2017 Şubat Anneleri

Çok teşekkür ederim..Aminn
Gerçekten çok zor onları öyle görmek..
Bir de düşmeyi bilmedikleri için korkmaları da..
Annelik işte, hiç düşmeden büyüsün istiyoruz da o da olmayacak şey işte..

Benim ki biraz daha güncel bir bilgi olacak .. Ben gittim ve benim tecrubem pek de iyi sonuçlanmadı. İnternetten araştırıp gitmiştim radistanbul'a. Fakat tam bir hayal kırıklığına uğradım. Doktor'un 30 yıllık tecrübesi olduğu ve 23 tane fotoğraf DVD verilecegi bana da söylendi. Ama söylenen sözler hiçte tutulmadi. İlk gittiğimde çok büyük umutlarla gitmiştim sonuçta ilk çocuğum en önemlisi sağlığını öğrenmek daha sonra da her anne gibi elimde bir hatıra kalmasını istiyordum,neyse gittim 15 dakika baktı raporun içine 4,5 tane hiçte kayda değer olmayan fotoğraf ekledi. İkinci gelmene renkli bakarız dedi ve ikinci gitmemede 2 D ile baktı yine goremedim cocugumu. Üçüncü kez randevu verdi herhalde artık bakar dedim fakat yine aynı bahaneler çocuğun pozisyonu uygun değil ne sanssizsin vs. Bu sefer de bakmazsa mutlaka bir cevap vereceğim diye dusundum. Ama o an uğraşmak istemedim ne değişecekti ki ? Verilen para zaten verildi,vaad edilenler olmadi. Birde bı fotoğraf çekmiş hiç birşey anlaşılmıyor dalga geçer gibi bunu babaya gösterirsin diyor. Böyle yaparak çok şey kaybettiler bir kuruluşta güven olması verilen sözlerin tutulmasi şart. Ben şimdi hiçbir soran kişiye orayı onermeyecegim. Veya ikinci,üçüncü çocuğumda orayı tercih etmeyeceğim. Neyse kısacası sizi insaAllah,masaAllah sözleriyle kandırmaya çalışan bir doktordan başkasını görmedim karşımda. Yine de tercih sizin ..

Hayırlı ugurlu olsun. Maşallah
çokk teşekkür ederim :))

geçmiş olsun canım yaa Allah korumuş bizimkide kaçkere kıyıya gelip bacakları sarkmış buldum kıl payı döndük hep. Allah minikleremizi korusun

çokk teşekkür ederim :))

geçmiş olsun canım yaa Allah korumuş bizimkide kaçkere kıyıya gelip bacakları sarkmış buldum kıl payı döndük hep. Allah minikleremizi korusun
Sağol canım..
Aman çok dikkat et canım..
Halının üstü kadar güvenli bir yer yok gerçekten..

İnşallah canım. Kakada sorun yok ama geçen gün ağzına yoğurt değdirdim kabardi hemen kusmalari eskiye nazaran çok şükür tam bitmesede azaldı.
Bende gönlümce sütlaç yemeyi özledim ya tam kati diyet yapmıyorum zaten ama işte gönlümcede yiyemiyorum.
umarım iyi olurlar geçer şu alerjileri

Şu an Tuna da öyle mutfaktaki blender sesine irkilip ağladı 1 saat önce halbuki duyduğu bir ses daha önce

Bir de artısı oldu düşmenin... dönerken başını tak diye yere vurmuyor yavaşça koymayı öğrendi

İnşallah canım benim de en çok özlediğim şeyler sütlaç yoğurt ve peynir... bir de misafirliğe gidip de ben yiyemem sağolun demeden özgürce yiyebilmek

Umraniyedeki rad istanbulmu

gecmis olsun. biz hep yerlerdeyiz. yukari koymamak lazim. Allah korusun.
bizimkide gecen gun yere dusen naylon parcasini yutmaya calisirken bana yakalandi. hayir dagittim hemen. sende yap hayrini allah korusun.

Sizde mi uyku sersemliğine semesi diyorsunuz..
Biz de diyoruz bazıları anlamıyor o ne diyor..

