2018 Ocak Annelerinin Alışveriş Paylaşımları

Kızlar bebek bakım listesi yapsaniza yararlaniyim bende burun aspiratörü alt değiştirme bezi küvet seti emzik biberon falan hangi marka önerirsiniz yavaştan hazırlıklara başlayalım diyorum
Canım dün bir liste paylaştım ben. Belirlediğim ürünlerin markalarını parantez içi belirttim.
Küvet için babyjam katlanır küvet düşünüyorum yeğenimde kullandık hala kullanıyoruz çok memnunuz her yere giriyor, düşün yaz tatiline bile götürdüler otel hijyenikliğine güvenmedikleri için.
Maşrapa, kova A101 bim gibi yerlere geliyor denk gelirsem öyle alacağım.
Alt değiştirme kullan at olacak.
Aspiratör araştırması yapmadım henüz çevre ve net araştırması yaparım bir.
Biberon cam avent düşünmüştüm ama ablam dün onun ucunun Yenidoğana uygun olsa bile bebeğin kabul etmediğini o yüzden chicco kauçuk başlık kullandıklarını anne memesi gibi olduğunu söyledi. a. Chicco cam ve kauçuk biberon olabilir o yüzden. Tekrar bakacağım buna. Emzikte de chicco tam kauçuk ve avent silikon arasında kararsızım.

Cok sağ ol canım herkes öyle arastirsa hem kaliteli eşya alırız hem de gereksiz almamış oluruz baktım listene bende cinsiyeti öğrenir öğrenmez kıyafetleri halledecem ins

Canım ben de tereddütte kalmıştım yazarken dediğin gibi önerilmiyor genellikle. Alacağımı sanmıyorum da yazarken hızımı alamamışım

L Lilyumm_ cum katlanabilir baby jem kuvet demissin peki onlar yine baby jem in kuvet ayagiyla uyumlu mu biliyo musun?
Aspirator olarak ben otribebe nazal burun aspiratorunu not almisim bikac iyi yorum gorunce ona bi bak istersen.
Bir de ben bebe yagi diye not dusmusum de ilk baslarda onermiyolar miymis bebe yagini?
Ben banyo urunleri ve bakim urunleri olarak sebamedi tercih edicem galiba.
Pisik kremi olarak ta arkadasim sudo cream den cok cok memnun oldugunu soyledi onunla bi girizgah yaparim artik

Canım küvet ayağıyla uyumlu mu hiç bilmiyorum ama sonuçta aynı marka aynı ebat olduğuna göre uyumludur diye tahmin ediyorum güzel bir ürün. Tabii senin bel sorunundan dolayı ayağının olması daha önemli. Otribebe benim de aklımda onu alırım diye düşünüyorum. Bebe yağlarının birçoğunda petrol türevleri var ne yazık ki. O yüzden doğal içeriği yüksek bir yağ ya da krem alırım burts bee, bella b, earth mama olabilir. Sebamedin ürünlerinin çok iyi olduğunu söylüyorlar banyo ürünlerinde onu tercih edebilirim. Sudocrem ablamın baş tacı 14 aylık bebek bir kere pişik olmadı çok şükür :)

O zaman ben de listeme bebis icin bebe yagi yerine krem ekleyeyim.
Ha bu arada ben gogus ucu kremi yerine saf zeytinyagi kullanmaya karar verdim kullananlar pek memnun kalmis. Bir de silverette diye gumus gogus ucu koruyucu var avent gogus kalkani yerine alabilir.
Kk dan kullanan birisine de ozelden sordum cook ama cok memnun kalmis.
Bunlari hani belki siz de arastirirsaniz akliniza daha yatar diye soyluyorum.
Ben degisik alternatifleri duymayi seviyorum cunku en son karari iclerinden nihayetinde yine biz seciyoruz sonucta.

Evet canım farklı fikirler güzel oluyor zeytinyağı çok mantıklı mesela iyi oldu paylaştığın not alayım bunu

Bebelere bebe yağı yerine zeytinyagida ssürülüyormus galiba biraz ısıtip sogunca surulebilirmis ben onu deniyicem ya da bebelere özel nemlendirici kremle masaj yaparım gaz sancisi falan olursa iyi gelirmis banyodan sonrada rahatlatır

Daha az once denk geldim instagram'da hemen sordum :) fiyatı cokkk fazla o yuzden o kdar niyetlenmisken vazgecicem ben plastik göğüs kalkanı da yeterli olur umuyorum krem vs ile bu arada fiyatı 265 liraymış

