2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canim benimki 3 nisanda dogdu 6 mayısa gun verdi.sende pazartesi götürebilirsin.saglik ocagi gun vermiyor mu.bana onlar veriyo

Canım gün vermedi 1. Ayında gel demişti bizim hemşiremiz rahat biraz 😂 aslında çok iyi birisi yüzyüzeyken konuşkan anlatır hep ama iş takibini bana bırakıyor 😬
Canım 3060 doğdu 2800 e kdr düştü. Sonra dün 17 günlükken 3200 oldu anca :KK43: süt ve mama veriyorum. Sonuç bu..
Cuttingcorners Cuttingcorners demek ki bebeler bu ara biraz sıkıntılı hep . Yalnız benim ki değil. Ay dün tüm gün dışarıda uyudu resmen. Geceden beri o kdr az uyudu ki anlam veremiyorum..

Kuzum biz ev hapsindeyiz 😂 ana kız daha cesaret edemedim çıkmaya şuan wc ye gitmek için eşimin gelmesini bekliyorum feryat figan ağlıyor😩😩
Cuttingcorners Cuttingcorners M muttervonmarienkaefer Beste de uyumuyor kızlar özellikle dünden beri :110:

Huyları değişiyor canım büyüdükçe hem daha çok acıkıyorlar gaz da fazla oluyor
Canım biz nurse harveys kullanıyoruz. Sabah ve akşam 20 damla...alttan acayip gaz çıkarttırıyor tabii öncesinde masaj yapıyoruz. Sadece mama mı veriyorsun canım?

1.ay dolacak. 11 nisan da ilk dozu oldu şimdi 13 mayısta olacak h sonuna denk geldiği için sağlık ocağı ayarlıyor ona göre gün veriyor

Sıkma canını tatlım alır kilo daha yeni yeni toparlanıyor . Allah başka dert vermesin. Kızlar ninni söylüyor musunuz bebişlere? Sakinleştirir uykuya geçişi kolaylaştırır hem sesimizi duyar
Anladım canım ptesi gideriz hem aile hekimimiz değişmiş başka biri gelmiş onunla da tanışmış oluruz

Canım biz nurse harveys kullanıyoruz. Sabah ve akşam 20 damla...alttan acayip gaz çıkarttırıyor tabii öncesinde masaj yapıyoruz. Sadece mama mı veriyorsun canım?

1.ay dolacak. 11 nisan da ilk dozu oldu şimdi 13 mayısta olacak h sonuna denk geldiği için sağlık ocağı ayarlıyor ona göre gün veriyor

Sıkma canını tatlım alır kilo daha yeni yeni toparlanıyor . Allah başka dert vermesin. Kızlar ninni söylüyor musunuz bebişlere? Sakinleştirir uykuya geçişi kolaylaştırır hem sesimizi duyar

Canim bizimde gaz problemimiz cok fazla. Esim sab siplex diye bir damla almis iki damla damlatsak bile cok agliyor saatlerce susmuyor tadini mi sevmedi anlamadik. Kullandiginiz damladan memnun musunuz ?

• Beğen
Reactions: 9ay
Canim bizimde gaz problemimiz cok fazla. Esim sab siplex diye bir damla almis iki damla damlatsak bile cok agliyor saatlerce susmuyor tadini mi sevmedi anlamadik. Kullandiginiz damladan memnun musunuz ?
Biz memnun kaldık çünkü çıkarıyor gazını. kıvranması bazen 10-15 dk sürüyor bazen anında çıkarıyor her gün farklı oluyor. Ben de mümkün oldukça yediklerime dikkat ediyorum. Kimyon döküyorum yemeklerine hep

Kızlar bizim kuzu dışarıda ne kadar sakin ve uyuyorsa evde o kadar huysuz ve uyumuyor :KK43: neden bu kadar ağladığını da anlamıyorum. Mamayı arttırdı doktor. Kilo alımını yeterli bulmadı. Dün içip mamayı mışıl mışıl uyuyan çocuk bugün yok ne mamadan mutlu ne memeden. Bgn artık gaz için damla aldırtıcam eşime dün doktora gittik güya sormadan unutup çıktım. Ama kaç damla kullanmak gerekiyor? Nurse harvey’s aldırıcam. Bir de biogaia probiyotik alıcam bunları kaçar damla kullanıyorsunuz? Chickennova Chickennova canım sen bunları kullanıyordun sanırım?
Biogaia 5 damla, Nurse harvey's sabah akşam 20 damla cnm.
Gaz damlasını sabah 9 akşam 9 veriyorum.
Biogaiayı da gaz damlası verdikten sonra ki ilk mama da veriyorum. Ard Arda vermiyorum zaman geçmesini bekliyorum.
Mama arttırdıysa doktor hiç merak etme kilo alır. Az gelmiştir cnm. Bu hafta düzelir kafana hiç takma bende de aynı durum olmuşdu.
Günü gününe tutmuyor benimkininde bazı gece öyle güzel uyuyor ki 5 saat kalkmıyor. Mama için ben kalkıyorum, fakat bebeğim mışıl mışıl uyuyor. Bazı gece de ayakta dik tutuyor hepimizi.
Yavaş yavaş düzene girecek diye ümit ediyorum :):):)

