2017 Şubat Anneleri

Bnmki de hiç durmuyor oturmayi sevmiyor ne kucakta ne baska yerde emeklemeyi ogrenince hep emeklioduu smdi sadece tirmanmak istediği yere gitmek icin emeklio bi karis yukselti gorse tutunup kalkıyor :) siralama da tamam yakinda yururler herhalde esim de erken yurumus ona çekecek sanirim. Dedigim gibi biraz oyaladi mama sandalyesi onu.
Kizlar bir de aktivite masasi alacak olan var mi bondigo aktivite masasina baktm netten yorumları güzel bilen duyan var mi?

Kizlar bebeklere 1 yasina kadar bal verilmez deniyoe ama oglum grip olunca kadir hocaya danismistm o da hic bir ilaci kullanma dedi balli limonlu karsimi onerior az miktarda bal verdim karisim yapip iki kere. Bi sıkıntı olmadigina göre olmaz herhalde dimi? Iyilesene kadar ayni kavanozdan az miktarlarda devam edebilirim herhalde
Bir de doktorumuz 8.ayda memnenjit asisi onermisti yaptıracak olan var mi? Memenjit beni cok korkutur koruyuculugu da yüksek dedi doktor ama kadir hoca kesinlikle yaptrma dedi..

Kızlar birşey soracaktim internette yoğurtsuz tarhana satiliyor sizce güvenlimidir?
Annem tutturdu yoğurda alerjisi yoktur mayalanıyor diye dudağının kenarina sürdük kabardı hemen napacağimi şaşirdim sebze 1 kaşık zorla yiyor sabahta bir çay kaşiği köy yumurtası zorla midesini bulandırıyor çok yorucu gerçekten. evde kendim bisküvi yapacağim sütsüz yoğurtsuz. Bir an önce geçsede şu alerji kafamız rahatlasa

Canım makarnalutfen de olması lazım oraya bir bak istersen güvenilir bir site olarak biliyorum orayı..

Canım makarnalutfen de olması lazım oraya bir bak istersen güvenilir bir site olarak biliyorum orayı..
Baktim canim sağol yoğurtsuz tarhana göremedim birde birçok ürün tükenmiş
Vitmadogalgida diye bir site daha var ordada var ayni ürünler güvenemediğim için tereddüt ediyorum

Maşallah Buğra beye Benim kız da onun izinden gidiyor. Zorla hoplaya zıplaya emzirdiğim kızım meme canavarı oldu her teklif ettiğimde alıyor dişten dolayı emmek iyi geliyordur heralde diye düşünüyorum işe de başladım ve ben işten gelince 2,5 saat emdiği bile oluyor.

Uyku saatleri de erkenleşti iyice aslında işime geliyor o uyur ben de azıcık otururum diyorum ama olmuyor. erken yatıp erkenden kalıyor uykusuz kalıyorum Yalnız bu aralar uykusu çok hafifleşti beraber yatıyoruz biz emzirirken de kolumu başının altına koyuyorum iyice dalınca yanından kalkayım diyorum ama anında uyanıyor annem beraber uyuduğunuz için alıştı sen olmazsan uyumaz diyor ama bilemedim. Sizde durumlar nasıl?

Dişiniz de hayırlı olsun :))

Geçmiş olsun canım diş iştahlarını kesiyor ama süt kesilmez yine emzirirsen gelirmiş :) ama daha sık sağmak da yardımcı olabilir

İnşallah ama benim sütüm hiç yok ;( iki göğüstende 25ml zor çıkıuor

Bir de merak ediyorum geceleri deliksiz uykular başladı mi?
Benim oglum emmiyor mama yiyor ve 3 ila 3,5 saatte bir uyaniyor 12 den sonra.

