2017 Şubat Anneleri

Selam kızlar.
Biz 7 ay 16 günlüğüz.
Pazartesi çocuk doktoruna ve göz doktoruna randevumuz vardı.

Kızım 5.5 aya kadar anne sütü aldı kilo alımı az diye ek gıdaya başladık ama öyle az az yani daha çok anne sütü alsın diye pek umursamadım.

7.735 Gr ve 69 cm olmuşuz 1 ayda 1 cm uzamış ve 335 Gr kilo almış.

Doktorumuz dedi ki ek gıdaya başladığında 500 Gr mın altına düşmeyecek, kilo alımı iyi değil biraz ek gıdaya yüklen dedi.

Ve benim kızım sürekli hareketli ve diş çıkartıyor bense kilosunu gayet normal buluyorum ve içimden o kadar ek gıda vermek gelmiyor.
Ama bu arada sanki ek gıdayı biraz reddediyor gibi.

Yeşil kaka için normal değil dedi ve bağırsak düzenleyici verdi.
Hep gittiğimiz doktorumuz başka hastaneye geçti ve baslayamadığı için gidemedik.

Ama kendi doktorumuzda aynı şeyleri söyledi.

Doktorun yanına emipde gitmiştik kızım emmeden sonra lor gibi kusar genelde ve ara ara ağzına gelir kusması.

Reflü dedi ve onun için de gaviscon verdi.
İkisinide bir ay kullanacakmışız.

En önemlisi de göz doktoru pek iyi şeyler söylemedi.
Göz dereceleri aynı değil.
Ve beyaz görme yüksekmiş.
Bunlar için net birşey söyleyemiyorum.
12. Ayda tekrar çağırdı eğer düzelmezse gözlük tedavisine başlarız dedi.
Ve ben buna çok üzülüyorum.

CAnım öncelikle geçmiş olsun .. kilo ile ilgili anne olarak endişelerini anlıyorum ama bana sorarsan kilosu gayet normal.. ayrıca 6 aydan önce ek gıdaya başlamayın denmesinin sebebi de zaten bebişlerin sindirim sistemlerinin bağırsaklarının buna yeteri kadar hazır olmaması.. 1 yaşına kadar temel gıda anne sütüdür.. ek gıdayla karın doyurulmaz. Eğer süt yetmiyorsa bebek aç ise mama takviyesinde bulunulmalıdır. Bunu diyince "evde yaptığımız yemekler mamadan bin kat iyi " derler genelde ama çocuğuna hiç süt verememiş hep mamayla beslemiş anneler var ne yapsınlar mamayı bırakıp çorbayla mı doyursunlar o zaman diyorum ben hep.. 6 aya kadar normal görülen mama nedense bi an da tü kaka oluyor.. millet olarak alışmışız çocukların ağzına ne bulsak tıkıştırmaya..

Ve hem bağırsak düzenleyici verip yeşil kaka normal değil diyip hem de ek gıdaya yüklen demek çok ama çok saçma bana göre.. bağırsaklarda bi anormallik varsa demekki tam tersi yüklenmemek gerekli. Bizim doktorlarımız hastayı çok sever malum.. doktorunuza illaki güveniyorsunuzdur ama malesef önce hasta edip sonra iyileştirmeye çalışanları da gördü bu gözler.. her neyse .. bence sen yine anne sütüne ağırlık ver bırak ek gıda ek olarak kalsın..

Göz için de için rahat edecekse başka bir doktora daha göstermeni öneririm.. inşallah ilerlemez gerek de kalmaz ama eğer gözlük kullanarak geçecek birşey ise çok da üzülme Allah başka dert vermesin.. bize üzülme demek de kolay ama gerçekten Allah dermansız dert vermesin.. inşallah düzelir minnoşun gözleri.. canını sıkma lütfen ..

Bazı dr'lar alem yahu..

Kime ve neye göre zayıf acaba çünkü bizde aynı kilolardayız ebeveyn olarak da zayıfız..
Ayrıca yeşil kaka fazla beslenmekten de oluyor..

Reflü için de hemen ilaç vermesini doğru bulmadım..
Sık ve daha küçük miktarda besle bir bakalım iyileşme olmazsa diğer etkenlerle ilaç tedavisi uygulayabiliriz demeliydi..

Göz derecesi de çoğunlukta genetik maalesef..
Gözlük küçültme yapmıyor derece de, sadece büyümesini engelliyor..
Yeğenime bir kaç ay önce miyop teşhisi kondu öyle az da değil 4 derece.. Annesinde hem astigmat hem miyop var..
3 yaşında ve hala alışamadık gözlük takmaya..
Geçmiş olsun umarım derece gibi bir problem de çıkmaz..

