2017 Şubat Anneleri

Kizlar orumcek kullananlar vardi aramizda nasil tavsiye ediyor musunuz???
Doktor onermedi ama ama alsak mi diyoruz oglum surekli ayağa kalkma modunda baya ogrendi kalkiyor dikiliyor siraliyor yavasca yere oturuyor ama her yerde gecerli degil tabi bu sürekli peşinde olsak da ev kazalarimiz oluyor yanagini alnini bi yerlere vuruo acaba yurutec alsak bebis de biz de biraz daha rahatlar miyiz???
kullanıyorum ben 15 gundur fuldır fıldır gelıo pesımden tospiğim en fazla yırmı dk kadar kalıo sonra alıorum daha sonra tekrar koyuyorum oyalanıyor

Eh işte yorucu bizde canım :) sende ne var be yok? :)))

Hihihih büyüyünce de sana benzesin :confused:

Lokantalarda falan varsa deneyebilirsin canım biz tatile gittiğimizde denemiştik o zaman hiç durmadı ama alıştı artık en azından yemek yerken rahat ediyoruz eşimle aynı anda yemek yiyebiliryoruz mama sandalyesi sayesinde :KK66:

Alerjik ama salyası yok Benin kızın. 5 aylık falan olunca bitti salyası

Biz de beraber yatıyoruz canım. Önceleri sadece emzirmek için yanıma alıyordum artık komple beraber yatıyoruz :KK8: ben de kızım da mutluyuz ama psikolojik olarak zarar verir miyim diye endişe etmiyor değilim. Şuan çok sık uyanıyor uzun süre emmek istiyor ve çok fazla dönüyor uykuda. Sepet beşiğe sığmıyor ama yer minderi yaptım yanıma oraya indiriyorum bazen. Emzirmek için de yanına uzanıyorum. Odasına geçirmek istiyorum ama zor olur benim için gidip gelmek ve uykusu çok hafif indirince uyanıyor. Bir yaşını düşünüyorum ayırmak için. Şimdilik yanımda ve yanımdaki yer yatağıyla idare edeceğiz. Kısmet artık :)

bende nolsun uğraşıyorum pıhtılaşma için tahlıl verdım yenıden gebelık düşünüyorum yenıden başladım çalışmalara

33.5 haftanın büyüme atağından selamlar herkese...
2 gündür sabah 4 civarı kalkıp 5 gibi geri sızıyor Buğra bey.
Gündüz uykuları 15-20 dakika olmaya başladı.
İştah da bariz azalma var.
Gün içinde eline yiyeceği şeyler verirdim mutlaka,şimdi verdiğimde yutamayıp öğürüyor ve kusuyor. Sanki ilk defa parçalı şeyler yiyormuş gibi davranıyor.
Sağ selamet atlatırız umarım bu atak dönemini de ..

ben aynı yenıden bebiş olsun diyeuğraşmaya başladık işte :KK43:
Rabbim tez zamanda sağlıkla nasip etsin inşaallah..
33.5 haftanın büyüme atağından selamlar herkese...
2 gündür sabah 4 civarı kalkıp 5 gibi geri sızıyor Buğra bey.
Gündüz uykuları 15-20 dakika olmaya başladı.
İştah da bariz azalma var.
Gün içinde eline yiyeceği şeyler verirdim mutlaka,şimdi verdiğimde yutamayıp öğürüyor ve kusuyor. Sanki ilk defa parçalı şeyler yiyormuş gibi davranıyor.
Sağ selamet atlatırız umarım bu atak dönemini de ..
aminn. Bizimde diş etinde bir siyah nokta var bide iki beyaz nokta altta izin vermiyor fotoğrafını çekeyim diye. Gündüz çok kısa uyuyor gecede çok fazla uyanıyor bir an önce çıkarsada rahatlasak

Bugün oğluş da kanepeden düştü:cry:
Akşam İzmir'e gitmek üzere hazırlık yapıyordum..
Ben valizleri hazırlarken eşimle takılıyordu..
Babası perdeleri kapatayım gafletinde bulunarak kanepenin en dibine yatırmış (nasılsa gelemez diye mi düşündü bilmiyorum)
Arkasını dönmesiyle düşmüş..
Küt diye ses ardından Tuna'nın ağlama sesi gelince içimden koptu bir şeyler..
Hıçkıra hıçkıra ağladı. Acıdan öte korkmuş gibiydi..
Korkmasın diye sus pus duruyoruz..
Bizim bakışımız mı tedirgin etti nedir sustu derken bize bakıp tekrar ağladı..
Kafasının enseye doğru arka tarafı hafif şiş gibi ya da bana öyle geliyor..
Şimdi onu gözlemliyoruz kusmadı şükür,
2 buçuk saatte uyumadı..
İnşallah bir şey olmamıştır..
Bu gece nöbetteyim kısacası baş ucunda..
Hep diyorum daima diyorum Rabbim onları korusun, gözetsin:dua:
Canim cok gecmis olsun benim kizm da yataktan dusmustu ve gecenlerde bebej arabasindan dustu cok agladi tabi ben de ...nekadar dikkat etsek deoluyor iste rabbim koruyor onlari insallah son olsun diyelim.rabbim onlari kazadan beladan korusun insallah

