2017 Şubat Anneleri

kisafile kisafile iki tane birden çıkmaz demişsin ya.
Bizim şuan 3 tane birden çıkartıyor.
Çıkmadan önce damakları baya beliginlesiyor belli oluyor yani çıkacağı.

kisafile kisafile iki tane birden çıkmaz demişsin ya.
Bizim şuan 3 tane birden çıkartıyor.
Çıkmadan önce damakları baya beliginlesiyor belli oluyor yani çıkacağı.
Oyle cikabiliyomu hic bilmiyorum gercekten. Masallah kuzucuga. Iyi bari cikarmisken ikisini bir cikarsin demekki cikarmadan once boyle oluyo

Birde üst dişindeki damakta önce beyaz bişey çıkmıştı ben onu diş sanmıştım hani başlamış diye 1 gün sonra gitti doktoruna sordum diş incisi o 1 haftaya kalmaz gelir dedi bir hafta içinde çıktı.
Alt dişlerden biride aynı oldu o hemen çıktı.
Öbürü direk çıktı. Diş incisi falan olmadan.

Oyle cikabiliyomu hic bilmiyorum gercekten. Masallah kuzucuga. Iyi bari cikarmisken ikisini bir cikarsin demekki cikarmadan once boyle oluyo
İlk bebeğim ve hiç tecrübem yok.
Oluyomuş demek ki.
Evet canım sizinkiler de geliyor inşallah.
Allah yardımcımız olsun. :KK66:

valla bi ara kızımı alıp çekip gidicektim anneme sorunlarımız var gecinemiyoruz artik dedim oda kararin ne olursa olsun yanindayiz cocuga da bakarim dert etme dedi benim koca da seninkinin kafadan ailesi hatali olsada onlara laf dedirtmez hemen senin annenler gelmiycek gitmiyceksine bağlar kavga çıkar ben babamı evlenirken dinlemediğime o kadar pişmanim ki araba aldık sevinemedim kurban kestik sevinemedim kurbanin etinin 2/3ü en az orda birakildi neyse dedim eve gelenden dagittim kendi arabamizi onlara verdik yeni aldik eee durup durup bunu istiyorlar bi yere gitsek illa kv geliyor öne kuruluyor kp geliyor zirt pirt ben sürcem diyor ben arabamda cocugun sütünü vs ayarlamak icin rahat yolculuk edemiyorum bide koca müsveddesi gelmis eee annem babam erkek kardesim varsa sen arkaya geciceksin diye tutturdu bende banane dedim araba benim ustume alindi bunu kimsenin yaninda deme diyor bizimkiler ve onlarin akrabalari varsa bizim benim arabam lafin olmasin dedi bayram boyunca sülalesini gezdik 2. gün amcalarini gezerken yeter artik annemlere gecelim bundan sonrasini aksam gideriz dedm yarim saat 1 saat dururuz dedi israr edersen gitmeyiz dedi tartistik gittik en son 3 saat civari kaldik cikinca gel eve dönmedi atomcuya gitti ordan da selaleparka illa gezelim hataliydim dedi oturduk bayram arefe ve sonrasi hergün ordaydik ķoye gittik ords mutfakta görumcr kv ile bulasigi o yikasin gibidinden konusuyordu esimle bende diger odadayiz ev sahibi olurmu oyle şey kiz yardim etmrk istedi cocugu durmuyor biz izin vermedik hem yikariz biz dedi ev sahibinin kizi da ben yikarim onun cocugu hem hasta hem rahati yok dedi esimde yanimdaydi cocugu al dedi niye dedim bulasik sofraya karismiycan o(görümce) yapicak yürü gezelim bostani hem asagi acik hava iyi olur dedi kalktik mutfagin orda bunlarin surat düştü esim biz iniyoruz gezicez dedi diye ertesi gün cocuk hasta oldu burnu akiyor hapsuruyor zor uyutuyorum uyuttum mutfskta yemegin yanina cikacak salata bardak meze tarxi herseyi hazirladim ayran yaoiyordum gerizekali görumce odaya girip kapi dolap carpiyor diger odaya koyuyorum bu defa cantasindan birsey vs almaya giriyor 5-6kez tekrar dalsin diye gidip bekliyorum kücük kaynım kiyamadi abla cocuk hasta ses yapma dedi allah ettiniz bunlari başima ne istersem yaparim dedi mutfaktaydim sesi geliyor bak kizkardesn ne diyor ddim kv yok öyle birsey dedi kardesiyle kavga ediyor onla ilgili dedi gelirsem agizlarinin payini veririm dedi bak duy dedim kv yok yok size degil dedi buda mi degil dedim itini bağlamayı unutmussun dedim agzima ne geliyorsa saydim kücuk kaynimi cagirdim esim o ben duruyorduk cocuk hic yalan söylemez sordum evet öyle oldu dedi kv geldi odaya özel konusuyoruz dedik girdi vay efendim suclu benmisim bilmem ne is bulamiyor idare edin is buldu yoruluyor idare edin nisan stresi hastalik stresi simdi evlenecek onun stresi isyerinde sorun var vs hep bunun terbiyesizliklerini kv örtpas etti esim de simdi gorumceyle konusmuyor gördü orda evlensin ceksin gitsin dedi eve gidicem götur dedim bak simdi gidersen o eve kimseyi sokmam seni de birakmam dedi aklinca annemgille tehdit ederek orda tutacak ya sabir cektim sinirim zipladi misafir vardi hem ondan hemde annemler icin biraz daha sabredeyim neyse dedim annem hatali degil diyor sinirimi bozan o annen hatali degilse susturmasini bilsin konusturmasin dedim köpeklik yapmasin de ama köpegini baglamayi unutmussun ağir oldu dedi kizimdan ayirmiyorum onu diyormus esime dedim ayirmiyor diyrmi onun terbiyesizliklerini beni suclayarak kapatmaya calisiyor dünde gitmedim cocuk hasta temizlik yapicaktim 2 saatligine kizi alip gideyim gelmiyorsan dedi yok dedim yemek yapmislar cagiriyorlar israr etti halim yok temizlik yarim dedim kizi aldi gitti durmamiş mama vermeye calismislar yememis getirdi 1 saat sonra önceki gün kv cay icerken kizim gelin olucak sen söylemeden hicbir isi yapmiyorsun onun yoklugunu aratma bize dedi görümce asla ise elini atmaz makinayi bile calistirmayi bilmez aklinca beni yericek olur anne esiminkini falan hergün yollarim ütü falan boşuna düşersin kübranin yerine onu ben getiririm yaparsin nede olda hergün ütüsü temizligi sacinin yapilmasi ile ugrasip duruyorsun ee bide surat yapan herkesle kavga eden biri gerek evde mecbur onu da yaparim yeterki yoklugunu hissetme sen dedim kayinlarim esim güldüler hakli diye bu bozuldu damarima bastikca laf vuruyorum hak ediyorlar valla hic susmuyorum arsiza karsi arsizlasmak gerekmis o belli oldu

