2017 Şubat Anneleri

Bazı markalar ne kadar da abartı öyle ya. Gap in Montuna baktım 350 400 lira fln. Ve arkadaşın dediği gibi polyester. El kadar ürünlere
Yok canım bizde de durum aynı direk ağza:KK48: biz erken yaptık daha zamanı var bence
Benim oglan da direkt ağzına alıyor. Biraz daha zamani var dediğiniz gibi

Bayramdan bugüne yazmamışım...
Geceden beri oturdum okudum 60 sayfayı:kahve::KK53:
Genel itibariyle diş, ek gıda, uyku sorunları, bebelerin yürüme/emekleme çalışmaları ve kışlık kıyafetler üzerineymiş muhabbet...

-Bizde hala diş yok, şişme kabarma vs emaresi de yok...ve çook işime geliyo böylesi..inşallah sıkıntısızca bi sabah uyandığımda çıkıvermiş olur dişler:KK48: armut piş ağzıma düş çekirdeğin de olmasın :KK53::KK76::halay: ahh..hayaller ne güzel...:KK37:

-8. Ayımız itibariyle benim pofuduk emmeyi bıraktı..zaten bol zamanında 3-4 saatte 70 ccden fazla çıkmayan süt şimdi günde 10 cc:confused: olsun onu da sağıp veriyom 1 kaşık da olsa şifa olsun:KK36:
Temsili Beslenme rutini:
6.00 kalkış
7.00 mama
8.30 kahvaltı (labne-1yumurta sarısı-yoğurt karışımı+1kaşık ezilmiş zeytin-rendelenmiş salatalık ve biraz meyve suyu(fileden emiyor)
Ara öğün (eline meyve dilimi ya da fileye koyulmuş meyve)
12.00 mama
14.00 civarı yoğurtlu pirinç lapası/çorba/haşlanmış sebze püre ya da eline (bunlardan biri)
15.30 mama
17.00 meyveli yoğurt/sütlaç/ (ve bu hafta özellikle aşurenin suyu ve buğdayından- şekeri çok azdı bizim aşurenin)
19.00 mama
20.00 uyku....
Dediğim gibi bu liste temsili.
Tam bi rutinimiz yok ama yoğurdu sevdiği için genelde ordan yürüyom:KK53::KK48:
Ve 3bucuk-4 saatte bi en az 160-170 cc mama veriyorum.

-gündüz uykusu teke düştü..öğlen bi 1-2 saat uyyo bi daha da yok.
Gece toplam 10 saat uyku ve en az 3 kere uyanıyo.ona da alıştım şükür Allah başka dert vermesin...

-yürüteçe bayılıyo tüm evi geziyo onla, oturmak ve uzanmayı hiç sevmiyo gezenti:rolleyes:
Bi defa karyoladan düştü bi daha da yalnız bırakmadık yatarken..uykuya sallanan hamakta dalıyo.gece babasıyla aramıza alıyoruz. Son 2 haftadır aramızda ve gece birimiz kalktığında diğerine haber veriyoruz dikkatli olsun diye. ..sağolsun kendi koca yatağından nefret ediyo hanımefendi ve hamağı da dar olduğu için terleyip uyanıyo..o nedenle şimdilik karyolaya koyun koyuna sığışıyoz bakalım..bi bacağını bana ötekini babaya sallayıp uyyo..keyfini seviyim:KK48:

-kıyafet olarak gece uyku tulumu giydirmiyorum zaten aramızda üstünü açamıyo ki yalnızken de ince battaniyeyle bile terliyo. Dışarı için şimdilik polar kaban aldım. Kanserojen vs. dikkat edenlere hayran olmakla birlikte onları alkışlayıp :KK9:anam babam usulüne devam ediyom:KK53: yani yiyecek dışı da çok dikkatli değilim sadece bulunduğu ortamda fazla tel bulundurmayıp mümkün mertebe tv pc ve telden uzak tutuyom okadar...

Benden şimdilik bukadar:KK69:
Öperim:KK15::KK15::KK15:
(Bdv.ye kaçtı:KK55:)

Bugün kimse yazmamış..
Nerelerdesiniz kızlar??
Biz dişle birlikte hasta olduk analı oğullu ben mide mi üşüttüm sanırım oğlumda da öksürük ve balgam var..
Neyse ki buhar makinesi az da olsa düzeltti onu..
Burnunu zoraki açıyoruz ama hasta hasta koridora kadar emekleyip orta sehpaya tutunup kalkmak en iyi ekşınları arasında..