kizkar ya kendimle ilgili aci gerçekleri ogrendim bebekken ben de kizim gibi huysuzmusum gece uyumazmisim ek gidayi kesin olarak reddetmisim 16 ay sadece anne sütü 3 yasa kadar sadece inek sütü 5 yasa kadarda cicibebe ve inek sütünden başkasınk kabul etmemişim 4aylik süründü diye isyan ederken5 aylikken babamla telefonla konusup kedi kapisindan ikinci kata merdivenlerden cikmisim 7 aylikken de yürümüşüm kizimi engellemesem yürür bu saydiklarimi da yapar kesin ben karismasam yapisi bana cekmis 1 haftadir birlikte yatiyoruz cadiyla babasi resimlerimizi cekmis uyku pozisyonumuz bile noktasi virgülune kadar aynı engel olduguma cok pismanim ya
Zor ama cok tatli ya okurken hayal.ettim de cadi degil tam bi cimcimeymissin fare gibi :KK53:

Merhaba tecrübeli anneler size bi sorum olacak tavsiye edebileceğiniz bebek telsizi varmı kullanıp memnun kaldığınız ?

Geçiyor canım hani korkma diye söyledim.
Dün gece yanıma aldım emzirmek için kızımı ,
Emzirdim dalsında beşiğine yaptırayım dedim tabi uyku semesi.
Bende dalmışım.
Lap diye ses geldi fırladım kızım ağlamaya başladı.
Yataktan beşiğe düşmüş ama o yaşadığım duyguyu anlatamam.
Eşim de hemen kalktı emzirdim uyuttum tekrar.
Allah korudu ya yere düşseydi.
İnsan vicdan azabı çekiyor.
Allah tüm bebeklerimizi korusun. :KK61:
Çok korkuyorum düşmesinden, bişey olmasından.
Bu ara uykusunda ağladı tekrar uyudu.
Canim sen grisin demi yeni adin hayirli olsun

Benim ki biraz daha güncel bir bilgi olacak .. Ben gittim ve benim tecrubem pek de iyi sonuçlanmadı. İnternetten araştırıp gitmiştim radistanbul'a. Fakat tam bir hayal kırıklığına uğradım. Doktor'un 30 yıllık tecrübesi olduğu ve 23 tane fotoğraf DVD verilecegi bana da söylendi. Ama söylenen sözler hiçte tutulmadi. İlk gittiğimde çok büyük umutlarla gitmiştim sonuçta ilk çocuğum en önemlisi sağlığını öğrenmek daha sonra da her anne gibi elimde bir hatıra kalmasını istiyordum,neyse gittim 15 dakika baktı raporun içine 4,5 tane hiçte kayda değer olmayan fotoğraf ekledi. İkinci gelmene renkli bakarız dedi ve ikinci gitmemede 2 D ile baktı yine goremedim cocugumu. Üçüncü kez randevu verdi herhalde artık bakar dedim fakat yine aynı bahaneler çocuğun pozisyonu uygun değil ne sanssizsin vs. Bu sefer de bakmazsa mutlaka bir cevap vereceğim diye dusundum. Ama o an uğraşmak istemedim ne değişecekti ki ? Verilen para zaten verildi,vaad edilenler olmadi. Birde bı fotoğraf çekmiş hiç birşey anlaşılmıyor dalga geçer gibi bunu babaya gösterirsin diyor. Böyle yaparak çok şey kaybettiler bir kuruluşta güven olması verilen sözlerin tutulmasi şart. Ben şimdi hiçbir soran kişiye orayı onermeyecegim. Veya ikinci,üçüncü çocuğumda orayı tercih etmeyeceğim. Neyse kısacası sizi insaAllah,masaAllah sözleriyle kandırmaya çalışan bir doktordan başkasını görmedim karşımda. Yine de tercih sizin ..
Hişt kiz sen hayirdir ne bole sayfa sayfa dolasip ayni seyleri yaziyosun akli dengen mi sasti ne ayaksin tobe est

gunaydın kızlar bayaaadırr uzuun zamandır gıremıyorum :) takıp edıyorum sızı okuyorum mesajlarınızı ama bır turlu mesaj atmak nasıp olmadı :110:

benim minnak emeklemeye basladı masallah ıyı gıdıyoruz dişlerimiz çıkmadı hala ama son bır haftadır tırellelı :kızgın:
uyumuyorr , uyutmuyorr !!
ek gıdaya gecıs yaptık baya baya :anneadayı:
iştahı yerınde cıktı cok sukur sevıyor yemeyı ama bazı besınlerı almak ıstemıyor . ozellıkle yogurt. kendım mayalıyorum esımın aıleıs koyde oturuyorlar ve ıneklerımız var oradan gelen sutle mıs gıbı yogurt yapıyorum . ee tabı eksı oluyor bıraz . ıcıne katılan seker , pekmez vb gıdaalar yogurdun faydalarını olduruyor . benım kızda tatlı olsun ıstıyor ama kusura bakmasınn :sopa: yenecekk o yogurt :)

