2017 Şubat Anneleri

Kızlar ben herkesin burcunu çok merak ediyorum..
mbg24 mbg24 ve MaHlass MaHlass sizlerin burcunu hiç tahmin edemiyırum.
Diğerlerinin az buçuk aklıma bişiler geliyo.
En azından hangi grupta olabilecekleri.
Mesela @Loveali nin terazi olduğunu @TuRuNCu nun balık olduğunu hemen tahmin etmiştim
Başak burcuyum :-)

Adetim 10-12 gün gecikti canim, 3 kere de gebelik testi yapmistim 2 gün geciktiği zaman negatif cikmisti, son 3 aydir sadece beni emiyor bebeğim , emzirmek adeti geciktiriyormus diye duydum bu yüzden olabilir mi ? Hamile olma ihtimalim var mi sence , tekrar mi test yapsam ? Dogumdan 3 ay sonra ilk adetimi mayista oldum,haziran temmuz da düzenliydi, agustosta böyle oldu nedense..hayir korunuyoruz da hamileysem şok yaşarim...
Hamilelik öncesi hic sasmaz 3 4 gun önce olurdum bir önceki tarihten..
Doğumdan sonra benimde düzensiz.. Bende ilk mayısın sonunda oldum..
Haziran hiç yok..
Temmuzun başı,ağustosun da 2.haftası..

Hamilelik öncesi hic sasmaz 3 4 gun önce olurdum bir önceki tarihten..
Doğumdan sonra benimde düzensiz.. Bende ilk mayısın sonunda oldum..
Haziran hiç yok..
Temmuzun başı,ağustosun da 2.haftası..
Ayy gercekten mi ?? Bana moral verdin tesekkur ederim, hamile olmayim da düzensiz olsun bikac ay sorun degil..adet düzenimiz de ayniymis, benim de önceki tarihten 3-4 gün geriye oynardi...haziranda hic olmadiginda endiselenmedin mi acaba hamile miyim diye..?

Mesela @Loveali nin terazi olduğunu @TuRuNCu nun balık olduğunu hemen tahmin etmiştim
Balık burcuyum bende :KK66:

kocalardan soz etmissiniz ben de durur muyum...bu ara sehir cok sicak oldugu icin ben sik sik ailemin yanina memlwkete geliyorum esim rahat edemem diye gelmek istemiyor..neyse gecen haftalarda ben yine gittim geldim..sabah esimin telwfonuna bakayim dedim bi de ne goreyim..okuldaki baska bi ogretmen arkadasiyla mesajlasma ..tabi bir bayanla...kadin esimden bir yas buyuk ve gece vakti esime mesaj atiyor uyudun mu bise soracagim diye..neyse benim saf da uyumadim esim kizim yok vs diyor kadina..bu da ne yani ev bos mu demek istiyorsun diyor...bunu yazan degerler egitimi ogretmeni..sozumona ilahiyat mezunu...mesajin ilerleyen kisminda esime trip atiyo..bak bi daha yazmam kusersin fln diyor esim de yazmazsan yazma diyir ve kapaniyor konusma ..Allahiim bunlari okudum ama delirdim...esime bagirdim cagirdim ..ozurler diliyo yanlis anladin ben kotu niyetle yazmadim diyo..neyse sonra hanim kizimiza mesaj attim ..ben esiyim siz nasil boyle konusabiliyorsunuz diye..ben yanlis bise yaptigimi dusunmuyorum deyip gulmus haspamm...ayy gece gece yine dilim sismis...basinizi agrittim
Dilim tutuldu inanki terbiyesiz resmeen:sinirli:

Bayandan az kullanılmış mis gibi terazi var karşında canım :)))

Dün gece sürekli ağlayarak uyandı yine ve dibinden ayrılamadım kızımın meğer ishal olmuş :KK43: çok üzüldüm sancısı var demek ki. Gece 1de yaptı bu dabah tekrar yaptı. Kızlar havuç verdim en son ama o da yapmaz herhalde ya. Sizce dr a gitmeli miyim yoksa bekleyeyim mi bilemedim. Mikrop kaynaklıysa diye korktum

Dün gece sürekli ağlayarak uyandı yine ve dibinden ayrılamadım kızımın meğer ishal olmuş :KK43: çok üzüldüm sancısı var demek ki. Gece 1de yaptı bu dabah tekrar yaptı. Kızlar havuç verdim en son ama o da yapmaz herhalde ya. Sizce dr a gitmeli miyim yoksa bekleyeyim mi bilemedim. Mikrop kaynaklıysa diye korktum

Geçmiş olsun, bugün bi takip et istersen .. havuç da ishal yapmaz tam tersi ishal olanların tüketmesi tavsiye edilir diye biliyorum..