Canım 3060 doğdu 2800 e kdr düştü. Sonra dün 17 günlükken 3200 oldu anca :KK43: süt ve mama veriyorum. Sonuç bu..

İlk 17 gün 400 gram almış gözüküyor ,canını sıkma ,artık daha hızlı kilo almaya başlayacaktır, bizde öyle olduk, aslında 17 günde ilk günler kilo almak yerine kilo kaybedıyo ve 2800 e düşüyo 17 gün olaral sayma, 1 ay olduğu zaman 1 kiloyu bulacaktır

Canım gün vermedi 1. Ayında gel demişti bizim hemşiremiz rahat biraz 😂 aslında çok iyi birisi yüzyüzeyken konuşkan anlatır hep ama iş takibini bana bırakıyor 😬

Kuzum biz ev hapsindeyiz 😂 ana kız daha cesaret edemedim çıkmaya şuan wc ye gitmek için eşimin gelmesini bekliyorum feryat figan ağlıyor😩😩

Anladım canım ptesi gideriz hem aile hekimimiz değişmiş başka biri gelmiş onunla da tanışmış oluruz
Öyle oluyor canım ilk günler bu kadar uyanmıyordu, şimdi acıkınca başlıyor ağlamaya :)
Benim kuzuda 2.5 saat sonra yeni uyudu, gecede saat başı uyandı bu ara topluca eylem yapıyo galiba bizim yavrular
Herkes aynı durumdaysa anlaşmış kuzucuklar belli :)

Kuzum meme denemeye devam ediyoruz ama memeyle almaya çalıştığı zaman daha sık acıkıyor haliyle, cc olarak da bilmiyorum o zaman. Acıkınca durmuyor zaten :)
Doktor 2-2,5 saatte 50 cc kadar içebilir anne sütünü dedi sağıp verince öyle yapıyorum mama vermiyorum ben. 3 saati bulunca 70 cc de verebilirsin dedi ama herkes çok diyor 🤔 3 saati pek bulmamaya çalışıyorum
Kuzum valla millete bakma çocuğun istiyorsa ver. Hem anne sütüymüş ne olacak? İştahlı olsunlar tek..

Evet canım mama çoğunlukta. Mememi de sık sık veriyorum ama süt gelmiyor farkındayım.
Ki emme gücü gayet iyi bizimkinin. Biraz da sağmayı denivem bakalım.
Alacak kilo canım. Ben sadece mama yiyor beni emiyor ama yine de doymak bilmiyor gibi.. ağlıyor sürekli..

Canım henüz ben de çıkmadım tek başıma. Dün kv lerle çıktık. Kahvaltıya fln gittik. Dediğin gibi yoksa ben de wc ye bile gidemiyorum çoğu lukla..

Biogaia 5 damla, Nurse harvey's sabah akşam 20 damla cnm.
Gaz damlasını sabah 9 akşam 9 veriyorum.
Biogaiayı da gaz damlası verdikten sonra ki ilk mama da veriyorum. Ard Arda vermiyorum zaman geçmesini bekliyorum.
Mama arttırdıysa doktor hiç merak etme kilo alır. Az gelmiştir cnm. Bu hafta düzelir kafana hiç takma bende de aynı durum olmuşdu.
Günü gününe tutmuyor benimkininde bazı gece öyle güzel uyuyor ki 5 saat kalkmıyor. Mama için ben kalkıyorum, fakat bebeğim mışıl mışıl uyuyor. Bazı gece de ayakta dik tutuyor hepimizi.
Yavaş yavaş düzene girecek diye ümit ediyorum :):):)
Ah ah bu sıpalar. Aynen canım girecek inşallah bakalım..

