2017 Şubat Anneleri

Canim 5 ay kontrolunde kac kiloydu ki kizin

Ben kontrole gitmedim Canım bu ay.
Evde tarttım 7.300-7.400 arası sanırım.
Kucağımda tartınca emin olamadım ama düşük değil diye de gitmedim dr.a
2850 doğmuştu benimki.
6. Ayda doğum kilosunun 2 katı olması yeterliymiş zaten (prematüreler hariç)
Senin canım?

Ev tartimda 6 bucuk hastane tartisinda 6 400 saglik ocagi 6 kilo boyu da 65 cm olmus tartimlarin hepsi farkli oldugundan ortasi 6200 olaraj hesapliyoru

Ev tartimda 6 bucuk hastane tartisinda 6 400 saglik ocagi 6 kilo boyu da 65 cm olmus tartimlarin hepsi farkli oldugundan ortasi 6200 olaraj hesapliyoru
cnm 2600lerde olmasina ragmen simdiden 2ye katlamis kilosunu 1 kg da gecmis cok iyi kilonuz bizde 6100-6200üz daha ama ben pes ettim artik almiyo babasi da bende cok zayifiz ve uzunuz bize cekmis

Mrb kızlar. Doğurduğğumuz günler ve bugünler çabuk mu geçti ne? Miniklerimiz 6 ayı geride bırakmak üzereler bunun için kutlama kına mevlüt okutmayı düşünen varmı ?

[QUOTEbn deguzelimm, post: 52084820, member: 156786"]Canım bu demir damlası isi araştıran anne için içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bende cok araştırdım sonunda ferrum damla kullanmaya karar verdim,dr ve diğer dr ların yorumlarını okudum ve sordum. Sabah uyandığında verirsin 30 dk geçince emzirirsin geceden ac olması yeterleymiş. Yada bekleyebilirsen 2 saat öncesi ve sonrası ac olarak verebilirsin.[/QUOTE]
aynen bn de senin gibi dusunuorm cnm veriorum demir ilacını ferrum. zatn koruyucu amacli diye 4 damla verdi günlük

biseyleri arastrmaktan kafayi yicez sanırım. bn de her seye bakiorum ama bu demir damlasini arastrmadm zaten anne sütü almior eksiklik olsn istemiyorum veriorm damlayı

cnm 2600lerde olmasina ragmen simdiden 2ye katlamis kilosunu 1 kg da gecmis cok iyi kilonuz bizde 6100-6200üz daha ama ben pes ettim artik almiyo babasi da bende cok zayifiz ve uzunuz bize cekmis
Ben de saldim artik dusunmuyorum cunku sunu farkettim ki kizimin bunuesi bu kadar gayet mutlu huzurlu uyku duzeni iyi motor hareketler yerinde algilamasi iyi cok sukur rabbim saglik versin ve ilk kez bugun percentil egrisine baktim ivonun yazdiklarinj okuyunca %10 luk dilimdeyiz boyu da 50 lik daha ne olsun.oglum da hep boyle geriden geldi ki hala 4 yasinda ve 14 kilo ama yasintlarina gore xok daha hareketli ve merakli basit ingilizce biliyor ev icinde benle ingilizce konusmaya calisiyor az biraz almanca sayilar renjler vucudun bolumleri adin ne nerelisin yasin kac tarzi biraksam okuma yazmayi aninda ogrenecek kendisi tv ye yaklasip harfleri birlestirmeye calisiyor yani dicem o ki cibik krakerim tospirik olmasa da insallah abisi gibi akilli bi kiz olur

Mrb kızlar. Doğurduğğumuz günler ve bugünler çabuk mu geçti ne? Miniklerimiz 6 ayı geride bırakmak üzereler bunun için kutlama kına mevlüt okutmayı düşünen varmı ?
Maaşallah gerçekten zaman nasıl geçti hiçbirsey anlamadım.
Herkes diyor ki ohooo bu ne ki okula başladığını, bitirdiğini, evlendiğini görüceksin zaman çabuk geçiyor.

Kızım 27 günlüktü bebek mevlüdü yaptım.
Bursa da her kız bebeğe 6 aylık kınası yapılır neredeyse inşallah ona da özeniyorum.
Nasip bakalım.

İşte tam bu saatlerde sokakta viyaklayanların ağızlarını bantlayasım, balkondan balkona bağıranların saçlarına çiğnenmiş sakız atasım geliyo
Hele şu eksoz patlatanlar yok mu
Yüzyılın bedduasını döşedim onlara
Bi bebek kolay mı uyutuluyo deyip beşbin defa tekrarlayan ninniyi açıp o odaya onları kilitleyesim geliyo

Hay maşşallahhh.
Allahım nazardan korusun.
Bu aylara göre çok iyi almış Canım.
Ek gıdaya mı başladın?
Sırrını bizle de paylaş :)
Son 10 günde ek gıdaya başladım.günde 1 yemek kaşığı veriyodum.çorba.muhallebi.yoğurt.meyve.
Ama bundan dolayımı kilo aldı bilmiyorum.irmik.yulaf unu kullandım.günde yarım tane hurma verdim.arpa unuda çok faydalıymış henüz gidip almadım.
Bi de anne sütüne ek evolviya mamayı günde 2 den 3 e çıkardım.

Gunaydinlarrr. Musmutlu Pazarlarrr
Günaydınlar canım
Annemler bugün yıllar sonra ilk defa tatile gitti onlar adına çok sevindim ama kendimi kocaman şehirde yalnız hissettim bir an. Sanki değerli bir eşyamı kaybetmiş gibiyim:)
Allah kimsenin annesini babasını başından eksik etmesin inşallah

BDV'de birini köşeye sıkıştırdım.
Umarım banlanmam.
Gerçi banlanacak bi mevzu değil.
Ama arkadaş zeytinyağı gibi üste çıkabilir.
Şimdiden hakkınızı helal edin gençler.
Napıyım kızın palavralarla okadar üyeyi aptal yerine koymasına gönlüm razı olmadı....

Yolun açık olsun:)) siyasete takılırken bende iki günde bir on gün ban yiyordum hamile kalınca elimi eteğimi çektim sinirlerim ziplamasın diye

amin bnde oyle oluyorum hergun arıcam ıkı uc kere ıllakı hmde goruntulu:))

Merhaba, başka konularda da sırdum ama pek cevap alamadım, bir iki kişi dışında.. en faal, yeni mesajlar burda olduğundan buraya sorayım dedim. Aylardır klomen içiyorum. İki jez düşük oldu, kimyasal gebelik. Bu ay da umutlu değildim ama bikaç gündür testlerimde hep sonradan beliren hayalet çizgiler görüyordum. Dün gece, ilk defa bu kadar belirgin bi çizgi gördüm hem de 5 dk içinde. 1."resim sabah çektiğim. Alttaki ise ilk 5 dk da çıkan sonuç. Pozitif di mi sizce de??!! Eşim gelsin kana gidicem ama heyecandan duramıyorum. Siz ne dersiniz, var mı bu sefer?

Eklentiler

• IMG_20170716_132622-01.jpeg
    32,9 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG_20170716_034452.jpg
    23,4 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_20170716_035136-01.jpeg
    23,8 KB · Görüntüleme: 59
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…