2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Orada olmuyor kuzum ilk zamanlar bakmıştım bende sadece röntgenler oluyor. Ama fotoğrafçı iyi fikir sormak lazım.

Bilmiyorum ki kuzum ya ya fotoğrafçıya sorucam. Hava aldığı için beyszlıyor olabilir dedi @LoveAndMarriage mantıklı geldi.
Bantla önüne geçmiş olabiliriz ama o da mantıklı fikirmiş:)
Benim büyük kızımkiler duruyor. Minik bir albümün içinde hala aynı renkleri. Hiç solma olmadı.

Aaa kabul etmiyorum hep merak ettim ☺ Hatta yazacakken baktım sen yazmıştın kuzum
Takılıyorum canım 😊
Herkesin kendine göre telaşı var
Dualarınız benimleydi biliyorum ❣️

Kuşl kediyi gagalamasın sonra 😂
Anaç kapının önünü bekliyo zaten kuşların kokusunu mu almış nedir 🤔😈

Benim kaçırdığım yine ne oldu 🙈
Sen ne zaman ameliyat oldun,neyden oldun,şimdi nasılsın ☺

Geçen hafta Perşembe böbreklerimden ameliyat oldum canım
Kanallar tıkanmıştı, kanaldaki ve böbrekteki taşlar alındı, büyük taşlar kırıldı, her iki böbreğime de stent takıldı
3 Temmuz’da yine anesteziyle stentler çıkacak

Şimdi biraz daha iyiyim ama ağrılarım oluyor, bebeğimi bile kucağıma alamıyorum 😔

Ben de sıkıyorum cnm ama çekemiyoruz. Hıkır hıkır yapıyor burnu.
Böbreği de kalça ultrosonunda çıktı. Detaylı da bir şey yoktu. Ciddi bir büyüklük değildi. Tedbir amaçlı tahlil yapalım bir ara demişti doktor. Yaptırdık bgn. Çok şükür bir şey çıkmadı. Bir arkadaşımın bebeğinde kum çıktı. O yüzeen ben de korkmuştum açıkçası.

Bu yaşadıklarımdan sonra en çok korktuğum şey bebeğimde taş veya kum olması 😔

Kızlar göz muayenenizi oldunuz mu? Zor bir işlem mi? Sağlıkçı arkadaşlarımız da var aramızda tavsiye ediyor musunuz?

Bize göz muayenesi ile ilgili hiçbir şey söylemediler ya
Pazartesi benim kontrolüm var, gidince sorsam mı acaba

Kızlar bugün kuzenimin nişanı var
Herkes çok şık olacak
Ama benim giyecek hiçbir şeyim yok 😔

Ben Ankara’ya gelince alışveriş yaparım diye düşünmüştüm ama bu hastalık her şeyi bozdu

Üzerime olan sadece bir gömlek var, o da göğüslerimi belli etmesin diye baya bol almıştım, iyice şişko gösteriyor 😬
Pantolon da zorla olan bir tane var ama beli sıkıyordu, böbreklerimi ağrıtırsa onu bile giyemem 😔

Yani Kısacası bugün nişana çarşıya gider gibi giyinip gidicem 😀😬

Herkes çok şık olacak

Ben Ankara’ya gelince alışveriş yaparım diye düşünmüştüm ama bu hastalık her şeyi bozdu

Üzerime olan sadece bir gömlek var, o da göğüslerimi belli etmesin diye baya bol almıştım, iyice şişko gösteriyor 😬
Pantolon da zorla olan bir tane var ama beli sıkıyordu, böbreklerimi ağrıtırsa onu bile giyemem 😔

Kardeşinin giyecek birşeyi yokmu sana verse canım

Kızlar göz muayenenizi oldunuz mu? Zor bir işlem mi? Sağlıkçı arkadaşlarımız da var aramızda tavsiye ediyor musunuz?
Biz olduk, öyle zahmetli acılı bir işlem değil canım. ışıklı ve lazerli bir aletle gözüne bakıyor o kadar. 1 dk bile sürmüyor.
Sağlık ocaklarında aile hekimleri de yapıyor.