Teşekkür ederim canım.
Allah razı olsun.
İnşallah çözülür ve ilerlemez.
Annelik çok zor gerçekten.
Allah tüm evlatlarımıza sağlık sıhhat versin.

Bilmiyorum canım ya kafam karıştı valla.

Güveniyorum aslında zaten bu sefer kendi doktorumuza gidemedik.

Bana görede iyi kilosu , ek gıdayı yine ek gıda olarak kullanmaya devam edicem inşallah.

Kaşık maması önerdi bakalım ona başlamak istiyorum ama bilemiyorum da.

Başka doktora daha gitmek istiyorum göz için inşallah.

Sağol canım.

Bende anlamıyorum canım ya iyice karıştım yani.

Bana göre iyi kilosu ek gıdayı yine ek gıda olarak vericem.

Yani bana iyi geliyor kilosu dış görünüş olarak.

Zaten diş çıkartıyor ve çok hareketli maaşallah durduğu yerde saniye durmuyor.

Sizede geçmiş olsun canım.

Bendede göz sorunu var.
İnşallah benzemez ve ilerlemez.

Aa çok geçmiş olsun canım bende aynen öyle yapıyorum ama bağlicam artik havada serinledi sıcaklamaz. Atmaya çalışıyor kendini
bizimki icinde dikelmeye calisiyor
gecmis olsun

Canım biz hala 7.250 gramız sağlıklıysa üzülme. Ben yoğurt bisküvi falan veremiyorum diye bazen takıyorum kilosunu kafama sonrada çok şükür diyorUm iyi olsunlarda.

Gözleri içinde geçmiş olsun inşallah öyle birşey yoktur varsa bile gözlükle düzelir belki kötüyü çağırma iyi düşün

Merhaba tatlım ben 8.30-12.30 arası ayrı kalıyorum kuzumdan okulda da 2 derste bir sağıyorum tek göğüsten 80 ml çıkıyor ama teneffüs kısa olduğu için tam sağamıyorum evde de emzirdikten sonra sağmaya çalışıyorum tazyik sorunu olmasın diye 40 ml falan çıkıyor ilk zamanlar birkaç damla çıkıyordu şimdi artmaya başladı. Ben yokken sadece süt içiyor bir kere de tadım yaptırıyor annem blw usulü gittiğimiz için :) gayet doyuyor bu 400 gr almış :) gece çok sık uyanmıyorsa sen kalkıp sağabilirsin. Düzenli sağmak önemli düzenli sağarsan alışman ve daha çok süt çıkarman kolay olur :)))

Benimki de öyle sık kalkardı artık daha da sık kalkıyor yanımda yatırıyorum bol bol emziriyorum o arada da uyuyorum

Benimki avent manuel sanırım bir ayarı var elektriklinin ilk başta hızlı sonra yavaş yaparsan belki faydası olur ben Manuelle öyle sağıyorum

Kızlar merhaba, oğlum el ayak hastalığı nasıl yakalandı.
Salgın var dikkatli olun.
Bizim doküntülerimiz çok az doktor hafif atlatcak dedi, şükür.

Çok geçmiş olsun inşallah kısa sürede atlatır

Kızlar kaşık maması kullanan var mı ?

Duyuyorumda sormak istedim.
Ek gıda alıyoruz ama hiç mama yemedi.
Kaşık maması kullanmalı mıyım ?

Benimki de yemedi ilk ay biraz mama kullanmıştık. Hiç kaşık maması da vermedim eksikliği önemli değil bence katkı maddeleri var içinde bence

bende nolsun uğraşıyorum pıhtılaşma için tahlıl verdım yenıden gebelık düşünüyorum yenıden başladım çalışmalara

Allah kolaylık versin canımm :) inşallah gönlünce olur herşey hayırlısıyla :)

Ben yine inatla her uyabisinda emzirmedrn uyutmaya calistim bi hafta icinde duzelm3ye başladık. Eh iste en azindan 4 saati bulduruyoruz insaallah 6 7 saatlik uykulara gecis baslar..

Canim cok gecmis olsun kesinlikle baska bir goz doktoruna daha gidin ayrica pediatrik goz doktoru mu gittigniz

Kızlarrr günaydın . Hatırladınız beni dimi Ne güzel devam ediyorsunuz . Ben oğlum 2 aylık olduktan Sonra İnan'ın giremedim . Tabi şimdi 7 aylık olduk .. Eskiden işyerinde kolaydı ama şimdi minnacık telefonda düşük gb internetle zor oldu şimdi tekrar 11 haftalık hamileyim ama mutluyum haber vermek istedim benim durumumda olan varmı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…