2017 Şubat Anneleri

1 - 2 numaralı mamaya geçiliyor 6 ay itibari ile ama öyle çok da acelesi yok. İçeriğinde ufak tefek değişiklikler oluyor sadece..
Ben büyük oğlan da 6 ay.dan sonra 2 numaralı mamaya geçmiştim. Bir müddet daha kullanıp kutu süt'e alıştırmıştım..

2 - günlük toplam miktar çocuklarda en az 600 ml olmalı ama bebeklerde de öyle mi olmalı bilemiyorum.
Tek bildiğim temel gıdanın süt / mama olduğu. Diğer verilen şeyler adı üstünde ek gıda

3. Babanın kucağında banyo yaptırmayı denesen ?
Ben veriyordum babanın kucağına ,baba vucuduna fiskiyeyi tutarken ben yıkıyordum. Şimdi oturmayı öğrendiği için duş içine havlu serip üzerine oturtup yıkıyorum her gün..

4. Bu konu için üzüldüğünün farkındayım. Günlük yatak serip toplamak zor olmayacaksa at yatakları oturma odasına yere ,yatın mis gibi.
Eşin de bir müddet sonra alışacaktır.
Yok çıt sesi ,yok pıt sesi filan derse hiç sallama ,alışıversin bir zahmet

akşam uyuma saatleri iyiymiş. biz de bir ara 9-10 gibi uyuyorduk sonra eşimle oturuyorduk. ama şu aralar iyice değişti az önce tekrar emzirdim uyusun diye sürekli uyanıyor.
canım üzme kendini
bu aralar biz de öyleyiz. uyumıyor ve sürekli ağlıyor diş mi anlamıyorum. calpol veriyorum ona rağmen ağlıyor. haftaya kontrolümüz var bakalım ne diyecek. emmek te istemiyor ayrıca ısırıyor. huyu değişti sanki

@ivo canım boşver ya. uyanırsa uyansın. ilk günden itibaren eşimle yatağı hiç ayırmadık biz. 4.5 aylıkken kızımı kendi yatağına/odasına geçirdim. gece uyandığında yanıma alıp emziriyorum. bazen geri koyuyorum ama genelde sabaha kadar birlikte yatıyoruz eşim içeri geçiyor. zaten namaz vs kalkmış oluyoruz ikimiz de o ara. o zaman geçiyor. ama uykuya mutlaka birlikte dalıyoruz. kutsal ana profili bizde hiç olmadı ama bu emzirmek beni fena etkiledi. normale döner miyim acaba

Sanirim siddetli bir atak haftasindayiz beklenen dogum tarihine gore 23. Haftadayiz. Dislerimiz cikti alttan 2 tane dis problemi oldugunu sanmiyorum. 2 gundur misil misil uyuyan cocuk gitti saat basi uyanan. Memeye yapisik bir bebek geldi. Gunduz de sekerleme yapiyor gecede uyanip duruyor. acaba ne zaman bitecek bu "Wonder Week"

Tamamen ayniyiz geceleri kabus gibi saat başı yarım saatte bir ağlayarak uyanan dalmış gibi görünen ve yerine yatirinca
Tamamen aynı durumdayım geceleri saat başı yarım saate bir uyanıp ağlayarak uykuya dalmaya çalışıyor sinirlerim çok bozuldu uykum var ve yorgunum hiç yatmasam daha iyi çünkü tam yatıyorum dalmak üzereyken yine kalkıyorum sersem gibi oldum

Ben 2 gundur boyleyim. Yat kalk yat kalk daha da yoruyor. Dedigin gibi hic uyumasam daha iyi yani. Basim agroyor bir de boyle olunca. Gunduz uyusa neyse dinlerim diyecegim de o da yok. Tilk uykusu gibi. Eski gunlerine doner insallah ogluslar

Kızlar acaba bebişlerin bir sıkıntısı mı var da uyanıyorlar? Ben ek bir şeyler verdiğimde gece hiç uyumuyor. Sürekli kımıldanıyor uyandırıyor kendini. 3 gündür bir şey vermiyorum sadece beni emiyor ve 3 gecedir çok şükür 5-6 saat uyanmadan uyuyor.

Sanirim senin bebis daha ek gidaya hazir degil yada verdiklerini hazmetmesi zor geliyordur.

Hangi saatlerde neler verdiniz?

Kızlar dün dışardaydık ağaçların altındaydık ama öok sıcaktı hava sabah bezine baktım böyle sizce neden susuzmu kaldı

canım evet küveti taşımak çok kolay değil ama suyu sevsin ve eglensin diye taşıyoruz. banyo saatlerimiz keyifli geçiyor kışın böyle rahat olamayız en azından yazın tadını çıkaralım. Eğer banyo, uyku oncesi bi rutininiz değilse o huzursuz olduğu 2 saat değil de daha önce mi yaptirsan canım

Mrb kızlar nasılsınız. Uzun zaman oldu yazmayalı. Bazen okuduğum sayfalara cvp yazmak istiyorum ama vakit olmuyor. Bugün kızımla camiye gittik. Camide 1 saat uyudu yavrum. Bebekle uyuymaktan bahsedilmiş kızlar ben doğduğu günden beri çok korkuyorum. Hep yatak odamda beşikte uyudu. Banyo da üşümesinden bahsedilmiş kimin bahsettiğini tek tek yazamasamda kusura bakmayın kızlar genel fikir paylaşmak istedim. Ben banyoyu odamda yaptırıyorum banyom çok serin üşüyo kızım yere kilim serip küveti koyuyorum suyunu küvetin yarısı kadar dolduruyorum. Köpük hiç sorun olmadı şimdiye kadar. Eskiden küçüktü hareketsizdi şimdi banyoya bayılıyo bide oturmmak istiyo küvette. Sol kolumun üzerine atıyorum göğsünü önce srtını kes
eliyorum o arada balık gibi su içinde bırakıyo beni. Daha sonra aynı poziayonda sırt üstü. Tabi eşim suyu döküyo. Çıkarıp kurutup kremliyorum.
Birde kızlar bi sorum olacak benim sütüm azaldı diye kutu sütlere geçtim kızıma müthiş iyi geldi. Ancak şu sıkıntımız doğduğu günden beri vardı kızım göğsümde hiç saatlerce emip uyuya kalmadı hep emzirmek istedim çıkardı. Gündüz doymadığı sürede kutu süt içiriyorum gece uyandığında emziriyorum ama 5 dakika. Dün iki göğsümü de sağıp biberonla vermek için denedim ve iki göğsümde toplamda 25ml süt çıktı ve çok üzüldüm. Çok çok az. Artarmı bu saattten sonra 3 aydır denemediğin yol kalmadı hep mutluydum oysaki.
Bişey daha kızlar eşiyle vakit sorunu yaşayıp eskisi gibi olmayanlar var. Düşünsenize ilk kez bebeği olanlar için doğumun olduğu güne kadar sarılıp uyuyanlar, tv keyfi yapanlar saatlerce yemek yapanlar tek başına yada sadece eşiyle dışarda gezenler.. nerdee o günler demeyelimm. Ne mutlu ki anne olduk. Ancak biz eşimle eskisi gibi olmasada hala birlikte uyuyoruz herşey yolunda
Çok konuştumm galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…