2017 Şubat Anneleri

Mamayı normal ölçekten biraz daha sulu kıvamda vermeyi denediniz mi?
Probiyotik bizimkini düzetlmişti ancak ek gidaya başladığımızda 4 gün bizde de kabızlık oldu..Çok şükür daha uzun süreye çıkmadı..
Galiba bağırsakları alışmaya çalışıyor yeni besinlere..
Mesela muz kabızlık yapar bizimki yediğinde gunde 2 kere yapıyor, gercekten her bebek farklı..
Madem düzelme yok bir de dr a duphalac şurubu danışın ne diyecek bakalım..

Canım o da prima aktif bebekteki koku problemi gibi eski/yeni üretim farkıdır..
Renklerin ekonomi boylarina göre olduğunu düşünüyorum ben molfix de..
Denk gelirsen ikisine birden ÜTT yıllarına bir bak istersen..

Mama konusunda çok hassasim açıkçası , çok araştırdım içeriklerine kadar, tam ölçüsünde veriyorum hep.
Doktoruna şurubu danıştım bakalım ne diyecek.
Çok teşekkür ederim.

Aklımda olsun,bakayım bi ara gittiğimde.

Prima da şunu farkettim. Adet sayısı az olan paketlerde koku sorunu yok. Ama fazla olan aylık paketlerde koku sorunu var.

Aklımda olsun,bakayım bi ara gittiğimde.

Prima da şunu farkettim. Adet sayısı az olan paketlerde koku sorunu yok. Ama fazla olan aylık paketlerde koku sorunu var.
Aynen bende farkettim onu..
Birde içindeki mavi tanecikler yoktu kokusuz olanda..

Kızlar bir şey daha sormak istiyorum.
Bebeklerinizin gündüz uykusu nasıl ?
Buğra en fazla 2 saat dayanabiliyor gündüz ,sonra uyutulmak istiyor.
Zorlarsam 2.5 saat duruyor ama onda da huzursuzluk yapıyor.
Uyku süresi ise 30 dk ile 1.30 saat arası değişiyor.

Sabah 9-9.30 gibi uyanıyor ,akşam 9.30-10.00 gibi uyuyor. Yani akşama kadar 4 ,çok kısa uyursa da 5 uyku bile uyuyabiliyor.

Sizlerde durum nedir?

Gunde uc kere yatiriyorum artik benim kizimda oyleydi biraksam surekli uyucak gunde toplam iki bucuk saat uyuyo 40 dakika. Uc satte bir yatjrjyorum bazen dort oluyo ayakda durdugu saat.

Benim kiZim hic uyumuyor gündüzleri , en fazla yarimsaat...ne kadar sanslisiniz, sizinkiler uyuyo..
Kizlar benim kiz emzigi birakti 2 disi ciktigindan beri..ve beni yalanci emzik olarak kullaniyor, neredeyse 2 saatte 1 emziriyorum, bazen de saat başı , emzige tekrar alistirmam icin ne yapmaliyim ?

Nereye bagli canim :)

Canim gecmis olsun oglumda cok cektim kabizliktan.kizimda da zaman zaman yasiyorum ben cozumu erik puresiyle buldum siddetle tavsiye ederim.kendin de yapabilirsin.hazir erik pureleri de var.ben hippinkini denedim ikinip yapamiyodu kizim. cok kisa surede etki etti

Gunde uc kere yatiriyorum artik benim kizimda oyleydi biraksam surekli uyucak gunde toplam iki bucuk saat uyuyo 40 dakika. Uc satte bir yatjrjyorum bazen dort oluyo ayakda durdugu saat.

4 saat iyi duruyormuş maaşallah.
Biz bugün dışarı çıktık. 6.30 da uyanmıştı akşam üstü.
9.30 da yatırdım eve gelince ama son yarım saati çok fena huysuzdu.
Dışarı çıkınca 3 saati zor güç bekliyor yani.

Nereye bagli canim :)

Avanos'a

Bizim ki sabah 8 buçuk gibi uyanıyor aksam da 9 9 buçuk gibi uyuyor. Eğer bir yerlere gidersek akşam uyku saati haliyle ileri çekiliyor.

Gündüz ise bu aralar çok az uyuyor yarım saatlik sekerlemeler ile 2 saat bazen 3 saat bile dayanabiliyor. Eskiden gündüz 1 1 buçuk saate 45 dk 1 saat fln uyurdu ama şimdi cok daha az uyuyor maalesef.

Bizim de gün için de ortalama 4 uyku fln oluyor.

Uyku düzenimiz benziyormuş sizinle.
Ben acaba çokmu yatırıyorum gündüz diye düşünüyordum ama yatırmasam da hiç bir şeyden keyif almıyor.
Bayramı da hayırlısıyla bir geçirelim de ,tam bir uyku düzeni oluşturmaya çalışayım.
Gece uykusunu biraz daha öne çekmek istiyorum bakalım.

off ya. gecmis olsun. kabiza karsi cozumlerim:
-kayisi puresi
-kuru kayisi-kuru incir puresi: ikisini sicak suda haslayip blendardn gecitiyorum
-zeytin yagi
-bol yogurt een etkili bu oldu bizde.
-masaj
-bol bol bol su. dr caykasigi diyor hala. yaz gunu ben bolveriyorum.

gunde 3 kez uyuyor. 1i ogleden once 2saat falan. 2si ogleden sonra. genelde boyle. ancak bazen uyumuyor. bugun oldugu gibi.

TuRuNCu canım bende uyku düzeninden memnun değilim akşam 8de yatiyor sabaha kadar zaten on kez uyanıyor 6da tam kalkıyor. Annem o kendisi değiştirecek uyku düzenini dedi sence değiştirirmi.gündüzde buğra gibi 2,2,5 saatte bir uyuyor.

kizlar yardim lazim. bilginiz varsa basina gelen varsa yardim bekliyorum.
bebisim emerken isirdi ve yara oldu. 3 gundur boyle. emzirdikce, sagdikca cok canim aciyor. ne yapabilirim???

kizlar yardim lazim. bilginiz varsa basina gelen varsa yardim bekliyorum.
bebisim emerken isirdi ve yara oldu. 3 gundur boyle. emzirdikce, sagdikca cok canim aciyor. ne yapabilirim???
Canım ilk başlarda memede oluşan yara için zeytinyağını ısıtıp ılıyınca sürmüştüm açık bırakmıştım sonra,iyi gelmişti iyileşmişti yaralar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…