2017 Şubat Anneleri

Canım herhangi bir riskli gebelik söz konusu değilse doktorunla görüşüp tandemi dene istersen..
Her şeyde vardır bir hayır belki de oğlun kardeşi bile emmek istiyor..
LLLTürkiye sayfasında birkaç tandem deneyimi var anneler tarafından yazılmış istersen bir göz at.

Bir hasta bebekte bende var... 4 gündür fena tikaniyor boğazı burnu. Ates yok cok sukur ama rahat değiliz 1 haftadir ek gida almıyor sadece emiyor. Ilaci zor veriyoruz kusuyor hemen..
Geçmiş olsun cnm 15 gün önce benim oglanda öyleydi ek gidayi reddediyor anne sütünü bile az alıyordu. 1 hafta istahi azdı çok şükür şimdi daha iyi. Biraz kilo verdi hatta. İnş kuzucugun bir an önce düzelir sağlığına kavuşur.

Can'ım teşekkür ederim ama kesmeyi düşünüyorum . İlk gebeliğimde olduğu gibi sağlıklı beslenemiyorıö ve karnımdaki bebeğim ultrasonda geriden gittikçe vicdan yapıyorum . Emzirmek Harika bişey çok şükür emdi 7.5 ay . Hiç emmeyen bebekler aklıma gelince yeter artık diyorum . Birazda kardeşini besleyeyim

Ben geçen hafta avent'in suluğunu aldım. Su doldurup eline verdim ve ilk denemede içti :))
Sık sık teklif et bakalım sen de

Ben geçen hafta avent'in suluğunu aldım. Su doldurup eline verdim ve ilk denemede içti :))
Sık sık teklif et bakalım sen de
Veriyoruz ama daha beceremiyor bizim Minnos. Sadece pipet verip biraz su koyuyorum pipet içine onu çekiyor. Biraz daha zmn var sanırım. Bende avent aldım acaba markada dolayi mi çekemedi diye de düşündüm ama mantığı anlayamadı.

Canım benim Allah sana kolaylık versin, işin zor valla...Ama sana katılıyorum bir an önce emzirmeyi bıraktırmalısın,yoksa kardeşi iyi gelişemez. Doktorun bu konuda öneride bulundu mu ?

Şimdiki bebeğin cinsiyeti belli oldu mu?

Öncelikle sağol Cnm bakalım dün gece başaramadık . Grip biraz ağlayarak uyanınca biberonu almadı ve dahada ağladı . Sesi gidince mecbur meme verdim bu gece yine deneyeceğiz . 1 yaşında olsa bu kadar uğraşmam devam sütüne normal sütü bardakta veririm yada gece bu kadar uyanmaz büyük olsa . Meme bebeği 8 aylık olsada sık uyanıyor . 6 diş çoktan çıktı bile bu arada henüz karnındaki bebenin cinsiyeti belli değil . Haftaya 2 li test için gidicem belli olur belki . Dua edin bana alsın biberonu kafama çok taktım

Canım yazmicam yazmicam diyorum ama dayanamadim yanlış anlamazsın umarım.
Hamilesin Rabbim sağlıkla kucağına almayi nasip etsin ama bebeğinde küçük belkide karnındaki bebeğin minyon yani çok kilolu bebek olmayacak gelişimi çok geride değilse bebeğini şimdi sütten kesme bence,oda süt kuzusu tabiki sen annesisin en iyisini bilirsin ama iyice bi araştir biberonlarida dene. Biberon almazsa mecbur süt vereceksin. yani bir destek al emzirme kursu olur hocasi olur 8 aylık bebeğininde dengesini bozmadan kesme şeklinde

kalimero87 canim derandiren hakli ilerde keske dememek icin iyi düşün vitaminleri al beslenmene dikkat et o kadar tandem yapandan neyin eksik ben 5 aydir sagip veriyorum emzirebilmek icin herseyi verirdim ayrica annem kardesimi erken kesmis hamile kalinca onun bunyesi daha zayif her defasinda kucugune ve anneme hakkima girdiniz der annem cok uzulur keske emzirseydim yada hamile kalmasaydim diye aradan 18 sene gecmis sen düşün sık sık sütümü az verdin onlari cok emzirdin der bence yapabilirsin bi emzirme kocundan destek al gerekirse kıyma kuzuya

derandiren merhaba kızlar, çok sağolun duyarsız kalmadınız .
Sizde kendinizde haklısınız belki ama gerçekten artık karnımdaki daha ağır basıyor. İlerde vicdan yapmaktan korkuyorum minyon olursa. Artık biz herşeyi yiyoruz teyzeleri . Geceleri bile ağırlaşınca işkence olucak geceleri 5-6 kez emzirmek . 55 kiloyum ve bünyem zayıf :) sizde biliyorsunuzki akşama kadar bu sıpalara çorba yoğurt koştırypruz . Bi çok doktor kes Dedi . Tandem vs çok sıcak gelmedi . Karnımda olmasa belli denenebilir derim ama karnıma düşünce başka düşünür oldum .