Sen iyi susmuyormuşsun canım ne güzel söylemişsin ağzına sağlık. Kv nin kızı acaba nasıl bir yere düşecek. Emin'im onlar da yakınırlar var kv si şöyle vay kv si böyle diye. Sen çocuklu halinle iş yapıyorsun da utanmıyorlar hiç. Ya bu çocuk onların da canı ciğeri uyandırmaya ağlatmaya nasıl kıyıyorlar anlamıyorum ya??? Eşin de senin haklı olduğunu görüyordur ama işlerine gelmiyor anne babalarını atamıyorlar satamıyorlar :işsiz:

Şimdi böyle konuşuyor ya bizim kocalar ben de diyorum ki senin de kızın var kendi çocuğum benim beddua etmem ama böyle birşey olursa nasıl davranacaksın dedim :bicak:

Sen iyi susmuyormuşsun canım ne güzel söylemişsin ağzına sağlık. Kv nin kızı acaba nasıl bir yere düşecek. Emin'im onlar da yakınırlar var kv si şöyle vay kv si böyle diye. Sen çocuklu halinle iş yapıyorsun da utanmıyorlar hiç. Ya bu çocuk onların da canı ciğeri uyandırmaya ağlatmaya nasıl kıyıyorlar anlamıyorum ya??? Eşin de senin haklı olduğunu görüyordur ama işlerine gelmiyor anne babalarını atamıyorlar satamıyorlar :işsiz:

Şimdi böyle konuşuyor ya bizim kocalar ben de diyorum ki senin de kızın var kendi çocuğum benim beddua etmem ama böyle birşey olursa nasıl davranacaksın dedim :bicak:
İyi demişsin cnm gerçekten. Empati yapmayı bilmeleri gerekiyor. İlerde damati da aynısını yaparsa diye düşünüp öyle davranmali.
Bi yerde duymuştum gerçekten de çok hoşuma gitmişti bu söz.... "Gelinler ileride kayinvalide olacaklarını, kayinvalidelerde eskiden gelin olduklarını unutmasinlar"... Ne kadarda doğru bir söz. Empati kurup ona göre davranmak lazım.

biliyorsun önceden susuyordum ama yok artik gemileri yaktım gözümde zerre yok eşim de farkinda bi sorun olursa ilk bana de ben bi bakayim artik anneme sesini yükseltme saygisizlik etme dedi biliyor hatali olduklarini sesi çıkmıyor ama demiyor da hatalılar diye insallah bi an önce toparlanir da sahip cikmalari gereken kim ögrenirler

