2017 Şubat Anneleri

Ben kızıma ekmek verdim annemin gazına gelip yediği bir iki çimdik birşey ve kakası yemyeşil oldu alakası var mıdır sence canım

Kizlar doktor bna cay olarak rezene ve papatya dedi.ihlamur verme cunku bu sefer hastalndgnda fayda etmior dedi. Yani bi sakincasi yok diye anlıyorm burdan tek sıkıntısı hastalk durumlarnds etkisinin azalmasi

Rezene tehlikeli bir bitki canım bağırsak florasını bozuyor kızımı mahvetti bence bitki çayları vermemek lazım

tereyagli ekmek elif kızı alıp tatile mi cıktınız canım sesiniz cikmiyor

Evet canım önce tatile çıktık geldik şimdi de benim duble kaynana (kaynanamın kaynanası ) çok hasta sürekli bir koşturma halindeyiz valla özledim sizleri

Hah bir de o var burnuna kokarmış oooldu sarma dolma yedirek diyorum onlara ben

Geçmiş olsun kuzuya canım. Bayramda Gaziantep parti var desene heryer kebap kokacak şehirden koca bir duman bulutu yükselecek

Ben kızıma ekmek verdim annemin gazına gelip yediği bir iki çimdik birşey ve kakası yemyeşil oldu alakası var mıdır sence canım

Sanmıyorum canım..Kabak veya yeşil meyve yediyse ya da çok beslendiyse o gün ondan olabilir..
Glutende süt yumurta alerjisi gibi kilo kaybi, huzursuzluk yapıyor ve çölyak hastalığına sebep olabiliyor..
Ancak şüphe olursa hastaneye gerek kalmadan küçük bir kan testi ile evde öğrenebiliyor (Eczanelerde satilan biocard diye gluten alerjisi test kiti ile)
Amann uzak dursun hepimizden alerji, hastalık vs.vs..

Sanitasin sadece mimari yapisi guzel. Digerlerinden tek farki bu :) konya gorulmesi gerekn bir yer ben de en yakin zamanda gitmek istiyorum cok merak ediyorum :)

Aynen oyle canim katiliyorum gercekten zor bir surec

bak seenn.... ama TuRuNCu soyle soyleyeyim bende de var bir Ela kiz..hem senin oglusla ayni gun dogdular..Bi de kayserideyiz ki bence ideal gelin adayi burda

Ela kız'ı kocaman öpüp hayırlı kısmetler diliyorum. Biz doluyuzz

Canım benim instg. sadece dünürümde var. Gelinimi takip ediyorum ordan

zaten benim kiz baya yakisikli o konuda hic sansimiz yok..en fazla memleketten yirtariz ama o konuda da Babamiz kayserinin yillisi... yerliye bulasmak istemeyebilirler

Biz yillisi değiliz canım.
Ben nevşehirliyim,babamız da malatyalı :))

Hah bir de o var burnuna kokarmış oooldu sarma dolma yedirek diyorum onlara ben

Geçmiş olsun kuzuya canım. Bayramda Gaziantep parti var desene heryer kebap kokacak şehirden koca bir duman bulutu yükselecek

Saol canım ,teşekkür ederim..
O duman bulutunu tahmin edebiliyorum

bretta blender ile ilgili linki gönderir misin rica etsem. Ben cam rende kullanıyorum haliyle şeftali armut kayısı püre haline geliyor, bende 3 kayısı rendelersem mesela ufaklardan iki tanede minik minik içine doğrayıp öyle yediriyorum ya da kahvaltıda bulamaç şeklinde değil de bizim gibi yediriyorum küçük parçalarla o küçük ağzıyla çiğniyo

Kızlar molfix bebek bezlerinde ki renk olayını bilen var mı ?
Sarı paket sanırım sadece 1-2 numara ama diğer renklerde tüm numaralar var.
Mesela yeşil paket var ,mavi yazılı paket var ,bir de mor yazılı paket var.
Fiyat farkı da var aralarında. Bilen varsa anlatabilir mi ?

sevgili dünürünle takipleşiyoruz da ondan dedim bulurum diye

https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/yemek-konusundaki-bilincsizlik.1027590/
ama onlar mecbur değil mi ya, şeftali özellikle kayıyor ben çok tedirgin olurum bu kadın yemekleri alıştırmış öyle ve çocuğu büyümüş baya.
Günaydınlar efenimmm
Annelik_heyecani bretta TuRuNCu
Siz bahsetdikçe daha bir özledim Nevşehir'i..
Dedemin vefatından sonra gitmek nasip olmadı..
hayırlı günleer nevşehirli misin?