Son düzenleme:
Bu arada güzel haber memeden kestimmi bilmiyorum en son 12 saat önce emzirdim ve gece biberon aldı oğlum (60cc). Şükür yormadı bizi . Meme verirsem bir daha biberon almaz diye korkuyorum . Benim amacın en azından gece biberon alsa gündüz 1-2 kez emziririm . Ama beyefendi sabaha kadar iliğimi kuruttuğundan kesmek en mantıklısı .. Bu sabah kahvaltı yerine biberon verdim çok diretmeden aldı . (60cc)
#Size sorum Yen'i geçtiğimden artırarak kaç cc ye çıkmalıyım devam sütünde. 8 aylık sayılırız
#2-3 defa yeterli olurmu ?
#Hangi öğünler tercih edilmeli ?
#Son olarak akşam kaşık maması veriyorum yatmadan onu kesmeliymiyim acaba ? En azından 2 paket bitene kadar vereyimmi ?

Cevap verenlere teşekkür ederim .

Hakkınızda hayirlisi dilerim ikiside sağlıcakla büyürler.
Ablamda bebeği 3 aylıkken hamile kaldı ve sütten kesti.ek gıdaya geçtiklerinde her sabah köy yumurtasına azcık pekmez karıştırıp yedirdi yeğenime toparladi hiç gerilemedi gelişimi sana fikir olsun diye yazdım. Allah yardımcın olsın

Dualarımız seninle canım, inşallah hamileliğin de rahat geçer. Benimki de 5 aylıktan beri ne biberon ne emzik alıyor, katı gıdaya da tam geçmiş değiliz. Ana menüsü benim :) geceleri de bol bol emmek istiyor bazen 3-4 kere kalkıyor. Allah hepimize kolaylık versin. Karnındaki bebiş de sağlıklı doğar inşallah.

Sağol Cnm benim . Sabah köy yumurtası , peynir , pekmez , tereyağ vs ıhlamur ile bulamaç yapıp veriyorum . Yoğurdu kendim yapıyorum . Çorbaları muhakkak ilikli kemik suyu yaptım onlardan atıyorum . Hepimiz aynı şeyi yapıyoruz gerçi . Sosyal medya sağolsın . Oğlumun kilosu iyi o yüzden içim rahat.. sende sağlıkla büyüt evladını ..

Sağol Cnm şükür alıştı devam sütüne .. işte hepsi kendi düzenini kuruyor. Rabbim sağlıkla büyümelerini nasip etsin hepsinin ...

Merhaba guzel anneler.ozellikle anne sutu veren arkadaslara soruyorum ek gidayi ne kadar kac kasuk ya da kase veriyosunuz?benimki agzini kitliyo cogunlukla 1-2 tatli kasigini gecmiyo sebzelerde.kasik.mamasi,kahvaltida yumurta ya dapeyniri yiyor bol bol emiyo.ise basladigimdan kendimi suclar oldum kac cesit yemek denedim yok.bi yol gosteren olursa cok sevinirim

Ben bir yerde okumuştum kaç ay ise o kadar yemek kaşığı ölçü olsun diye .. Cnm seninde 8 aylıktı dimi? Yen'imi geçtiniz ek gıdaya? Bizimkide pek iştahlı değil ama her öğün oyunla filan ağzını açık yakalayıp tıkıyorum . Tabi ağlar istemezse devam etmiyorum dişten dolayı iştahsız dönemde olabilir

Yeni 8 aylik olduk.ben de kandirip agzina veriyodum ama acmiyo artik agzini. disi de cikmadi bayagi sertlesmis sanirim az kaldi.senin de bebisin hayirli olsun saglikla kycagina al insallah.

Merhaba kizlar keyifler nasil bebisler ne alemdeler benim kiz cok sukur dislerni cikardi 1 ay surdu cilesi alttan iki disi geldi simdi de ustler sis.Emmeye devam ediyor ama tuhaf huylar edindi sadece yanina uzandigimda emiyor kucagimda vs memeyi alip birakiyor bir tuhaf hareketler ek gida isi de sarpa sardi bzen bi oguj bazen 3 ogun Allah ne verdiyse kahvaltiyi tek tek almiyor lapa halinde veriyorum max 2 yemek kasigi aiyor oglden sonra az corba uyumadan da muhallebi arada eline ne gecerse kemirmeceler sabaha kadar memede durmak istiyor herifle yataklari ayirdik nerdeyse gizli sakli bulusur olduk oglum ayri kiskanc kiz kene gibi mememde kan ilaci hala vermiyorum ama kan sayimi yaotima planim var bu hafta sonuca gore krar vericem.Simdilik bizden bu kadar sizleri ve kuzulari opuyorum ha bu arada kahvalti icin bana bi yol gosterin nooolur naomaliyim nasil alistirmaliyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…