Kardeşinin giyecek birşeyi yokmu sana verse canım

Kardeşim iyice zayıfladı, aramızda 10 kilo fark var şu an 😬

Bir de ikiziz ama ben kapalıyım o açık, tarzlarımız farklı 😀
Düz pantolon gömlek giyip gidicem artık 😀

Herkes çok şık olacak

Canım keşke internetten bi elbise alsaydın ama hiç önemli değil sonuçta yeni doğum yaptın ayrıca ameliyat oldun inan ben 1 senedir öyle basit şeyler dışında hiçbir şey almadım şimdi bebekle de gezip alamıyorum internetten birkaç bir şey sipariş ettim ama daha gelmedi onlar da olur inşallah
Biz olduk, öyle zahmetli acılı bir işlem değil canım. ışıklı ve lazerli bir aletle gözüne bakıyor o kadar. 1 dk bile sürmüyor.
Sağlık ocaklarında aile hekimleri de yapıyor.
Canım o şekilde biz de muayene olduk ama yine de baktırın dedi her gittiğimiz doktor

Benim büyük kızımkiler duruyor. Minik bir albümün içinde hala aynı renkleri. Hiç solma olmadı.
Bizimkiler dandikmiş demek ki anacım valla bak atmıştım beyazlamış solmuş daha şimdiden.😂
Kardeşim iyice zayıfladı, aramızda 10 kilo fark var şu an 😬

Bir de ikiziz ama ben kapalıyım o açık, tarzlarımız farklı 😀
Düz pantolon gömlek giyip gidicem artık 😀
En güzeli canım valla ben rahatlığımı hiçbir şeye değişmem.
Ben nikahımda dahi beyaz yüksek tabanlı converse giydim. Kasma bence ne bulduysan giy git rahat olman en önemlisi zaten😘

Bu arada kızlar Çınarın burnu tıkalıydı baya mevlütten beri. Sonra dün kv ben okula gittikten sonra çınarın öksürdüğünü söyledi. Bgn doktara gittk. Muayene etti. Burnu tıkalı ama gribal bişi değil dedi. Açmanız lazım dedi. Sağ kulaktanhafif su birikmi. Eğer açmazsanız enfeksiyona döner dedi. Sonra bir de soğan kesip koyun baş ucuna dedi. Böbreğinde hafif büyüklük vardı. İdrar tahlili verirsiniz bir ara demişti onu da verdik. Temiz çok şükür. Rota aşısını olduk. 285 tl ödedik.2.dozu 4. Ay tamamen dolduğunda olacakmış. 6 kilo olmuş 59 cm olmuş çınar. Burunları tıkanmasın kuzuların dikkat edin. Biz de açmaya çalışıyoruz ama bakalım :KK43:
Çok gelmiş geçmiş olsun canım. Burun tıkanıklığı deme bana bir ara yazmıştım bronşları tıkanmış diye,burun tıkanıklığından hep. Şimdi hergün 1 defa çekiyorum(çok çekmeği doktor yasakladı mukozoya zararlı diye)2-3 defa serum fizyolojik damlatıp bırakıyorum kendi hapşurarak açıyor. Canım sende 12 nisanda doğum yaptın demi. Boy hariç kilomuz yakın. Rotayı 3.ayda yaptırmayı düşünüyorum doktor ilk dozunu 2 ve 3 dedi bu ay 3 aşı yetsin diye düşündüm 😊

Canım biz küvezde kaldığımız için bizim rop muayenesi olmamız gerekiyormuş. Göz doktoruna gittik kaç haftalık doğduğunu sordu 40 diyince ropa gerek yok dedi. Erken doğan bebeklerde ihtimal daha yüksek sizin normal muayene yaptırmanız yeterli dedi ☺
Elinde ışıklı bir şeyle baktı gözlerine bir sorun yok 6.ayda tekrar kontrol amaçlı gelin dedi.
Hatta gözümüzün renkli kalıcağını söyledi 😍

Takılıyorum canım 😊
Herkesin kendine göre telaşı var
Dualarınız benimleydi biliyorum ❣