Günaydınlar efenimmm
Annelik_heyecani bretta TuRuNCu
Siz bahsetdikçe daha bir özledim Nevşehir'i..
Dedemin vefatından sonra gitmek nasip olmadı..

Sende mi nevşehirlisin ?
Gerçi ben nevşehirliyim ama pek bilmem oraları :)
Belçika da doğdum büyüdüm. 20 yaşında da Kayseri'ye yerleştim. Bayramdan bayram'a Nevşehir'de köyümüze gidiyoruz sadece.

Bakalım bulabilecekmisin bizi :))

Sende mi nevşehirlisin ?
Gerçi ben nevşehirliyim ama pek bilmem oraları :)
Belçika da doğdum büyüdüm. 20 yaşında da Kayseri'ye yerleştim. Bayramdan bayram'a Nevşehir'de köyümüze gidiyoruz sadece.
Özellikle bekarken sık gidiyorduk Avanos'a..
Anne tarafımın çoğunluğu orda..
Kuzenler muzenler dağılınca, dede de olmayınca gidemez olduk..

Denemek amaçlı almıştım cnm. Renklerine hiç dikkat etmedim sadece numarasına göre aldım ama memnun kalmadım çok kalın geldi prima aktif e göre. Sonra da prima ya döndüm tekrar dan

Kızlar merhaba.
Kabızlığa mucize bir çözümü olan var mi???
Oğlum 13 Şubat doğumlu.
Bir aylıktan beri mama ağırlıklı beslendi şu an ek gıdayı da alıyor.
Yaklaşık 3 aydır kabız. Kıvamı çok sert olmadığından doktoru 4 günde bir yapmasını normal karşıladı.
Ama ek gidayla birlikte kıvamı sertleşti ve top top oldu.
Fitil verdiğimde , fitili olduğu gibi geri çıkarıyor.
Bir türlü yapamıyor kakasını.
Çok tedirgin olmama rağmen günde iki kayısıyı püre yapıp, armutlu rendeleyip ve gün kuruşunu suyla pişirip püre halinde veriyorum.. 250 CC ortalama su içiyor.
Sma mama kullanıyordum. Degistirdim.
Patates, elma, havuç kabız yapma ihtimaline karşı vermiyorum. Her mamasina zyagi ekliyorum.
Kefir ve yoğurt yiyor. Probiyotikli d vitamini kullanıyor.
Yine de duzelmiyor.
Son birkaç seferde o kadar ağladı ki yaparken icim gitti. Makati zarar görecek diye çok korktum.
Zeytinyağını kulak çöpüne batırıp makatina sürün diyenler oldu ama o sadece uyarıyor.
En son lavman yapmak zorunda kaldık küçücük yavruma.
Kıvamı bir türlü duzelmiyor, ve 3,4 günün altına düşmüyor.
Doktorlar ilaç vermiyor bunun için ve ben çok çaresiz hissediyorum kendimi.

Büyük kızımda vardı kabızlık comformil kullandık pek işe yaramadı sonra normal bebelac mama vermeye başladık sorun çözüldü
Hatta boşuna pahalı mamaya okadar para vermişiz dedik çözümü ucuz mamaymış

Denemek amaçlı almıştım cnm. Renklerine hiç dikkat etmedim sadece numarasına göre aldım ama memnun kalmadım çok kalın geldi prima aktif e göre. Sonra da prima ya döndüm tekrar dan

Ben de bi kere aldım ,memnun kaldım.
1 ay sonra bi paket daha aldım ve beğenmedim.
Dün denemek için bi paket daha aldım 4+ mor renkli olanı ve hoşuma gitti bu.
Benim beğenmediğimde çiş göstergesi vardı. Bu pakette yok. O yüzden merak ettim acaba renkleri farklı kalite mi oluyor diye.

Aa sende mi TuRuNCu . Merkez mi ilcelerinden mi

Ben köyündenim canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…