2017 Şubat Anneleri

Allah yardımcın olsun canım senin de hiçbir iş yapamıyorum gün boyu kucağimda:/ Benimki zaten doğduğundan beri tuhaf:)) kolik krizleri gitti şükür ne günlerdi şimdide uyku yok sürekli mızmız halinde

Biz kullanmıyoruz ama kullanan arkadaşlarım var. Doktor direk vurmazsa sıkıntı olmaz demiş.

Bu gece 5 ayimiza girmis oluyoruz
Konsept hazrliyorum firsat verdikce sekerlemecim..
Bugun saglik ocagi kontrolune gittk 500 gr almisiz..Ama hala persentilde %25lik dilimdeyiz..
Sağlıkla büyüsün yavrucaklar nice 5 aylar görmek nasip olsun sağlıkla bizde kısmetse 5 gün sonra 5 ayı doldurcaz

Şu an en güvenlisi ferromixin yiyeceklere katılıyor. Ama ben ek gıdaya geçmediğim icin veremiyorum bi araştır istersen

Canım paraben yok diye mi güvenilir?
Yoksa başka artıları var mı?
Yani güvenilirden kastını anlamadım.
Eğer öyleyse verebilirim ben de.

Canım 5 şubat doğumlu.
Günde 2 defa (öğle ve gece uykusundan önce) birer kahve fincanı veriyorum.
Devam etmek isterse bi minik kase kadar yiyo.
Bazen canı istemiyo 1-2tatlı kaşığı yiyo.
Ama mutlaka yedirmeye çalışıyorum.
Gece saat başı kalkıyorsa Canım açlık ya da susuzluktan olabilir (gürültü, sıcak, terleme vs. faktörler de olabilir ama onlara dikkat ettiğini varsayyorum)
Benimki akşam 8den sabah 5e üç defa besleniyor (3er saat arayla ortalama 120 cc)
Sanırım bu gece beslenmesi aldırdı kilo.
Çünkü önceden sadece emziriyodum gece.
Hem tam doymuyordu hem de çok sık uyanıyordu.
Bu gece 5 ayimiza girmis oluyoruz
Konsept hazrliyorum firsat verdikce sekerlemecim..
Bugun saglik ocagi kontrolune gittk 500 gr almisiz..Ama hala persentilde %25lik dilimdeyiz..

Hayırlı olsunnn :)
Persentilde yüzde kaç ideal biliyor musun?

Son düzenleme:
%50 en ideali cnm

Merak etmeyin siz tek değilsiniz. Biz de tıpatıp aynı durumdayız. Doğduğundan itibaren ilk 2 buçuk ay uyanık olduğu her dakika memedeydi. Ayırdığım anda ağlamaya başlıodu. Şimdi saatte bir bir buçuk saatte bir emiyor ama hep oyalamak istio veya kucağımda gezidrmek gerekio. Hiçbir iş yapamıyorum kendine de bakamıyorum. Bakımsızlıkta tavan yaptım ev de dandini. Bazen belediyeye ihbar edesim gelio çöp ev die:)))

Benim evi görün bide:)) ne eve ne kendime bakabiliyorum,nasıl oyalayacağimi şaşirdim. Oyun halısında da durmuyor artik önceleri beş on dakka dururdu. Hiç istemediğim şeyi yapıp wc gitmek için tv karşısına oturtuyorum ağlamasın diye

Ay ciddimisin?
%50den Fazlaysa riskli mi yoksa??
Ben de saf gibi %90ı yakalamaya çalışıyodum
Riskli değil canım ideali o. Bak yazıya
Çocukların gelişimlerinin yaşlarına göre normal olup olmadığı, yaşına uyan normal değer aralıklarıyla karşılaştırılarak bakılır. Genel olarak 3p-97p arası normal kabul edilmektir.

Veriyorum ben hatta minik biberonlar oluyo ya ondan aldım gerçi bizimki isiriyo emmiyo ama yutuyo yine sağlık ocağıda vermemi söyledi bence ver canım çok sıcak havalar ek gıdaya geçmeye başladı çoğunluk suda verilmeli bence

3. Ayda %90p idi kg.si
Hemşire harika derdi böyle beslemeye devam et dedi.
4. Ayda %75ti. Az almış derdi dr.
Ben de demekki 90 ve üstü normal diye düşünmüştüm.
Yanlış yönlendirmişler farkına varmadan.
%50 nin ustu balik ete giriyor cnm
Demekki babası gibi olacak
Gerçi boy baştan beri 90p.
Belki bana çeker ama ben sıskayım normalde.
uzun boy balıketli olcak teyzesi gibi ozaman

Son düzenleme:
Bazen kilosunu kafama taksamda mbg24 nin dediği gibi obez olmasından iyidir,çünkü eşimin kızkardeşi obez ameliyatta oldu yine durmadı yedi annesi diğer kızkardeşleri hep şişman ne yalan söyliyim hamileyken bazen korkuyordum onlar gibi olacak diye neyse ki bana çekti:) sıska. Sağlıklı olsunlarda kilo mühim değil gerçekten aç kalmadığı sürece

Canim 5 ay kontrolunde kac kiloydu ki kizin

Kesinlikle katılıyorum.. aç olmasın sağlığı yerinde olsun kilosu önemli değil..

Revna bizde 75p-80p lerdeyiz ama yürümeye başlayınca gidiyor o kilolar çok da yıpratma kendini kilo aldırıcam diye önemli olan sağlıklı besleniyor olması.. bizim kız aşırı aktif aşırı hareketli , şimdiden böyleyse diyorum yürümeye başlayınca ondan çok ben ericem galiba peşinde koşmaktan:) yani ela ya değil de kendime kilo aldırsam iyi olacak:)

Takmayın bu kadar kiloları kızlar.. sağlık sağlık sağlık.... ne anneler var evladı hasta olan, sorsak onlara yeterki iyileşsin de 10p olsada razıyım derler. O yüzden boşverin şu kilo olayını takmayı.. Allah sağlık versin. Gerisi teferruat

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…