M muttervonmarienkaefer aslında normal almış Allah Allah
Cuttingcorners Cuttingcorners demek ki bebeler bu ara biraz sıkıntılı hep . Yalnız benim ki değil. Ay dün tüm gün dışarıda uyudu resmen. Geceden beri o kdr az uyudu ki anlam veremiyorum..
Gaz mahvetti bizi. Yatakta yanıma aldım emerek uyuyor ancak
[/QUOTE]
Canın o gün ben rahat bi saat emzirdim iki göğsümü de. Eonra 30 cc mama verdim sonra doktora girdik.. elini bir emişi var doktor dedi ki bu çocuk aç.. ne zmn yedi? Yarım saat anca olmuştu mamayı vereli. Sonra tartınca da yeterli bulmadı. Ne bileyim. Gerçekten de yiyor 60 cc rahatlıkla.

Kuzum valla millete bakma çocuğun istiyorsa ver. Hem anne sütüymüş ne olacak? İştahlı olsunlar tek..

Evet canım mama çoğunlukta. Mememi de sık sık veriyorum ama süt gelmiyor farkındayım.
Ki emme gücü gayet iyi bizimkinin. Biraz da sağmayı denivem bakalım.
Alacak kilo canım. Ben sadece mama yiyor beni emiyor ama yine de doymak bilmiyor gibi.. ağlıyor sürekli..

Canım henüz ben de çıkmadım tek başıma. Dün kv lerle çıktık. Kahvaltıya fln gittik. Dediğin gibi yoksa ben de wc ye bile gidemiyorum çoğu lukla..

Ah ah bu sıpalar. Aynen canım girecek inşallah bakalım..

Gaz mahvetti bizi. Yatakta yanıma aldım emerek uyuyor ancak
Canın o gün ben rahat bi saat emzirdim iki göğsümü de. Eonra 30 cc mama verdim sonra doktora girdik.. elini bir emişi var doktor dedi ki bu çocuk aç.. ne zmn yedi? Yarım saat anca olmuştu mamayı vereli. Sonra tartınca da yeterli bulmadı. Ne bileyim. Gerçekten de yiyor 60 cc rahatlıkla.
[/QUOTE]
Acıktığını anlayınca veriyorum kuzum bakmıyorum kimseye

Kızlar biz de dün akşamdan beri mahvolduk
Gaz sancıları başladı
Dün öğlen uyudu biraz, sonra kendi de uyumadı beni de uyutmadı

Sürekli meme istedi, emzirince de gazın etkisiyle kustu, sonra yine meme kusma derken kısır döngü gibi gece yarısına kadar uğraştık

Eşim bir ara emzik tutturmaya çalıştı ama onu da attı almadı
Bu arada ben de kum döküyorum iki gündür sancıdan kıvranıyorum

En son ben yatıyorum acıkırsa mama verirsiniz dedim yattım hala ağlıyordu yavrum
Babam almış kucağında iki saat uyumuş

Ben gece 2de uyandım, eşimle babam yorgun düşmüştü, onlar yattı sabaha kadar ben baktım

Bugün de emzirdikten sonra eşime verdim sürekli, o gazını çıkardı kucağında uyuttu

Gaz gelince çok fena ağlıyor çığlık atarak, ıkınmaktan mosmor oluyor yavrum

Kızlar biliyorsunuz eskilerin her şeye kendince çözümleri var ama biz güncel anneler bazen güvenmeyip yapmıyoruz bazen de çaresiz kalıp her şeyi deniyoruz

Bizim kız geceden beri gaz sancısından uyumayınca annem kimyonlu su verelim dedi
Bunu bilen veya deneyen var mı

Ben yediklerime kimyon koymaya dikkat ediyorum ama direkt kimyonlu suyu bebeğe vermek nasıl olur bilemedim

Bir de sizler gaz olmasın diye yediklerinize dikkat ediyor musunuz
Gerçekten yediklerimiz sütü bu kadar etkiliyor mu

Kızlar biliyorsunuz eskilerin her şeye kendince çözümleri var ama biz güncel anneler bazen güvenmeyip yapmıyoruz bazen de çaresiz kalıp her şeyi deniyoruz

Bizim kız geceden beri gaz sancısından uyumayınca annem kimyonlu su verelim dedi

Ben yediklerime kimyon koymaya dikkat ediyorum ama direkt kimyonlu suyu bebeğe vermek nasıl olur bilemedim

Kimyonlu su verilirmi bilmiyorum canım. Bende bi kaç defa rezene verdim. Yediklerimede epey dikkat ediyorum. Gaz yapacak şeylerden uzak durmaya gayret ediyorum.

