün kendine gelmedi, tak tak ağzımdan çıkıcak gibi oldu o zaman anladım dediğiniz çok doğru.
Evet benimde tansiyonum düşük bazı kişilerde düşük oluyor şanslısın demişti doktor, sizde şanslısınız.
Tehlikeler hepinizden uzak olsun inşallah, su gibi geçirelim bu özel günlerimizi.

Bende coraspirin kullanıyordum oğlumu kaybettigimden beri ama hamile kalınca keseyi gördüğümüz gün cleaxan başladık benimde tansiyonum düşüyor acaba iğneden bı dedim ama öyle bir yan etkisi yokmuş belki iğne korkusu olabilir dedi ama doktorum çok düşüp seni halsiz bırakmıyorsa yüksekten iyidir dedi...
ler de vardı sıkıntı bende pai 4g5g heterozigot

Birde bugün çok şey sordum ama şunu da sorayım da içimde kalmasın cleaxan kullananlar ilacın temininde sıkıntı yaşayan varmı piyasada bulunamıyor şuan yılbaşına kadarda olmayacakmis muadillerde aynı sıkıntı varmış bunlar yurt dışından ithal gelen ilaçlar olduğu ve dolar euro bunu artmasına bağlı fiyata zam istediklerini devletinde bu zama yanaşmadığıni duydum ne derece doğru bilemem ama benim elimde sadece 5 kutu kaldı napacam bilemedim bulamazsan....

Dayanılmaz bir bas ağrısı ile sabah 4 te uyandım. Yari uykulu yarı uyanık bu saate kadar geldim hala da ağrıyor ;( var mı bi çaresi kızlar;(

merhaba, 2'li test yaptıranınız var mı? sonuçlarınız nasıl çıktı?

Günaydın kızlaar :KK200:
Cumartesi kontrolüm vardı. ( 11+3 ) Keseye yakın kanama alanım vardı benim. Progestan alıyordum günde 400 mg. Kanama alanı tamamen kapanmış çok şükür ilacı bıraktırdı doktorum :KK68:
Bebeğin gelişimi de önde çıktı. 12 haftalık görünüyorsun tam boyu gününe göre uzun dedi :nazar:
Haftaya salı günü ikili taramam var cinsiyetini söylerim dedi :rolleyes:

Kızlar bende clexan kullanıyorum ama coraspin yok bu pıhtılaşma yok etkileyen genle mi ilgili acaba sizde hangi gen

ler de vardı sıkıntı bende pai 4g5g heterozigot
bendede pıhtılaşmay etkileyen paı-1 4g/5g ayrıca mhtfr677c ve mthfr1298a bozukluk var heterozigot hepsi
ben hipor iğne ve ekopirin hapı kullanıyorum

Günaydın kızlaar :KK200:
Cumartesi kontrolüm vardı. ( 11+3 ) Keseye yakın kanama alanım vardı benim. Progestan alıyordum günde 400 mg. Kanama alanı tamamen kapanmış çok şükür ilacı bıraktırdı doktorum :KK68:
Bebeğin gelişimi de önde çıktı. 12 haftalık görünüyorsun tam boyu gününe göre uzun dedi :nazar:
Haftaya salı günü ikili taramam var cinsiyetini söylerim dedi :rolleyes:
Maşallah annesi:nazar:

Kızlar günaydın
Yatakta dönerken yada gerilirken kasıklarınız ağrıyor mu?
Günaydın canım ara sıra bende de oluyor.

Dayanılmaz bir bas ağrısı ile sabah 4 te uyandım. Yari uykulu yarı uyanık bu saate kadar geldim hala da ağrıyor ;( var mı bi çaresi kızlar;(
Canım varsa nane yağı alnına sür masaj yap burnundan içine derin derin çek umarım geçer....

Gebeligin başlarında tansiyon duşuklugu olurmuş bu normalmiş.benım yüksek çıkıyordu kendım tansiyon aletı aldım duşuk çıkmaya başladı demekkı heyecandan oluyormuş

X