benim kızımda dünden beri cok kaka yapiyor bazen su gibi bazan macun kivaminda hastaneye gitmeye gerek var mıdır3 tatli kasigi yogurt 3 tatli kasigi nektarin armut karışımı ve 1 kez 50-100cc arasi kasik mamasi verdim

1.alıntına cok tesekkur ederiz cnm amin diyelim hepimizin evlatlarina da nasip etsin:dua:
2.alıntına gelince aylık (mesigyna) veya 3 aylık iğne (depo provera) kasa enjekte edilen korunma iğnesi..Senin bahsettiğinde implant korunma farklı onlar birbirinden.. Aylık 3 aylık igneyi eczaneden alıp sağlık ocağında yaptırabilirsin ama şimdiden söyleyim korunma hapları gibi kişiden kişiye değişen kilo aldırma, bıraktıktan sonra hemen hamile kalamama gibi sorunları olabiliyor..Eczaneden veya dr'undan detaylı bilgi alman daha iyi olur
3. Elektirik süpürgesi ile vakumlu saklama modelini biliyorsan bu da pipetle buz posetlerininkine uygulanan versiyonu canım..Hem hiç hava teması olmuyor hem dolapta daha az yer kapliyorHoppa

Teşekkür ederim canım deneyeceğim bu yöntemi :KK66:

Yok cnm biberonla ilgisi yoktur. Benim kızım doğduğundan beri hiç emerken uyumadı. Ve hep ayakta emzirdim son iki aydır

Ah bu bebişler ne zorlarrr:)))

Şu doktorlara aklım ermiyor bu işin bi doğrusu olur bin tane değil hepsi farklı farklı konuşuyor kimi diyet olmaz alışacak ille diyor kimi yıpranmasın diyet diyor. Sen şuan neler yiyebiliyorsun çoklu besin alerjisi çok zor sizin belirtiler arasında egzama kanlı kaks öksürük filan varmıydı.

Evet egzama kanlı kaka vardı :KK43: kan hala tam olarak bitmiş değil mukus zaten var :KK43:

Az önce eczaneden geldim..
Regl olmuştum, 6 ayda olduk aylık iğneyi olayım diyordum..
Eczanecim emziriyorsun sen, olma dedi.
6 aydan sonra olunmuyor mu dedim?
Emzirmeden kesene kadar olma bence başka korunma yöntemi kullan içindeki hormonlar ona da geçecek dedi..
Eczanecimize guvenirim yonlendirir hep ilac satmaya çalışmaz para kazanacağım diye..
tereyagli ekmek tereyagli ekmek sana da bilgi vereyim dedim :KK39:

O zaman biraz daha erteleyelim bakalım. :KK66: bizim eczacı biraz paracı sorsam verir Emin'im :KK70:

Teşekkür ederim canım deneyeceğim bu yöntemi :KK66:

Ah bu bebişler ne zorlarrr:)))

Evet egzama kanlı kaka vardı :KK43: kan hala tam olarak bitmiş değil mukus zaten var :KK43:

O zaman biraz daha erteleyelim bakalım. :KK66: bizim eczacı biraz paracı sorsam verir Emin'im :KK70:
canım elifin alerjisi nasil oldu devam ediyor mu diyetini bozdun mu

Bizimkini de kabız yaptı hepsine ayrı etki ediyor anlaşılan..
Ek gıdaya geçince kakaları da değişmeye başlıyor renk,yoğunluk vs.
Ateş durumunu gözetin,artarsa kaka sayısı ve ateş de varsa o zaman gidersiniz..

Kızlar bir de bebeklerini parka götürenler olabilir diye uyarmak istedim şu ara el ayak ağız hastalığı denen bir hastalık çok ama çok yaygın bir şekilde ortalıkta geziyor.. şu sıralar götüren varsa gitmeyin derim.. ve temizliğinden emin olmadığınız diğer çocuklarla temas da ettirmeyin bebeğinizi.. çocuk dr larına 10 hastadan 8 i el ayak ağız hastalığından gidiyormuş bu ara.. aman dikkat..

Benimde yengeç :) gerçi aranıza gEC katıldım tahmin etmek zor olur

Kızlar sizlere birsey sormak istiyorum... Adım adım dergisi diye bebekler için bir dergi var arkadaşım kızına alıyor aylık ve çok memnunum dedi. Aktiviteler fln varmış içinde. Ama baya pahalı geldi fiyati aylık 50 lira fln. 9 ayda başlıyor 48 e kadar devam ediyor. Bebeğiniz hangi ayda ise ona göre geliyor elinize.
Bu dergi ile ilgili bilgisi olan var mı ?
Almayi düşünen var mı ?

X