Bugün kimse yazmamış..
Nerelerdesiniz kızlar??
Biz dişle birlikte hasta olduk analı oğullu ben mide mi üşüttüm sanırım oğlumda da öksürük ve balgam var..
Burnunu zoraki açıyoruz ama hasta hasta koridora kadar emekleyip orta sehpaya tutunup kalkmak en iyi ekşınları arasında..
Gecmis olsun cnm Rabbim Sifa versin inş hemen iyilesirsiniz.
Kimse uğramaz olmuş buraya herkes minnoslar ile uğraşıyor sanırım. İyice yaramaz oldular :)
Pipetli suluk kullanan var mı aramızda kızlar. Ben aldım ama bizim oğlan çekemiyor daha. Sanki bebişlerden biri kullanıyordu ama kimdi tam hatırlayamadim. Alıştırmak için ne yapabilirim ya da kendi kendine mi öğrenecek.

Kimse uğramaz olmuş buraya herkes minnoslar ile uğraşıyor sanırım. İyice yaramaz oldular :)
Pipetli suluk kullanan var mı aramızda kızlar. Ben aldım ama bizim oğlan çekemiyor daha. Sanki bebişlerden biri kullanıyordu ama kimdi tam hatırlayamadim. Alıştırmak için ne yapabilirim ya da kendi kendine mi öğrenecek.
Sağol canım inşallah..
Ver eline oynasın öğrenir birkaç deneme sonrası ben düşünce dökülmeyen suluktan kullanıyorum..
Benim oğlum da başta anlamadı hatta sinirlerdi su gelmeyince sonra ağzında geveleye geveleye öğrendi..

Benim kızım kullanıyor. Youtubeda bebeklere pipetle içmek nasıl öğretilir diye videolar var. Ordaki teknikle 4 aylıkken öğretmiştim. Bizimki biberon almadığı için anne sütünü dahi pipetli sulukla veriyor babası ben işteyken.

Bugün kimse yazmamış..
Nerelerdesiniz kızlar??
Çok geçmiş olsun canım sana ve Tuna'ya.salgın var kimi görsem hasta dikkat etmek lazım

Bugün kimse yazmamış..
Nerelerdesiniz kızlar??

Çok geçmiş olsun :KK43:

Bizimkinin de favorisi tutunup kalkmak. Ama sürünen çocuk artık sürünmek istemiyor hep tutunup yürümek istiyor ne olduysa cadıya :işsiz:

Sağol canım inşallah..
Ver eline oynasın öğrenir birkaç deneme sonrası ben düşünce dökülmeyen suluktan kullanıyorum..
Benim oğlum da başta anlamadı hatta sinirlerdi su gelmeyince sonra ağzında geveleye geveleye öğrendi..
Bende su için avent in alıştırma bardağıni kullanıyorum ters dönünce dokulmeyenden onu rahat kullanıyor ama pipetliye alışamadık daha. Dediğin gibi geveleye geveleye öğrenecek

Benim kızım kullanıyor. Youtubeda bebeklere pipetle içmek nasıl öğretilir diye videolar var. Ordaki teknikle 4 aylıkken öğretmiştim. Bizimki biberon almadığı için anne sütünü dahi pipetli sulukla veriyor babası ben işteyken.
Maşallah kızın çok erken öğrenmiş. Sen deyince izledim bende o şekilde deneyim faydası olur.

Bir hasta bebekte bende var... 4 gündür fena tikaniyor boğazı burnu. Ates yok cok sukur ama rahat değiliz 1 haftadir ek gida almıyor sadece emiyor. Ilaci zor veriyoruz kusuyor hemen..

Kızlar merhaba, yardımınıza ihtiyacım var . Oğlum ek gıdaya başladı ve 7.5 aylık şuan gebeyim tekrar hatırlarsanız . (3 aylık) Memeden kesmek için 15 gün uğraştım ama almıyor bi kaç biberon değiştirdim almadı . Kaşıkla dahi sevmedi devam sütünü. Bebelac gold denemiştim . Şimdi aptamil aldım ve chicco marka anne göğsüne benzeyen biberon siparişi verdim . Sizde nasıl yöntemler denemeliyim . Gece 1-2 kez denedim almamıştı . Gündüz en fazla 1 kez gece ise 3 kez emiyor . Bayağı azalttık ama devam sütü olmadan daha fazla olmuyor . Gece yatmadan kaşım mamada versem 2-3 saate kalkıp emmek istiyor .. emzik falan almadı yani işim zor gibi .. cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler .

Bir hasta bebekte bende var... 4 gündür fena tikaniyor boğazı burnu. Ates yok cok sukur ama rahat değiliz 1 haftadir ek gida almıyor sadece emiyor. Ilaci zor veriyoruz kusuyor hemen..
Geçmiş olsun Cnm. Bu 2 haftalık hava değişimi etkiledi bizide. Hafif soğuk alğınlığı bizdede var . Geçer inşallah tez zamanda

X