2017 Şubat Anneleri

Arkadaşlar bebeğini süt sağarak besleyenler vardı. volkicansu geldi aklıma başka kimdi? Bir de işe başlayan, eve süt sağıp bırakablar, sorum size... kaç saat aralıkla sağıyorsunuz? Her bir göğsü kaç dakika sağıyorsunuz? Ne kadar süt çıkıyor? Bebeklere ne kadar süt bırakmalıyız evde? Bu hafta çalışmaya başladım. Daha önceden de süt sağıyordum ama sadece dışarı çıkacağımız zaman emzirmek zorunda kalmayayım diye biberonla vermek için veya uyku öğünü olarak vermek içşn sağdığımdan miktara takılmıyordum. Şimdi biriktirmek için sağıyorum ya sanki çok az süt çıkarıyorum gibi geliyor. Bir günde 150 cc ancak biriktirebildim kızımın emdiğinden hariç, canım sıkıldı. Üstelik yarısını o gece uykusuna yattıktan sonra sağdım. Yetecek mi acaba sağdıklarım. Ek gıda alıyor ama doyumluk yemiyor üstüne yine emiyor

3 ayliktan beri sagiyorum canım gecen aya kadar 3 saatte 1 120civari sagiyordum sabaha kalirsa 160-200 görüyordum bu ay birseyler tadmaya basladik sagmayi azalttim 1 ögün de kasik mamasini biberon seklinde veriyorum o arada sagabilme firsatim olursa sagiyorum mesela gece mama verdim sagdim 80cikti sabah sagdim 110 cikti yaklasik 15 dakika sagim yapiyorum eskiden 5 dakika yetiyordu (pompam manuel onun cekimi mi azaldi sütümden mi bilmiyorum artik zor cikiyor) en son kahvaltida 2 dilim ekmegin üstüneyim istahsizlik var malesef oda sütümu etkiledi moral de

Ben işe başladım 2 hafta oldu canım sabah 7 civarı emiyor işte saat 10 da ve 1 de sağıyorum her seferinde tek göğsümü sağıyorum oğlum da 10 da ve 1 de süt içiyor, miktar değişiyor ama bu sağdıklarım ben yokken içtiği miktarı karşılamıyor oğlum uyuduktan sonra 1 kez daha sağıyorum.20 dk civarı sağıyorum her seferinde. Bir öğünde 150 cc içiyor ama bu ara o miktarda az gelmeye başladı. Sen miktarı çok düşünmemeye çalış her fırsatta sağ. Benim de stokladığım 2 günlük sütüm var sadece haftA sonu sağmıyordum artık sağıp stoklucam hafta sonu da

ben hiç emzirmediğim için bnm sağdığım miktarla senin aynı olmaz canım. ben evdeyken 3 saate bir sağıyorum şimdi. ilk zamanlar 2 saate birdi. 3 saate bir sağdığımda adet dönemim felan değilse 100 cc felan çıkıyor bazen bu 150 olabiliyor.
bu aydaki bebek eğer iştahlı bi bebekse acıktığında en az 150 cc kadar alabilir diye düşünüyorum. bu sütte onu 3 saate yakın tutar..

Sende ogretmendin demi ?
Sana süt degil de gece uykusunda uyanip oynamak isteme durumunu soracaktim biz bu zamana kadar gece cok rahattik bi kere kalkardi seminer doneminde gece defalarca uyanmaya basladi. Acaba ayri kaldigimiz icin mi diye düşündüm.

çok teşekkürler arkadaşlar ben günde bir öğün süt çıkartabildiğimi görünce biraz gerildim sanırım... ama zannediyorum ki sorun sütümde değil sorun benim sağamıyor olmam. çünkü iki memeyi de beşer dakika sağıyorum. ikisinden de artık süt gelmiyor diye bırakıyorum. bakıyorum biberonda 50-60 cc süt var. daha göğüslerim dolu gibi hissediyorum memeyi sıkıyorum süt geliyor. ama pompaya gelmiyor. acaba pompamı mı değiştirsem. avent elektrikli kullanıyorum şu an.

Çanım sut sagarken araliklar oluyor katmanlar arasinda. Ilk orta ve son süte gecerken arada gelmiyor bi iki dakika sagmaya devam edersen geldigini göreceksin.

Yok canım kamuda mühendisim ben. Her gün mü oluyor bu durum. Bizde de bazı geceler uyandığında 2 saate yakın uyumuyor ama bu işe başlamadan önce de vardı. Geçici bi durum olabilir. Işık falan açmıyorsundur zaten

Ben lansinoh kullanıyorum gayet memnunum ama avent de iyidir bence. Değiştirmeyi son çare olarak düşünebilirsin. Süreyi uzatırsın dediğin gibi bir de memeye temas eden bölümü de düzgün yerleştirmek önemli ben bazen bişeylere dalıp yanlış tutuyorum hemen etkiliyor . Düzden ziyade Aşağı doğru tutarak yer çekiminden faydalanmak da lazım . Ayrıca Bi yerde okumuştum süt gelmese de 10 dk daha sağın diyordu

Kızlar merhaba, oğlum el ayak hastalığı nasıl yakalandı.
Salgın var dikkatli olun.
Bizim doküntülerimiz çok az doktor hafif atlatcak dedi, şükür.

Karistirdim ben ozaman. Hos adinda yaziyor muhendis diye uykusuzluk dokunuyor bana Yok açmıyorum isik filan işe basladiktan sonra oldu hep gazdir diye düşündüm onceleri ama sonra dank etti ise baslama ile olmaya basladigi acaba ondan kaynaklabiyor olabilir mi dedim. Agliyor artik cunku ben esarp yapinca onu kucagima almayinca.

. işe başlamadan önce gündüz biraz uyuyordum ben de zor geliyor uykusuzluk bana da. Ahh yavrum kıyamam inşallah alışırlar bir an önce

Çok geçmiş olsun canım inşallah doktorun dediği gibi hafifçe atlatır.
Dikkat etmeliyiz ama dişarı çıktığım gibi bizim sitenin çocuklari üşüşüyor kızımın başına başkaları gelip öpüyor uyarmayada utanıyorum artik:/

offf ya. gecmis olsun. zor bir hastalik. bizimkide gecirmisti.

. işe başlamadan önce gündüz biraz uyuyordum ben de zor geliyor uykusuzluk bana da. Ahh yavrum kıyamam inşallah alışırlar bir an önce
bende uykusuzluktan caya kahveye sardim. uykusuzluk cok zor. haftasonu kayinvalidemler geldiler. 6da kalkan cocugu verdim onlara gittim yattim.

kizlar kvalidemler geldi. pek gecinemeyiz. bu sefer ne olacak diye cok stres oldum. agzimda aftlar cikti. hatta sutum az gelmeye baslamisti. ama gittiler. sorunsuz atlattik cok sukur. hatta cok guzel gecti. esimde cok sevindi. herkes mutlu. aftlar gecti. gogsum sutten agridi hatta. oh be dedim. cok sukur. paylasmakistedim.

Kızlar kaşık maması kullanan var mı ?

Duyuyorumda sormak istedim.
Ek gıda alıyoruz ama hiç mama yemedi.
Kaşık maması kullanmalı mıyım ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…