2017 Şubat Anneleri

Mrb kızlar nasılsınız. Uzun zaman oldu yazmayalı. Bazen okuduğum sayfalara cvp yazmak istiyorum ama vakit olmuyor. Bugün kızımla camiye gittik. Camide 1 saat uyudu yavrum. Bebekle uyuymaktan bahsedilmiş kızlar ben doğduğu günden beri çok korkuyorum. Hep yatak odamda beşikte uyudu. Banyo da üşümesinden bahsedilmiş kimin bahsettiğini tek tek yazamasamda kusura bakmayın kızlar genel fikir paylaşmak istedim. Ben banyoyu odamda yaptırıyorum banyom çok serin üşüyo kızım yere kilim serip küveti koyuyorum suyunu küvetin yarısı kadar dolduruyorum. Köpük hiç sorun olmadı şimdiye kadar. Eskiden küçüktü hareketsizdi şimdi banyoya bayılıyo bide oturmmak istiyo küvette. Sol kolumun üzerine atıyorum göğsünü önce srtını kes
eliyorum o arada balık gibi su içinde bırakıyo beni. Daha sonra aynı poziayonda sırt üstü. Tabi eşim suyu döküyo. Çıkarıp kurutup kremliyorum.
Birde kızlar bi sorum olacak benim sütüm azaldı diye kutu sütlere geçtim kızıma müthiş iyi geldi. Ancak şu sıkıntımız doğduğu günden beri vardı kızım göğsümde hiç saatlerce emip uyuya kalmadı hep emzirmek istedim çıkardı. Gündüz doymadığı sürede kutu süt içiriyorum gece uyandığında emziriyorum ama 5 dakika. Dün iki göğsümü de sağıp biberonla vermek için denedim ve iki göğsümde toplamda 25ml süt çıktı ve çok üzüldüm. Çok çok az. Artarmı bu saattten sonra 3 aydır denemediğin yol kalmadı:KK43: hep mutluydum oysaki.
Bişey daha kızlar eşiyle vakit sorunu yaşayıp eskisi gibi olmayanlar var. Düşünsenize ilk kez bebeği olanlar için doğumun olduğu güne kadar sarılıp uyuyanlar, tv keyfi yapanlar saatlerce yemek yapanlar tek başına yada sadece eşiyle dışarda gezenler.. nerdee o günler demeyelimm. Ne mutlu ki anne olduk. Ancak biz eşimle eskisi gibi olmasada hala birlikte uyuyoruz herşey yolunda:KK66:
Çok konuştumm galiba:KK66:
İnsan o günleri özlüyor şimdi koltukta oğlumu alınca bazen eşim kalk len orası benim yerim diyor oğluşa acaba üzülüyormu oda diyorum

Kızlaaaarrrrrr, yirimmm sizi beeğğnn:KK200:
Anamm üşenmemiş de uzun uzun cevap yazmışlar yaaa:KK15:
Demekki dost olmak için bazen görmeye bile gerek yokmuş...:KK19:
Teker teker etiketlemedim ama hepinize çook teşekkür ederim :KK68:
Feciy aydınlandım :KK8: özellikle yatak konusunda keşke daha önce adım atsaydım.
Herüf gelsin onu karyolaya bağlıycam:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::confused:

Son düzenleme:
Kızlaaaarrrrrr, yirimmm sizi beeğğnn:KK200:
Anamm üşenmemiş de uzun uzun cevap yazmışlar yaaa:KK15:
Demekki dost olmak için bazen görmeye bile gerek yokmuş...:KK19:
Teker teker etiketlemedim ama hepinize çook teşekkür ederim :KK68:
Feciy aydınlandım :KK8: özellikle yatak konusunda keşke daha önce adım atsaydım.
Herüf gelsin onu karyolaya bağlıycam:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::confused:
Ben şu an karyolaya bağlasam kelepçeye sarılıp uyur:)) o derece bişey olmuş sürekli bir uyuma modu halsiz sanki o doğurmuş süt veriyor Yarabbim

Ben şu an karyolaya bağlasam kelepçeye sarılıp uyur:)) o derece bişey olmuş sürekli bir uyuma modu halsiz sanki o doğurmuş süt veriyor Yarabbim