Geçen hafta Perşembe böbreklerimden ameliyat oldum canım
Kanallar tıkanmıştı, kanaldaki ve böbrekteki taşlar alındı, büyük taşlar kırıldı, her iki böbreğime de stent takıldı
3 Temmuz’da yine anesteziyle stentler çıkacak

Şimdi biraz daha iyiyim ama ağrılarım oluyor, bebeğimi bile kucağıma alamıyorum 😔

Bu yaşadıklarımdan sonra en çok korktuğum şey bebeğimde taş veya kum olması 😔

Bize göz muayenesi ile ilgili hiçbir şey söylemediler ya
Pazartesi benim kontrolüm var, gidince sorsam mı acaba
Kız bütün bunlar olurken ben nerlerdeydim ya 😃
Çok çok gelmiş geçmiş olsun kuzum inşallah bundan sonra bir daha tekrarlamaz bu illet.
Ne çektirdi sana :KK43:
Bebeğe annen mi bakıyor canım

Bende kalori hesabı yapmaya çalışıyorum.
1 kiloya yakın gitmiş 10 günde.
Hedefim 52.
Şuan 58.2 olmuşum.
Hamilelik başlangıç 62 bitiş 67.5tu.
Harikasın ya :) ben 12 kiloya az aldım diyorum birde 🤣 bende 57 oldum ama göbek almış başını gidiyor. Spor yapmam lazım ama ne ara yapıcam bilmem.

Canım biz küvezde kaldığımız için bizim rop muayenesi olmamız gerekiyormuş. Göz doktoruna gittik kaç haftalık doğduğunu sordu 40 diyince ropa gerek yok dedi. Erken doğan bebeklerde ihtimal daha yüksek sizin normal muayene yaptırmanız yeterli dedi ☺
Elinde ışıklı bir şeyle baktı gözlerine bir sorun yok 6.ayda tekrar kontrol amaçlı gelin dedi.
Hatta gözümüzün renkli kalıcağını söyledi 😍

Anladım canım buradaki gittiğimiz doktorların hepsi göz doktoru da görsün dedi ışıkla bakacaksa gideriz korktum bende canı yanacak diye 😐
Bende kalori hesabı yapmaya çalışıyorum.
1 kiloya yakın gitmiş 10 günde.
Hedefim 52.
Şuan 58.2 olmuşum.
Hamilelik başlangıç 62 bitiş 67.5tu.
Kuzum harikasın benim hedefim de şuan kilo almamak 1 yılda da 55 e inmek 😊 leslie ye de devam

selamun aleykum sevgili nisan anneleri ben taze hazirwn annesiyim :) sizi dogumdan once simsıkı takip etmistim bebisleri buyuttunuz masaAllah :) size bir sey sormak istiorum bbegm 17 gunluk 3 4 gundur sert ve kati kaka yapior oncesinde sulu yapiyordu normal mi yoksa kabiz mi olmus:/
Bebislerinizle birlikte nice sagliklimutlu gunkerinz olsun cevaplar icinsimdiden tesekkur ederim

Anladım canım buradaki gittiğimiz doktorların hepsi göz doktoru da görsün dedi ışıkla bakacaksa gideriz korktum bende canı yanacak diye 😐

Kuzum harikasın benim hedefim de şuan kilo almamak 1 yılda da 55 e inmek 😊 leslie ye de devam
Bende korkuyodum canım muayeneden ama dediğim gibi ışıklı bir cihazla baktı can yakıcı bir muayene değil senin anlıcağın ☺
selamun aleykum sevgili nisan anneleri ben taze hazirwn annesiyim :) sizi dogumdan once simsıkı takip etmistim bebisleri buyuttunuz masaAllah :) size bir sey sormak istiorum bbegm 17 gunluk 3 4 gundur sert ve kati kaka yapior oncesinde sulu yapiyordu normal mi yoksa kabiz mi olmus:/
Bebislerinizle birlikte nice sagliklimutlu gunkerinz olsun cevaplar icinsimdiden tesekkur ederim
Aleyküm selam taze anne :) canım benim doktorum çok afedersin ama kabız demek için keçi pisliği gibi olması lazım demişti seninki de öyle mi

X