Sevgili anneler uyku tulumu almayı düşünüyorum da tavsiye edebileceğiniz marka/model var mı. Ayaklar açık İçi pamuklu tog değerli bi şey bakıyorum.
0-6 ay için dreambag ve slumbersac'ın torba uyku tulumlarını kullandım çok memnun kaldım. Kışın 2,5 tog kullanmıştım mevsim geçişinde 1 tog kullandım, yazın bişey örtmedik zaten, şimdi baktom dreambag olana hala sığıyor ama rahat rahat açamaz bacaklarını. 9-12 ay için mothercare'den kollu bacaklı 2,5 tog uyku tulumu almıştım ama onu giyecek hale gelene kadar bir tane 1 tog torba uyku tulumu alacağım yine mothercare'den.

Allah yardımcınız olsun yemeyen çocuk gerçekten zor. Aklıma gelen her şeyi deniyorum malesef her şeye direk tepkili. Kilomuzda aıkıntı yok çok şükür ama aç olunca çok ağlıyor ben evde yokken ne yiyecek diye endişeliyim. İnşallah alışırlar. Birçok insandan duyuyorum başta yemiyodu ama sonradan yemeye başladı diye.
Doktora gittik canim haber ver demistim ya. Istahsizlik icin polivit verdi bide kan damlasi kullanmami soyledi

Allah yardımcınız olsun yemeyen çocuk gerçekten zor. Aklıma gelen her şeyi deniyorum malesef her şeye direk tepkili. Kilomuzda aıkıntı yok çok şükür ama aç olunca çok ağlıyor ben evde yokken ne yiyecek diye endişeliyim. İnşallah alışırlar. Birçok insandan duyuyorum başta yemiyodu ama sonradan yemeye başladı diye.
Doktora gittik canim haber ver demistim ya. Istahsizlik icin polivit verdi bide kan damlasi kullanmami soyledi

kizlar benim minik cücem şimdi de yatagin kenari koltuk vs ne bulursa tutunup kalkiyor ve öyle durduguna çok seviniyor hatta yan yan adimliyor ordabi saniye yalniz birakamiyorum gecen bir kez koltugun altinda bir kez balkonda bugun masanin altinda buldum bu dedigim 2-3 dakikayi gecmeden oluyor hep sürekli oyun oynayip sürünüyor çok yoruldum pesinde dolaşmaktan yürüteç aldim bulasik makinasi dizene kadar oyalanır diye onun da bi tarafindan nasil basarıyorsa icinden alta iniyor nasil baş edicem şaşırdım nasil oyalarim 10 dakika da olsa bu oyunlari cok tehlikeli oluyor bazen
Cnm bnm oglan da 6 bucuk aylik son 10 gündür bnmki de ayaga kalkıyor boydan boya sıralıyor kalkmaya başlayınca emeklemekten de sıkıldı bn de hep pesindeym mecburen.mama sandalyesi aldim 2 gun önce onu onerebilirim bi oturtmaya 15 dkka duruo oyalanio.bn ikea antilop aldim.normalde sevmio otrmayi cikmak ister diye dusundm ama cikamio ondan cikmak isteynce ellerino uzatio onu alaym dıye

Cnm bnm oglan da 6 bucuk aylik son 10 gündür bnmki de ayaga kalkıyor boydan boya sıralıyor kalkmaya başlayınca emeklemekten de sıkıldı bn de hep pesindeym mecburen.mama sandalyesi aldim 2 gun önce onu onerebilirim bi oturtmaya 15 dkka duruo oyalanio.bn ikea antilop aldim.normalde sevmio otrmayi cikmak ister diye dusundm ama cikamio ondan cikmak isteynce ellerino uzatio onu alaym dıye
benimde düşündüğüm model o canim ama bnm kiz hicbiryerde durmuyor ki valla ordada durmaz diye cesaret edememistim hoppala aldi annem bugun onu da deniycez bakalim insallah onda durur biciriklar iyice yormaya basladi bizi 6 aylik olsun rahat edersin demislerdi annem bunosr daha iyi günlerin demisti çıktı piyasaya bıcırık cok cok yaramaz

benimde düşündüğüm model o canim ama bnm kiz hicbiryerde durmuyor ki valla ordada durmaz diye cesaret edememistim hoppala aldi annem bugun onu da deniycez bakalim insallah onda durur biciriklar iyice yormaya basladi bizi 6 aylik olsun rahat edersin demislerdi annem bunosr daha iyi günlerin demisti çıktı piyasaya bıcırık cok cok yaramaz
Kemerleri var canım mama sandalyelerin bağlayınca duruyorlar..

X