Benimkide aynisi valla. Bi de diyo ki geceleri ben cok terliyorum beni bi ates basiyo diyo. Pasamiz o yizden bana hic sarilmiyormus

An itibariyle yatak odasından bildiriyorum:KK8:
Kaçak gece 11 sularında yakalandı:KK53:, bit kadar yatak odası zeminine atılan yer yatağında tısıl tısıl uyyo şuan:KK59:
Bizim bücür kollarını bacaklarını x şeklinde ayırıp yattığı için:KK48::emir_bebek:karyolaya üçümüzün sığması imkansız gibi...:anne:
Yine de bunu da bi başarı sayıp:sampiyon: emeği geçenlere teşekkürü borç bilirim:KK36:

derandiren derandiren Annelik_heyecani Annelik_heyecani ne güldüm size :KK70:kızlar litven niğmete şükredelim:KK30:, en azından yanınızdalar, ben yüzünü unuttuydum artık adamın :KK53: sarılmayı neyim geçtik...

Son düzenleme:
Kaçak gece 11 sularında yakalandı:KK53:, bit kadar yatak odası zeminine atılan yer yatağında tısıl tısıl uyyo şuan:KK59:
Bizim bücür kollarını bacaklarını x şeklinde ayırıp yattığı için:KK48::emir_bebek:karyolaya üçümüzün sığması imkansız gibi...:anne:
Yine de bunu da bi başarı sayıp:sampiyon: emeği geçenlere teşekkürü borç bilirim:KK36:

derandiren derandiren Annelik_heyecani Annelik_heyecani ne güldüm size :KK70:kızlar litven niğmete şükredelim:KK30:, en azından yanınızdalar, ben yüzünü unuttuydum artık adamın :KK53: sarılmayı neyim geçtik...
Çok tatlısın ya. Ama bence kocaları ihmal etmemek lazım ne bilim ben biraz kuruntuluyumm. :KK24:

Yazarken bende kendi halime cok guldum :KK70::KK70:

Benimkide aynisi valla. Bi de diyo ki geceleri ben cok terliyorum beni bi ates basiyo diyo. Pasamiz o yizden bana hic sarilmiyormus
Lohusa ya ondan terliyordur:)) benim eşimde belini tutuyor yürürken diyorum ya sanki o doğurmuş bi haller amaan:))

Tebrikler ivoo:))Haklısın canım napalım buna da şükür diyelim:)

image.jpeg
45 dk uyur mu demiştim...
Tabiyki de 30. Dakkada uyanmadı:21::21:
Bu resmi Google'dan buldum:KK8:
"NREM uykusunda Bebek" görsellerinden.........:KK53::KK53::KK53:

Son düzenleme:
Günaydın güzel anneler ve tatlı bebekler. Hayırlı cumalar herkese...
Bugün aşı ve izlenim vardı. 400 gr :nazar:almış 2 cm :nazar:de boyu uzamis oglusumun:emir_bebek:.
Benim oğlan sünnet sonrası iyice atarlı olmaya başladı ya. Adam olduya ondan herhalde :KK48: Sanirim atak dönemi geçiriyor. İstemediği birsey olunca direkt basıyor ağıtı elinden oyuncağı fln alınca kızıyor ediyor. Yere yatırınca popoyu yukarı kaldırıp kendini geriyor. Değişik huylar edindi çocuk ya.
Ama ama en güzeli başkasının kucağında iken direkt bana gelmek istemesi.
Normal de ayakta yada kucak ta sallayarak uyuyan çocuk iki gündür öyle uyumuyor. Sarılıp yatağa uzandım pis pis yaptım yüzümle gözümle oynayarak uyudu. Allahım nasıl mutlu oldum. Meğer benim sıcaklığıma kokuma ihtiyacı varmış. İki gündür o şekilde uyuyor :KK9::KK200:

Ek gıda konusunda da sağlık ocağından elime bir kagit verdiler. Kahvaltı öğlen çorba ikindi yoğurt birde meyve suyu. Pekmez de yazıyor. Kafam biraz karıştı pekmez ağır gelmez değil mi kızlar 6. Ayı 4 gün geçtik biz.

X