Amin canım hiçbirimiz yaşamayalım..
Aminn tüm dualara..
Onun gibi birsürü kelime var canım.
Ara ara eşime denk geliyor o ne diyor.
Bende onun söylediklerini anlamıyorum bazen. :)

Merhabalar, benim de bu tarz bi sıkıntım var.38haftalık gebeyim.bebeğimin göbek kordonunda tek arter tek ven olduğu söyledin! normalde iki arter damarı 1 ven damarı oluyormuş... suana kadar bi sorun yaşamadım ama doktorum normal Doğumu beklersek sıkıntı olabileceğini söyledi sezaryen yapılması gerektigini söyledi! kafam çok karıştı ilk gebeliğim yardımcı olursanız sevinirim

Biz idare ediyoruz canım sinir ediyor ela hanım beni:/ bir saniye yerde durmazmı insan ya sürekli ağlak ve kucak istiyor.
Sen nasılsın çocuklar nasıl büyük okula başladimi

Allah kolaylık versin canım.
Bu aralar buğra da çok huysuz.
Poposu yer görünce başlıyor mızmızlanmaya.
Sürekli kucakta olmak istiyor. Hem kucakta olayım hem de istediğim gibi her yeri karıştırayım diyor :)
Valla kollarım belim çok ağrıyor bu aralar.
Sürekli beni istediği için de bu aralar ev fena durumda. Her yer her yerde...
Yeni taşındığım için her kapı çaldığında "acaba biri kahveye mi geldi" diye korkarak açıyorum :))
Hayır çat kapı misafir gelse rezil olacağım yahu..

Büyük oğlanda anasınıfına başladı. Eve çok yakın okul ama yine de bebekle gidip gelmek yorucu oluyor.
Uyum haftası olduğu için 1-2 saat kalıyor en fazla okulda. Tam ufaklığın uyku saatine denk gelirsek başlıyor çığlıklar :)
Anlıyacağın" oynatmaya az kaldı " modundayım :))

Aminn cümlemize.Hayirli olsun okulu meslek sahibi olduğu günleri görmekte nasip olsun inşallah..Allah senin de yardimcin olsun zor valla 2 çocukla ben bir taneyle elimi bir işe süremiyorum çamasirlar birikmiş katlamaya gayret edemiyorum.

elada öyle işte buğra gibi kucağima gelip herşeye dokunmak istiyor:)) hem kucakta olayim hem herşeye dokunup oyun oynayayım artik deliriyorum. Hergün 1-2 saat dişari çıkıyorum onla arabasina koyuyorum. Kışın napacaz bilmiyorum,balkona çıkarıyorum bazen evde sıkılıyo hanfendi.

Siz yine arabayla geziyormuşsunuz :)
Benim küçük bey hiç hoşlanmıyor bebek arabasından. Kanguru kullanıyorum mecburen ama onda da yarım saatten sonra sıkılıyor .
Tam hareketli zamanları kış'a denk geliyor.
Evin içinde nasıl oyalarsak artık :)

Gecmis olsun cnm off insanin ici gidiyor gercekten bn de bugun tutamadm kafasini carpti masaya sandalyeye bizimki de tutunup ayaga kalktığı icin carpmalar oluyor ara ara. takip ediorum hep pesindeym ama bi anlik boslukta olan oluyor. Bir seyi yoktur insallah. . Rabbim korusun yavrularimizi...

Cnm bizim ilde ne aile hekimliğinde ne de devlet hastanelerinde takiliyor. Sadece özel ve aile planlama merkezlerinde. Sanirim illerde farkli uygulamalar

Kizlar orumcek kullananlar vardi aramizda nasil tavsiye ediyor musunuz???
Doktor onermedi ama ama alsak mi diyoruz oglum surekli ayağa kalkma modunda baya ogrendi kalkiyor dikiliyor siraliyor yavasca yere oturuyor ama her yerde gecerli degil tabi bu sürekli peşinde olsak da ev kazalarimiz oluyor yanagini alnini bi yerlere vuruo acaba yurutec alsak bebis de biz de biraz daha rahatlar miyiz???

Sağol canım çok teşekkürler..
48 saati doldurduk, çok şükür iyi şu an..
Rabbim tehlikeli kazalardan korusun hepsini..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…