Kuzum meme denemeye devam ediyoruz ama memeyle almaya çalıştığı zaman daha sık acıkıyor haliyle, cc olarak da bilmiyorum o zaman. Acıkınca durmuyor zaten :)
Doktor 2-2,5 saatte 50 cc kadar içebilir anne sütünü dedi sağıp verince öyle yapıyorum mama vermiyorum ben. 3 saati bulunca 70 cc de verebilirsin dedi ama herkes çok diyor 🤔 3 saati pek bulmamaya çalışıyorum
Canim meme almasına sevindim.icerken luk luk ses geliyorsa iyi içiyledir ben ondan anliyorum.birde memeden emmeye başladıkça daha sık istemeye başladı.emerken uyuyakaloyolar cabuk acıkıyorlar.bence içiyorsa sağma.

Kızlar biz de dün akşamdan beri mahvolduk
Gaz sancıları başladı
Dün öğlen uyudu biraz, sonra kendi de uyumadı beni de uyutmadı

Sürekli meme istedi, emzirince de gazın etkisiyle kustu, sonra yine meme kusma derken kısır döngü gibi gece yarısına kadar uğraştık

Eşim bir ara emzik tutturmaya çalıştı ama onu da attı almadı
Bu arada ben de kum döküyorum iki gündür sancıdan kıvranıyorum

En son ben yatıyorum acıkırsa mama verirsiniz dedim yattım hala ağlıyordu yavrum
Babam almış kucağında iki saat uyumuş

Ben gece 2de uyandım, eşimle babam yorgun düşmüştü, onlar yattı sabaha kadar ben baktım

Bugün de emzirdikten sonra eşime verdim sürekli, o gazını çıkardı kucağında uyuttu

Gaz gelince çok fena ağlıyor çığlık atarak, ıkınmaktan mosmor oluyor yavrum
Canim rezene cayi içiyor musun.ben Her gun kimyonlu rezene cayi ve Humana cayi iciyorum o dan mi bilmiyorum cok rahat gazini çıkarıyor.belkide yapısından öyle.
Gazlı olması cok zor canim Allah kolaylık versin.en iyisi damla al canim

Canim meme almasına sevindim.icerken luk luk ses geliyorsa iyi içiyledir ben ondan anliyorum.birde memeden emmeye başladıkça daha sık istemeye başladı.emerken uyuyakaloyolar cabuk acıkıyorlar.bence içiyorsa sağma.
Benimki de uyuyor canım ondan çabuk acıkıyor demekki :) içtiği sürece sağmıyorum kuzum. Tamamen alışır bana inşallah 🙏
Humana gaz çıkarmasına yardımcı oluyor mu canım ? Birkaç gün içtim sonra içmedim ben

Arkadaşlar benim kuzu dün gece 1 saatte uyandı emdi, bugün gündüzde aynı şekilde, beni emdi 30cc mama verdim yine 1 satte uyandı ,kaka çiş güzel bezini ağırlaştırıyo mama bugün bi kere verdim sadece memede de süt var sıkıyorum çıkıyo ama niye saat başı uyanıyo doymuyo mu

canım süte gaz geçmesi diye bisey yok, ancak yediklerinin proteini vitamini geçer, ornegin laktoz hassasiyeti varsa sut ürünlerini çok kaçırırsan sindiremez ve gaz yapar, yada kafein çok aldın huysuz olur uyutamazsin, ornegin çikolata.da.kafein var onu da hesaplamak lazım, yada.yumurta proteini ağır gelir gaz. yapar bebekte..
yada.bunlarla alakasız sadece hava yutar gazi olur, benim ilk kızımda sur alerjisi vardı, 40 gün gözüme uyku girmedi abartmıyorum o kadar.yiprandim, bi gün sinirim bozuldu saglik odağındaki doktorun önüne attim cocugu, tabi adam olur normal dedi yolladı, sonra kendim kakasini düzende analiz ettirdim ve buldum alerjiyi, sut.diyeti ve özel mama verdim çocuğm uyumaya basldi, eğer gecekten sürekli ağlıyorsa biraz sut ürünlerini azalt ama.tammen kesme, çünkü kesn bisey olmadan diyetten çıkartmak sakıncalı, an karnibaharn suçu yok inan, nohutunda ...😊süte gaz.asla gecmez
bu arada diyeti ve mamayı asla.kafama göre vermedim, alerji doktoruna gittim elimdeki test sonuçları ile..

X