Benimki ilk yatınca 10 dk sonra uyanıyor sonra tekrar emziriyorum saat 2 den sonra yarım saatte bir uyanıyor gibi önceden benimle yatıp benimle kalkardı

Kizlar dis mi bunlar. Boyle olupda cikan oldumu. Daha varmi sizce

Kızımınki de öyle oldu. Bir iki güne baktık ki iki diş birden patlamış. Kolay çıkar inşallah :)

Oyle cikabiliyomu hic bilmiyorum gercekten. Masallah kuzucuga. Iyi bari cikarmisken ikisini bir cikarsin demekki cikarmadan once boyle oluyo

Benim kız da iki tane birden çıkardı. Ay çok tatlı oluyorlar iki dişliiii hele de gülünce :)))

Aynen canım katılıyorum inşallah öğrenirler empatiyi. Ben de ilk gelinim daha iki oğlu daha var bekar kv nin onlar nasıl olacak acaba

İyi yapıyorsun canım. Sustun olmadı bir de bu yolu dene. En azından içindeki öfkeyi atarsın :))) inşallah da öğrenirler artık kendi ailelerini korumayı

Ben de torba alayım dedim ama kolları açıkta sorun olur mu ki öyle

Ben de yaptırmayacağım menenjit aşısı. Allah korusun bütün minikleri. Türkiye'deki aşı Türkiye'deki mikrobu içermiyor diye biliyorum ama yanlış da olabilir. Bal benim kv hep vermiş çocuklarına birşey olmamış ama ben güvenemem vermezdim sanırım.

Geçecek inşallah inanıyorum ben canım bu arada blw marketim güvenilir bir yer diye biliyorum. Orda varmış tarhana. Sana resim atıyorum.

Eklentiler

• IMG_2082.PNG
    100,5 KB · Görüntüleme: 78
Baktim canim sağol yoğurtsuz tarhana göremedim birde birçok ürün tükenmiş
Vitmadogalgida diye bir site daha var ordada var ayni ürünler güvenemediğim için tereddüt ediyorum
Canım o da makarnalutfen gibi gıda muhendisi annenin yaptıkları..
Dm attım makarnalutfene, o ordan alabilirsiniz veya yaparım derse bilgi veririm sana iletişime geçersin..

Sağol canım inşallah
Canım o da makarnalutfen gibi gıda muhendisi annenin yaptıkları..
Dm attım makarnalutfene, o ordan alabilirsiniz veya yaparım derse bilgi veririm sana iletişime geçersin..
teşekkürler canım Allah razı olsun

İçine uzun kollu alttan çıtçıtlı body giydiriyorum ev de kaloriferli zaten hiç üşümedi geçen kış. Sanmıyorum sorun olacağını. Sadece artık ayaklanmaya başlayacakları için torba uyku tulumunun içinde ayağa kalkmaya çalışırsa düşer mi diye ayaklı aldım ben bu sefer. Ayaklı uyku tulumlarının kolları da var artık tek atlet giydirir yatırırım içine

Teşekkür ederim söylediklerini inceleyeceğim canım

derandiren Canım sitede kırmızı sütsüz yumurtasız tarhana varmış ( 8+)
Ama içinde domates ve kırmızı tatlı biber var..
Blw marketim'i ben söyleyecektim ama orda da yoktu..
Ig'de makarnavitma ile dm den bir görüş istersen içine sinerse alırsın..
Hiçbir şey bulamazsan anne yardımıyla nette Tuna'nın yoğurtsuz tarhanası tarifi var onu yaparsınız..
Edit: Bir arkadaşım Semotti'yi önerdi ama baktım o da domates ve tatlı kapya biberli..

Son düzenleme:
Sağol canım benim çok teşekkürler araştirdiğin için. Ben dün siparişi tam verecekken vazgeçmiştim,meğersem sipariş vermişim bugün aradilar iptal etmedim gelsin dedim 5-6 alerjisi olan bebekler için ürün var içinde(vitmadogalgıdadan) tarhananın içeriği şöyle :
Allerji bilgisi: Gluten yani buğday proteini içerir
İçindekiler: Nohut, Aşurelik Buğday ,un,ruşeym,su
Bir zararı olmaz dimi birde 6.ayda verilir yaziyor tarhana veren duymadim hiç

Ben veriyorum canım salçasız.
Tereyağlı ve biraz zeytinyağı koyup yapıyorum.
Tabi senin kuzuna zararı olur mu bilemem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…