Daha az once denk geldim instagram'da hemen sordum :) fiyatı cokkk fazla o yuzden o kdar niyetlenmisken vazgecicem ben plastik göğüs kalkanı da yeterli olur umuyorum krem vs ile bu arada fiyatı 265 liraymış
Ben ebebekte rastladim gogus kalkanina.
Sekline semaline baktim caktirmadan gogsume bile tuttum
Ama gogus seklinde degil yahu o kalkanlar nasil takiliyo ben anlamadim. Esneyen bisey de degil anlayamadim valla

Ben ebebekte rastladim gogus kalkanina.
Sekline semaline baktim caktirmadan gogsume bile tuttum
Ama gogus seklinde degil yahu o kalkanlar nasil takiliyo ben anlamadim. Esneyen bisey de degil anlayamadim valla

Canım göğüse gelen kısmı biraz daha tene yapışan tipten anladığım bi de göğüse oturur ustune de sutyen takılır diyolar oyle okudum:)

Kızlar bebek bakım listesi yapsaniza yararlaniyim bende burun aspiratörü alt değiştirme bezi küvet seti emzik biberon falan hangi marka önerirsiniz yavaştan hazırlıklara başlayalım diyorum

Burun aspiratörü en sık kullanacağımız şey olabilir plastik bölüm kalıyor arkasına normal bulaşık süngeri bile koyabilirsiniz kızımda sürekli Yen'i aldım ama sünger sonra int görmüştüm otri bebe alırım yine

Biberon dr browns aldım avent Yenidoğan ikisinden birisini öneririm benim aldığım gaz yapmayan özellikli kızımda çık memnun kaldım inşallah uzun süre gerekte olmaz...

Emzik biraz şans işi ama bakalım ne olacak.

Küvet fiks hasit içine öyle tutması için aparat örtü almadım bebepin vücüdü o soğuk hava da dışarda kalıyor kullanışsız geldi bana.

Alt değiştirme bezi gezmeye giderken Altı murşanba gibi olandan evde de kullan at gibi olandan kullandım genelde 1 ay kadar ıslak mendil kullanmadım öyle pamuk gibi ki popıları
Küçük bir kova gerçekten minik aldım içine de ağız mendillerinden birisini koydum çiş kaka ne yaptıysa hafifçe böyle sildim.

Bez prina kullandım şimdi komili düşünüyorum.
Umarım hassas olmaz çektirmez

Bakım ürünleri sebamed tek geçerim. Veya mustela (cildi çok hassas olur ise )

Şimdilik aklıma gelenler Bunlar.

Göğüs Kalkan'ı demişsiniz buna hiç ihtiyacınız olmayabilir de o genelde göğüs ucu çatlayan acıyankar için göğüs pedi alabilirsiniz ilk zamanlar sütler akabiliyor yada Bebek memeyi emiyor uyuyor göğüs uyarı aldığı için süt devam ediyor ben öyle çok misafir karşısına çıktım göğüs uçları ıslak ıslak

Bebek yağı yerine zeytinyağı süper olur
Fısfıslı şişe alın küçük koyun içine doğal doğal bebekler zaten mis kokar normal yağa ne gerek.

Göğüs ucu kremi lansinol midir nedir o iyi ama baktınız ağrı sızı yok hiç kullanmayın.
Ben bu kez almayacağım bile. İlkinde olmadı bunda da olmaz diye düşünüyorum.

Ya ben olursa diye cok korkuyorum acaba hangi tipler gogus ucu catlagina daha yatkin. Benim gogus ucum ne cok kucuk ne cok buyuk. Cunku bir kere catlayan bebegimi emzirirken canim gidiyordu fln seklinde yorum yapinca insan tedbirini hemen alsin istiyor. Insallah catlamayiz

Bu arada bebeler kis bebesi olacak malum. Her ne kadar ev sicak olsa da banyi yaptirirken banyo yaptiracagimiz ortamin ona gore olmadi lazim. Ben bir de fanli isitici alacagim. 5 dk da ufak bir odayi hamam gibi yapabiliyot

Merhaba hanımlar, bende aldıklarını yazıyım. İki tane body ve emzik aldım yalnızca Ama 20 tane fln body + tulum , 0-6 ay anne yani beşik, küvet, ve yan yatırma yastığı ve 1 tane nevresim takimi arkadaşlarımdan hediye geldi. Bugun de odasina tek kişilik bazalı büyük yatak almayı düşünüyorum. 6 aydan sonra yan koruma bariyerleri ve yatak yani koruyuculari ile orada yatirmayi planlıyorum. Dr browns ve aventin biberonlarini alicam 150 ml olanından ama cam mı plastik mı alsam karar veremedim

Hiç dert etme o dediğim markadan al 36-37. Haftanda başla kullanmaya sonra doğduktan sonrada öyle emzirmeden sür bir şey olmaz.
Islak kalmaması lazım bide göğüs pedi tamam işte.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…