bırde sevınımmm mıı yoksa kıskanım mı bılemedım anne dıye cıoglıklar atan bebe BABA MAMA demeye basladı :63:
anne kelımesı hıc yok agzında :))

gezmeye dugunllere ses bayılıyor essek sıpasıı :)
haa bırdee cogunuz vermıyorsunzudur emınım :eek: hafta da 2 en fazla 4 kere hıpp meyve puresı verıyorum :eek:
ne yapımm normal meyvelerı almıyorrrs ıpaaaaa ksuuyor !! :110:

buda son haımız teyzeler herkesın kzımı erkege benzetmeısnden bıktım :KK43:( sacları cok yok dıye dırekt erklek mı dıye soruyorlarr :işsiz:
Oy kuzum masallah sana zeytin gibi kara gozlu poncik

Bugün kızım uyandı bi kustu bi kustu süt verdim onuda kustu burnundan ağzından boğulacak gibi :KK43:
Baya korktuk hastaneye götürdük hemen doktor bakti görünürde bişey yok hemen tahlil yapmak istemiyorum diş gibi dedi ilaç yazdi devam ederse getirin dedi. Ateşide 37 ye çıktı bi ara.şükür kusması kesildi altta iki beyaz nokta var inşallah diştir

Bugün kızım uyandı bi kustu bi kustu süt verdim onuda kustu burnundan ağzından boğulacak gibi :KK43:
Baya korktuk hastaneye götürdük hemen doktor bakti görünürde bişey yok hemen tahlil yapmak istemiyorum diş gibi dedi ilaç yazdi devam ederse getirin dedi. Ateşide 37 ye çıktı bi ara.şükür kusması kesildi altta iki beyaz nokta var inşallah diştir
Canim gecmis olsun eger kusmugu agir kokuyorsa ve her beslemede kosuyorsa usutmus olabilir ve kakasi da ishal gibiyse

Iyı akşamlar sevgili Şubat anneleri hepimiz özenle sevgiyle büyütüyoruz meleklerimizi giderek daha da tatlılaştılar bir birey oldular nerdeyse soframıza bile paylaşır olduk ailecek soframızda yer alıyorlar merak ettigım şey neler yiyebiliyorlar nasıl menüler hazırlıyorsunuz şuan bebişlerinizle ben öyle doyumluk bişey vermıyorum hala emme yorgunlukla siz nasıl yapıyorsunuz paylaşırmısınız

Bir de en çok merak ettigım şey nasıl uyutuyorsunuz benimkı bazen emerken uykuya geciyor genelde ayakta veya swava salıncak kurulu onda sallanarak uyuyor ama ben kendi kendine uyusun ya da sallamadan uyusun istiyorum geç mi kaldım başka bi düzen kurmak için bilemiyorum

Canim cok gecmis olsun benim kizm da yataktan dusmustu ve gecenlerde bebej arabasindan dustu cok agladi tabi ben de ...nekadar dikkat etsek deoluyor iste rabbim koruyor onlari insallah son olsun diyelim.rabbim onlari kazadan beladan korusun insallah
Sağol canım öyle ya ne kadar sakınsak da başa gelecekse geliyor öyle böyle..
Çok üzüldüm size de geçmiş olsun..
Rabbim korusun hepsini.

Çok geçmiş olsun canım..
Dişten olabilir, gün boyu eli ağzında gezdiyse o an midesi bulanmış olabilir veya yediği şey de yapmış olabilir sıcaktan..

Sağol canım öyle ya ne kadar sakınsak da başa gelecekse geliyor öyle böyle..
Çok üzüldüm size de geçmiş olsun..
Rabbim korusun hepsini.

Çok geçmiş olsun canım..
Dişten olabilir, gün boyu eli ağzında gezdiyse o an midesi bulanmış olabilir veya yediği şey de yapmış olabilir sıcaktan..
Teşekkür ederim canım. 3 aydır elleri ağzında dişeti kaşınıyor sürekli.
Yumurta sarisi veriyorum 2 kaşık 15 gündür bişey olmamişti onu vermiştim sadece. Öyle halsizleştiki kustuktan sonra sapsarı oldu yavrum ateşide hafif yükselince endişelendim.
Rabbim korusun evlatlarımızı en büyük acıları diş acısı olsun:KK200:

MaHlass MaHlass canım bide merak ettim bizim araba markaları ayni ya sen tuna'nın kemerlerini bağlıyomusun? Nasıl yapıyosun. Zemin sert geliyor bana altina alt açma minderiini seriyorum yastıkta koyuyorum öyle oluncada bağlayamıyorum. Ela hanımda sıkıntıya gelemiyor ama sağa sola dönüp eğiliyor korkuyorum artik

X